Atentát (TV seriál)

Krimi / Drama

Česko, 2015–2016, 18 h (Minutáž: 60 min)

Pavel Berkovič

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Kraus, Anna Šišková, Marek Taclík, Jiří Dvořák, Jan Dolanský, Andrea Opavská, Miroslav Táborský, Michal Slaný, Čestmír Řanda ml., Sabina Králová, Pavel Rímský, Ivan Vyskočil, Marek Němec, Jan Teplý ml., Jiří Štěpnička, Stanislava Jachnická, Miroslav Hanuš, Pavel Novotný, Ján Jackuliak, Radim Fiala, Jan Přeučil, Ctirad Götz, Petr Vršek, Václav Noid Bárta, Filip Čáp, Zdeněk Podhůrský, Václav Chalupa, Václav Neužil ml., Jiří Štrébl, Jiří Holík, Dita Hořínková, Štěpán Benoni, Petr Batěk, Andrea Černá, Anežka Rusevová, Petr Panzenberger, Ivan Shvedoff, Martin Davídek, Lukáš Jůza, Patrik Plešinger, Jan Dvořák, Miluše Hradská, Petr Mikeska, Karel Jirák, Svatopluk Schuller, Henrieta Hornáčková, Jan Emmerling, Jan Sedláček, Ivana Stejskalová, Vítek Březka, František Staněk, Václav Červenka, Miro Grisa, Vladimír Marek, Otta Tesař, Michal Bumbálek, Alan Novotný, Hana Seidlová, Jana Malá, František Kreuzmann ml., Pavel Batěk, Jan Čtvrtník, Tomáš Trapl, Jan Krafka, Jiří Bartoň, Petr Nácovský, Jiří Krejčí, Petr Reidinger, Ivo Kubečka, Zbyšek Pantůček, Andrei Toader, Daniel Margolius, Petr Halberstadt, Michal Roneš, Jiří Untermüller, Ivo Novák, Teresa Branna, Lukáš Král, Martin Dědoch, Josef Hervert, Miroslav Babuský, Jakub Jech, Ivo Bureš, Miroslav Hruška, Sergej Sanža, Dušan Sitek, Jan Hájek, Marek Adamczyk, Petr Varga, Martin Učík, Petr Koutecký, Jana Radojčičová, Pavel Skřípal, Šárka Kavanová, Kateřina Březinová, Rafael Pražák, Romana Goščíková, Vilma Frantová, Ondřej Mataj, Lukáš Černoch, Lucie Slováková, Aleš Bílík, Marcela Nohýnková, Jan Jankovský, Milan Enčev, Vít Buriánek, Filip Gavlas, Otmar Brancuzský, Veronika Petrová, Stanislav Lehký, Richard Němec, Rostislav Trtík, Martin Mejzlík, Izabela Kapiasová, Bořek Joura, Petr Kleňha, Tomáš Kořének, Štepánka Fingerhutová, Pavel Kryl, Pavel Majkus, Otto Rošetzký, Jiří Fero Burda, Jan Holík, Daniel Tůma, Tomáš Kolomaznik, Petr Reif, Petr Kocourek, Martin Hruška, Roman Teprt, Roman Škoda, Jan Jakub Ryba, Tatiana Evonuk, Petr Štěpánek, Marta Richterová, Jiří Schwarz, Sandra Černodrinská, Evženie Pfeifferová, Luděk Jiřík, Tomáš Palatý, Isabela Bencová-Smečková, Nikol Fischerová, Lenka Jurošková, Tomáš Bambušek, Jan Horák, Jan Pavel Filipenský, Jiří Nácovský, Szidi Tobias, Michael Dymek, Miroslav Večerka, Martin Dusbaba, Jana Walterová, Roman Mrázik, Františka Brzobohatá, Ondřej Černý, Martin Janouš, Jiří Král, Zdeněk Sedláček, Miroslav Lhotka, Kateřina Lojdová, David Altman, Ondřej Svoboda, František Dominik Staněk

Komentáře uživatelů k TV seriálu (130)

• Tosim

První seriál, ve kterém jsem měl chuť zabít Jiřího Dvořáka i jeho babičku. Klíma a Kroupa zobrazili naše kauzy způsobem, jaké byly, jaké by mohly být a jakými si přejí, aby se staly, to stejné platí i o prezidentovi, jenž je mixem tří osob, seriál pak nemá cenu ani jako faktografický, ani jako fikce. Stihnout vše už je trademarkem kluků z pořadu Na vlastní oči dávno, pokud nemají schopného dramaturga, nebo nepracují pro ČT (Reportérka), rozpadá se jim seriál pod rukama, je dlouhý, nudný, nelogický a plný směšných pasáží. Nenadával jsem jen na civilního Krause a Cmiralovu hudbu. 30%.(30.5.2016)

