Oko

Horor / Drama / Fantasy

Hong Kong / Singapur, 2002, 99 min

Decha Srimantra

Orange Music

Porovnávať tento film zo Šiestym zmyslom alebo Kruhom mi pripadá zjavne prehnané. Oko nie je zlý film, námet je určite vynikajúci, chcelo by to trochu lepšie sa popasovať so scenárom. Niektoré scény ( scéna vo výťahu ) sú výborné, niektoré ako z lacného seriálu. Čakal som desivý film. Až na pár "shyamalanských" scén som sa nedočkal.(4.4.2008)

Nejděsivější horor, jaký jsem kdy viděl. Dívali jsme se na to čtyři kluci a všichni jsme byli podělaní až za ušima, tulili se k sobě a klepali se strachy. Problém ovšem je, že to tak nějak funguje v první půlce, ale ta druhá už je spíš jen taková podivná pátračka, která vás udržuje v napětí jen díky doznívání atmosféry z první půlky. Vřele doporučuju originální znění se slovenskýma titulkama. "Prečo sedíš na mojej stoličke"?!?!(3.7.2007)

• Avalon820

Oko se tak táhlo, až se mi zavřelo oko. To druhé ho následovalo a poté jsem usnul. Nuda, nuda, šeď, šeď. Scénář na 10 minut, ale desetkrát roztažený. Nevím, ale asijské horory mám raději jako americké remaky, ač ani potom to není žádná sláva (Kruh budiž věčnou vyjímkou). Nepřišlo mi to bohužel ani staršidelné, ani zajímavé... A navíc to bylo zoufale předvídatelné. Chápu vysoké hodnocení (jde o klasiku žánru, že), ale jak rád říkám - všem se to líbilo... musí mě taky? Ne, nemusí. A taky nelíbí. Pro fajnšmekry libující si však v tomto žánru to může být dobrá podívaná.(7.11.2010)

Víc než horor, mi to přišlo jako drama. A v tom směru pěkné, slušně gradující, emoční chvilky fungují, atmosféra je silně znatelná. Některé scény, nebo záběry byly hodně efektní. V lecčems mi to připomínalo film Šestý smysl. Hlavní postava v podání Angelicy Lee moc fajn, navíc ona velmi pěkná holčina. Hudba byla pro mě střídavě dobrá i nevýrazná. Trochu mi vadilo zpracování přesunu do Thajska, málo přehledné, jakoby v tom chyběly nějaké scény. Příběh mi pžeze všechno přišel hodně úsporný i některé záběry byly takové, ajko na zaplácnutí stopáže, nežli plnohodnotné podkreslení děje. Hororová část není příliš děsivá, ale slušně pracuje s nervy a očekáváním, dokáže stupňovat napětí. Jenže pořád tomu do maxima leccos schází. Teď se chystám na americkou předělávku, ale podle hodnocení to asi nebude lepší než tohle. I když zde je dost promrhaného potenciálu. Režie bratrů Pangů mi i tak sedí, přestože netočí filmy u kterých bych úplně vrněl blahem. Ale za tu Angelicu Lee i přes různé nelogičnosti ve filmu bodík přidám do plusu. 8/10(6.6.2013)

Scénář možná není dokonalý, ale bratři Pangové ho dokázali natočit a sestříhat velice působivě. Chvíle vypětí jsou střídány oddychovými časy a za chvíli už je husí kůže zpátky na svém místě. Trochu mi sice vadila ta stále stejná hudba, ale i tak je film (spolu s Kruhem) ukázkou, že se ještě točí dobré horory.(1.4.2004)

• - Natáčení probíhalo v Hong Kongu a Singapuru. (Terva)

• - Bratři Pangové uvedli, že inspiraci k příběhu získali z novin v roce 1989, kde se psalo, že spáchala sebevraždu dívka, které byla transplantována oční rohovka. (Terva)