Kapitán Stottlemeyer zavolá Adriana Monka, aby přijel do Las Vegas. Chce, aby mu pomohl vyšetřit smrt manželky milionáře, která se uškrtila ve výtahu vlastní šálou. Policie to označí za nehodu, ale kapitán je přesvědčen, že šlo o vraždu. Nepamatuje si ale, jak k tomuto závěru došel, protože ve Vegas zapíjeli loučení kolegy se svobodou. Monk nejenže potvrdí jeho názor, že šlo o vraždu, ale vyhraje zpět peníze, které Randy prohrál. (TV Nova)

Grogan

Vrchol IMHO slabé 3. série. Zase jedna vražda, kde očividný pachatel nemohl vraždit, protože nebyl na místě činu. Randy a jeho problémy s gamblingem vynikající, zpívající kapitán, který je chytřejší než Monk, jen když se pořádně opije, stejně tak. Naopak Natalie se tady ještě moc neusadila, celkově mi tady to její neustálé adorování ze všech stran lezlo na nervy. Záporák mocný, ale nepříliš chytrý (po týdnu se nezbaví lístků, které údajně ztratil nebo nenechá uklidit výtahovou šachtu?). A na úvod zase obrovská náhodička - vražda ve Vegas, daleko od San Franciska, ale naštěstí tam zrovna byl kapitán s Randym na loučení se svobodou. ()