Disher je po zpackaném případu v krizi, dává výpověď a stěhuje se na farmu po strýčkovi, který zemřel za záhadných okolností. K vyřešení případu si zavolá Monka. Ten zjistí, že Disherův strýček šel k sousedovi na pole marihuany a tam mu hrozil, že ho udá. Monk zjistí, co se stalo, ale nastrojí to tak, že to vyřešil sám Disher. Po návratu na policejní oddělení se ukáže, že Stottlemeyer Disherovu výpověď vůbec neodeslal. (TV Nova)

Grogan

Pěkný detektivní příběh, kde je v popředí Randy Disher. Někdy mi vadí, jak z něj až přehnaně dělají klauna, i tady to místy skřípe (zvířata se musí krmit každý den?), ale nakonec se přece jen ukáže, že instinkty detektiva má. Záhada je dobře vymyšlená, i když si myslím, že by někdo odpovědný musel najít ránu na hlavě nebo poukázat na časovou nesrovnalost a záporák Ricarda Chavira působí jako totální pohodář, takže mu člověk i fandí. Jen ty náhodičky se prostě musí překousnout, zatím mám pocit, že v 5. řadě je toho ještě více, než v těch předchozích. Takže zrovna náhodou Randyho strejda (mimochodem tady si autoři popírají vlastní fakta, dle 3. série strýce nemá) měl za souseda pěstitele trávy a zrovna v době, kdy ho ten zmíněný soused zavraždil, Randy zase něco zvoral a rozhodl se odejít od policie na farmu (jinak by případ skončil uzavřený jako sebevražda). ()