Atentát (TV seriál)

Krimi / Drama

Česko, 2015 - 2016, 18 h (Minutáž: 18x60 min)

Pavel Berkovič

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Kraus, Anna Šišková, Marek Taclík, Jiří Dvořák, Jan Dolanský, Andrea Opavská, Miroslav Táborský, Michal Slaný, Čestmír Řanda ml., Sabina Králová, Pavel Rímský, Ivan Vyskočil, Marek Němec, Jan Teplý ml., Jiří Štěpnička, Stanislava Jachnická, Miroslav Hanuš, Pavel Novotný, Ján Jackuliak, Radim Fiala, Jan Přeučil, Ctirad Götz, Petr Vršek, Václav Noid Bárta, Filip Čáp, Zdeněk Podhůrský, Václav Chalupa, Václav Neužil ml., Jiří Štrébl, Jiří Holík, Dita Hořínková, Štěpán Benoni, Petr Batěk, Andrea Černá, Anežka Rusevová, Petr Panzenberger, Ivan Shvedoff, Martin Davídek, Lukáš Jůza, Patrik Plešinger, Jan Dvořák, Miluše Hradská, Petr Mikeska, Karel Jirák, Svatopluk Schuller, Henrieta Hornáčková, Jan Emmerling, Jan Sedláček, Ivana Stejskalová, Vítek Březka, František Staněk, Václav Červenka, Miro Grisa, Vladimír Marek, Otta Tesař, Michal Bumbálek, Alan Novotný, Hana Seidlová, Jana Malá, František Kreuzmann ml., Pavel Batěk, Jan Čtvrtník, Tomáš Trapl, Jan Krafka, Jiří Bartoň, Petr Nácovský, Jiří Krejčí, Petr Reidinger, Ivo Kubečka, Zbyšek Pantůček, Andrei Toader, Daniel Margolius, Petr Halberstadt, Michal Roneš, Jiří Untermüller, Ivo Novák, Teresa Branna, Lukáš Král, Martin Dědoch, Josef Hervert, Miroslav Babuský, Jakub Jech, Ivo Bureš, Miroslav Hruška, Sergej Sanža, Dušan Sitek, Jan Hájek, Marek Adamczyk, Petr Varga, Martin Učík, Petr Koutecký, Jana Radojčičová, Pavel Skřípal, Šárka Kavanová, Kateřina Březinová, Rafael Pražák, Romana Goščíková, Vilma Frantová, Ondřej Mataj, Lukáš Černoch, Lucie Slováková, Aleš Bílík, Marcela Nohýnková, Jan Jankovský, Milan Enčev, Vít Buriánek, Filip Gavlas, Otmar Brancuzský, Veronika Petrová, Stanislav Lehký, Richard Němec, Rostislav Trtík, Martin Mejzlík, Izabela Kapiasová, Bořek Joura, Petr Kleňha, Tomáš Kořének, Štepánka Fingerhutová, Pavel Kryl, Pavel Majkus, Otto Rošetzký, Jiří Fero Burda, Jan Holík, Daniel Tůma, Tomáš Kolomaznik, Petr Reif, Petr Kocourek, Martin Hruška, Roman Teprt, Roman Škoda, Jan Jakub Ryba, Tatiana Evonuk, Petr Štěpánek, Marta Richterová, Jiří Schwarz, Sandra Černodrinská, Evženie Nízká, Luděk Jiřík, Tomáš Palatý, Isabela Bencová-Smečková, Nikol Fischerová, Lenka Jurošková, Tomáš Bambušek, Jan Horák, Jan Pavel Filipenský, Jiří Nácovský, Szidi Tobias, Michael Dymek, Ondřej Svoboda, Miroslav Večerka, Martin Dusbaba, Jana Walterová, Roman Mrázik, Františka Brzobohatá, Ondřej Černý, Martin Janouš, Jiří Král, Zdeněk Sedláček, Miroslav Lhotka, Kateřina Lojdová

Na české poměry hodně slušný krimiseriál (dějově navazující na Expozituru), který se nebojí hodně kontroverzních témat jako např. provázanost nejvyšších pater české politiky s mafiánským podsvětím, korupce, manipulace s veřejnými zakázkami, odstraňování nepohodlných lidí, zametání velkých hospodářských kauz, politických skandálů ale i vražd pod koberec či dosazování vlastních zkorumpovaných lidí na klíčové posty ve státní správě, zastupitelství nebo policii. Řeč dojde také na kšeftování s vysokoškolskými diplomy a kauzu turbostudií papalášů či jejich nohsledů. Autoři scénáře Josef Klíma a Janek Kroupa evidentně čerpali ze skutečných událostí a kauz, kterých v rámci svých investigativních reportáží zpracovali nespočetně a soustředí se zejména na ty nejznámější, které otřásly Českem. Řada postav, organizací či politických stran má tudíž svůj reálný předobraz, ačkoli jména a názvy jsou samozřejmě pozměněny. 70%(15.12.2015)

• feryk

Běžně seriál nehodnotím po prvním díle, ale teď udělám vyjímku. Možná proto, že jsem očekával mnohem více, tak mi to přijde jako těžkej propadák. Děj naprosto nudný, o ničem a plný očividných nesmyslů. Herci hrajou, tedy spíše nehrajou. Dialogy tak kostrbaté, až je mi některých herců líto, jak trapně u toho vypadají. Akční část obstarává pár zpomalených záběrů hrající si na něco,co to není, až jsem se musel smát. Postavy místo vyprávění příběhu parafrázují chování a rysy některých reálných postav a lacině se tím podbízejí divákovi. Víc jak jednu hvězdičku si to nezaslouží a koukat na tohle 18 dílů, to fakt nedám. Ale pro diváky ulice a růžovky bude tohle hit.(13.10.2015)

