Nejkrutější člověk, jakého jste kdy mohli potkat! Nejkrutější film, jaký můžete vidět! Poklidný život na malém městě nic nenaruší. Dokud se počet obyvatel nezmění z 642 na 641. Brutální, drsné, ale pravdivé! (oficiální text distributora)

foundation

tak na tento film som si spomenul v suvislosti s Paranormal Activity preto mu hned napisem strucny koment. Pytate sa ako?.Obrovska reklama ktora hlasala ze ide o najstrasnejsi v tomto pripade najbrutalnejsi film vsetkych cias. Dobre si pamatam ako som vo videopozicovni cakal na tu kazetu mozno 3-4 dni kym sa konecne uvolnila no a ked som to dopozeral sklamanie bolo neuveritelne. Skoda ze taketo namety si nezoberie pod kridlo kvalitnejsi stab ()

*CARNIFEX*

Skôr ako sa Ed Gein stal prvým mediálne známym vrahom, prešiel si neľahkým obdobím dospievania, ktoré mali na svedomí jeho nemilosrdný rodičia. Otec bol ťažký alkoholik a matka fanaticky veriaca žena, ktorej najsilnejšou doménou bola krutá výchova. Napriek všetkému ju natoľko miloval, že ju po smrti vykopal z hrobu, aby ju skriesil. Toto je príbeh zrodu monštra, ktoré v 50 rokoch minulého storočia sužovalo okolie Planfieldu v Amerike. Snímok je prezentáciou duše samotného Eda Geina, ktorý sa za pomoci flashbackov snaží zobraziť jeho etapu ťažkého dospievania, ale najmä obdobia, kedy sa mal dopustiť niekoľkých krutých činov. Divák, ktorý dúfa v krvavý slasher komerčných hororov môže úplne zabudnúť, lebo film je prevažne psychologickou drámou, bez zobrazenia mimoriadneho násilia. Najsilnejšou stránkou je jednoznačne herecký výkon Steva Railsbacka v úlohe Eda Geina. Nie všetko je v snímku zobrazené tak, ako sa to naozaj stalo, no zrejme chceli jeho tvorcovia zdramatizovať už tak nepekný príbeh okolo hrôzostrašných činov. Nenudil som sa, no ide skôr o priemernú drámu, než mimoriadny psychologický snímok ktorý by mal šokovať - 55% ()

Flipnic

Tento film se vyznačuje zejména neuvěřitelně působivým podáním pravdivé situace ohledně případu "ED GEIN" ... Žádná masová vraždění jak jsme zvyklí z komerčních horrorů, ale excelentní psychologické vykreslení totální psychické zrůdy ... Texty distributora jsou sice zavádějící, nehledě však na ně, jedná se o excelentní "polodokument" ... ()

Hapretor

Nic, co by překvapilo, natož šokovalo, Amerika je plná degenerovaných lidí a můžou si za to sami ... pokrytci debilní ... Další zbytečný film, nezáživný, o jednom idiotovi, co měl kruté dětství a v hlavě hrozný bordel, který spáchal ten nejstrašnější zločin ... pro USA žádná novinka ... pro mě zbytečná ztráta času ... nejřív taková hovada odsuzují a pak je adorují ... no, jsou to všechno zdegenerovaní idioti ... už mě tohle téma leze krkem ... ()

• Prezývky Edwarda Theodora Geina: "Plainfield Ghoul", "American psycho". (Carol Pifková)
  • Modus operandi Eda geina boli kladivo, sekera, nôž, strelné zbrane ráže 22 a 32, porcovacie nástroje a znásilnenie. (Carol Pifková)
  • Sexuálnymi preferenciami Geina boli antropofágia, nekrofília, orgánový fetišizmus, algolagnia, nekrosadizmus, koprofágia a koprofília. (Carol Pifková)