Bazén

Bazén

Mysteriózní / Drama / Psychologický

Francie / Velká Británie, 2003, 102 min

• Politik

Trochu old school film, viděl jsem přes půlku a nic mě nedonutí to dokoukat, filmy by se měly natáčet záživné od začátku do konce, sledovat psychologii pošahané spisovatelky je opravdu trochu moc. Ale vzhledem k vašemu hodnocení to třeba zase tak hrozné není a tak 2 hvězdičky přesně odpovídají mému názoru ;)(12.5.2010)

Zajímavá "detektivka" o postarší spisovatelce, která jede do domu v prosluněné Francii nasbírat energii a inspiraci pro svou další knihu. Tato změna prostředí v ní vyvolává představy, ze kterých čerpá do své knihy..časem ovšem nelze poznat, jestli se stále jedná o imaginaci ze strany autorky, či jestli už jí vše nepřerůstá přes hlavu a neblázní. Výborně hrající Charlotte Rampling je doplňována mladou a svůdnou Ludivine Sagnier, jejíž vnady dodávají filmu erotický šmrnc..místy mi to připomínalo Lolitu. :) "'I'm so tired!' 'Not surprised. It's tiring to kill a man.'"(14.1.2007)

Francuzsku kinematografiu mam rad, a tento film zasahuje aspon trochu do hororu, co je pre mna len dobre. Vysoko hodnotim zrucnu reziu Francois Ozona, dalej vyborna strasidelna /ak chcete aj detektivna/ atmosfera, a dve vyborne herecky. Krasny dokaz, ze Francuzi maju stale co povedat do kvalitneho filmu. 77 %(12.2.2014)

• solskjaer

Tak musím říct, že jsem od tohoto filmu teda čekal mnohem mnohem víc. Děj byl zamotaný až přespříliš a až po důkladné diskuzi jsme vydedukovali společnými silami jak vlastně film končil, neboť co se Ozonovi opravdu nepovedlo je vytvořit přehlednou dějovou linii, která by dala divákovi jasně najevo co tím vlastně chtěl říct. Největší chybou celého filmu je tedy určitě scénář, který je až moc zvláštní a většině diváků zcela cizí. Škoda , že tak sráží celý film dolů, neboť herečky zahrály perfektně a nemám k nim co dodat, stejně jako hudba, ta byla téměř dokonalá. Ale i přes tyto pozitiva prostě nemůžu hodnotit jinak, přece jen scénář je scénář a z větší části dělá film.(13.2.2005)

Zdánlivě fádní příběh spisovatelky "šedé myši" hledající inspiraci, protkaný příjemnou,slunnou, ale mysteriózní atmosférou. Věčně polonahá Ludivine Sagnier dodává elektrizující sexuální napětí a spolu s pocitem, že něco "visí ve vzduchu" dociluje synergického efektu tak, že i s minímálním tempem vybudí vaší pozornost. V momentě, kdy se vše vyhrotí si můžete zdánlivě oddychnout. Ale to pan Ozon nedovolí, naservíruje totiž rozuzlení hodné kvalitní kriminálky s prostorem pro vaši imaginaci. Zkrátka nic není tak, jak by se zprvu zdálo.(13.7.2011)

• - V záběru, kdy Sarah (Charlotte Rampling) píše na svém notebooku, lze vidět. že mačká klávesy náhodně a někdy jich dokonce stiskne i několik najednou. (imagoo)

• - Postava Sarah, kterou ztvárnila Charlotte Rampling, je pojmenována po její sestře, které ve svých 23. letech spáchala sebevraždu. Charlotte prohlásila: "Myslela jsem, že po tak dlouhé době, co není se mnou, bude hezké přivést ji zpět do mého života". (imagoo)

• - Film se umístil na 18. příčce žebříčku "50 nejžhavějších filmů" časopisu Entertainment Weekly. (imagoo)