Reklama

Reklama

Zabiják z Bangkoku

  • Česko Sniper z Bangkoku (více)
Trailer
Akční / Krimi / Thriller / Romantický
Thajsko, 2000, 105 min

Obsahy(1)

Příbeh hluchoněmého rváče a jeho partnera z Bankoku. Jednoho dne dostanou nový úkol týkající se čistek v podsvětí. Hlavný hrdina se seznamuje s milující ženou a začíná pochybovat o správnosti svých činů. Právě ten pocit však v jeho profesi znamená největšího nepřítele. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (46)

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Tímto se Thajsko docela ve své době asi vytáhlo... Nejde o nějakou rádoby "martail arts instruktáž", které natáčí dnes, ale klasickou "woo-ovskou" střílečku. Jednoduchý děj, nájemní vrazi, mafiáni, jedni se mstí druhým, do toho hlavní hrdina, který je ze všech nejschopnější, jeho msta za zabité přátele ve finále a ani nevím proč malá love story s jednou dívkou. Ono ten film není ani tak o akci, ale úžasné atmosféře, kde tvůrci evidentně čerpali z hongkongských filmů. Zejména hra s barvami modrá-rudá jsou pro Hongkong naprosto typické. Celkově je však film velmi dobře technicky vytvořen a pojat. Hlavní scéna je zřejmě smrt kamarádky v rukou hlavního hrdiny a jeho flashback všech jeho skutků v minulosti a jejich následků ... úžasné. Remake s Nicolasem Cagem (2008) vznikl nevím proč a za jakým účelem, a i když se mi docela líbil, byla to už jen plochá akční střílečka, nic víc. Tohle má hloubku, atmosféru, určitý stupeň tajemna a zasněnosti. ()

Jossie 

všechny recenze uživatele

Zajímavý příběh hluchoněmého nájemního vraha, který kvůli svému handicapu najde přátele právě mezi podsvětím a na jeho způsobu života mu nepřijde nic špatného do doby, než se zamiluje. Pak se ovšem jeho život začne hroutit jako domeček z karet. Dobře natočený akční film, kde je použito velmi málo slov, prostřihy do dětství hlavního hrdiny, které nám dávají pochopit, proč je takový, jaký je a s velmi pěkným závěrem. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Škoda, čekal jsem, že film bude o sniperech a ono hlavní hrdina za celý film držel v ruce sniper pouze jednou a ještě k tomu je hluchoněmý, což mi velmi vadí, když hlavní hrdina (gangster) za celý film nemůže splodit žádnou hlášku. Romantická vložka mi taktéž velmi vadila, ubíralo to na tempu ( Zbytečné mínusy) naopak překvapí poměrně zdařilý vizuál vzhledem k stáří filmu a slušné krvavé finále, ale více než na 3 to nestačí. ()

tombac 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejlepších thajských filmů a spolu s Okem pangovský filmový vrchol. Možná díky relativním režisérským začátkům je jejich první společný film tak syrový a na několika místech skrz naskrz prodchnut zvláštní podmanivou atmosférou. Především to platí o zde několikrát chváleném zakončení. Hluchoněmý zabiják k až psychedelickému videoklipovému stylu ideálně pasuje. Toto kombo dokáže vzbudit dojem, že thajský snímek nepostrádá hlubokou myšlenku. Těžko říct... Každopádně se Pangové budou muset v Americe při natáčení anglicky mluveného remaku setsakra snažit, aby se vlastnímu fascinujícímu originálu za levný peníz byť jen přiblížili na pár palců. Dvakrát nevstoupíš do téže řeky - tenhle počin půjde v amerických podmínkách hodně těžko zopakovat. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

No on to zrovna nebyl úplně sniper. Sniperku hlavní hrdina použil pouze ze začátku a této scéně s přihlížející holčičkou fakt nechybělo nic. Hlavní hrdina je sympaťák a fakt mi na něm záleželo, ta romantická linie mi úplně vykouzlila úsměv na tváři (nestíhal jsem tu thajskou kino-horskou dráhu). Akce není nějak extra nápaditá, ale je syrová, jako celý příběh. Přišlo mi, že se zvuková stopa přizpůsobila jakoby neslyšícím. Občas vypadne zvuk úplně a koukáme očima hlavního hrdiny, jindy jsou tam dost divný zvuky atd. Herci byli výborní, hlavně ta lékárnice byla hrozně milá. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (2)

  • Film se natáčel v Thajsku v lokalitách Bangkok a Pattaya. (GASTON73)

Reklama

Reklama