Atentát (TV seriál)

Krimi / Drama

Česko, 2015 - 2016, 18 h (Minutáž: 18x60 min)

Pavel Berkovič

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Kraus, Anna Šišková, Marek Taclík, Jiří Dvořák, Jan Dolanský, Andrea Opavská, Miroslav Táborský, Michal Slaný, Čestmír Řanda ml., Sabina Králová, Pavel Rímský, Ivan Vyskočil, Marek Němec, Jan Teplý ml., Jiří Štěpnička, Stanislava Jachnická, Miroslav Hanuš, Pavel Novotný, Ján Jackuliak, Radim Fiala, Jan Přeučil, Ctirad Götz, Petr Vršek, Václav Noid Bárta, Filip Čáp, Zdeněk Podhůrský, Václav Chalupa, Václav Neužil ml., Jiří Štrébl, Jiří Holík, Dita Hořínková, Štěpán Benoni, Petr Batěk, Andrea Černá, Anežka Rusevová, Petr Panzenberger, Ivan Shvedoff, Martin Davídek, Lukáš Jůza, Patrik Plešinger, Jan Dvořák, Miluše Hradská, Petr Mikeska, Karel Jirák, Svatopluk Schuller, Henrieta Hornáčková, Jan Emmerling, Jan Sedláček, Ivana Stejskalová, Vítek Březka, František Staněk, Václav Červenka, Miro Grisa, Vladimír Marek, Otta Tesař, Michal Bumbálek, Alan Novotný, Hana Seidlová, Jana Malá, František Kreuzmann ml., Pavel Batěk, Jan Čtvrtník, Tomáš Trapl, Jan Krafka, Jiří Bartoň, Petr Nácovský, Jiří Krejčí, Petr Reidinger, Ivo Kubečka, Zbyšek Pantůček, Andrei Toader, Daniel Margolius, Petr Halberstadt, Michal Roneš, Jiří Untermüller, Ivo Novák, Teresa Branna, Lukáš Král, Martin Dědoch, Josef Hervert, Miroslav Babuský, Jakub Jech, Ivo Bureš, Miroslav Hruška, Sergej Sanža, Dušan Sitek, Jan Hájek, Marek Adamczyk, Petr Varga, Martin Učík, Petr Koutecký, Jana Radojčičová, Pavel Skřípal, Šárka Kavanová, Kateřina Březinová, Rafael Pražák, Romana Goščíková, Vilma Frantová, Ondřej Mataj, Lukáš Černoch, Lucie Slováková, Aleš Bílík, Marcela Nohýnková, Jan Jankovský, Milan Enčev, Vít Buriánek, Filip Gavlas, Otmar Brancuzský, Veronika Petrová, Stanislav Lehký, Richard Němec, Rostislav Trtík, Martin Mejzlík, Izabela Kapiasová, Bořek Joura, Petr Kleňha, Tomáš Kořének, Štepánka Fingerhutová, Pavel Kryl, Pavel Majkus, Otto Rošetzký, Jiří Fero Burda, Jan Holík, Daniel Tůma, Tomáš Kolomaznik, Petr Reif, Petr Kocourek, Martin Hruška, Roman Teprt, Roman Škoda, Jan Jakub Ryba, Tatiana Evonuk, Petr Štěpánek, Marta Richterová, Jiří Schwarz, Sandra Černodrinská, Evženie Nízká, Luděk Jiřík, Tomáš Palatý, Isabela Bencová-Smečková, Nikol Fischerová, Lenka Jurošková, Tomáš Bambušek, Jan Horák, Jan Pavel Filipenský, Jiří Nácovský, Szidi Tobias, Michael Dymek, Miroslav Večerka, Martin Dusbaba, Jana Walterová, Roman Mrázik, Františka Brzobohatá, Ondřej Černý, Martin Janouš, Jiří Král, Zdeněk Sedláček, Miroslav Lhotka, Kateřina Lojdová, David Altman, Ondřej Svoboda
  • DAPDO

Po velmi dobré Expozituře jsem se těšil na pokračování, ale toto je silný kafe. Včerejší třetí díl mě utvrdil v tom, že by Nově měli zakázat točit seriály podobnýho ražení. Ať si vysílaj pičoviny typu Ulice a Ordinace, na to jsme už za tu dobu zvyklí, ale vymývat hlavy tímhle je masakt. Když jsem si přečetl, že třetí díl bude o hnutí skinheads, čekal jsem, že to naše multi-kulti televize nafoukne a trefil jsem se do černýho. Jako bych koukal na hlavní zprávy s čechem jak poleno Rayem Kokotrangem.Ještě čekám nějakej díl o agresivních fotbalových fanoušcích, co v sektoru žerou malý děti, o cikánech co chcou pracovat, ale nemůžou kvůli diskriminaci a nedivil bych se, kdyby si Terča Hodačová v posledním díle nastěhovala do bytu pár uprchlíků. Tak to přece má být, lidi jsou úplně mrdlí a uvěří všemu, co natočíme... Chce se mi zvracet !!!(27.10.2015)

