Atentát (TV seriál)

Krimi / Drama

Česko, 2015 - 2016, 18 h (Minutáž: 18x60 min)

Pavel Berkovič

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Kraus, Anna Šišková, Marek Taclík, Jiří Dvořák, Jan Dolanský, Andrea Opavská, Miroslav Táborský, Michal Slaný, Čestmír Řanda ml., Sabina Králová, Pavel Rímský, Ivan Vyskočil, Marek Němec, Jan Teplý ml., Jiří Štěpnička, Stanislava Jachnická, Miroslav Hanuš, Pavel Novotný, Ján Jackuliak, Radim Fiala, Jan Přeučil, Ctirad Götz, Petr Vršek, Václav Noid Bárta, Filip Čáp, Zdeněk Podhůrský, Václav Chalupa, Václav Neužil ml., Jiří Štrébl, Jiří Holík, Dita Hořínková, Štěpán Benoni, Petr Batěk, Andrea Černá, Anežka Rusevová, Petr Panzenberger, Ivan Shvedoff, Martin Davídek, Lukáš Jůza, Patrik Plešinger, Jan Dvořák, Miluše Hradská, Petr Mikeska, Karel Jirák, Svatopluk Schuller, Henrieta Hornáčková, Jan Emmerling, Jan Sedláček, Ivana Stejskalová, Vítek Březka, František Staněk, Václav Červenka, Miro Grisa, Vladimír Marek, Otta Tesař, Michal Bumbálek, Alan Novotný, Hana Seidlová, Jana Malá, František Kreuzmann ml., Pavel Batěk, Jan Čtvrtník, Tomáš Trapl, Jan Krafka, Jiří Bartoň, Petr Nácovský, Jiří Krejčí, Petr Reidinger, Ivo Kubečka, Zbyšek Pantůček, Andrei Toader, Daniel Margolius, Petr Halberstadt, Michal Roneš, Jiří Untermüller, Ivo Novák, Teresa Branna, Lukáš Král, Martin Dědoch, Josef Hervert, Miroslav Babuský, Jakub Jech, Ivo Bureš, Miroslav Hruška, Sergej Sanža, Dušan Sitek, Jan Hájek, Marek Adamczyk, Petr Varga, Martin Učík, Petr Koutecký, Jana Radojčičová, Pavel Skřípal, Šárka Kavanová, Kateřina Březinová, Rafael Pražák, Romana Goščíková, Vilma Frantová, Ondřej Mataj, Lukáš Černoch, Lucie Slováková, Aleš Bílík, Marcela Nohýnková, Jan Jankovský, Milan Enčev, Vít Buriánek, Filip Gavlas, Otmar Brancuzský, Veronika Petrová, Stanislav Lehký, Richard Němec, Rostislav Trtík, Martin Mejzlík, Izabela Kapiasová, Bořek Joura, Petr Kleňha, Tomáš Kořének, Štepánka Fingerhutová, Pavel Kryl, Pavel Majkus, Otto Rošetzký, Jiří Fero Burda, Jan Holík, Daniel Tůma, Tomáš Kolomaznik, Petr Reif, Petr Kocourek, Martin Hruška, Roman Teprt, Roman Škoda, Jan Jakub Ryba, Tatiana Evonuk, Petr Štěpánek, Marta Richterová, Jiří Schwarz, Sandra Černodrinská, Evženie Nízká, Luděk Jiřík, Tomáš Palatý, Isabela Bencová-Smečková, Nikol Fischerová, Lenka Jurošková, Tomáš Bambušek, Jan Horák, Jan Pavel Filipenský, Jiří Nácovský, Szidi Tobias, Michael Dymek, Ondřej Svoboda, Miroslav Večerka, Martin Dusbaba, Jana Walterová, Roman Mrázik, Františka Brzobohatá, Ondřej Černý, Martin Janouš, Jiří Král, Zdeněk Sedláček, Miroslav Lhotka, Kateřina Lojdová

