Roderick Brody, který Monka šikanoval, když byli ještě dětmi, si teď detektiva najme, aby sledoval jeho ženu Marilyn, kterou podezírá z nevěry. Monk doufá, že mu to bude moci potvrdit, a trochu si ho přitom vychutnat. Druhý den Monk skutečně pozoruje Marilyn v baru s mužem jménem Douglas Fendle. Vyfotografuje je, když ale výsledky svého sledování předloží Brodymu, ten zareaguje překvapivě a sledování své ženy odvolá. Krátce nato je Douglas Fendle nalezen mrtev ve svém hotelovém pokoji. Monk s potěšením obviní Brodyho z vraždy. Brody je zatčen, ale tvrdí, že byl celou noc s Marilyn. Ta vypoví, že řekla manželovi o svém vztahu s Fendlem, on prý okamžitě odjel z domova a o hodinu později se vrátil se zakrváceným nožem. Monk si vzpomene, že Brody měl ve voze pistoli. Proč by tedy vraždil nožem na steaky? (TV Nova)

Grogan

Až na klišé zápletku se zlým dvojčetem je to zase jednou dobrý příběh, kde se dlouho zdánlivě nic neděje, ale pak to nabere spád a druhá polovina epizody je výborná (ne že by ta první polovina byla špatná, to ne). Je tedy fakt, že o Rodericovi Brodym jsme v životě neslyšeli (a tady se o tom mluví jakoby to Monk řešil od počátku seriálu), ale Noah Emmerich ho zahrál velmi dobře, zdá se, že i takový šikanátor může vyrůst v docela sympatického chlápka. Humoru je tu tak akorát, nechybí tu dobrá interakce mezi postavami a Monk tu ukáže, že i přes své osobní pocity prostě udělá správnou věc. ()