Oko

Scénografie:

Simon So

Kostýmy:

Stephanie Wong

Značně rozporuplné pocity ze značně nevyrovnaného hororu. Nejednou jsem díky výborným lekačkám málem dostal infarkt a naopak nejednou jsem zase usínal u scén mezi nimi. Nulové sympatie k jakkékoli postavě, ani sebemenší náznak nadsázky (tedy pokud si dobře vzpomínám), osobitého kouzla nebo snad nějaké vnitřní energie. Je to zkrátka studené jak psí čumák. Co si ale bez diskuzí zaslouží pochválit je fantastická hudba, především její ústřední motiv - ten se mi vryl pod kůži hned po jeho prvním poslechu. Téměř dokonale jsou natočené také černobílé vzpomínkové pasáže v poslední třetině. No a závěr, který si nezadá snad ani s takovým Dnem nezávislosti... Jestli se tam však hodí, toť otázka. 60 - 70 %(9.4.2005)

• Oskar

Číňané se vlastně ani nemusejí moc snažit, aby mě vyděsili. Sami o sobě mi připadají strašidelní. Na Oko jsem se proto hodně těšil a chvíli jsem byl i spokojený. Do té doby, než hrdinka konečně "zaostřila" a tajemně mektající šmouhy se zkonkretizovaly do podoby špatně hrajících herců a úhledných trikových výjevů, které nejsou o nic děsivější než třeba Hledá se Nemo. Tou dobou jsem se silně nudil a ke konci na mě šlo spaní. To není pro horror dobrá vizitka, ne? 40 %(4.7.2005)

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +solidní atmosféra, hustej závěr, zajímavej příběh -občas slabá místa/// Duchařina, žánr kterému jsem nepodlehl. Přesto celkově mohu tento film ocenit. Není příliš komplikovaný a své příznivce si pochopitelně najde. Jsem zvědavej na další pokračování, údajně slabší, tak uvidíme. Jinak herci byly celkem fain, možná to bylo jen o něco delší, než bych chtěl. No a rovněž mě trošku vadí, že se u podobných hororů moc nebojím, ale natočeno je to pěkně./// Celkem 74%///(1.2.2007)

Po skončení tohoto filmu jsem zjistil, že jsem očekával asi příliš. Hororová atmosféra mi přišla silně průměrná a ani "děsivé" momenty ve mě nevyvolávali nijak velký strach. To, že dívka vidí mrtvé (což připomíná Šestý smysl) je zajímavé, ale ne dokonale využité. Nutnost nalezení vykřičení pointy přímo divákovi je potěšující, ale nijak si tvůrci nepomohli. Hodně mě zklamala odhadnutelnost filmu, která hodně snížila můj celkový dojem o nejméně jednu hvězdičku.(11.3.2005)

Nadprůměrný horor. Hned na obalu DVD jsem si přečetl, že se to přirovnává k Šestému smyslu a ke Kruhu. První mnou jmenovaný film jsem zatím neviděl, ale druhý mě víc než zaujal. Oba jsou to kvalitní horrory, ale každý má jinou formu, prošlapává si jinou cestu. Oko je pro mě jemnější, protože po scénách hrůzy, napětí přichází klid, ostatně i ten konec, navrácení do "původního stavu" hrdinky. Proč tedy nehodnotím plným počtem *? To "vysvobození" nešťastnice mi mnohem více sedlo v Kruhu, zde jsem nevěděl, co si o tom myslet. Každopádně hodnotím 4* a možná se časem porozhlédnu po americké verzi (sorry Stridere, já nejsem na maximu ;-))(4.5.2008)

• - Natáčení probíhalo v Hong Kongu a Singapuru. (Terva)

• - Bratři Pangové uvedli, že inspiraci k příběhu získali z novin v roce 1989, kde se psalo, že spáchala sebevraždu dívka, které byla transplantována oční rohovka. (Terva)