Pan Monk se seznamuje s kandidátem (S01E01) (epizoda)

Mr. Monk and the Candidate

Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2002, 120 min

Komentáře uživatelů k epizodě (31)

9 / 10 Pilotný diel k vynikajúcemu detektívnemu seriálu nesie všetky jeho charakteristické črty a slúži ako pomyselné merítko kvality, vzor, s ktorým sa budú všetky ďalšie eskapády Adriana Monka a jeho kolegov porovnávať. A treba povedať, že latku zdvihol čertovsky vysoko.(24.11.2005)

Coby pilotní film k famóznímu seriálu je celkem slušný. Časem se sice postava samotného Monka trochu vybarvila, přesto zůstala tak nějak věrná předloze nastíněné v tomto pilotu. Navíc případ, který zde Monk řeší je celkem zapeklitý a dává dost prostoru k humoru mezi Monkem a Sharonou, který je bezesporu hnacím motorem celé monkovské podstaty. Rád bych prozradil konec celé detektivky, ale ne, nemohu. :-)(14.6.2011)

Fajn štart jedného z najlepších kriminálnych seriálov s už kultovým neurotickým detektívom v podaní skvelého Tonyho Shalhouba.(27.6.2012)

Je veľa seriálov, ktoré sa snažia skombinovať vraždy a humor, ale žiadny z nich nemá skvelého Tonyho Shalhouba. Monk je zo všetkými svojimi pravidlami a fóbiami skvelý, takže občasné redšie scenáre mu ľahko prepáčim...(2.10.2006)

Skvělá zábava uvádějící na obrazovky jednoho z nejosobitějších televizních detektivů. Už první scéna Monkových dedukcí a postřehů neustále přerušovaná diskusí o tom jestli doma vypnul plyn je naprosto geniální.. a to nemluvím o takových skvělých momentech jako je lovení klíčenky z rakve během posledního rozloučení.. prostě pilot, který mě spolehlivě zahákoval k celému seriálu..(31.1.2008)

Pretože som o Monkovi počul rozporuplné hodnotenia, bol som na pilotný film k seriálu primerane zvedavý. Nie som odborník, aby som tvrdil, že trpel obsedantno-kompulzívnou poruchou alebo nejakou formou autizmu. Ale aj ako laikovi mi je cudzie, aby sa tieto poruchy spájali s geniálnym pozorovacím talentom a nespochybniteľnou logikou. Ak by bolo vo filme viac vtipu a zreteľného nadhľadu, bral by som to. Ale takto bez ľútosti oželiem jednotlivé časti seriálu, lebo som nemal byť čím navnadený.(22.10.2015)

Pět hvězdiček za originalitu, za zábavnost, za krásně strávenou chvilku u televize a ták. No, a taky proto, že tohohle detektiva fakt můžu.(5.2.2008)

V San Franciscu počas volieb chce niekto zavraždiť kandidáta na senátorské kreslo. Jediným kto tento komplot dokáže vyriešiť, je bývalý detektív Adrian Monk. (Úvod k jednému kultu.) Pilotný film ku geniálne zábavnej sérii o "mierne" obsedantnom detektívovi, ktorý rieši tie najpodivnejšie a prekvapivo zamotané kriminálne prípady. Viac než detektívna zápletka sa ale do popredia dostáva inteligentný a dnes tak vzácny láskavý a pritom britký zmysel pre humor a správne načasovanú pointu. Skvelú úroveň má aj slovenský dabing, v ktorom excelujú Boris Farkaš ako Adrian Monk a Lenka Košická ml. ako Sharona. Životná úloha pre Tonyho Shalhouba. (27.5.2004)(27.5.2004)

Pilot ako má byť. Postavy, ktoré si automaticky zamilujete a Tony Shalhoub asi vo svoje životnej úlohe. Správne dávkovanie emócií, napätia aj humoru v ktorom je na súčasné detektívne pomery omnoho viacej ľudskosti a omnoho viacej krásnych momentov než by sa na podobný žáner patrilo. A práve to robí tento seriál tak výnimočným.(3.9.2012)

"Monku, přijdete do pekla !!" - "Já už v pekle jsem.." To jistě člověk s tolika fobiemi a jednou velkou bolestí prostě být musí, o to paradoxněji však vyznívá skutečnost, že tenhle seriál přivádí jednoho naopak do filmově detektivního nebe.. Skvostný pilot ke skvostnému seriálu, který znalému dokazuje, že svět Adriana "Rain Mana" Monka i s jeho postavami skutečně projde vývojem, který podobné starosvětské kriminálky příliš často nenabízejí..(26.8.2016)

Povedený pilot k povedenému seriál, který jsem poctivě sledovala. Zajímavé je, že podruhé jsem po chvilce přepla, už mě to nebavilo. Kvality MONK určitě má.(27.5.2014)

Můj nejlepší herec v tomto filmu: Tony Shalhoub. Perfektní začátek, krásného seriálu. Kdo uvidí tento pilotní díl, už musí vědět automaticky, co ho očekává v seriálu.(31.3.2008)

Seriál mám velmi rád, ale nejsem blázen, abych každé epizodě bez rozdílu dával plný počet. A pilot musím bohužel zařadit k průměru. Je dost vážný a já mám Monka spojeného s komedii, vzájemná interakce mezi Monkem a kapitánem Stottlemeyerem je zbytečně nevraživá a Randy Disher je moc horlivý a ne tak vtipný (vtipně tupý) jako je v pozdější fázi. Pokud Vám můžu radit: Zkuste raději díly ve kterých dělá Monkovi asistentku Natalie Teeger (podle IMDB od epizody číslo 39). Ty jsou skvělé. Hlavně kvůli nim mám seriál v TOP 10. 60%(1.9.2012)

..a od tohoto momentu(konce pilotu) se to už jen dokola opakuje....(26.4.2012)

Tak takové to pako nemá chybu, načež umí diváka upřímně pobavit. 75%(27.12.2010)

Povedený pilotní film k povedenému seriálu.(20.11.2008)

Při scéně kdy je Monk v té školce jsem s ním opravdu soucítila :-D. Povedený film k povedenýmu seriálu :-)(22.9.2010)

S potěšením jsem v televizním programu objevila opětovné uvedení seriálu Monk. Ráda se znovu podívám a jistě najdu i epizody, které mi v minulosti unikly. Pilotní film k seriálu nás seznamuje se suspendovaným policistou a nynějším detektivním poradcem Monkem a s jeho dedukčními schopnostmi Sherlocka Holmese a diagnózou Rain Mana. Úvodní film má vtip, spád a skvělého hlavního představitele Tonyho Shalhouba(26.4.2012)

Pilot je mnohem lepší, než ten seriálový stereotyp.(19.1.2011)

• Paity

Pilot k mimořádně otravnému seriálu s otravným hlavním protagonistou, který trpí snad všemi fóbiemi světa, včetně té siciální. Hlavně, že vyšetří vše, od vraždy po krádež žvýkaček v místním kiosku a samozřejmě vždy za přispění svého génia a žádného násilí.(21.6.2012)

<< předchozí 1 2