Dobře udělaný životopisný film, život a dílo Toulouse-Lautreca mě hodně zajímá od dob, kdy jsem slyšel v rozhlase na pokračování Moulin Rouge a pak ho několikrát četl. Vcelku věrně je zde však nafilmována předloha jiné biografie, kterou mám někde zasunutou ve své knihovně. Jistou nevýhodou těchto životopisných děl je jejich popisnost, která při délce filmu kolem dvou hodin už začíná diváka trošíčku unavovat, ale to je můj problém.(12.10.2014)

Nějakým způsobem mě to dojalo. Když v šantánu plakal, že se zastřelil van Gogh, například.(16.1.2014)

Prostředí pařížské bohémy je samozřejmě lákavým námětem pro životopisný snímek o proslulém malíři, který podstatnou část svého života prochlastal a prosmilnil. Jen mám pocit, že autoři jeho skutečný příběh trochu vylepšili a realita byla přízemnější. Elsa Zylberstein je má oblíbená herečka, pro kterou mám velkou slabost, a v Lautrecovi dostala skutečně velkou příležitost. I proto dávám 75 % celkového hodnocení.(18.11.2006)

Není prcek jako Prcek. Celé je to takové bordelózní a chaotické. Těžko posloudit, nakolik to popisuje skutečnost, ale vlastně na tom tolik nezáleží. Špatný film to rozhodně není, jenom mě to nenadchlo.(16.1.2014)

Bohéma z Monmartru hnízdo pro malíře, kde namaloval Henri de Toulouse-Lautrec tolik krásných obrazů, a pikantní písničky poskytují sice dobrou zábavu, ale atmosféra působí vyumělkovaně. Snad nemusím ani dodávat, že nejde o žádnou romantickou selanku, která hraje na city či sklouzává k lacinému sentimentu. Pro úplnost připomínám, že je vše servírováno naturalisticky, ale s přiměřenou dávkou vkusu, včetně scén erotičnosti. Navíc příjemnou třešinkou na dortu je tu i působivá příhoda s Vincentem van Goghem. Shrnuto a sečteno, v onen obyčejný den v zšeřelém pokoji a světlem obrazovky mi bylo u filmu krásně.(25.6.2011)

Lidi, to byla nádhera! O světě pařížské bohémy s lehkostí a se skvělými dialogy, o tragédiích s šarmem, na ničem nešetřící výprava, dokonalí herci parodující v každé vteřině sami sebe, s gustem vyprávěný příběh, u kterého v této atmosféře vůbec nevadí, že víte, jak musí skončit. Moc jsem si pochutnal.(8.2.2014)

Paráda-moc jsem od toho nečekal protože lautrecův příběh může svádět k lacinosti a životopisné šablonovitosti-o to větší překvápko to pro mě bylo, když jsem viděl jak si to ten film fičí hezky v tempu s osobitosti, nadhledem, vtipem a sebeironií Lautrecovi vlastní. Pravda je, že v poslední třetině režie -plná nápadů, hračiček a obtížně (přesto však přirozeně) vykonstruovaných scén- zlehka polevila (jakoby došel dech), ale celek to něják neshazuje.....Takže Paráda.(21.2.2014)

Lautrec byl svéráznou postavou a tento film se dokázal vcelku držet dostupných faktů, takže je divák stržen do víru eskapád malého mužíčka s velkým srdcem, chutí po alkoholu a lehkých děvčatech, a nadto velmi nadného na poli uměleckém.(25.10.2014)

• d-fens

ocenenia : MFF Mar del Plata 1998 - Najlepší herec (Régis Royer)(8.3.2010)

----- "Jestli jsou umělci proroky, čeká nás pěkné století ..." ----- Nadprůměrně rozverný a lehce frivolní příběh, který si s ničím nedělá těžkou hlavu - s malováním ... ani se životem. Jakoby se bál být příliš osobní - aby na sebe náhodou neprozradil nějakou maličkost, která by pokazila obrázek prezentované bezstarostnosti. Zcela zbytečně se tak uchyluje k povrchnímu, někdy ne zcela opodstatněnému veselí, za nímž jen občas probleskne odraz skutečné Paříže, která nebyla ani zdaleka tak sladká, jak by se na první pohled mohlo zdát.(17.1.2014)

Tento film není známý tak, jak by si jistě zasloužil a to je velká škoda! Vynikající počin režiséra Planchona, nádherná atmosféra, krásný příběh, Montmatre 19. století ožívá na plátně a celý film voní malířskými barvami. ... a ten kankán... "Svět, který nosil van Gogha nemůže být tak špatný"- Lautrec.(18.12.2017)

Je to TAK francouzské!!! Obhroublé, barevné, plné života.... Zároveň ale křehké a podmanivé. Jako celá francouzská kultura!(9.10.2014)

To je jeden z těch filmů, o kterým si nedovolím říct, že by byl špatnej, ale zároveň nemůžu říct, že by mě bavil. Což je škoda. Vzhledem k tomu, že je natočen podle skutečnosti by bylo dobrý, kdybych si z něho něco málo odnes. Bojim se, že zejtra si na tenhle film ani nevzpomenu.(19.1.2014)

• volskevoko

Henri de Toulouse-Lautrec se obrací v hrobě.(6.4.2015)

• Jaroslaf

Proč tam měli probůh všichni mužští herci mejkap? Proč vypadal Lautrec jako homosexuální patnáctiletý metrosexuál?? Proč to bylo tak nesnesitelně teatrální a uhozené? Asi znám odpověď. Jak píše Casablanca: "Je to TAK francouzské!"(12.10.2014)

Henri de Toulouse-Lautrec je mym oblibenym malirem a proto pro me je film srdcova zalezitost. Velmi povedeny biograficky fim v nemz vynika krome atmosfery i oba dva hlavni predstavitele Elsa Zylberstein jako Suzanne Valadon a Regis Royer jak Hedri de Toulouse-Lautrec. Opravdu velmi prijemny film.(22.9.2005)

Film plyne velmi přirozeně, lehce, samozřejmě. Je pojat velkoryse, a přesto to nedává příliš na odiv. I když místy dojímá, činí tak s vkusem, nikde netlačí na pilu - u takového námětu se to cení. Herecký casting bezchybný. Pojetí "oživlých obrazů" (které známe i z jiných filmů o malířích) je nádherné, i když na obrazovce asi tolik nevynikne. Jediná drobná výtka: Lautrecových obrazů tam bylo poskrovnu, o jeho způsobu tvorby a chápání smyslu umění jsme se toho vlastně moc nedozvěděli, což je docela škoda.(17.1.2014)

Fakt moc moc šílený film, stejně jako samotný autor.(21.9.2013)

Mimo hereckých výkonů mě tady dostala především impresionistická atmosféra celého filmu - ale musí se vidět v kině nebo aspoň na velkém plátně, jinak se celý efekt ztratí. Další plus je absolutní podoba všech zúčastněných s jejich historickými předlohami.(23.2.2004)

Roztančené, místy ukřičené... a to malování mi tam nějak chybělo.(7.6.2014)

Ve filmu mi nějak chyběly Lautrecovy obrazy - ty jsou tam jen jako kulisa, ovšem atmosféra Paříže přelomu století a příběh Lautreca jako člověka má něco do sebe - spousta barev, života, milování a energie se vidí málokde.(12.11.2014)

<< předchozí 1 2