• Enšpígl

Na Novu jsem se díval naposled na Okresní přebor, nadšen z posledních cs seriálů (Labyrint, Cirkus Bukowski ) jsem se rozhodl kouknout i na Atentáta a musím říci, že horší věci veřejně vysílá snad už jen Islámský stát. Scénář ignoruje souvilsosti (objevní první stopy ), návaznost děje (neuvěřitelně pitomej střich ) a všechno dovršují dialogy, to s tím vyzrazením atentátu před zlodějem aut patřilo spíš do Bláznivý střely. Hodnotit po prvním díle nehodlám a na další bych se kouknul jedině v rámci nejsurovějších výslechových metod od gestapa. Komentář jsem napsal proto, abych některé duše varoval před zcestím.(13.10.2015)

O propojení policejních elit, politiků, exekutorů a organizovaného zločinu se tu a tam něco napíše, ale už bylo na čase ukázat ten náš demokratický absurdistán v celé své kráse. Tohle se povedlo hodně dobře, ale často se do toho vloudil nějaký ten logický nesmysl, pitomý dialog nebo "televizní verze" policejního výslechu a to holt musí hodnocení trošku srazit.(15.12.2015)

• kulyk

S hodnocením bych byl dosti opatrný, obzvláště, když nám to dnes teprve vypuklo, že. Na první dobrou je však zjevné, že pro Kulyčka bude jediným přínosem snaha o zdůraznění zmrdství mistra prezidenta Wolfa (jak Havel kdysi mylně představil Klause Adamcovi). Snad se podaří onu osobnost ztrapnit více, než se ztrapní celý seriál - ukázat ji jako prototyp zhůvěřilosti, takového holozmrda, řekl bych. Prostě zasloužilý pomníček ještě dýchajícímu tvůrci nových ,,elit".(12.10.2015)

Krimi, které nese pečeť TV Nova ve zvoleném způsobu vyprávění je poněkud roztříštěné na veliké ploše. A vykonstruovaností občas i pitomost. Přesto si nemyslím, že všechny dějové peripetie jsou úplně špatný. Každopádně herecké výkony si zaslouží uznání.(16.12.2015)

• Pilda17

Končím, nebaví mě to.(12.10.2015)

• Peytl

Já ti zatím nevím, čéče... HOMO, snad jsem se zatím nedotkl nějaké (tvé) třídní učitelky ze zvláštní, která tě zasvětila v rámci sofistikované osnovy a felace. Zatím je to spíš bluďák, pokud se smí tak vulgární výraz použít, kurva. Uvidíme dál, děti. Hodnotit nemohu, neboť bych mohl být banován za hodnocení neviděného. Jedná se o seriál... ovšem u nekonečných průjmů jsem ztracen, taťka naší databáze mi jistě podá pomocný úd. Nemůžu se dočkat.Edit: Nojd Bílý Bárta, tak to je trochu moc, hehe, to je trapnost zase.(19.10.2015)

• triatlet

Střípky kriminálních kauz Ivana Klímy (!) o prezidentovi republiky. Honičky, střílečky, přejeté nohy - reklama na ČD.(13.10.2015)

• Big Bear

A máme tu další seroš od scénáristů K+K na motivy skutečných událostí. Je možné, že lecos ukázané se dělo, nebo dokonce děje. Nesedí mi tam však obsazení celé řady herců Krausem v roli prezidenta počínaje. Pár akčních scén potěšilo, ale jediným důvodem proč na to občas kouknu když není nic jiného je Hanka Vagnerová... Dvě štěnice. * *(16.12.2015)

• honajz

Nebudu čekat s hodnocením do posledního dílu, protože bych se ukousal nudou. Jak chcete osmnáct (!) dílů hrát o parodii na prezidenta Klause, jeho poradce Hájka a snahu o atentát na něho? Příběh i herecké výkony by byly uvěřitelné tak v mateřské školce, ale ne v tomto seriálu. A ta pomalu se vkrádající nuda, a jakási klišoidní zápletka o krtkovi a spiknutí, skutečně jen pro právě narozené, kteří nikdy nic podobného neviděli.(20.10.2015)

Za tři minimálně. Páč mě baví Jan Kraus.(22.6.2018)

• Gwaihir

Zpočátku velmi fádní volné pokračování, které na rozdíl od své přechůdkyně postrádá ucelený reálný základ, na němž by se dalo stavět. Jakmile začne vyprávění jednotlivých střípků skládačky, které samy o sobě nějaký ten skutečný předobraz mají, stává se z toho celkem dobrá epizodická podívaná, která většinou nepostrádá napětí. To platí ovšem jen do doby, kdy začne být jasné, že konstrukce, která je jejich prostřednictvím dávána dohromady, je jen velmi těžko uvěřitelná a kdoví komu vlastně poplatná, přičemž je navíc ještě korunována záležitostmi rázu až nadpřirozeného, což působí poměrně komicky. A tak na celém vyvrcholení bohužel potěší asi jen úplný závěr. 45 %(15.3.2016)

