Rozmar po italsku

Capriccio all'italiana

Caprice Italian Style

Komedie / Povídkový

Itálie, 1968, 95 min

Hodnotit film, který se skládá ze šesti povídek je tak trošku o držku, protože jednotlivé povídky jsou značně nevyrovnané a to i když si vezmu jediný společný prvek, který jsem ve všech povídkách našel a tou je vtipná pointa. 1. povídka - *** : měla ulítlou zápeltku, ale bavila, včetně posledního záběru. 2. povídka - *** : ukazuje typický uděl chlapů, když ženská svým slovním terorem dosáhne svýho. Finálová pointa očekávaná, ale i tak pobavila. 3. povídka - odpad! : nebavila mě, nechápal jsem. 4. povídka - ** : Mírně ironická, ale žádná velké chechtání se nekonalo. 5.povídka - **** : absolutně nejvtipnější. vyborně pojatá a skvělá vypointovaná povídka. Černej humor tady pěkně klepe na vrátka. 6.povídka - *** : Pointa byla msitrovská, ale pokud bych měl být na místě toho chlapa já, zřejmě by se žádná nekonala, protože já bych na tý ženský vykonal smrt-vražda- zabití poměrně záhy, protože nervy mám jenom jedny a ty už jsou beztak těžce zkoušený a když na nich ještě hopsá ženská ultrahysterie, je to jaksi nad hranice jejich funkčnosti. Z hodnocení jednotlivých povídek tak vyplaval překrásněj průměr.(31.8.2014)

Vysoká úroveń hereckého umění, komiky i nápaditosti. Totó je superbní v různých převlecích (např. jako gay či prostitutka) jako agent s licencí na stříhání dlouhovlasých hippies-mladíků ve Stenově velmi originální a povedené povídce, Pasolini, jako vždy, geniální. Pouze Bologniniho hysterická povídka o hysterické žárlivé manželce mírně otravuje svojí monotónní zdlouhavostí... Klasika z nenávratně minulých zlatých (kino-)časů.(21.12.2017)