The Furies

Austrálie, 2019, 82 min

Tony D'Aquino

Tony D'Aquino

Kenneth Lampl

Mna takéto vyjebavacky bavia, no nie ,ale všetky, spomeniem napríklad taký Hatchet, ktorému som dal do kopy 4*-4 častiam. Ale tento ukázal viac i keď okrem pachu krvi, kopíroval aj ine filmy, môžem, ale za seba povedat, že veľmi sympaticky. Len tie herečky hrali, ako z rodinných prípadov, strašne. Kráska a zviera, ten príbeh pozná hádam každý a niečo podobne je i tu, len o veľa ťažšie stráviteľné. Masky boli parádne, bodycount dosť vysoký a vybuchujúce hlavy, tiež potešili. Logicky slabota, ale logika v takýchto filmoch sa nenachádza. Tieto filmy sú len na pobavenie, či spestrenie, pre zarytých fanusikov horroru a preto, ja som sa bavil a tak troska nadhodnotím.(13.10.2019)

Takéto poctivé gore (žiadne CGI) sa v dnešnej dobe už vidí málokedy. Naopak, takéto ne-herecké výkony sú javom až príliš častým.(4.10.2019)

• grizly007

Masky dobrý, jinak nesmyslná blbost.(15.9.2019)

Postavy ničím zajímavé, ale námět super. Je fajn sledovat, jak se jednotlivé chování postav může rázem změnit, když jim jde o život. Jestli v každým z nás někde leží takové odhodlání, jako to, které se probudilo v hlavní hrdince, tak se trochu bojím. Masky super, vrazi naháněli hrůzu a prostředí také velmi zajímavě udělané. Konečná zápletka, která určité postavy k sobě spojuje mě tedy překvapila, nečekala jsem, že to bude takhle rozdělené. Za mě příjemná oddechovka, která je pro jedno zkouknutí dobrá.(12.11.2019)

Taký malý film, ktorý neurazí, ale ani nenadchne. Originálnejší ako klasický vyvražďováčik, gore efekty na úrovni, ale v podstate bez príbehu a s malou síce zaujímavou, ale malou pointou.(19.12.2019)

Nejdřív jsem se na The Furies fakt těšil no a pak se začalo objevovat hodnocení a mě natěšenost přešla. To bylo asi to nejlepší co se mohlo stát,protože nejspíš i proto dávám nakonec 4 hvězdy. Jasně postavy jsou tupé a děj je nahánění po lese přičemž se autoři snažili o něco víc co se týče příběhu,ale tohle všechno mi nevadilo. Nevadilo mi ani že nejhezčí herečku zabili jako první,protože prostředí lesa bylo fakt pěkné masky byli luxusní a gore fakt poctivý. Já se prostě bavil a za mě si to slabší 4 zaslouží. 75% --- IMDb 7/10(27.12.2019)

• Silwer

Hodne slusne gore...(30.9.2019)

• oveckaoa

Ženská se probudí kdesi sama a tam ji nahánějí psychopati, Jeden z nich jsou hodný ten ji chrání a většina je zlých ti chrání ostatní ženské co tam jsou (proč to tak je film nevysvětlí asi si někdo řekl nenatočím vyvražďovačku, ale zkusím něco inteligentního akorát, že totálně pohořel) . Když jedna z těch ženských umře nebo ji někdo zabije zemře i její ochránce i když ke konci to nedává smysl jelikož minimálně jeden z těch vrahů zmizel úplně a nebyl zde ani ukázán a ani zmíněn (ten té asiatky). Na konci máme náběh na další díl kdy zjistíme , že to dělá někdo pro lidi co to pak sledují online a přeživší po nich jde. Ty 2 hvězdy jsou pouze za gore více si to nezaslouží. P.s. pobavil komentář Flipnica což je alter ego Psychora a nadává na něho snad sem někdy dá komentář i další jeho alter ego Bloody 24 a bude nadávat třeba na Flipnica. To musí být člověk opravdu moc zoufalý , aby si udělal 3 a více nicků a nadával sám na sebe a myslel si, že to nikdo nepozná.(9.9.2019)

Skvělé masky a gore, nezachrání slabé herečky a scénář, který už jsme někde viděli v mnohem lepším zpracování. Příště to chce víc peněz a lepší herce. Potěšila podoba s Battle royale. 5/10(22.9.2019)

Obstojný přírůstek, debutujícího režiséra, do slasher - hixplo subžánru, který neláká na nic jiného, než precizně poctivé praktické gore, od kterého kamera neuhýbá, a správně znepokojivé masky vrahů. Kvalita těchto dvou prvků je natolik dobrá, že vytáhla samotný film do průměru, nicméně nic dalšího se vyzvednout nedá. Vizuálně to vypadá příliš lacině a nic na tom nemění ani australské prostředí, které je pro tyhle horory jako dělané. Obsazení postav se vůbec nepovedlo. Záměrně neříkám hereček, protože tohle pro mě nebylo herectví a navíc ani jedna ze zúčastněných není pěkná, natož pak sympatická. Neoriginalitu v ději kritizovat nebudu, protože přicházet stále s něčím novým, zvláště do tohoto vyždímaného tématu, je téměř nemožné. To samé platí pro finální rozuzlení, které je předvídatelné a stejné jako ve spoustě dalších podobných hororech. The Furies je tak potěšujícím kouskem každého gore fanouška, ale nic pro ty, kteří chtějí logicky seskládaný děj s dobrými herci.(19.9.2019)

• Hapretor

Divné a blbé ... jen na zabití času ... film vlastně o ničem ...(28.10.2019)

Zajímavá, ultranásilná a svižně odsejpající záležitost; spíš pro fajnšmekry, kterejch tady ale dle hodnocení moc neni...(9.11.2019)

Obrovská škoda dvoch momentov, ktoré film pripravili o ešte lepšie hodnotenie - úvodná scéna s "fuck patriarchy", pretože liberálnym falusom už v tých prázdnych lebkách načisto preskakuje. Aby dospelému človeku napísala smsku stará žena, že či vie Tvoja mamka ako sa na internete vyjadruješ o inžinierke Čaptavej, tak to je už iný level demencie...Proste buď existuje jej názor alebo žiaden iný a takýchto ľudí mi je strašne ľúto. Označiť osobu za pózerku a bárbinu je hrubé urážanie. Feministky všetkých krajín, spojme sa...Každý normálny človek ktorý nemá predsudky k mužom či ženám alebo k starým či mladým, kresťanom či židom musí z týchto ľudí plakať aspoň v duchu. Druhým momentom je nezvládnutý záver, pretože dalo sa to ukončiť podstatne lepšie. Obrovská škoda, pretože dobré masky a dobrý nápad s Kráskami a zvieratami si ho aj vďaka výbornej kamere zaslúžil. Rozpačitý koniec pokazil dojem z filmu, ktorý mal potenciál zaradiť sa medzi najlepšie horory tohto roku, ak by mal lepší scénar či schopnejšieho režiséra.(30.9.2019)

Tak nám tu zase jednou zpařený držky v koženejch maskách honěj po lese bezbranný holky. Mydlí se tu v podstatě každej s každym, do držky si docela slušně dávaj mezi sebou právě i ty zpařený držky, což je celkem inovace. Sympatické je, že nikdo nepoužívá žádné střelné zbraně, takže tu máme například vostrej duel mezi tupou sekyrou a rezavym srpem. Tu z někoho játra vyhřeznou, tam zas půlka obličeje jinému odpadne... Zkrátka poetika pro básníky silnějšího naturelu. Kazí to snad jen hlavní hrdinka, která hned v úvodu ztratí prášky na epilepsii, která s ní v té vypjaté situaci cloumá jak nadržená kurva s vystresovanym panicem. Já osobně jsem ještě neviděl nikoho, kdo by dostal epileptickej záchvat, uprostřed kterého by si vzal prášek, aby ten záchvat nedostal. Ale co už, člověk, kterej si chce užít maso, ten ho dostane, vegetarián ať si pustí evropský psychologický drama.(18.9.2019)

Oddychová vybíjená, nic víc nečekejte. Ty sekáči v maskách vypadají opravdu děsivě, gore je uspokojující, ale bohužel je to úplně bez napětí, humoru a ani jedný ženský se nedá nějak fandit, protože to jsou prostě krávy :-D Slabší průměr na jedno kouknutí.(22.9.2019)

Tohle mohl bejt Gore nářez roku!! Některé ty masky hodně vymazleny.. Zejména ten jak n sobě tahal tu lidskou kůži.. Topovka.. :) krvavá nálož celkem slušná.. Dobré záběry.. Lžička a oko.. na to budu dlouho vzpomínat :) bohužel.. tak bídny děj a zápletka.. že to film totálně zabilo.. Velká převelika škoda.. Hnedle bych pár těch hnusaku použil v nějakém Brutal filmu :) 40%(23.9.2019)

• Mamlas

Laciný, monotónní, stupidní film o nějaké pipině, co běhá po lese. K natočení této primitivní hovadiny byla třeba: 2 muže kteří střídali masky, 6 masek z Ali, 6 pipin, 3 láhve kečupu, 2 dýně, 2 petardy, vidle, nůž, srp, sekeru, mačetu, les a kameru. Chyběla tam lesba a homosexuál.(27.9.2019)

Takže řekněme si to na rovinu, v tomhle filmu nějakou logiku, či děj opravdu nehledejte. V podstatě jde jen o přehlídku opravdu povedených gore scén, které připomínají práci mistra Fulciho a co se taky hodně povedlo tak byly masky zabijáků. Já byl celkem spokojen, zábava na večer zaručena a fanoušci Fulciho budou jistě spokojeni.(30.9.2019)

• Rockerman

Název Kráska a zvíře nemusí vždy znamenat známou pohádku, jak se mohli přesvědčit účastníci zvláštní hry na život a na smrt. Musím říct, že takové bezduché masakrování už asi vážně není pro mne (asi stárnu). Je to jen snaha šokovat čím dál tím absurdnějším způsobem brutální vraždy při lovu na krásky (rádoby). Kdysi v Pachu krve byl ještě jakýs takýs příběh, tady už není nic.(13.12.2019)

Zřejmě jen pro fanoušky žánru. Ucházející masky i gore.(6.1.2020)

Velice napínavá řezničina.(8.9.2019)