Během předvolebního mítinku se neznámý útočník pokusí zastřelit kandidáta na starostu. Pátrání naznačuje, že k vraždě má motiv mnoho lidí. Chce se ho snad zbavit politický protivník? Je v ohrožení také někdo jiný? Pan Monk musí zjistit pravdu za každou cenu... (Universal)

vecnaAmbra

Monk bol od začiatku taký akého ho máme radi a s fajn postrehmi, ale aj keď to bola určite skvelá epizóda mám určité výhrady, za prvé Sharona sa mi vlastne zdala občas dosť protivná a možno teda ani nevadí, že neskôr bola prestriedaná, ten záver sa mi zdal príliš preťahovaný a SPOILERY: Monk fakt nemohol s takou istotou tvrdiť, že tomu osobnému strážcovi bolo navrhnuté spáchať vraždu tej ženy, ale dajme tomu. Popravde aj mňa napadla možnosť, že cieľom bol v skutočnosti strážca, ale na začiatku to vyzerá, že miesto odkiaľ strieľal vrah bolo naozaj veľmi viditeľné a prášilo sa odtiaľ, aby sme sa napokon dozvedeli, že to vlastne vôbec nebolo možné rozoznať a sám objednávač vraždy by ukazoval rukou na miesto kde bol strelec? Veď by tým ohrozoval vlastný plán, jednak na seba upozorňuje a čo keby polícia najatého strelca vďaka tomu hneď chytila a ten by sa prezradil? ()

nascendi

Pretože som o Monkovi počul rozporuplné hodnotenia, bol som na pilotný film k seriálu primerane zvedavý. Nie som odborník, aby som tvrdil, že trpel obsedantno-kompulzívnou poruchou alebo nejakou formou autizmu. Ale aj ako laikovi mi je cudzie, aby sa tieto poruchy spájali s geniálnym pozorovacím talentom a nespochybniteľnou logikou. Ak by bolo vo filme viac vtipu a zreteľného nadhľadu, bral by som to. Ale takto bez ľútosti oželiem jednotlivé časti seriálu, lebo som nemal byť čím navnadený. ()

anderson

V San Franciscu počas volieb chce niekto zavraždiť kandidáta na senátorské kreslo. Jediným kto tento komplot dokáže vyriešiť, je bývalý detektív Adrian Monk. (Úvod k jednému kultu.) Pilotný film ku geniálne zábavnej sérii o "mierne" obsedantnom detektívovi, ktorý rieši tie najpodivnejšie a prekvapivo zamotané kriminálne prípady. Viac než detektívna zápletka sa ale do popredia dostáva inteligentný a dnes tak vzácny láskavý a pritom britký zmysel pre humor a správne načasovanú pointu. Skvelú úroveň má aj slovenský dabing, v ktorom excelujú Boris Farkaš ako Adrian Monk a Lenka Košická ml. ako Sharona. Životná úloha pre Tonyho Shalhouba. (27.5.2004) ()

nash.

Skvělá zábava uvádějící na obrazovky jednoho z nejosobitějších televizních detektivů. Už první scéna Monkových dedukcí a postřehů neustále přerušovaná diskusí o tom jestli doma vypnul plyn je naprosto geniální.. a to nemluvím o takových skvělých momentech jako je lovení klíčenky z rakve během posledního rozloučení.. prostě pilot, který mě spolehlivě zahákoval k celému seriálu.. ()

Tommassi3

"Monku, přijdete do pekla !!" - "Já už v pekle jsem.." To jistě člověk s tolika fobiemi a jednou velkou bolestí prostě být musí, o to paradoxněji však vyznívá skutečnost, že tenhle seriál přivádí jednoho naopak do filmově detektivního nebe.. Skvostný pilot ke skvostnému seriálu, který znalému dokazuje, že svět Adriana "Rain Mana" Monka i s jeho postavami skutečně projde vývojem, který podobné starosvětské kriminálky příliš často nenabízejí.. ()

• Díl, který je rozdělen na dvě 44 minutové části, byl ve Francii sestříhán a vysílán jako jediný 44 minutový díl. Materiál, který byl vystřižen, zde nebyl nikdy odvysílán. (HappySmile)