Asi budu působit rušivým dojmem svým počtem bodů, když celkové hodnocení má naopak sestupnou tendenci. Expozituru nehledejte. ta byla jen jedna. Zde byly jen použity stejné osoby. Z rozvleklého seriálu atentát jsem byl trochu rozpačitý. Nejen zbytečně moc dílů, ale i "dodavatel" díla na trh, Nova, se přerušením vysílání v půlce seriálu, na rozmělnění podepsal. Nebyl jsem sám, kdo logicky předpokládal po vánocích zpětné nasazení do programu. Bylo ticho po pěšině, tak jsem atakoval Novu, která koncem ledna začala pokračovat. Jako "omluvu" dali nejprve opakovací sestřih, okomentovaný navíc hlavní hrdinkou. A za mou drzost posunuli vysílání do pozdních nočních hodin. První, asi čtyři díly, které se motaly převážně okolo prezidentského prostředí - žádný zázrak. Dále už začalo být zajímavější a napínavější. Druhá (odsunutá) půlka seriálu už byla napnutá struna a pasovalo mi to to spíš na zahraniční výrobu. Na hodnocení se podepsalo především to, že to je české. Pokud by to byl zahraniční film, u kterého ani divák neohodnotí logičnost politických afér, měl by možná jiný náhled. Návraty do minulosti v jednotlivých dílech byly dalším protahováním seriálu. Asi by prospělo vyprávět přímočaře "od začátku". Poslední díl mě také nadzdvihnul, ale na druhou stranu to, že Klaus byl ruský agent, už také bylo napsáno a autor na to a další politizaci doplatil svým zdravím a málem i životem. Takže zopakuji, spousta nedobrých okolností pokazila dojem, ale za fajnovou akčnost "smyšleného" příběhu dávám, co dávám.(16.3.2016)

• honajz

Nebudu čekat s hodnocením do posledního dílu, protože bych se ukousal nudou. Jak chcete osmnáct (!) dílů hrát o parodii na prezidenta Klause, jeho poradce Hájka a snahu o atentát na něho? Příběh i herecké výkony by byly uvěřitelné tak v mateřské školce, ale ne v tomto seriálu. A ta pomalu se vkrádající nuda, a jakási klišoidní zápletka o krtkovi a spiknutí, skutečně jen pro právě narozené, kteří nikdy nic podobného neviděli.(20.10.2015)

• tranquill

To si z nás páni scénáristé dělají pr... Expozitura byla výborná, u Atentátu byl zajímavý námět a nevadilo mi, že se tam snaží naroubovat naprosto všechny aféry porevoluční České republiky. Nekvalitní kameru hlavně co se týče akčních scén, bych také odpustil. Ale tak slátaný scénář byl snad na celý seriál spíchnutý za dvě hodiny... Přitom, kdyby si dali tu práci, logicky uvažovali, jistě mohlo vzniknout něco zajímavého (sám jsem byl na další pokračování a vývoj vždy zvědavý)... ale ten závěrečný díl asi vymýšleli při samovznícení a totálně srazili mé hodnocení! Lituju herce, kteří nebyli špatní...(14.3.2016)

Nápad senzační, alespoň je vidět jak to v "zákulisí" politiky vypadá a umím si to dost podobně představit. Prostě jedno prase horší jak to druhé! Jinak se mně velice líbila postava: náčelníka Expozitury (výtečný pan Miroslav Táborský - evidentně si tu roli bezvadně užíval), pana prezidenta (Jan Kraus předvedl, že neumí jenom štěky a moderování talk show), Oty Kovčína (Jan Dolanský je na balancování hodný/zlý velice působivý) a v neposlední řadě hradní "vlezdoprdelka" :-D (Marek Taclík předvedl něco tak bravůrního, že jeho nechutná a slizká postava mě lezla neuvěřitelně krkem)! 70%(16.2.2018)

• kulyk

S hodnocením bych byl dosti opatrný, obzvláště, když nám to dnes teprve vypuklo, že. Na první dobrou je však zjevné, že pro Kulyčka bude jediným přínosem snaha o zdůraznění zmrdství mistra prezidenta Wolfa (jak Havel kdysi mylně představil Klause Adamcovi). Snad se podaří onu osobnost ztrapnit více, než se ztrapní celý seriál - ukázat ji jako prototyp zhůvěřilosti, takového holozmrda, řekl bych. Prostě zasloužilý pomníček ještě dýchajícímu tvůrci nových ,,elit".(12.10.2015)

• - Ve 2.epizodě "Veterán" zhruba v čase cca 0:31:00 Tereza Hodačová (Hana Vagnerová) odzbrojí neznámého muže, který má zájem o Danův dům.Nůž spadne na zem ostřím směrem k domu a celkem daleko od pistole, kterou Tereza předtím položí. Když Tereza běží pro zbraň, tak nůž evidentně leží blíž vedle pistole, než kam dopadnul a ostřím směřujícím od domu. (PatrikP4)

• - Natáčelo se na zámku Hořovice a také na zámečku Bon Repos u Lysé nad Labem. Restaurace Oáza je ve skutečnosti Golf klub Klánovice. (M.B)

• - V roce 1989 při vyjednávání zástupců Občanského fóra s předsedou tehdejší federální vlády, Ladislavem Adamcem, Václav Havel chybně představil svého budoucího nástupce na postu prezidenta republiky, Václava Klause, jako Václava Volfa (Wolfa). (kulyk)