• Lukoboss

Jak jsem po třech dílech zjistil, je potřeba to brát hodně s nadhledem. A když říkám hodně, myslím tím opravdu HODNĚ. Už jen ta myšlenka, že by někdo chtěl spáchat atentát na našeho prezidenta (odpustíme si aktuální politický i lidský "sympatie"), je trochu zvláštní, nicméně i Amíci si rádi vymýšlí. Horší je to se scénářem a některýma (ne)hereckýma výkonama - absolutně NEJhorší je první dáma v podání Anny Šiškové - hraje nepřirozeně, afektovaně a ještě se snaží mluvit česky (se slovenským přízvukem) - děs. Tu kdyby sejmuli hned v prvním díle, hned by to bylo lepší, možná i o hvězdu víc.(27.10.2015)

• Glowski

Jsem ochotný své hodnocení s dalšími díly změnit, pakliže přijde nějaký radikální obrat (prakticky ve všech složkách), ale zatím nevím, jestli to další pondělí vydržím._______Odfláknuté záběry, dialogy šustící papírem (v lepším případě se alespoň pobavíte), herci, kteří jsou jaksi mimo mísu, logika vzala v paralelním vesmíru seriálu za své. Celá ta velkohubost atentátu na prezidenta Krause, kam se připletou protagonisté poměrně zdařilé Expozitury, je otravná. Expozituru jsem měl i přes mnohé nedostatky docela rád...(19.10.2015)

Ze začátku je film velmi napínavý a do jisté míry hodně koresponduje s českým děním na politické scéně. Často vás až zamrazí v zádech při pomyšlení, že něco takového se stalo. Je sice jasné, že se věci nedějí přesně, tak jak je divákovi předkládáno. Nicméně seriál vyvolává otázky jak že to tedy s politikou a s profanovanými kauzami je.(13.10.2015)

• ceskyhonza

Atentát to každopádně je. 100% na diváka. I když je zábavné zahlédnout hérečku na místě první dámy, které se stýská po hraní, tak aspoň píchá s mladýma, aby, až se slinty zbaví, kolem jeho kremace se národ vyblbne, jako při skonu Jožky Stalina a pak po něm pojmenují nějaké to letiště, bude si konečně moci užívat svou investici, že se i nějakou dobu oslintávat nechávala, tak i to, jak je říznutá Slovenou jako byla ta tvůrce "podvodu vesmíru", jakého by jinde veřejně na stadionu střelili do palice, tak i to, že je president Vašek šašek, jako dva jeho jmenovci a jeho představitel to ani nemusí hrát, role mu sedí, ale jinak na tom seriálu byla zatím pěkná jen bunda Hanky Vágnerový, tak by asi pan Klíma a pan Kroupa měli fofrem navštívit narcise Klause, který by jim šlohnul propisky, protože rozkradení všeho ostatního už zařídil a požehnal to i svým kamarádíčkům, nyní je tedy na odpočinku, tak už dělá jen menší věci a ti dva postižení by tak snad už další píčoviny nepsali.(20.10.2015)

• - Natáčelo se na zámku Hořovice a také na zámečku Bon Repos u Lysé nad Labem. Restaurace Oáza je ve skutečnosti Golf klub Klánovice. (M.B)

• - Ve 2.epizodě "Veterán" zhruba v čase cca 0:31:00 Tereza Hodačová (Hana Vagnerová) odzbrojí neznámého muže, který má zájem o Danův dům.Nůž spadne na zem ostřím směrem k domu a celkem daleko od pistole, kterou Tereza předtím položí. Když Tereza běží pro zbraň, tak nůž evidentně leží blíž vedle pistole, než kam dopadnul a ostřím směřujícím od domu. (PatrikP4)

• - V roce 1989 při vyjednávání zástupců Občanského fóra s předsedou tehdejší federální vlády, Ladislavem Adamcem, Václav Havel chybně představil svého budoucího nástupce na postu prezidenta republiky, Václava Klause, jako Václava Volfa (Wolfa). (kulyk)