Reklama

Reklama

Můj přítel Monk

(seriál)
  • USA Monk
Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2002–2009), 90 h 39 min (Minutáž: 40–118 min)

Tvůrci:

Andy Breckman

Hrají:

Tony Shalhoub, Ted Levine, Jason Gray-Stanford, Traylor Howard, Bitty Schram, Stanley Kamel, Emmy Clarke, Hector Elizondo, Kane Ritchotte, Tim Bagley (více)
(další profese)

Série(8) / Epizody(124)

Obsahy(1)

Tony Shalhoub v roli velice zvláštního a obsesivního detektiva Adriana Monka, který trpí psychologickou poruchou, která ho již připravila o skvělou pozici policejního detektiva v oddělení vražd u San Franciské policie. Kvůli tragické a nevyjasněné vraždě jeho manželky si vybudoval abnormální odpor k davům, rušným ulicím, bakteriíím, mléku a dalším věcem, což mu ale v jistých chvíích velice napomáhá k vyřešení případů. S jeho každodenním životem mu pomáhá asistentka Sharona, ze které se stává ženský Dr. Watson. Adrian se u všech případů setkává s kapitánem Stottlemeyerem, jeho bývalým nadřízeným, kterého Monkovy schopnosti, stejně tak i jeho slabosti dovádějí k šílenství. (Universal Channel)

(více)

Recenze (407)

akisha 

všechny recenze uživatele

Asi jeden z nejlepších detektivních seriálů, kde se skvěle mísí chytře vymyšlené zápletky, humor a výborný Tony Shalhoub. Navíc kvalita nijak zvlášť nekolísá a seriál jí udržuje pěkně vysoko až do zdařilého finále. Sympatické je, že tvůrci Monka ukončili, když pochopili, že víc už z toho nevymáčknou, což například tvůrcům Lost měl někdo připomenout. Vždycky se radši podívám na Monka než na CSI, tenhle způsob vyšetřování upřednosňuju už od dob Columba:)) ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Můj přítel Monk je taková příjemně oddychová kriminálka, ne nepodobná Columbovi. Od té doby, co jsem jej poprvé shlédl v tv se kdykoliv rád podívám zase na nějaký díl a baví mě stále stejně. Nic víc nic míň. Nejlepší camea...85% ()

Reklama

selfesteem 

všechny recenze uživatele

Co mě na tomto seriálu tak přitahuje, není detektivní činnost ani zajímavé případy. Je to právě osobnost pana Monka, jeho boj s OCD. Je to přesně ono. Nijak hluboce jsem tuto poruchu nestudovala, ale pravda je taková, že i u "normálního" zdravého člověka se může vyvinout zcela náhle a neočekávaně. A to poté, co prožijete nějaký životní otřes. U mě se tak ve dvaceti letech stalo a stala jsem se podobně obsedantní jako pan Monk, kompulze se naštěstí nedostavily. Nebála jsem se všeho jako on, ale chovala jsem se tak směšně a měla čím dál méně přátel, protože se mnou nebylo k vydržení. Správně užívám minulý čas, protože na svém případu vím, že je možné se z toho dostat a "uzdravit se". Stačí jen trochu toho serotoninu a čas. Každopádně panu Monkovi rozumím, stejně jako Melvinu Udallovi z Lepší už to nebude a Howardu Hugesovi z Letce. Poznávám se v nich a je to strašný. U pana Monka ale vtipný a trefný. Nestandardně zábavný seriál. ()

MATADOR 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Příjemný seriál s vynikajícím Tony Shalhoubem jako soukromým detektivem Adrianem Monkem. I když se zdá, že některé jeho choroby jsou až příliš, pořád se skvěle bavíte. Zde je snad očividné srovnání s poručíkem Columbem, ale tento se mi zkrátka líbí více.Velmi pěkný seriál v dnešní záplavě seriálů z USA. ()

Madsbender 

všechny recenze uživatele

Za geniálny slovenský dabing tú poslednú hviezdičku pridám. A zakomplexovaný Monk traumatizovaný tragickými spomienkami je veľmi silnou postavou, hlavne keď si uvedomíte, že jeho „pitvorenie“ nie je vôbec vtipné, práve naopak. A až smutne reálne. (Vtipné je samozrejme to, ako sa tu cielene, cynicky a originálne dekonštruujú mnohé konvencie kriminálnych seriálov a zápletiek.) 90% ()

Galerie (566)

Zajímavosti (81)

  • John Turturro a Tony Shalhoub spolupracoval již na filmu Barton Fink (1991). (Itar)
  • Bitty Schram (v seriáli Sharona Fleming) opustila seriál v polovici tretej série. Producenti to okomentovali tak, že chceli v seriáli niečo zmeniť, špekulovalo sa však aj o tom, že herečka nebola spokojná so zmluvou, a tak sa spolupráca ukončila. (Kub_ees)

Související novinky

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Sledování televize a potažmo streamovacích služeb je i po pandemii Covidu-19 a s tím spojených lockdownech pořád na vzestupu a není se tedy čemu divit, že produkční společnosti hledají stále více… (více)

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

21.01.2022

Svět hudby a filmu přišel o další z velkých talentů. Ve věku 74 let včera v USA zemřel americký zpěvák a filmový herec Marvin Lee Aday, znám především pod svým uměleckým jménem Meat Loaf. Talentovaný… (více)

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

...a našli režiséra. Z prvního Red se vyklubal obstojný hit, pěkně se prodával na blu-ray a DVD a nejmenovaná kabelová televize díky vysoké sledovanosti hraje film zhruba třikrát denně. Už nějakou… (více)

Reklama

Reklama