Wallace a Gromit: Úžasné vynálezy

Wallace & Gromit: Cracking Contraptions

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 2002, 25 min

Peter Sallis

Krátké příběhy o Wallaci a Gromitovi, které nejsou tak vtipné jako delší příběhy nebo jako film... většina příběhů vzhledem ke své krátkosti vychází jakoby do ztracena, a to i přesto, že pointu mají většinou dobrou. Možná je to tím, že jde jen o sled vtipů bez jakékoli návaznosti... Přesto ve srovnání s jinými animovanými příběhy je to hodně povedené.(7.10.2012)

Kratičké grotesky o WaG a bizarních vynálezech... kratičké, ale svěží a vtipné, na odreagování úžasné. Tradičně podařená a vypracovaná plastelínová animace. "Počítání oveček" a podobné vychytávky opravdu nemají chybu (samozřejmě jen pro některé :-)). Zajímavé komentáře: genetique, togaf, zputnik, numi.(20.5.2013)

Sice je to srandovní, ale neznat filmy o Wallaceovi a Gromitovi asi bych se na to nekoukal. Cracking Contraptions jsou kratičké příběhy, které hlavně těží z popularity filmů Nespárvné kalhoty atd. Jako samostatné dílo by to asi neobstálo. Je to jen slabá záplata místo další regulérní grotesky. Je to jen takový zbytek. Krátká stopáž neumožní rozvinout příběh do takových bizarních rovin, v jakých balancují zmíněné grotesky.(10.4.2005)

Série několika krátkých příběhů Wallace a jeho věrného psa Gromita. ***** O CHLOUPEK. CITÁT - Béé béé........... * CESTA NA MĚSÍC - kam na dovolenou. ** GASTROMAT. CITÁT - Dvě anglické snídaně, prosím.......... * TELEMAZEC. Proč chodit k televizi, když ona může přijet za váma. CITÁT - Au, to je vážně na bednu.......... ** HI TEC FOTBÁLEK. Gromit je dobrý brankář. *** SNĚHULÁKOTRON. CITÁT - Dokonale jsem vystihl sněhulákovu duši......... * TURBO VAŘIČ. Tak tohle je opravdu nebezpečný vynález. První dva příběhy jsou delší a mají nějaký děj. Ostatní příběhy jsou jen krátké grotesky, ale člověk i pes se u nich docela pobaví.(27.1.2012)

W&G jako Pat a Mat, resp. Wallace vydá za oba české kutily a Gromit funguje jako trpící oběť, pokusný králík a nikdy nevyslyšený hlas rozumu, svůj osud však snáší s nadhledem filosofa a filmečky tudíž nepůsobí sadisticky. Některé miniatury jsou geniální, některé „jen“ roztomilé, celý potenciál dvojice se ale uplatňuje teprve v středometrážních formátech (a nejvíc sví byli stejně v první a za mě nepřekonané Cestě na Měsíc).(7.4.2016)