Oko

Horor / Drama / Fantasy

Hong Kong / Singapur, 2002, 99 min

Decha Srimantra

Orange Music

Nadprůměrný horor. Hned na obalu DVD jsem si přečetl, že se to přirovnává k Šestému smyslu a ke Kruhu. První mnou jmenovaný film jsem zatím neviděl, ale druhý mě víc než zaujal. Oba jsou to kvalitní horrory, ale každý má jinou formu, prošlapává si jinou cestu. Oko je pro mě jemnější, protože po scénách hrůzy, napětí přichází klid, ostatně i ten konec, navrácení do "původního stavu" hrdinky. Proč tedy nehodnotím plným počtem *? To "vysvobození" nešťastnice mi mnohem více sedlo v Kruhu, zde jsem nevěděl, co si o tom myslet. Každopádně hodnotím 4* a možná se časem porozhlédnu po americké verzi (sorry Stridere, já nejsem na maximu ;-))(4.5.2008)

Od dvou let slepá dívka Wong Mun má nyní možnost znovu vidět díky transplantaci rohovky a pochopitelně z toho má velkou radost, ale hned po sundání obvazů vídá podivné stíny a postavy a zjistí, že není v milostném dramatu o slepé ženě a hodném doktorovi, ale ve slušném duchařském hororu :). Už samotný námět je velmi zajímavý, protože Mun vůbec netuší, že stíny a divné postavy nepatří do běžného života a že je ostatní lidé nevidí, což se přes údiv nad mužem stojícím uprostřed dálnice dostane až k docela nepříjemným šokům typu zasednutí něčí židle, které se pak už jen stupňují. "Strašidelnost" tu obvykle probíhá klasickým lekacím způsobem za náhlého bafnutí a hlasitého zvuku, což sice funguje tak jak má, ale je to tak trochu laciné a nějaká trochu napínavější atmosféra v tom je jen v několika určitých scénách. Zápletka a její zpracování není nic extra převratného, ale zase si to ani nehraje na nějaký mocně strašidelný horor nebo na nějakou velkou pecku, takže trocha té jednoduchosti a docela ucházející herecké výkony tomu tak odpovídají. Naopak dokonce se ve filmu objeví i nějaké to překvapení jak pro hlavní hrdinku tak pro diváka a závěr filmu je docela zábavně napínavý i přes svou lehčí předvídatelnost. Takže jsem byla spokojená i po čtvrtém nebo kolikátém kouknutí. :) A tu titulkovou hudbu to mělo pěknou včetně i obrazové stránky :)(23.10.2010)

Lepší průměr ! Těšil jsem se, když jsem viděl samé 4s a 5s,ale byl jsem opravdu překvapen, jak nadhodnocený tenhle film JE! Každý říkal, jak je to děsivý, jeden z nejděsivějších hororů vůbec a ono tam byli pouze 4 pokusy za celý film, které by mohli někoho alespoń polekat a to pouze v první půli filmu. Možná jsem na půl mrtvý, protože film jsem sledoval v noci a zlekl se pouze jednou. Nicméně musím říct, že film mě potěšil tím, že film nezakládal na duchovi s dlouhými černými vlasy a také,že vyvrcholení muziky bylo předtím, než něco vyskočilo před Obrazovku! Snaha o Epický Závěr v Hororu ještě k tomu Japonském, mně pobavila.. Každopádně se mi Oko zamlouvá více než Japonská Nenávist!:)(6.2.2013)

• flanker.27

Horor? Žádný napětí, atmosféra ani nic jinýho, co by se mi na tomhle filmu líbilo. Kde je jaká infarktovost, o který se tu mluví? Psychickej vývoj hlavní hrdinky je nějak moc překotnej a film proto příliš rychle odhalí o co jde. Asie je In, ale ne pro mě. V tomhle případě jsem dal remaku víc hvězdiček (ne o moc, jen o jednu), protože podle mě je psychická stránka věci v něm podaná mnohem líp.(30.4.2009)

Možno som už kvalitne "vycvičený" hororový divák, ale mňa Oko nechalo absolútne chladným. Keď si spomeniem, ako ma mrazilo pri Šiestom zmysle, ako ma mykalo pri Kruhu a Tých druhých, Oko mi pripadá ako pohodová limonádka... 6/10(23.6.2005)

• - Natáčení probíhalo v Hong Kongu a Singapuru. (Terva)

• - Bratři Pangové uvedli, že inspiraci k příběhu získali z novin v roce 1989, kde se psalo, že spáchala sebevraždu dívka, které byla transplantována oční rohovka. (Terva)