Můj přítel Monk - Série 1 (2002) (série)

Pan Monk se seznamuje s kandidátem (S01E01)

(epizoda)
  • Česko Pan Monk a kandidát (více)

Během předvolebního mítinku se neznámý útočník pokusí zastřelit kandidáta na starostu. Pátrání naznačuje, že k vraždě má motiv mnoho lidí. Chce se ho snad zbavit politický protivník? Je v ohrožení také někdo jiný? Pan Monk musí zjistit pravdu za každou cenu... (Universal)

anderson

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

V San Franciscu počas volieb chce niekto zavraždiť kandidáta na senátorské kreslo. Jediným kto tento komplot dokáže vyriešiť, je bývalý detektív Adrian Monk. (Úvod k jednému kultu.) Pilotný film ku geniálne zábavnej sérii o "mierne" obsedantnom detektívovi, ktorý rieši tie najpodivnejšie a prekvapivo zamotané kriminálne prípady. Viac než detektívna zápletka sa ale do popredia dostáva inteligentný a dnes tak vzácny láskavý a pritom britký zmysel pre humor a správne načasovanú pointu. Skvelú úroveň má aj slovenský dabing, v ktorom excelujú Boris Farkaš ako Adrian Monk a Lenka Košická ml. ako Sharona. Životná úloha pre Tonyho Shalhouba. (27.5.2004) ()

nash.

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Skvělá zábava uvádějící na obrazovky jednoho z nejosobitějších televizních detektivů. Už první scéna Monkových dedukcí a postřehů neustále přerušovaná diskusí o tom jestli doma vypnul plyn je naprosto geniální.. a to nemluvím o takových skvělých momentech jako je lovení klíčenky z rakve během posledního rozloučení.. prostě pilot, který mě spolehlivě zahákoval k celému seriálu.. ()

ScarPoul

Pilot ako má byť. Postavy, ktoré si automaticky zamilujete a Tony Shalhoub asi vo svoje životnej úlohe. Správne dávkovanie emócií, napätia aj humoru v ktorom je na súčasné detektívne pomery omnoho viacej ľudskosti a omnoho viacej krásnych momentov než by sa na podobný žáner patrilo. A práve to robí tento seriál tak výnimočným. ()

Segrestor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Coby pilotní film k famóznímu seriálu je celkem slušný. Časem se sice postava samotného Monka trochu vybarvila, přesto zůstala tak nějak věrná předloze nastíněné v tomto pilotu. Navíc případ, který zde Monk řeší je celkem zapeklitý a dává dost prostoru k humoru mezi Monkem a Sharonou, který je bezesporu hnacím motorem celé monkovské podstaty. Rád bych prozradil konec celé detektivky, ale ne, nemohu. :-) ()

nascendi

Pretože som o Monkovi počul rozporuplné hodnotenia, bol som na pilotný film k seriálu primerane zvedavý. Nie som odborník, aby som tvrdil, že trpel obsedantno-kompulzívnou poruchou alebo nejakou formou autizmu. Ale aj ako laikovi mi je cudzie, aby sa tieto poruchy spájali s geniálnym pozorovacím talentom a nespochybniteľnou logikou. Ak by bolo vo filme viac vtipu a zreteľného nadhľadu, bral by som to. Ale takto bez ľútosti oželiem jednotlivé časti seriálu, lebo som nemal byť čím navnadený. ()