Atentát (TV seriál)

Krimi / Drama

Česko, 2015–2016, 18 h (Minutáž: 60 min)

Pavel Berkovič

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Kraus, Anna Šišková, Marek Taclík, Jiří Dvořák, Jan Dolanský, Andrea Opavská, Miroslav Táborský, Michal Slaný, Čestmír Řanda ml., Sabina Králová, Pavel Rímský, Ivan Vyskočil, Marek Němec, Jan Teplý ml., Jiří Štěpnička, Stanislava Jachnická, Miroslav Hanuš, Pavel Novotný, Ján Jackuliak, Radim Fiala, Jan Přeučil, Ctirad Götz, Petr Vršek, Václav Noid Bárta, Filip Čáp, Zdeněk Podhůrský, Václav Chalupa, Václav Neužil ml., Jiří Štrébl, Jiří Holík, Dita Hořínková, Štěpán Benoni, Petr Batěk, Andrea Černá, Anežka Rusevová, Petr Panzenberger, Ivan Shvedoff, Martin Davídek, Lukáš Jůza, Patrik Plešinger, Jan Dvořák, Miluše Hradská, Petr Mikeska, Karel Jirák, Svatopluk Schuller, Henrieta Hornáčková, Jan Emmerling, Jan Sedláček, Ivana Stejskalová, Vítek Březka, František Staněk, Václav Červenka, Miro Grisa, Vladimír Marek, Otta Tesař, Michal Bumbálek, Alan Novotný, Hana Seidlová, Jana Polášková, František Kreuzmann, Pavel Batěk, Jan Čtvrtník, Tomáš Trapl, Jan Krafka, Jiří Bartoň, Petr Nácovský, Jiří Krejčí, Petr Reidinger, Ivo Kubečka, Zbyšek Pantůček, Andrei Toader, Daniel Margolius, Petr Halberstadt, Michal Roneš, Jiří Untermüller, Ivo Novák, Teresa Branna, Lukáš Král, Martin Dědoch, Josef Hervert, Miroslav Babuský, Jakub Jech, Ivo Bureš, Miroslav Hruška, Sergej Sanža, Dušan Sitek, Jan Hájek, Marek Adamczyk, Petr Varga, Martin Učík, Petr Koutecký, Jana Radojčičová, Pavel Skřípal, Šárka Kavanová, Kateřina Březinová, Rafael Pražák, Romana Goščíková, Vilma Frantová, Ondřej Mataj, Lukáš Černoch, Lucie Slováková, Aleš Bílík, Marcela Nohýnková, Jan Jankovský, Milan Enčev, Vít Buriánek, Filip Gavlas, Otmar Brancuzský, Veronika Petrová, Stanislav Lehký, Richard Němec, Rostislav Trtík, Martin Mejzlík, Izabela Kapiasová, Bořek Joura, Petr Kleňha, Tomáš Kořének, Štepánka Fingerhutová, Pavel Kryl, Pavel Majkus, Otto Rošetzký, Jiří Fero Burda, Jan Holík, Daniel Tůma, Tomáš Kolomaznik, Petr Kocourek, Martin Hruška, Roman Teprt, Roman Škoda, Jan Jakub Ryba, Tatiana Evonuk, Petr Štěpánek, Marta Richterová, Jiří Schwarz, Sandra Černodrinská, Evženie Pfeifferová, Luděk Jiřík, Tomáš Palatý, Isabela Bencová-Smečková, Nikol Fischerová, Lenka Haluzová, Tomáš Bambušek, Jan Horák, Jan Pavel Filipenský, Jiří Nácovský, Szidi Tobias, Michael Dymek, Miroslav Večerka, Martin Dusbaba, Jana Walterová, Roman Mrázik, Františka Brzobohatá, Ondřej Černý, Martin Janouš, Jiří Král, Zdeněk Sedláček, Miroslav Lhotka, Kateřina Lojdová, David Altman, Ondřej Svoboda, František Dominik Staněk, Denisa Hodermarská, Petr Reif
  • tranquill

To si z nás páni scénáristé dělají pr... Expozitura byla výborná, u Atentátu byl zajímavý námět a nevadilo mi, že se tam snaží naroubovat naprosto všechny aféry porevoluční České republiky. Nekvalitní kameru hlavně co se týče akčních scén, bych také odpustil. Ale tak slátaný scénář byl snad na celý seriál spíchnutý za dvě hodiny... Přitom, kdyby si dali tu práci, logicky uvažovali, jistě mohlo vzniknout něco zajímavého (sám jsem byl na další pokračování a vývoj vždy zvědavý)... ale ten závěrečný díl asi vymýšleli při samovznícení a totálně srazili mé hodnocení! Lituju herce, kteří nebyli špatní...(14.3.2016)

• lubospoti

Expozitura ještě vcelku ušla. Tedy ušla... Podprůměr to byl, ale ještě snesitelný. Atentát je už podprůměr spíše nesnesitelný. Tohle je námět, který prostě čeští filmaři zpracovat neumí. A není divu. Téma totiž nemá "tradici" nejen u autorů, ale ani v reálu. A uvěřitelnost je v tomto žánru alfa a omega úspěchu.(15.2.2016)

• Kacer

Zvládl jsem 7 dílů a pak si pustil poslední, abych zjistil kdože je ten zlej. Rozplizlé, zbytečně zdlouhavé a místy absurdní. Pokud by dílů byla polovina - výrazně se zkrátil scénář - tak by to bylo na 4, možná 5 hvězd. Takhle je to jen jedna hvězda za parodii Klause, druhá za pěkné zpracování starších českých krimipřípadů.(30.10.2016)

• playboy_05

Naprosto nedustojne a zprasene "pokracovani" Expozitury...tady je uz od prvnich tonu jasne, ze to bude vykradacka jako prase. Puvodni Expozituru beru jako, na ceske pomery, relativne kvalitne zpracovany serial, ktery vychazi z realnych skutecnosti, ma tempo, akci, napeti. Kdezto tohle me sralo uz od uvodnich titulku...nuda, blbe kecy, silene napsane postavy, ktere se predhani v tom kdo je vetsi cool zmrd...same mitinky, brifingy, silacke hlasky a uporna snaha o jakousi svetovost, ktera pri pohledu na Vagnerovou a spol. vypada naprosto komicky...vse zajimave zustalo v traileru a nenachazim jediny duvod, proc ve sledovani pokracovat po tak tragickem pilotu...jak chteji tvurci udrzet divaka v pozornosti 18 dilu je mi zahadou...tady je vsechno krome Krause s Jaskowem spatne.(12.10.2015)

O propojení policejních elit, politiků, exekutorů a organizovaného zločinu se tu a tam něco napíše, ale už bylo na čase ukázat ten náš demokratický absurdistán v celé své kráse. Tohle se povedlo hodně dobře, ale často se do toho vloudil nějaký ten logický nesmysl, pitomý dialog nebo "televizní verze" policejního výslechu a to holt musí hodnocení trošku srazit.(15.12.2015)

• - Natáčelo se na zámku Hořovice a také na zámečku Bon Repos u Lysé nad Labem. Restaurace Oáza je ve skutečnosti Golf klub Klánovice. (M.B)

• - Ve 2.epizodě "Veterán" zhruba v čase cca 0:31:00 Tereza Hodačová (Hana Vagnerová) odzbrojí neznámého muže, který má zájem o Danův dům.Nůž spadne na zem ostřím směrem k domu a celkem daleko od pistole, kterou Tereza předtím položí. Když Tereza běží pro zbraň, tak nůž evidentně leží blíž vedle pistole, než kam dopadnul a ostřím směřujícím od domu. (PatrikP4)

• - V roce 1989 při vyjednávání zástupců Občanského fóra s předsedou tehdejší federální vlády, Ladislavem Adamcem, Václav Havel chybně představil svého budoucího nástupce na postu prezidenta republiky, Václava Klause, jako Václava Volfa (Wolfa). (kulyk)