The Furies

Tony D'Aquino

Tony D'Aquino

Kenneth Lampl

• Psychor

Výtečný Killing Ground z roku 2016 naznačil směr, kterým by se mělo australské ozploitation v budoucnu ubírat, leč D'Aquinovy fúrie ztratily stopu již po několika metrech. Režisér následuje odkazu Fulciho a ignoruje jednu ze základních pouček hororové teorie, která říká, že gore a násilí mohou představovat cestu, ale nikoliv cíl samotný. Snímek vyniká kvalitou zvláštních maskérských efektů a prací s protetickým make-upem, avšak jako celek působí velice nekompaktně. Nebyl jsem znechucen mírou přítomné brutality, nýbrž dezorganizovaným dějem, prkennými hereckými výkony, nesympatickými postavami, nucenými dialogy či absentující atmosférou. Jakožto zdejší hororový expert tak snímku The Furies uděluji jednu silnější hvězdu.(3.9.2019)

Rozhodně to není obyčejný tuctový slasher, jak se může na první pohled (prvních 30minut) zdát. Klasicky to má pár nesmyslů typické pro tenhle žánr jako například vymaštěnost postav, herečky, které snad v životě nikde nehrály, ne úplně Hollywoodskou režii nebo nízký rozpočet, ale má to nečekaně i plusové body. Hlavním tahounem jsou vymazlené a kreativní masky zabijáků, docela solidní gore, které jsem za delší dobu dlouho neviděl, a taky (menší SPOILER) sakra originální nápad propojení zabijáka a oběti jako Kráska a Zvíře. V 80minutové stopáži to hezky šlape a utíká, krví se nešetří a hlavní pointa je solidní zvrat, jinak to ale klasicky nevychází na poli atmosféry nebo nějakých hereckých výkonů. I tak hezký průměr, kterému se nebojím dát třetí hvězdičku, ale znova bych si to už asi nedal.(11.9.2019)

• Silwer

Hodne slusne gore...(30.9.2019)

• oveckaoa

Ženská se probudí kdesi sama a tam ji nahánějí psychopati, Jeden z nich jsou hodný ten ji chrání a většina je zlých ti chrání ostatní ženské co tam jsou (proč to tak je film nevysvětlí asi si někdo řekl nenatočím vyvražďovačku, ale zkusím něco inteligentního akorát, že totálně pohořel) . Když jedna z těch ženských umře nebo ji někdo zabije zemře i její ochránce i když ke konci to nedává smysl jelikož minimálně jeden z těch vrahů zmizel úplně a nebyl zde ani ukázán a ani zmíněn (ten té asiatky). Na konci máme náběh na další díl kdy zjistíme , že to dělá někdo pro lidi co to pak sledují online a přeživší po nich jde. Ty 2 hvězdy jsou pouze za gore více si to nezaslouží. P.s. pobavil komentář Flipnica což je alter ego Psychora a nadává na něho snad sem někdy dá komentář i další jeho alter ego Bloody 24 a bude nadávat třeba na Flipnica. To musí být člověk opravdu moc zoufalý , aby si udělal 3 a více nicků a nadával sám na sebe a myslel si, že to nikdo nepozná.(9.9.2019)

Skvělé masky a gore, nezachrání slabé herečky a scénář, který už jsme někde viděli v mnohem lepším zpracování. Příště to chce víc peněz a lepší herce. Potěšila podoba s Battle royale. 5/10(22.9.2019)

Obstojný přírůstek, debutujícího režiséra, do slasher - hixplo subžánru, který neláká na nic jiného, než precizně poctivé praktické gore, od kterého kamera neuhýbá, a správně znepokojivé masky vrahů. Kvalita těchto dvou prvků je natolik dobrá, že vytáhla samotný film do průměru, nicméně nic dalšího se vyzvednout nedá. Vizuálně to vypadá příliš lacině a nic na tom nemění ani australské prostředí, které je pro tyhle horory jako dělané. Obsazení postav se vůbec nepovedlo. Záměrně neříkám hereček, protože tohle pro mě nebylo herectví a navíc ani jedna ze zúčastněných není pěkná, natož pak sympatická. Neoriginalitu v ději kritizovat nebudu, protože přicházet stále s něčím novým, zvláště do tohoto vyždímaného tématu, je téměř nemožné. To samé platí pro finální rozuzlení, které je předvídatelné a stejné jako ve spoustě dalších podobných hororech. The Furies je tak potěšujícím kouskem každého gore fanouška, ale nic pro ty, kteří chtějí logicky seskládaný děj s dobrými herci.(19.9.2019)

• Mamlas

Laciný, monotónní, stupidní film o nějaké pipině, co běhá po lese. K natočení této primitivní hovadiny byla třeba: 2 muže kteří střídali masky, 6 masek z Ali, 6 pipin, 3 láhve kečupu, 2 dýně, 2 petardy, vidle, nůž, srp, sekeru, mačetu, les a kameru. Chyběla tam lesba a homosexuál.(27.9.2019)

• Hapretor

Divné a blbé ... jen na zabití času ... film vlastně o ničem ...(28.10.2019)

