Atentát (TV seriál)

Krimi / Drama

Česko, 2015 - 2016, 18 h (Minutáž: 18x60 min)

Pavel Berkovič

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Kraus, Anna Šišková, Marek Taclík, Jiří Dvořák, Jan Dolanský, Andrea Opavská, Miroslav Táborský, Michal Slaný, Čestmír Řanda ml., Sabina Králová, Pavel Rímský, Ivan Vyskočil, Marek Němec, Jan Teplý ml., Jiří Štěpnička, Stanislava Jachnická, Miroslav Hanuš, Pavel Novotný, Ján Jackuliak, Radim Fiala, Jan Přeučil, Ctirad Götz, Petr Vršek, Václav Noid Bárta, Filip Čáp, Zdeněk Podhůrský, Václav Chalupa, Václav Neužil ml., Jiří Štrébl, Jiří Holík, Dita Hořínková, Štěpán Benoni, Petr Batěk, Andrea Černá, Anežka Rusevová, Petr Panzenberger, Ivan Shvedoff, Martin Davídek, Lukáš Jůza, Patrik Plešinger, Jan Dvořák, Miluše Hradská, Petr Mikeska, Karel Jirák, Svatopluk Schuller, Henrieta Hornáčková, Jan Emmerling, Jan Sedláček, Ivana Stejskalová, Vítek Březka, František Staněk, Václav Červenka, Miro Grisa, Vladimír Marek, Otta Tesař, Michal Bumbálek, Alan Novotný, Hana Seidlová, Jana Malá, František Kreuzmann ml., Pavel Batěk, Jan Čtvrtník, Tomáš Trapl, Jan Krafka, Jiří Bartoň, Petr Nácovský, Jiří Krejčí, Petr Reidinger, Ivo Kubečka, Zbyšek Pantůček, Andrei Toader, Daniel Margolius, Petr Halberstadt, Michal Roneš, Jiří Untermüller, Ivo Novák, Teresa Branna, Lukáš Král, Martin Dědoch, Josef Hervert, Miroslav Babuský, Jakub Jech, Ivo Bureš, Miroslav Hruška, Sergej Sanža, Dušan Sitek, Jan Hájek, Marek Adamczyk, Petr Varga, Martin Učík, Petr Koutecký, Jana Radojčičová, Pavel Skřípal, Šárka Kavanová, Kateřina Březinová, Rafael Pražák, Romana Goščíková, Vilma Frantová, Ondřej Mataj, Lukáš Černoch, Lucie Slováková, Aleš Bílík, Marcela Nohýnková, Jan Jankovský, Milan Enčev, Vít Buriánek, Filip Gavlas, Otmar Brancuzský, Veronika Petrová, Stanislav Lehký, Richard Němec, Rostislav Trtík, Martin Mejzlík, Izabela Kapiasová, Bořek Joura, Petr Kleňha, Tomáš Kořének, Štepánka Fingerhutová, Pavel Kryl, Pavel Majkus, Otto Rošetzký, Jiří Fero Burda, Jan Holík, Daniel Tůma, Tomáš Kolomaznik, Petr Reif, Petr Kocourek, Martin Hruška, Roman Teprt, Roman Škoda, Jan Jakub Ryba, Tatiana Evonuk, Petr Štěpánek, Marta Richterová, Jiří Schwarz, Sandra Černodrinská, Evženie Nízká, Luděk Jiřík, Tomáš Palatý, Isabela Bencová-Smečková, Nikol Fischerová, Lenka Jurošková, Tomáš Bambušek, Jan Horák, Jan Pavel Filipenský, Jiří Nácovský, Szidi Tobias, Michael Dymek, Ondřej Svoboda, Miroslav Večerka, Martin Dusbaba, Jana Walterová, Roman Mrázik, Františka Brzobohatá, Ondřej Černý, Martin Janouš, Jiří Král, Zdeněk Sedláček, Miroslav Lhotka, Kateřina Lojdová

Expozitura byla výborná, ale Atentát se moc nepovedl. Viděla jsem všech 18 dílů - mohu tedy s klidem říci, že to nebylo nezajímavé, ani nenapínavé, ani úplně vycucané z prstu - spousta věcí tam reálný základ měla (ale to byl právě někdy ten největší problém - některé náznaky si tvůrci mohli odpustit; ději to nijak neprospívalo, jen to zbytečně nahrávalo spekulacím). Podstatnou slabinu vidím také ve stopáži - roztáhnout děj do 18 dílů bylo megalomanské a velice netaktické. Ale je fakt, že některé díly fungovaly i jako samostatné jednotky - byly velice akční a Expozituru lehce připomínaly. Co byl ale úplný propadák - byl finiš. Poslední díl byl bez debaty šílený.(14.3.2016)

