Reklama

Reklama

Atentát

(seriál)
Trailer 2
Česko, (2015–2016), 18 h (Minutáž: 60 min)

Kamera:

Pavel Berkovič

Hrají:

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Kraus, Anna Šišková, Marek Taclík, Jiří Dvořák, Jan Dolanský, Andrea Opavská, Miroslav Táborský, Michal Slaný (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(18)

Obsahy(1)

Atentát volně navazuje na příběh postav, které diváci znají ze seriálu Expozitura. Od té doby, co se Dan Chládek a Tereza Hodačová rozešli, stal se z Dana samotář. Snaží se upozornit na řadu podezřelých případů, které mají vztah k prezidentovi Václavu Wolfovi nebo lidem kolem něj. Nikdo ho však nebere vážně, ani Tereza, která získá místo v osobní ochrance prezidenta. Po pokusu o atentát na hlavu státu Tereza zjišťuje, že v něm Dan může mít prsty. Vydá se proto po jeho stopě a mapuje případy, které řešil v minulosti. Střípky těchto kriminálních kauz, vyprávěné zpětně, pak přinesou klíč k pochopení aktuálního dění a přinesou překvapivé rozuzlení.

Hlavní hrdiny seriálu Terezu Hodačovou (Hana Vagnerová) a Dana Chládka (Robert Jašków) doplní prezident republiky Václav Wolf (Jan Kraus), jeho žena Ester Wolfová (Anna Šišková), prezidentův poradce Jiří Forestek (Marek Taclík), majitel bezpečnostní agentury Stín Bronislav Miler (Jiří Dvořák), na základě prezidentské milosti propuštěný Ota Kofčín (Jan Dolanský) a Danova nová parťačka Eva Jánská (Andrea Opavská), se kterou vyšetřuje všechny případy vyprávěné v minulosti. Seriál představí i řadu dalších postav, jejichž prostřednictvím vypráví příběhy různých kriminálních případů, například přípravy zbrojních zakázek na míru, obohacování se na předražených stavebních zakázkách, vzájemného prodeje vysokoškolských diplomů, nelegálního financování politických stran a další. (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (137)

Peytl 

všechny recenze uživatele

Já ti zatím nevím, čéče... HOMO, snad jsem se zatím nedotkl nějaké (tvé) třídní učitelky ze zvláštní, která tě zasvětila v rámci sofistikované osnovy a felace. Zatím je to spíš bluďák, pokud se smí tak vulgární výraz použít, kurva. Uvidíme dál, děti. Hodnotit nemohu, neboť bych mohl být banován za hodnocení neviděného. Jedná se o seriál... ovšem u nekonečných průjmů jsem ztracen, taťka naší databáze mi jistě podá pomocný úd. Nemůžu se dočkat.Edit: Nojd Bílý Bárta, tak to je trochu moc, hehe, to je trapnost zase. ()

anli 

všechny recenze uživatele

Seriál Tv Nova ,který volně navazuje na Expozituru a prakticky pokračuje v jejich zajetých kolejích.Tedy kriminálního dramatu ,který se zabývá propojení politických a podnikatelských špiček.Nebudu se zde zabývat pravděpodobností atentátu na českého prezidenta ,či jinou politickou dedukcí.Každý víme ,že politika je prostě svinstvo a je li to či ono možné ,nebo jen fantazie tvůrců ,nechť posoudí každý sám.Budu hodnotit jen seriál jako takový a filmařskou práci tady odvedenou.Předně scénář Josefa Klímy a Janka Kroupy je opravdu skvěle napsaný ,patřičně dramatický a zajímavý.Je tu hodně postav a orientovat se naplno ,znamená vše opravdu pečlivě sledovat.Navíc se seriál odehrává ve více časových rovinách ,takže divák musí být opravdu pozorný.Celý děj je zajímavě napsaný a opravdu napínavý.Na každý díl jsem se těšil a byl opravdu napnutý ,jak to bude pokračovat a to je vlastně účel televizního seriálu ,no ne?Naprosto nechápu negativní komenmtáře tady ,zřejmě klasické české pozerství.No nic.Neříkám ,že je vše naprosto dokonalé.Přece jen se místy nacházejí drobné chyby v logice a při tom množství případů i chyby v postupu či vyšetřování ,ale na druho stranu nejde o nic zásadního a v tom objemu a počtu postav to i trochu chápu.Režie je slušná ,ale místy chtělo malinko zlepšit tah na branku a trochu se vyvarovat dialogů ,které přece jen v českých podmínkách mohou působit směšně.Herci jsou standartně dobří a příjemně jsem si je užíval ,včetně Jana Krause jako prezidenta či Marka Taclíka jako jeho poskoka.Hlavní duo Jaškov-Vagnerová je uvěřitelné a velmi příjemné.Velmi kladně taky hodnotím exteriéry ,slušné akční scény ,kameru ,zvuk a hudbu.Takže celkově vzato je to dle mého jeden z nejlepších seriálů TV Nova a to bez pardonu a já dávám jasně prezidentských 80% a jdu omrknou ven ,proč už tam druhý den stojí to divné auto. ()

Reklama

alpeew 

všechny recenze uživatele

Seriál je skvělý! Že má jen 51% svědčí o blbosti komentujících,, o zapšklé zaujatosti vůči stanici, na které se vysílá. O tom, že na na Nově se nic jiného koukat nedá o tom jako žádná :-), ale tenhle počin je prostě dobrý. Celé díly (a mám je natočené) si ani nevzpomenu něco přikusovat(leda své nehty) nebo někam odcházet (reklamy na rychlo přejedu). Až na některé přehlídnutí je každá scéna vymazlená. Skvělá kamera, dobrý herci, moc pěkná hudba a akční scény nemaj chybu. A oba scénáristi nejsou žádný šumaři, ale investigativní novináři, kteří vědí to, co my všichni dávno tušíme, Tak proč si to neužít? ()

Kakho-oto 

všechny recenze uživatele

Poslední díl - to byl tedy "nátřesk"! Prezident ČR nebezpečným ruským agentem, který je zapleten i do vražd, novodobý Rasputin na dálku zničí dalšího nebezpečného ruského agenta (i za špatné řeči na adresu mrtvého ruského agenta - milence "Rasputina") a poté se samovznítí, nebezpečný mafián (předobrazem postavy Vít Bárta) má během zákulisních jednání po boku starou paní, která moc dobře vnímá okolní svět, údajně ubitá policistka Jánská žije kdesi na chatě a my se dozvídáme, že Chládek o tom asi věděl a Terezu pouze využil (chtěl se jí odměnit jedním sexem, ale to se mu nepostavil - viz 17. díl). A pak je tady proměna Kofčína, jenž nenávidí Rusy až za hrob a raději pomůže Chládkovi, kterého chtěl na začátku seriálu zabít. Wolf je již jako exprezident zastřelen českým válečným veteránem, takže úspěšného atentátu se divák dočká. Druhá řada Expozitury nebyla vyloženě špatná, ale rozhodně nejde o seriál, který bych mohl brát vážně. Poslední díl z toho udělal úplnou frašku. Klíma údajně řekl, že se dají točit další série. No raději ne - ve třetí řadě by proti sobě třeba mohli stát Tereza s Kofčínem proti Chládkovi a Jánské. Ať zůstanou oba scénaristé raději u reportáží. ()

Enšpígl

všechny recenze uživatele

Na Novu jsem se díval naposled na Okresní přebor, nadšen z posledních cs seriálů (Labyrint, Cirkus Bukowski ) jsem se rozhodl kouknout i na Atentáta a musím říci, že horší věci veřejně vysílá snad už jen Islámský stát. Scénář ignoruje souvilsosti (objevní první stopy ), návaznost děje (neuvěřitelně pitomej střich ) a všechno dovršují dialogy, to s tím vyzrazením atentátu před zlodějem aut patřilo spíš do Bláznivý střely. Hodnotit po prvním díle nehodlám a na další bych se kouknul jedině v rámci nejsurovějších výslechových metod od gestapa. Komentář jsem napsal proto, abych některé duše varoval před zcestím. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (4)

  • V roce 1989 při vyjednávání zástupců Občanského fóra s předsedou tehdejší federální vlády, Ladislavem Adamcem, Václav Havel chybně představil svého budoucího nástupce na postu prezidenta republiky, Václava Klause, jako Václava Volfa (Wolfa). (kulyk)
  • Ve 2.epizodě "Veterán" zhruba v čase cca 0:31:00 Tereza Hodačová (Hana Vagnerová) odzbrojí neznámého muže, který má zájem o Danův dům.Nůž spadne na zem ostřím směrem k domu a celkem daleko od pistole, kterou Tereza předtím položí. Když Tereza běží pro zbraň, tak nůž evidentně leží blíž vedle pistole, než kam dopadnul a ostřím směřujícím od domu. (PatrikP4)
  • Natáčelo se na zámku Hořovice a také na zámečku Bon Repos u Lysé nad Labem. Restaurace Oáza je ve skutečnosti Golf klub Klánovice. (M.B)

Reklama

Reklama