Zajímavá, ultranásilná a svižně odsejpající záležitost; spíš pro fajnšmekry, kterejch tady ale dle hodnocení moc neni...(9.11.2019)

Tak nám tu zase jednou zpařený držky v koženejch maskách honěj po lese bezbranný holky. Mydlí se tu v podstatě každej s každym, do držky si docela slušně dávaj mezi sebou právě i ty zpařený držky, což je celkem inovace. Sympatické je, že nikdo nepoužívá žádné střelné zbraně, takže tu máme například vostrej duel mezi tupou sekyrou a rezavym srpem. Tu z někoho játra vyhřeznou, tam zas půlka obličeje jinému odpadne... Zkrátka poetika pro básníky silnějšího naturelu. Kazí to snad jen hlavní hrdinka, která hned v úvodu ztratí prášky na epilepsii, která s ní v té vypjaté situaci cloumá jak nadržená kurva s vystresovanym panicem. Já osobně jsem ještě neviděl nikoho, kdo by dostal epileptickej záchvat, uprostřed kterého by si vzal prášek, aby ten záchvat nedostal. Ale co už, člověk, kterej si chce užít maso, ten ho dostane, vegetarián ať si pustí evropský psychologický drama.(18.9.2019)

Oddychová vybíjená, nic víc nečekejte. Ty sekáči v maskách vypadají opravdu děsivě, gore je uspokojující, ale bohužel je to úplně bez napětí, humoru a ani jedný ženský se nedá nějak fandit, protože to jsou prostě krávy :-D Slabší průměr na jedno kouknutí.(22.9.2019)

Tohle mohl bejt Gore nářez roku!! Některé ty masky hodně vymazleny.. Zejména ten jak n sobě tahal tu lidskou kůži.. Topovka.. :) krvavá nálož celkem slušná.. Dobré záběry.. Lžička a oko.. na to budu dlouho vzpomínat :) bohužel.. tak bídny děj a zápletka.. že to film totálně zabilo.. Velká převelika škoda.. Hnedle bych pár těch hnusaku použil v nějakém Brutal filmu :) 40%(23.9.2019)

Takže řekněme si to na rovinu, v tomhle filmu nějakou logiku, či děj opravdu nehledejte. V podstatě jde jen o přehlídku opravdu povedených gore scén, které připomínají práci mistra Fulciho a co se taky hodně povedlo tak byly masky zabijáků. Já byl celkem spokojen, zábava na večer zaručena a fanoušci Fulciho budou jistě spokojeni.(30.9.2019)

Velice napínavá řezničina.(8.9.2019)

Tak zase jedna chuťovečka pro mne. Bez psychologie, bez canců a kydů, jde se na věc, bum do toho, a tak dál. Nu, u mne jednoznačně skvělí maskéři, a ještě lepší herečky. Zmákly to výborně. U mne za osmdesát procent. Dvacítku ubraly vidiny, které mi připadaly zbytečné a konec. Spojený právě s tou vidinou a příslibem pokračování. Jenže to už nebude ono.(14.9.2019)

Obrovská škoda dvoch momentov, ktoré film pripravili o ešte lepšie hodnotenie - úvodná scéna s "fuck patriarchy", pretože liberálnym falusom už v tých prázdnych lebkách načisto preskakuje. Aby dospelému človeku napísala smsku stará žena, že či vie Tvoja mamka ako sa na internete vyjadruješ o inžinierke Čaptavej, tak to je už iný level demencie...Proste buď existuje jej názor alebo žiaden iný a takýchto ľudí mi je strašne ľúto. Označiť osobu za pózerku a bárbinu je hrubé urážanie. Feministky všetkých krajín, spojme sa...Každý normálny človek ktorý nemá predsudky k mužom či ženám alebo k starým či mladým, kresťanom či židom musí z týchto ľudí plakať aspoň v duchu. Druhým momentom je nezvládnutý záver, pretože dalo sa to ukončiť podstatne lepšie. Obrovská škoda, pretože dobré masky a dobrý nápad s Kráskami a zvieratami si ho aj vďaka výbornej kamere zaslúžil. Rozpačitý koniec pokazil dojem z filmu, ktorý mal potenciál zaradiť sa medzi najlepšie horory tohto roku, ak by mal lepší scénar či schopnejšieho režiséra.(30.9.2019)

Výtečný spád,krve dost,efekty paráda a i finální závěr nic nepokazil.(10.9.2019)

• mdf

Možná gore efekty jako dobrý,jinak levná, ubohá a neuvěřitelná stupidita.(16.9.2019)

V rámci žánru určitě nadprůměr, snaží se to o posun a ten se vcelku povedl. Jasně, většina scén je nereálnejch, ale to ani tak moc nevadí. Konec je docela zajímavej. Znovu to vidět nemusím, ale za to jedno zkouknutí to určitě stojí.(14.9.2019)

• tazkykamen

Amaterska subzanrovka kvalitou podobna Wrong Turn serii z ktorej trocha vycnieva len kamera a snazive, nechcene zabavne ochotnicke dievcata(20.9.2019)

1 2 následující >>