Oko

Hong Kong / Singapur, 2002, 99 min

Decha Srimantra

Orange Music

Peter Chan

Bratři Pangové svoje řemeslo umí o tom žádná. Některé lekací scény spolehlivě fungují, dvakrát mě navštívilo solidní mrazení a strach. Atmosféra je vskutku hustá a přechody mezi žánry jsou dobře zvládnuty. Audiovizuální stránka také bez výhrad. Navíc v hlavní roli exceluje Angelica Lee. Jenže i když je to formálně dokonalé a nemám tomu co vytknout, jeden nedostatek mě trápí. A to sice silnější pointa příběhu nebo něco díky čemu by to na mě více působilo. Námět byl ovšem vcelku originální a dobrý. Kdo se chce bát ať si to pustí v noci, pokud navíc máte obří obrazovku a prostorový zvuk, tak o to váš zážitek bude silnější. Dávám čtyři hvězdy spíše jako matematický součet(než pocit srdce) a hlavně za výkon Angelicy Lee. Bratřím Pangům přicházím na chuť, ale věřte mají i zajímavější filmy.(13.4.2009)

Po skončení tohoto filmu jsem zjistil, že jsem očekával asi příliš. Hororová atmosféra mi přišla silně průměrná a ani "děsivé" momenty ve mě nevyvolávali nijak velký strach. To, že dívka vidí mrtvé (což připomíná Šestý smysl) je zajímavé, ale ne dokonale využité. Nutnost nalezení vykřičení pointy přímo divákovi je potěšující, ale nijak si tvůrci nepomohli. Hodně mě zklamala odhadnutelnost filmu, která hodně snížila můj celkový dojem o nejméně jednu hvězdičku.(11.3.2005)

U mňa zatiaľ neprekonaný horor. Totálna atmosféra nekončí pri obyčajnom "bu!", ale ešte to "bu!" do diváka riadnu chvíľu hustia. Príbeh je skvelý a mne vôbec nevadilo mierne striedanie žánrov a koniec je priam s ríše snov. Na druhý krát som sa ho nemohol ani dočkať. Za zmienku stoja ešte aj depkoidné úvodné titulky. Tvorcovia sa naozaj vyhrali s každou maličkosťou. BRAVO.(9.6.2005)

Lepší průměr ! Těšil jsem se, když jsem viděl samé 4s a 5s,ale byl jsem opravdu překvapen, jak nadhodnocený tenhle film JE! Každý říkal, jak je to děsivý, jeden z nejděsivějších hororů vůbec a ono tam byli pouze 4 pokusy za celý film, které by mohli někoho alespoń polekat a to pouze v první půli filmu. Možná jsem na půl mrtvý, protože film jsem sledoval v noci a zlekl se pouze jednou. Nicméně musím říct, že film mě potěšil tím, že film nezakládal na duchovi s dlouhými černými vlasy a také,že vyvrcholení muziky bylo předtím, než něco vyskočilo před Obrazovku! Snaha o Epický Závěr v Hororu ještě k tomu Japonském, mně pobavila.. Každopádně se mi Oko zamlouvá více než Japonská Nenávist!:)(6.2.2013)

Mám problém s japonskými horory a jejich remaky. Jednoduše řečeno, nebojím se u nich. Ať jde např. o KRUH, nebo v tomto případě o THE EYE. Přitom nemohu říci, že by byly špatně natočeny. Právě naopak. Ale emocionálně mně prostě nedokáží správně vyburcovat. THE EYE má neotřelý, zajímavý příběh, který má ale jednu dost velkou vadu - dva nastavované konce, přičemž ten druhý je sice efektní, ale svým způsobem hodně trapný a kdyby tam vůbec nebyl, byl bych raději. Celkově jsem podle ohlasů čekal, že to bude větší bomba. A tím se vracím na začátek svýho komentáře...(1.7.2003)

• - Bratři Pangové uvedli, že inspiraci k příběhu získali z novin v roce 1989, kde se psalo, že spáchala sebevraždu dívka, které byla transplantována oční rohovka. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Hong Kongu a Singapuru. (Terva)