Reklama

Reklama

Můj přítel Monk

(seriál)
  • USA Monk
všechny plakáty
Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2002–2009), 91 h 4 min (Minutáž: 40–118 min)

Tvůrci:

Andy Breckman

Hrají:

Tony Shalhoub, Ted Levine, Jason Gray-Stanford, Traylor Howard, Stanley Kamel, Bitty Schram, Glenne Headly, Tim Bagley, Brooke Adams, Sharon Lawrence (více)
(další profese)

Série(8) / Epizody(124)

Obsahy(1)

Tony Shalhoub v roli velice zvláštního a obsesivního detektiva Adriana Monka, který trpí psychologickou poruchou, která ho již připravila o skvělou pozici policejního detektiva v oddělení vražd u San Franciské policie. Kvůli tragické a nevyjasněné vraždě jeho manželky si vybudoval abnormální odpor k davům, rušným ulicím, bakteriíím, mléku a dalším věcem, což mu ale v jistých chvíích velice napomáhá k vyřešení případů. S jeho každodenním životem mu pomáhá asistentka Sharona, ze které se stává ženský Dr. Watson. Adrian se u všech případů setkává s kapitánem Stottlemeyerem, jeho bývalým nadřízeným, kterého Monkovy schopnosti, stejně tak i jeho slabosti dovádějí k šílenství. (Universal Channel)

(více)

Recenze (402)

Segrestor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Monk je naprosto geniální seriál. Málokdy dokáže být detektivní seriál tak vtipný. A vtipné je to především díky sklíčené osobnosti samotného detektiva. Takže jeho fobie jsou jen prostředkem k vytlačení úsměvu na tváři diváka. Kromě toho navíc je docela zábavné pozorovat jeho vyšetřující metody, jeho smysl pro detail a fenomenální paměť. Je tam sice spousta elementů, které bych i oželel a extrahoval ze seriálu čistou srandu a napětí, ale s tím se nedá nic dělat. Jako seriál to funguje bezvadně a je jen škoda, že není více dílů. 125 je prostě málo. ()

MATADOR 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Příjemný seriál s vynikajícím Tony Shalhoubem jako soukromým detektivem Adrianem Monkem. I když se zdá, že některé jeho choroby jsou až příliš, pořád se skvěle bavíte. Zde je snad očividné srovnání s poručíkem Columbem, ale tento se mi zkrátka líbí více.Velmi pěkný seriál v dnešní záplavě seriálů z USA. ()

Reklama

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Pro mě jeden z nejzábavnějších a nejzajímavějších detektivních seriálů první dekády 21. století. Rozhodně zajímavější podívaná, poměrně i klasická, kde se případy řeší dedukcí a nikoliv hypertechnickými udělátky, jako tomu je u různých Kriminálek. Vždy když série zabředává do stereotypu, objeví se epizoda, která experimentuje se zaběhlými zvyky (což by se asi Monkovi nelíbilo) a koho omrzí Sharona, tak ta je také obměněna podezřele podobnou náhradnicí. Dobrá znělka, dobří herci, dobré scénáře (ve většině případů) a velice elegantní a hlavně důstojné zakončení série, dále mě utvrzující v tom, že nejlépe se série/seriály končí pomocí písně. ()

selfesteem 

všechny recenze uživatele

Co mě na tomto seriálu tak přitahuje, není detektivní činnost ani zajímavé případy. Je to právě osobnost pana Monka, jeho boj s OCD. Je to přesně ono. Nijak hluboce jsem tuto poruchu nestudovala, ale pravda je taková, že i u "normálního" zdravého člověka se může vyvinout zcela náhle a neočekávaně. A to poté, co prožijete nějaký životní otřes. U mě se tak ve dvaceti letech stalo a stala jsem se podobně obsedantní jako pan Monk, kompulze se naštěstí nedostavily. Nebála jsem se všeho jako on, ale chovala jsem se tak směšně a měla čím dál méně přátel, protože se mnou nebylo k vydržení. Správně užívám minulý čas, protože na svém případu vím, že je možné se z toho dostat a "uzdravit se". Stačí jen trochu toho serotoninu a čas. Každopádně panu Monkovi rozumím, stejně jako Melvinu Udallovi z Lepší už to nebude a Howardu Hugesovi z Letce. Poznávám se v nich a je to strašný. U pana Monka ale vtipný a trefný. Nestandardně zábavný seriál. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Můj přítel Monk je taková příjemně oddychová kriminálka, ne nepodobná Columbovi. Od té doby, co jsem jej poprvé shlédl v tv se kdykoliv rád podívám zase na nějaký díl a baví mě stále stejně. Nic víc nic míň. Nejlepší camea...85% ()

Galerie (561)

Zajímavosti (74)

  • První seriál, který USA Network točili v Americe. Všechny předchozí seriály byly zfilmovány v Kanadě. (HappySmile)
  • Epizoda se natáčela v hotelu Pan Pacific Toronto, který se nachází v Kanadě. (SONY_)

Související novinky

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Sledování televize a potažmo streamovacích služeb je i po pandemii Covidu-19 a s tím spojených lockdownech pořád na vzestupu a není se tedy čemu divit, že produkční společnosti hledají stále více… (více)

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

21.01.2022

Svět hudby a filmu přišel o další z velkých talentů. Ve věku 74 let včera v USA zemřel americký zpěvák a filmový herec Marvin Lee Aday, znám především pod svým uměleckým jménem Meat Loaf. Talentovaný… (více)

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

...a našli režiséra. Z prvního Red se vyklubal obstojný hit, pěkně se prodával na blu-ray a DVD a nejmenovaná kabelová televize díky vysoké sledovanosti hraje film zhruba třikrát denně. Už nějakou… (více)

Reklama

Reklama