poster

Oko

 • Hong Kong

  The Eye

 • Hong Kong

  Jian gui

 • Hong Kong

  見鬼

 • Hong Kong

  Gin gwai

 • Slovensko

  Oko

Horor / Drama / Fantasy

Hong Kong / Singapur, 2002, 99 min

Kamera:

Decha Srimantra

Hudba:

Orange Music
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ****

  Skvelý námet, natočený dvomi režisérmi... a výsledok je na jednu stranu pôsobivá dráma so silným, ale nedotiahnutým myšlienkovým potenciálom a na druhú ostrý zimomriavkový thriller, ktorý si v tých najvypätejších scénach v ničom nezadá so ŠIESTYM ZMYSLOM. Zamerať sa viacej na životný príbeh ústrednej postavy ako na 'samoúčelné' strašenie a mohla to byť rana do duše. I keď, aj ako takáto jednohubková šoková terapia to funguje veľmi dobre.(27.1.2003)

 • Tuax
  ****

  Víc než horor, mi to přišlo jako drama. A v tom směru pěkné, slušně gradující, emoční chvilky fungují, atmosféra je silně znatelná. Některé scény, nebo záběry byly hodně efektní. V lecčems mi to připomínalo film Šestý smysl. Hlavní postava v podání Angelicy Lee moc fajn, navíc ona velmi pěkná holčina. Hudba byla pro mě střídavě dobrá i nevýrazná. Trochu mi vadilo zpracování přesunu do Thajska, málo přehledné, jakoby v tom chyběly nějaké scény. Příběh mi pžeze všechno přišel hodně úsporný i některé záběry byly takové, ajko na zaplácnutí stopáže, nežli plnohodnotné podkreslení děje. Hororová část není příliš děsivá, ale slušně pracuje s nervy a očekáváním, dokáže stupňovat napětí. Jenže pořád tomu do maxima leccos schází. Teď se chystám na americkou předělávku, ale podle hodnocení to asi nebude lepší než tohle. I když zde je dost promrhaného potenciálu. Režie bratrů Pangů mi i tak sedí, přestože netočí filmy u kterých bych úplně vrněl blahem. Ale za tu Angelicu Lee i přes různé nelogičnosti ve filmu bodík přidám do plusu. 8/10(6.6.2013)

 • Lima
  ***

  Mám problém s japonskými horory a jejich remaky. Jednoduše řečeno, nebojím se u nich. Ať jde např. o KRUH, nebo v tomto případě o THE EYE. Přitom nemohu říci, že by byly špatně natočeny. Právě naopak. Ale emocionálně mně prostě nedokáží správně vyburcovat. THE EYE má neotřelý, zajímavý příběh, který má ale jednu dost velkou vadu - dva nastavované konce, přičemž ten druhý je sice efektní, ale svým způsobem hodně trapný a kdyby tam vůbec nebyl, byl bych raději. Celkově jsem podle ohlasů čekal, že to bude větší bomba. A tím se vracím na začátek svýho komentáře...(1.7.2003)

 • Rover
  ****

  Moje první setkání s asijským horrorem. Pokud se Oko ovšem horrorem dá nazvat. Námět jako takový nebyl až tak převratný, ale provedení se mi líbilo hodně. Znepokojivá atmosféra byla vytvořena velmi jednoduchými a nenápadnými prostředky. Ten romantický podtext mi ale vadil. Vlastně celkově to bylo hodně klišoidní a neoriginální, ale zanechalo to ve mně dojem, proto dávám čtyři. HUDBA: Orange music - na správných místech minimalistická, na správných místech tajemná, až horrorová.(20.12.2007)

 • sniper18
  ****

  Je to dosť dobrý japonský horor. Má výborný príbeh o žene, slepej muzikantke, ktorej transplantujú očnú rohovku, ale začne vidieť zvláštne postavy, ktoré nikto iný nevidí a tak sa rozhodne zistiť, komu pôvodne rohovky patrili, aby o tom zistila pravdu. Spracovanie je rovnaké ako aj pri ostatných podobných filmoch, teda deje sa niečo nepríjemné, na hlavnú postavu to vplýva čoraz viac a tak sa rozhodne zistiť pavdu a začne pátrať. Ale mne tento typ spracovanie vyhovuje, aj preto rád vyhľadávam ázijské duchariny, takže toto opakovanie za zápor nepovažujem. Hororových scén je tu dosť a hlavne v prvej polovici, ale nemôžem o nich povedať, že by boli strašidelné. Sú pomerne inteligentné a dobre zobrazujú mytológiu filmu, obzvlášť odvádzanie ľudí z nemocnice, ale napätie som pri nich nepociťoval. Pátracia časť filmu je tiež dobrá, nie je originálna alebo moc prekvapivá, ale rozhodne zaujímavá. Ale aj tak za najlepšiu časť filmu považujem záver, ktorý vyzerá ako z iného filmu, pretože je dosť veľkolepý, zatiaľ čo zvyšok filmu je skôr komornejší. A filmu nechýba ani tá pravá ázijská hororová atmosféra. Oko bol prvý ázijský horor, ktorý som videl, ale vtedy ma vôbec nezaujal. Odvtedy som už videl mnoho iných ázijských hororov a žiadny ma moc nesklamal, tak som sa rozhodol po rokoch dať ešte šancu aj tomuto filmu, ale tentoraz som už spokojný. Ako horor nie je až taký dobrý, ale ako film sa mi už dosť páči. Je samozrejme lepší ako americký remake, ale ani ten nie je najhorší. Objektívna kvalita filmu- 75%, film sa páči mne na 76%.(13.9.2007)

 • - Bratři Pangové uvedli, že inspiraci k příběhu získali z novin v roce 1989, kde se psalo, že spáchala sebevraždu dívka, které byla transplantována oční rohovka. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo v Hong Kongu a Singapuru. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace