Guava Island

Scénografie:

Lucio Seixas

Kostýmy:

Mobolaji Dawodu

cidade de deus + orfeu negro + murai + gambino. všecko dobrý. this is guava.(14.4.2019)

We live in paradise, but nona of us have the time or the means to actually live here!(13.4.2019)

• Arsenal83

Na začiatku taká nepodarená 5-minútová animácia a potom príde Rihanna a hlavne jej uspievaný a podľa pohybu postihnutý kamoš. Vlastne Rihanna sa tam dokopy len tak mihne, ani neviem, na čo tam šla. Film s extrémne krátkou stopážou, až som myslel, že ide o dokument. Na myšlienku, ktorú chce priniesť je to príliš krátke a na tie ničím výnimočné pesničky až príliš dlhé.(29.5.2019)

• Aljak

Hmmm. Keď najlepšia časť celého filmu je úvodný animovaný prológ (ten bol naozaj výborný), tak to potom asi nie je bohvie aká vizitka. A to som sa spočiatku celkom tešil, že to bude zaujímavý príbeh o tajnom povstaní proti despotickej diktatúre ovládajúcej ostrov. A napokon to bola len takmer hodinová "óda" Donalda Glovera (Demiho), ktorý chcel svojim excentrickým vybliakovaním zvrhnúť systém... No a Rihanna, tá je tu len ako taká kulisa. Čo dodať? Film so skvelým potenciálom, ktorý sa utopil v "aure" Donalda Glovera... Not my cup of tea.(4.6.2019)

Donald Glover aka Childish Gambino si střihnul takový soukromý koncert na ostrově Guava. A Riri mu tam trošku přicmrndla svým oplácaným zadkem. Nicméně je to naprosto skvělé, svižné a výstižné! Za mě 55 minut naprosto dostačujících, vše říkajících a zábavných.(28.5.2019)

• - Počas vystúpenia "This is America" sa za Danim (Donald Glover) objavujú a následne miznú tanečníci. (Astonko)

• - Natáčelo se v Havaně (Kuba). (BMW12)