• Tommassi3

Atentát ?? To spíš ukázkově příšerný pogrom diváckých mozkových buněk, z čehož plyne, že v závěru si na Nově znovu zatleskají a konzument Televizních novin bude nadšen.. Klíma s Kroupou se překonali ve své oblíbené disciplíně zvané scénáristická sebevražda, díky čemuž paradoxně s angažováním opravdu dobrého režiséra Petra Nikolaeva, jehož snímky většinou trpí svou naprostou nerežijností bez osobního vkladu, se z druhé řady Expozitury stává žánrový hybrid, který v některých zásadních s finálem na čele pasážích platí za naprosto sebeparodickou schematickou snůšku absurdit plnou veselých karikatur.. Pokud ovšem Expozituru cokoli zdobí, pak rozhodně castingové nonsensy, když po Vagnerové přišel Jan Kraus, který se stává den ode dne otravnější figurkou, přesně takovou, jakým se kdysi vysmíval..(21.10.2015)

• Kacer

Zvládl jsem 7 dílů a pak si pustil poslední, abych zjistil kdože je ten zlej. Rozplizlé, zbytečně zdlouhavé a místy absurdní. Pokud by dílů byla polovina - výrazně se zkrátil scénář - tak by to bylo na 4, možná 5 hvězd. Takhle je to jen jedna hvězda za parodii Klause, druhá za pěkné zpracování starších českých krimipřípadů.(30.10.2016)

• Master19

Taky si myslím, že vrchol absurdity je už jen představa, že chce někdo spáchat atentát na českého prezidenta... No nic, můžeme být za to vlastně rádi. Jinak tedy o provázanosti politiky a ekonomicky neuspokojených skupin snad nepochybuje ani největší optimista, takže bezcílné ňahňání v tomhle marastu je tak akorát na naštvání. Pěknou práci tu odvedl snad kameraman a potěšili někteří herci. Označením herci myslím opravdu herce, ne Jana Krause, Zdeňka Podhůrského nebo Noida...(19.1.2016)

Seriál Tv Nova ,který volně navazuje na Expozituru a prakticky pokračuje v jejich zajetých kolejích.Tedy kriminálního dramatu ,který se zabývá propojení politických a podnikatelských špiček.Nebudu se zde zabývat pravděpodobností atentátu na českého prezidenta ,či jinou politickou dedukcí.Každý víme ,že politika je prostě svinstvo a je li to či ono možné ,nebo jen fantazie tvůrců ,nechť posoudí každý sám.Budu hodnotit jen seriál jako takový a filmařskou práci tady odvedenou.Předně scénář Josefa Klímy a Janka Kroupy je opravdu skvěle napsaný ,patřičně dramatický a zajímavý.Je tu hodně postav a orientovat se naplno ,znamená vše opravdu pečlivě sledovat.Navíc se seriál odehrává ve více časových rovinách ,takže divák musí být opravdu pozorný.Celý děj je zajímavě napsaný a opravdu napínavý.Na každý díl jsem se těšil a byl opravdu napnutý ,jak to bude pokračovat a to je vlastně účel televizního seriálu ,no ne?Naprosto nechápu negativní komenmtáře tady ,zřejmě klasické české pozerství.No nic.Neříkám ,že je vše naprosto dokonalé.Přece jen se místy nacházejí drobné chyby v logice a při tom množství případů i chyby v postupu či vyšetřování ,ale na druho stranu nejde o nic zásadního a v tom objemu a počtu postav to i trochu chápu.Režie je slušná ,ale místy chtělo malinko zlepšit tah na branku a trochu se vyvarovat dialogů ,které přece jen v českých podmínkách mohou působit směšně.Herci jsou standartně dobří a příjemně jsem si je užíval ,včetně Jana Krause jako prezidenta či Marka Taclíka jako jeho poskoka.Hlavní duo Jaškov-Vagnerová je uvěřitelné a velmi příjemné.Velmi kladně taky hodnotím exteriéry ,slušné akční scény ,kameru ,zvuk a hudbu.Takže celkově vzato je to dle mého jeden z nejlepších seriálů TV Nova a to bez pardonu a já dávám jasně prezidentských 80% a jdu omrknou ven ,proč už tam druhý den stojí to divné auto.(21.2.2016)

• - V roce 1989 při vyjednávání zástupců Občanského fóra s předsedou tehdejší federální vlády, Ladislavem Adamcem, Václav Havel chybně představil svého budoucího nástupce na postu prezidenta republiky, Václava Klause, jako Václava Volfa (Wolfa). (kulyk)

• - Natáčelo se na zámku Hořovice a také na zámečku Bon Repos u Lysé nad Labem. Restaurace Oáza je ve skutečnosti Golf klub Klánovice. (M.B)

• - Ve 2.epizodě "Veterán" zhruba v čase cca 0:31:00 Tereza Hodačová (Hana Vagnerová) odzbrojí neznámého muže, který má zájem o Danův dům.Nůž spadne na zem ostřím směrem k domu a celkem daleko od pistole, kterou Tereza předtím položí. Když Tereza běží pro zbraň, tak nůž evidentně leží blíž vedle pistole, než kam dopadnul a ostřím směřujícím od domu. (PatrikP4)