Seriál Tv Nova ,který volně navazuje na Expozituru a prakticky pokračuje v jejich zajetých kolejích.Tedy kriminálního dramatu ,který se zabývá propojení politických a podnikatelských špiček.Nebudu se zde zabývat pravděpodobností atentátu na českého prezidenta ,či jinou politickou dedukcí.Každý víme ,že politika je prostě svinstvo a je li to či ono možné ,nebo jen fantazie tvůrců ,nechť posoudí každý sám.Budu hodnotit jen seriál jako takový a filmařskou práci tady odvedenou.Předně scénář Josefa Klímy a Janka Kroupy je opravdu skvěle napsaný ,patřičně dramatický a zajímavý.Je tu hodně postav a orientovat se naplno ,znamená vše opravdu pečlivě sledovat.Navíc se seriál odehrává ve více časových rovinách ,takže divák musí být opravdu pozorný.Celý děj je zajímavě napsaný a opravdu napínavý.Na každý díl jsem se těšil a byl opravdu napnutý ,jak to bude pokračovat a to je vlastně účel televizního seriálu ,no ne?Naprosto nechápu negativní komenmtáře tady ,zřejmě klasické české pozerství.No nic.Neříkám ,že je vše naprosto dokonalé.Přece jen se místy nacházejí drobné chyby v logice a při tom množství případů i chyby v postupu či vyšetřování ,ale na druho stranu nejde o nic zásadního a v tom objemu a počtu postav to i trochu chápu.Režie je slušná ,ale místy chtělo malinko zlepšit tah na branku a trochu se vyvarovat dialogů ,které přece jen v českých podmínkách mohou působit směšně.Herci jsou standartně dobří a příjemně jsem si je užíval ,včetně Jana Krause jako prezidenta či Marka Taclíka jako jeho poskoka.Hlavní duo Jaškov-Vagnerová je uvěřitelné a velmi příjemné.Velmi kladně taky hodnotím exteriéry ,slušné akční scény ,kameru ,zvuk a hudbu.Takže celkově vzato je to dle mého jeden z nejlepších seriálů TV Nova a to bez pardonu a já dávám jasně prezidentských 80% a jdu omrknou ven ,proč už tam druhý den stojí to divné auto.(21.2.2016)

• gazogazo

+++ prezident , a když na to člověk přistoupí - na drogy tak parodie nechteny komedie --- dialogy , proč, kurva proč to tady skoro nikdo neumí ? , co maj bejt ty fleky politicky satiry ? A akční scény ? A korunuji to úplně debilni pribehovy zkratky a haldy kombeny s totální plochosti a budou Coca ________"____"______"""""""_________ takže béčko. Ale zábavný(12.10.2015)

Atentát. Ano, byl to naprostý atentát na fanoušky Expozitury i všechny české kriminálky. Možná mě tady bude pár lidí nenávidět a nechápat, ale po zhlédnutí všech dílů musím říct jedině - WOW! Tak tohle jsem nečekal, a už vůbec ne od české tvorby. Ano, je to diametrálně odlišné od všeho, co jsme viděli. Není to klasická česká kriminální série a naneštěstí to nepokládám ani za pokračování výborné Expozitury. Pro mě zůstaly jen postavy, ostatnímu jsem se jednoduše přizpůsobil. No a ono to kupodivu fungovalo, a fungovalo to náramně. Akce, která byla mnohdy dobře natočená a i na české poměry téměř věrohodná. Mně osobně se děj prostřednictvím vzájemně propojených flashbacků vedoucích k jedinému vyvrcholení líbil. O to víc pak každé napínavé zakončení a ještě napínavější pokračování. Troufám si říct, že jsme se hodně přiblížili západní tvorbě. Bude to asi hlavně zásluhou scénáristů Josefa Klímy a Janka Kroupy. Vytěžili z toho všeho maximum a ještě to zasadili do současnosti takovým způsobem, že tomu člověk i věří. Samozřejmě, uvítal bych ještě zlepšení ve výkonech herců. Stále se nenaučili pořádně držet zbraň nebo věrohodně a plnohodnotně předvádět kousky ze sebeobrany, ale to už bych chtěl po české tvorbě asi opravdu moc. Nicméně ano, něco bylo opravdu přitaženo za vlasy. Scénáristé i režiséři mnohdy pustili uzdu fantazii, ale co si budeme povídat. Na každém šprochu, pravdy trochu. No ne?(24.12.2015)

• - V roce 1989 při vyjednávání zástupců Občanského fóra s předsedou tehdejší federální vlády, Ladislavem Adamcem, Václav Havel chybně představil svého budoucího nástupce na postu prezidenta republiky, Václava Klause, jako Václava Volfa (Wolfa). (kulyk)

• - Ve 2.epizodě "Veterán" zhruba v čase cca 0:31:00 Tereza Hodačová (Hana Vagnerová) odzbrojí neznámého muže, který má zájem o Danův dům.Nůž spadne na zem ostřím směrem k domu a celkem daleko od pistole, kterou Tereza předtím položí. Když Tereza běží pro zbraň, tak nůž evidentně leží blíž vedle pistole, než kam dopadnul a ostřím směřujícím od domu. (PatrikP4)

• - Natáčelo se na zámku Hořovice a také na zámečku Bon Repos u Lysé nad Labem. Restaurace Oáza je ve skutečnosti Golf klub Klánovice. (M.B)