Pan Monk se seznamuje s kandidátem (S01E01) (epizoda)

• Česko

Pan Monk a kandidát

Mr. Monk and the Candidate

Pán Monk a kandidát

Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2002, 1 h 58 min

Pilot ako má byť. Postavy, ktoré si automaticky zamilujete a Tony Shalhoub asi vo svoje životnej úlohe. Správne dávkovanie emócií, napätia aj humoru v ktorom je na súčasné detektívne pomery omnoho viacej ľudskosti a omnoho viacej krásnych momentov než by sa na podobný žáner patrilo. A práve to robí tento seriál tak výnimočným.(3.9.2012)

"Monku, přijdete do pekla !!" - "Já už v pekle jsem.." To jistě člověk s tolika fobiemi a jednou velkou bolestí prostě být musí, o to paradoxněji však vyznívá skutečnost, že tenhle seriál přivádí jednoho naopak do filmově detektivního nebe.. Skvostný pilot ke skvostnému seriálu, který znalému dokazuje, že svět Adriana "Rain Mana" Monka i s jeho postavami skutečně projde vývojem, který podobné starosvětské kriminálky příliš často nenabízejí..(26.8.2016)

Tak keďže sa natočilo už sedem sezón seriálu Monk, tak ho možno označiť za vcelku úspešný. Prvým krokom však bol práve tento pilot, ktorý divákom predstavil nový druh detektíva a moje hodnotenie sa preto zameria iba na tento film. V tomto filme sa nám predstavia všetky dôležité postavy a zároveň sledujeme vyšetrovanie pokusu o atentát na kandidáta na starostu. Škoda, že práve v pilote bola použitá práve jedna z najmenej zaujímavých zápletok, ale asi išlo autorom filmu trafiť sa do vkusu čo najväčšieho okruhu divákov (teda docieliť minimálne riziko prepadu). Takže moje hodnotenie je o čosi nižšie ako hodnotenie seriálu, ktorý obsahuje omnoho viac lepších epizód ako tento pilot, ktorý aj napriek tomu tvorí pevnú súčasť vynikajúceho seriálu.(23.4.2008)

Seriál mám velmi rád, ale nejsem blázen, abych každé epizodě bez rozdílu dával plný počet. A pilot musím bohužel zařadit k průměru. Je dost vážný a já mám Monka spojeného s komedii, vzájemná interakce mezi Monkem a kapitánem Stottlemeyerem je zbytečně nevraživá a Randy Disher je moc horlivý a ne tak vtipný (vtipně tupý) jako je v pozdější fázi. Pokud Vám můžu radit: Zkuste raději díly ve kterých dělá Monkovi asistentku Natalie Teeger (podle IMDB od epizody číslo 39). Ty jsou skvělé. Hlavně kvůli nim mám seriál v TOP 10. 60%(1.9.2012)

Skvělá zábava uvádějící na obrazovky jednoho z nejosobitějších televizních detektivů. Už první scéna Monkových dedukcí a postřehů neustále přerušovaná diskusí o tom jestli doma vypnul plyn je naprosto geniální.. a to nemluvím o takových skvělých momentech jako je lovení klíčenky z rakve během posledního rozloučení.. prostě pilot, který mě spolehlivě zahákoval k celému seriálu..(31.1.2008)