• Tommassi3

Atentát ?? To spíš ukázkově příšerný pogrom diváckých mozkových buněk, z čehož plyne, že v závěru si na Nově znovu zatleskají a konzument Televizních novin bude nadšen.. Klíma s Kroupou se překonali ve své oblíbené disciplíně zvané scénáristická sebevražda, díky čemuž paradoxně s angažováním opravdu dobrého režiséra Petra Nikolaeva, jehož snímky většinou trpí svou naprostou nerežijností bez osobního vkladu, se z druhé řady Expozitury stává žánrový hybrid, který v některých zásadních s finálem na čele pasážích platí za naprosto sebeparodickou schematickou snůšku absurdit plnou veselých karikatur.. Pokud ovšem Expozituru cokoli zdobí, pak rozhodně castingové nonsensy, když po Vagnerové přišel Jan Kraus, který se stává den ode dne otravnější figurkou, přesně takovou, jakým se kdysi vysmíval..(21.10.2015)

• k4n9ur

Teda co to zase je? Nejhorší je, že se stejně zase ani po tomhle nevzpamatujou a nepřestanou s tim. Tohle prostě do televize nepatří. Kaiser s Lábusem by vymysleli za 5 minut lepší podívanou než je tohle. O "hercích" a jejich "výkonech" raději nemluvme, navíc hlavní představitelka je ošklivá jako vyrážka a nesympatická jako místo kde se vyrážka nachází. Takže pánové Jiří Chlumský, Petr Nikolaev, ale předevsím Josef Klíma, Janek Kroupa - Vy by jste se na to vydrželi koukat? Tak prosím příště až si budete chtít přivydělat k důchodu, udělejte to kvalitně..(23.11.2015)

Popravdě jsem se bavil spíše na úkor tvůrců, protože dialogy byli děsivě zábavné (doslova) ale pokusy o akci zase tak špatné nebyli. Na původní Expozituru, která se mi vážně líbila, to nemá ani omylem ale třeba se to ještě nějak zlepší.(13.10.2015)

• kajas

Po více než solidní "Expozituře" přišel na televizní scénu osmnáctidílný (!!!) mišmaš, který v závěrečných minutách úplně rezignuje na jakoukoli logiku vyprávění. Už jsem jenom čekala na přílet zelených mužíčků. Ach jo.(19.3.2016)

Musim sundat hodnoceni ze 5 na 4 hvězdy a to ještě možná nebude konečná.(9.7.2018)

• ceskyhonza

Atentát to každopádně je. 100% na diváka. I když je zábavné zahlédnout hérečku na místě první dámy, které se stýská po hraní, tak aspoň píchá s mladýma, aby, až se slinty zbaví, kolem jeho kremace se národ vyblbne, jako při skonu Jožky Stalina a pak po něm pojmenují nějaké to letiště, bude si konečně moci užívat svou investici, že se i nějakou dobu oslintávat nechávala, tak i to, jak je říznutá Slovenou jako byla ta tvůrce "podvodu vesmíru", jakého by jinde veřejně na stadionu střelili do palice, tak i to, že je president Vašek šašek, jako dva jeho jmenovci a jeho představitel to ani nemusí hrát, role mu sedí, ale jinak na tom seriálu byla zatím pěkná jen bunda Hanky Vágnerový, tak by asi pan Klíma a pan Kroupa měli fofrem navštívit narcise Klause, který by jim šlohnul propisky, protože rozkradení všeho ostatního už zařídil a požehnal to i svým kamarádíčkům, nyní je tedy na odpočinku, tak už dělá jen menší věci a ti dva postižení by tak snad už další píčoviny nepsali.(20.10.2015)

• LadyPupu

Srovnání s Expoziturou se nabízí. Na tu se ale dalo koukat. Atentát dělá čest svému jménu. Je opravdu atentátem na nás. Diváky. Po prvním díle jsem nechtěla hodnotit. Po shlédnutí druhého a třetího dílu vím, že tohle nedám. Edit: nějakým omylem viděny další 4 díly a na odpadu trvám.(27.10.2015)

Nektere dejove pasaze jsou neskutecne zajimave, bohuzel se kazdy dil snazi necim novym sokovat a cely pribeh tak ztraci na verohodnosti, coz je u kriminalky problem. Podstata je ale originalni, napadita a pro divaka atraktivni. Samozrejme ne vzdy lze tento serial brat zcela vazne, coz je skoda. Na serialovou tvorbu pomerne slusna rezie, rada zajimavych postav a relativne dobre vykony hercu. Nevim, proc po vanocni prestavce TV nepokracuje s novymi dily (zda jsou vubec natocene), nektera temata ale tolik pichaji do vosiho hnizda, ze bych se ani nedivil, kdyby pokracovani utnuli...(3.1.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7