poster

Henry: Portrait of a Serial Killer, Part 2

 • USA

  Henry: Portrait of a Serial Killer 2 - Mask of Sanity

Krimi / Horor / Thriller

USA, 1996, 84 min

Režie:

Chuck Parello

Kostýmy:

Patricia Hart
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • *CARNIFEX*
  **

  Už prvá časť bola boha pustý priemer, ktorú si väčšina divákov bude pamätať len kvôli hereckej "necharizme" Michaela Rookera. Tak čo má potom človek udeliť tomuto nezmyselnému pokračovaniu, ktoré kvalitatívne spĺňa akurát úroveň slabšieho TV počinu? - 40%(8.1.2017)

 • Nick Tow
  **

  Ak by som mal porovnávať s jednotkou: zostala režijná i herecká civilnosť hraničiaca s minimalizmom a lineárny dej, ktorý sa neobťažuje skúmaním protagonistovej motivácie, či akýmkoľvek psychologizovaním. Toľko podobnosti. "Druhému" Henrymu však prudko chýba negatívna charizma Michaela Rookera a kamsi sa vytratila aj intenzita surovosti, s akou John McNaughton v jednotke doslova valcoval menej otrlého diváka. Ako milovník čohokoľvek na tému "serial killers" dávam jednu hviezdičku naviac, inak je to typické "jednohviezdičkové" béčko.(19.10.2006)

 • vegetol.mp
  ***

  O chlup horší, ale vůbec ne špatné pokračování kultovního McNaughtonova hitu. Plno fanoušků předchozího dílu tenhle film zavrhne, protože v něm postavu Henryho nehraje Michael Rooker, ale o něco míň známý Neil Guintoni. Ten ale není o nic horší, jen trochu jiný. A popravdě z Guntoniho a jeho totální absence emocí jde možná ještě větší strach, než z jeho předchůdce. Řemeslně není film nijak zlý, jde o klasický, solidně odvedený nízkorozpočtový film, přibližně na úrovni prvního dílu. Fanoušci žánru budou spokojení. 70%(7.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace