poster

Atentát (TV seriál)

Krimi / Drama

Česko, 2015–2016, 18 h (Minutáž: 60 min)

Kamera:

Pavel Berkovič

Hrají:

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Kraus, Anna Šišková, Marek Taclík, Jiří Dvořák, Jan Dolanský, Andrea Opavská, Miroslav Táborský, Michal Slaný, Čestmír Řanda ml., Sabina Králová, Pavel Rímský, Ivan Vyskočil, Marek Němec, Jan Teplý ml., Jiří Štěpnička, Stanislava Jachnická, Miroslav Hanuš, Pavel Novotný, Ján Jackuliak, Radim Fiala, Jan Přeučil, Ctirad Götz, Petr Vršek, Václav Noid Bárta, Filip Čáp, Zdeněk Podhůrský, Václav Chalupa, Václav Neužil ml., Jiří Štrébl, Jiří Holík, Dita Hořínková, Štěpán Benoni, Petr Batěk, Andrea Černá, Anežka Rusevová, Petr Panzenberger, Ivan Shvedoff, Martin Davídek, Lukáš Jůza, Patrik Plešinger, Jan Dvořák, Miluše Hradská, Petr Mikeska, Karel Jirák, Svatopluk Schuller, Henrieta Hornáčková, Jan Emmerling, Jan Sedláček, Ivana Stejskalová, Vítek Březka, František Staněk, Václav Červenka, Miro Grisa, Vladimír Marek, Otta Tesař, Michal Bumbálek, Alan Novotný, Hana Seidlová, Jana Malá, František Kreuzmann ml., Pavel Batěk, Jan Čtvrtník, Tomáš Trapl, Jan Krafka, Jiří Bartoň, Petr Nácovský, Jiří Krejčí, Petr Reidinger, Ivo Kubečka, Zbyšek Pantůček, Andrei Toader, Daniel Margolius, Petr Halberstadt, Michal Roneš, Jiří Untermüller, Ivo Novák, Teresa Branna, Lukáš Král, Martin Dědoch, Josef Hervert, Miroslav Babuský, Jakub Jech, Ivo Bureš, Miroslav Hruška, Sergej Sanža, Dušan Sitek, Jan Hájek, Marek Adamczyk, Petr Varga, Martin Učík, Petr Koutecký, Jana Radojčičová, Pavel Skřípal, Šárka Kavanová, Kateřina Březinová, Rafael Pražák, Romana Goščíková, Vilma Frantová, Ondřej Mataj, Lukáš Černoch, Lucie Slováková, Aleš Bílík, Marcela Nohýnková, Jan Jankovský, Milan Enčev, Vít Buriánek, Filip Gavlas, Otmar Brancuzský, Veronika Petrová, Stanislav Lehký, Richard Němec, Rostislav Trtík, Martin Mejzlík, Izabela Kapiasová, Bořek Joura, Petr Kleňha, Tomáš Kořének, Štepánka Fingerhutová, Pavel Kryl, Pavel Majkus, Otto Rošetzký, Jiří Fero Burda, Jan Holík, Daniel Tůma, Tomáš Kolomaznik, Petr Reif, Petr Kocourek, Martin Hruška, Roman Teprt, Roman Škoda, Jan Jakub Ryba, Tatiana Evonuk, Petr Štěpánek, Marta Richterová, Jiří Schwarz, Sandra Černodrinská, Evženie Pfeifferová, Luděk Jiřík, Tomáš Palatý, Isabela Bencová-Smečková, Nikol Fischerová, Lenka Jurošková, Tomáš Bambušek, Jan Horák, Jan Pavel Filipenský, Jiří Nácovský, Szidi Tobias, Michael Dymek, Miroslav Večerka, Martin Dusbaba, Jana Walterová, Roman Mrázik, Františka Brzobohatá, Ondřej Černý, Martin Janouš, Jiří Král, Zdeněk Sedláček, Miroslav Lhotka, Kateřina Lojdová, David Altman, Ondřej Svoboda, František Dominik Staněk
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rodriguez
  ****

  Nápad senzační, alespoň je vidět jak to v "zákulisí" politiky vypadá a umím si to dost podobně představit. Prostě jedno prase horší jak to druhé! Jinak se mně velice líbila postava: náčelníka Expozitury (výtečný pan Miroslav Táborský - evidentně si tu roli bezvadně užíval), pana prezidenta (Jan Kraus předvedl, že neumí jenom štěky a moderování talk show), Oty Kovčína (Jan Dolanský je na balancování hodný/zlý velice působivý) a v neposlední řadě hradní "vlezdoprdelka" :-D (Marek Taclík předvedl něco tak bravůrního, že jeho nechutná a slizká postava mě lezla neuvěřitelně krkem)! 70%(16.2.2018)

 • Kakho-oto
  ***

  Poslední díl - to byl tedy "nátřesk"! Prezident ČR nebezpečným ruským agentem, který je zapleten i do vražd, novodobý Rasputin na dálku zničí dalšího nebezpečného ruského agenta (i za špatné řeči na adresu mrtvého ruského agenta - milence "Rasputina") a poté se samovznítí, nebezpečný mafián (předobrazem postavy Vít Bárta) má během zákulisních jednání po boku starou paní, která moc dobře vnímá okolní svět, údajně ubitá policistka Jánská žije kdesi na chatě a my se dozvídáme, že Chládek o tom asi věděl a Terezu pouze využil (chtěl se jí odměnit jedním sexem, ale to se mu nepostavil - viz 17. díl). A pak je tady proměna Kofčína, jenž nenávidí Rusy až za hrob a raději pomůže Chládkovi, kterého chtěl na začátku seriálu zabít. Wolf je již jako exprezident zastřelen českým válečným veteránem, takže úspěšného atentátu se divák dočká. Druhá řada Expozitury nebyla vyloženě špatná, ale rozhodně nejde o seriál, který bych mohl brát vážně. Poslední díl z toho udělal úplnou frašku. Klíma údajně řekl, že se dají točit další série. No raději ne - ve třetí řadě by proti sobě třeba mohli stát Tereza s Kofčínem proti Chládkovi a Jánské. Ať zůstanou oba scénaristé raději u reportáží.(15.3.2016)

 • zette
  ***

  Nektere dejove pasaze jsou neskutecne zajimave, bohuzel se kazdy dil snazi necim novym sokovat a cely pribeh tak ztraci na verohodnosti, coz je u kriminalky problem. Podstata je ale originalni, napadita a pro divaka atraktivni. Samozrejme ne vzdy lze tento serial brat zcela vazne, coz je skoda. Na serialovou tvorbu pomerne slusna rezie, rada zajimavych postav a relativne dobre vykony hercu. Nevim, proc po vanocni prestavce TV nepokracuje s novymi dily (zda jsou vubec natocene), nektera temata ale tolik pichaji do vosiho hnizda, ze bych se ani nedivil, kdyby pokracovani utnuli...(3.1.2016)

 • ghatos
  *

  Aha, jo takhle. Nejhorší televizní žumpa se rozhodne natočit velkolepý seriál o atentátu na českého prezidenta :) a ještě v tomhle kontextu - /viz. příloha o legračním wtf útoku v Chrastavě na V. Klause/. No, jak to asi může dopadnout? Na takovou látku to chce hodně peněz, hodně kvality, což je v případě Novy nemyslitelné. Už v prvním díle tomu čouhala sláma z bot. Výprava slabounká, někteří herci děsní, zpomalovačky, dialogy a hlavně klíčové informace kolem chystaného ataku (jejich způsob distribuce)...to byla pičovina :) . A teď to pozitivní. Seriál docela baví, ne však dramatickou linií. Dvojice Kraus - Taclík (Wolf - Forestek) je excelentní. Tahle komediální dvojka si to vyloženě užívá. Ti by mohli mít vlastní seriál :) . Ve druhém díle ubylo srandy a zvážnělo se :). Atentát proběhl, ovšem to všechno okolo opravdu připomínalo Bláznivou střelu (výstižně to popsal Enšpígl). Sledovat dalších 16. dílů je nepředstavitelné. Už z této dardy je jasné, v jakém stylu to pojali... . Hodnocení po 2. dílech: 30%. Příloha: Útok na Václava Klause v Chrastavě v okrese Liberec se odehrál 28. září 2012 při otevření nového mostu. 26letý Pavel Vondrouš tam z těsné blízkosti několikrát z airsoftové pistole vystřelil na prezidenta Václava Klause, který měl po incidentu oděrky na lokti. Podle Pavla Vondrouše se mělo jednat o upozornění na špatný stav české politické scény, nechtěl prý prezidenta Klause zranit. Případ byl žurnalisty označen za naprosté selhání tělesné stráže prezidenta. Poradce premiéra Petra Nečase pro oblast lidských práv a zahraniční politiky Roman Joch reagoval na Klausův výrok na svém blogu mimo jiné vyjádřením, že na levici nesnáší „tu její ufňukanost“ a „sebe-stylizování do role věčné oběti“, přičemž totéž nesnáší i na prezidentovi. „Jest vrcholně nekonservativní vydávat se za oběť,“ uvedl dále a přidal srovnání s Václavem Havlem, který dle něj nikdy nebyl „cry-baby“. „Jenže on byl muž. Nikoli ufňukaná kremlofilní bába,“ zakončil Joch svůj komentář. Klaus v rozhovoru pro Lidové noviny 6. října 2012 odsoudil obsah a formu Jochova komentáře, označil je za „chorobné výroky“ zaznívající v „nemocné době“. Setrval na označení incidentu za atentát a podrobil kritice „levicovou kulturně-mediální frontu“ a rivaly z okruhu Václava Havla. (zdroj: wikipedia)(22.10.2015)

 • lubospoti
  *

  Expozitura ještě vcelku ušla. Tedy ušla... Podprůměr to byl, ale ještě snesitelný. Atentát je už podprůměr spíše nesnesitelný. Tohle je námět, který prostě čeští filmaři zpracovat neumí. A není divu. Téma totiž nemá "tradici" nejen u autorů, ale ani v reálu. A uvěřitelnost je v tomto žánru alfa a omega úspěchu.(15.2.2016)

 • - Natáčelo se na zámku Hořovice a také na zámečku Bon Repos u Lysé nad Labem. Restaurace Oáza je ve skutečnosti Golf klub Klánovice. (M.B)

 • - Ve 2.epizodě "Veterán" zhruba v čase cca 0:31:00 Tereza Hodačová (Hana Vagnerová) odzbrojí neznámého muže, který má zájem o Danův dům.Nůž spadne na zem ostřím směrem k domu a celkem daleko od pistole, kterou Tereza předtím položí. Když Tereza běží pro zbraň, tak nůž evidentně leží blíž vedle pistole, než kam dopadnul a ostřím směřujícím od domu. (PatrikP4)

 • - V roce 1989 při vyjednávání zástupců Občanského fóra s předsedou tehdejší federální vlády, Ladislavem Adamcem, Václav Havel chybně představil svého budoucího nástupce na postu prezidenta republiky, Václava Klause, jako Václava Volfa (Wolfa). (kulyk)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace