Atentát (TV seriál)

Krimi / Drama

Česko, 2015 - 2016, 18 h (Minutáž: 18x60 min)

Pavel Berkovič

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Kraus, Anna Šišková, Marek Taclík, Jiří Dvořák, Jan Dolanský, Andrea Opavská, Miroslav Táborský, Michal Slaný, Čestmír Řanda ml., Sabina Králová, Pavel Rímský, Ivan Vyskočil, Marek Němec, Jan Teplý ml., Jiří Štěpnička, Stanislava Jachnická, Miroslav Hanuš, Pavel Novotný, Ján Jackuliak, Radim Fiala, Jan Přeučil, Ctirad Götz, Petr Vršek, Václav Noid Bárta, Filip Čáp, Zdeněk Podhůrský, Václav Chalupa, Václav Neužil ml., Jiří Štrébl, Jiří Holík, Dita Hořínková, Štěpán Benoni, Petr Batěk, Andrea Černá, Anežka Rusevová, Petr Panzenberger, Ivan Shvedoff, Martin Davídek, Lukáš Jůza, Patrik Plešinger, Jan Dvořák, Miluše Hradská, Petr Mikeska, Karel Jirák, Svatopluk Schuller, Henrieta Hornáčková, Jan Emmerling, Jan Sedláček, Ivana Stejskalová, Vítek Březka, František Staněk, Václav Červenka, Miro Grisa, Vladimír Marek, Otta Tesař, Michal Bumbálek, Alan Novotný, Hana Seidlová, Jana Malá, František Kreuzmann ml., Pavel Batěk, Jan Čtvrtník, Tomáš Trapl, Jan Krafka, Jiří Bartoň, Petr Nácovský, Jiří Krejčí, Petr Reidinger, Ivo Kubečka, Zbyšek Pantůček, Andrei Toader, Daniel Margolius, Petr Halberstadt, Michal Roneš, Jiří Untermüller, Ivo Novák, Teresa Branna, Lukáš Král, Martin Dědoch, Josef Hervert, Miroslav Babuský, Jakub Jech, Ivo Bureš, Miroslav Hruška, Sergej Sanža, Dušan Sitek, Jan Hájek, Marek Adamczyk, Petr Varga, Martin Učík, Petr Koutecký, Jana Radojčičová, Pavel Skřípal, Šárka Kavanová, Kateřina Březinová, Rafael Pražák, Romana Goščíková, Vilma Frantová, Ondřej Mataj, Lukáš Černoch, Lucie Slováková, Aleš Bílík, Marcela Nohýnková, Jan Jankovský, Milan Enčev, Vít Buriánek, Filip Gavlas, Otmar Brancuzský, Veronika Petrová, Stanislav Lehký, Richard Němec, Rostislav Trtík, Martin Mejzlík, Izabela Kapiasová, Bořek Joura, Petr Kleňha, Tomáš Kořének, Štepánka Fingerhutová, Pavel Kryl, Pavel Majkus, Otto Rošetzký, Jiří Fero Burda, Jan Holík, Daniel Tůma, Tomáš Kolomaznik, Petr Reif, Petr Kocourek, Martin Hruška, Roman Teprt, Roman Škoda, Jan Jakub Ryba, Tatiana Evonuk, Petr Štěpánek, Marta Richterová, Jiří Schwarz, Sandra Černodrinská, Evženie Nízká, Luděk Jiřík, Tomáš Palatý, Isabela Bencová-Smečková, Nikol Fischerová, Lenka Jurošková, Tomáš Bambušek, Jan Horák, Jan Pavel Filipenský, Jiří Nácovský, Szidi Tobias, Michael Dymek, Ondřej Svoboda, Miroslav Večerka, Martin Dusbaba, Jana Walterová, Roman Mrázik, Františka Brzobohatá, Ondřej Černý, Martin Janouš, Jiří Král, Zdeněk Sedláček, Miroslav Lhotka, Kateřina Lojdová
  • Gwaihir

Zpočátku velmi fádní volné pokračování, které na rozdíl od své přechůdkyně postrádá ucelený reálný základ, na němž by se dalo stavět. Jakmile začne vyprávění jednotlivých střípků skládačky, které samy o sobě nějaký ten skutečný předobraz mají, stává se z toho celkem dobrá epizodická podívaná, která většinou nepostrádá napětí. To platí ovšem jen do doby, kdy začne být jasné, že konstrukce, která je jejich prostřednictvím dávána dohromady, je jen velmi těžko uvěřitelná a kdoví komu vlastně poplatná, přičemž je navíc ještě korunována záležitostmi rázu až nadpřirozeného, což působí poměrně komicky. A tak na celém vyvrcholení bohužel potěší asi jen úplný závěr. 45 %(15.3.2016)

• DAPDO

Po velmi dobré Expozituře jsem se těšil na pokračování, ale toto je silný kafe. Včerejší třetí díl mě utvrdil v tom, že by Nově měli zakázat točit seriály podobnýho ražení. Ať si vysílaj pičoviny typu Ulice a Ordinace, na to jsme už za tu dobu zvyklí, ale vymývat hlavy tímhle je masakt. Když jsem si přečetl, že třetí díl bude o hnutí skinheads, čekal jsem, že to naše multi-kulti televize nafoukne a trefil jsem se do černýho. Jako bych koukal na hlavní zprávy s čechem jak poleno Rayem Kokotrangem.Ještě čekám nějakej díl o agresivních fotbalových fanoušcích, co v sektoru žerou malý děti, o cikánech co chcou pracovat, ale nemůžou kvůli diskriminaci a nedivil bych se, kdyby si Terča Hodačová v posledním díle nastěhovala do bytu pár uprchlíků. Tak to přece má být, lidi jsou úplně mrdlí a uvěří všemu, co natočíme... Chce se mi zvracet !!!(27.10.2015)

• tranquill

To si z nás páni scénáristé dělají pr... Expozitura byla výborná, u Atentátu byl zajímavý námět a nevadilo mi, že se tam snaží naroubovat naprosto všechny aféry porevoluční České republiky. Nekvalitní kameru hlavně co se týče akčních scén, bych také odpustil. Ale tak slátaný scénář byl snad na celý seriál spíchnutý za dvě hodiny... Přitom, kdyby si dali tu práci, logicky uvažovali, jistě mohlo vzniknout něco zajímavého (sám jsem byl na další pokračování a vývoj vždy zvědavý)... ale ten závěrečný díl asi vymýšleli při samovznícení a totálně srazili mé hodnocení! Lituju herce, kteří nebyli špatní...(14.3.2016)

• Big Bear

A máme tu další seroš od scénáristů K+K na motivy skutečných událostí. Je možné, že lecos ukázané se dělo, nebo dokonce děje. Nesedí mi tam však obsazení celé řady herců Krausem v roli prezidenta počínaje. Pár akčních scén potěšilo, ale jediným důvodem proč na to občas kouknu když není nic jiného je Hanka Vagnerová... Dvě štěnice. * *(16.12.2015)

• ForGump

Atentát je neskutečnou seriálovou zvláštností. Zde se mísí všechny možné divákovy nálady. Nejprve se člověk musí smát, potom ho dostane nějaká docela zajimavá věc, pak se kouše nudou a nakonec je i trochu napnut. Opravdu nevím, koho napadlo udělat tento seriál takto zdlouhavý. V každém díle se řeší případ z minulosti. Jenže stylem, který nutí diváka v určitých chvílích pozyvovat. Do toho zase vniká onen nešvar, kdy se musí najít milostná linka, která tvoří pouze a jen nezajímavou složku seriálu, protože beztak už od začátku seriálu víme, jak skončí. Naprosto zbytečné. Dvojice Klíma - Kroupa, jichž si ovšem velmi vážím, napsala docela zajimavě tu politickou část, kdy poukazuje na praktiky v české politické scéně. Tomu se dá věřit. Přestože je všechnoo obaleno řekl bych nereálnými okolnostmi. V čele ochranky prezidenta stojí žena, kterou hraje Hana Vagnerová jejím tradičním přehrávajícím a upjatým stylem. To Robert Jaškow hraje velmi zdatně Dana Chládka. Ani na hlavní zaporáky nemůžu říct ani popel. Nechutný Marek Taclík, suverénní Jiří Dvořák či Jan Dolanský. Každopádně velký problém mi dělá skousnout Jana Krause jako českého prezidenta. Stejně tak je problém u Andrey Opavské, hrající Chládkovu milenku - kolegyni z flashbacků. Jednak mám důvodné podezření, že to nebude úplně herečka, protože její vystupování je často velmi odrazující, přepjaté a hlavně, jakožto jedna z klíčových postav si mohli tvůrci vybrat hezčí tvář a někoho schopnějšího, pokud má hrát ve většině seriálu. K ní se právě taky pojí ona nuda. Záběry na ní, jak se v každém dile protahuje a povídá nám svůj osud jsou nadmíru zbytečné, neboť víme, co se s ní stane. Globálně řečeno všechny jejich společné dialogy s Chládkem, které odbihají od děje, jsou nadbytečné a nicneříkající. Abych s postavami nekončil špatně. Vyzdvihnu zábavnou postavu šéfa Miroslava Táborského. Ostatní věci jako kamera Pavla Berkoviče je velmi roztodivná, někdy vypadá jako by do televize ani nepatřila a potom vypadá příliš lacině. Docela v pohodě je hudba Elii Cmirala, předně tedy úvodní a závěrečná melodie. Dejme tomu, že se tvůrci pokusili o politický seriál, který svým hlavním tématem a ruské problematice je aktuální a vysílající varovné signály, ve kterém parodie reálných postav nevadí, naopak je vtipná, jenže pokud chce někdo, aby seriál vypadal trochu vážně by neměl připustit jakékoli odbočování a přehnané míchání komerčních prvků (což asi na Nově nepůjde), zpropadených klišé a nereálností. 55% UPDATE: Takže scenáristé se po 17. dílech, ve kterých to všechno, tak nějak dalo snést, uchýlili k naprosto absurdnímu WTF závěru. Nikdy v životě jsem neviděl nic takového. Seriál si celou dobu přednášel o tom, jak jsme prošpikování zločinci na nejvyšších místech a že tady rozhodují lidé spřažení s Ruskem. Dobře. Jenomže měli vzít v potaz, jak směšně ten celý závěrečný díl bude vypadat a jaký vlastně stín vrhne na celý seriál. Upřímně mě to dost nasralo, protože to nakonec vyznělo jako naprostý výsměch do ksichtu divákům, kteří to ten celý půlrok vydrželi sledovat a snažili se to brát v určitých mezích i vážně. Klíma s Kroupou si něco šlehli nebo prostě celou dobu si říkali, že budeme ty lidi napínat a natahovat a pak přijde závěrečné zúčtování, ve kterém je všechny spálíme, odstřelíme a přejedem mašinkou. No když jsem to viděl, tak jsem se skutečně jako přejetý mašinkou cítil. Tohle byl opravdový absurdistán. Nakonec snižuji na dvě hvězdy a jsem dosti schovívavý. 40%(28.2.2016)

• - Natáčelo se na zámku Hořovice a také na zámečku Bon Repos u Lysé nad Labem. Restaurace Oáza je ve skutečnosti Golf klub Klánovice. (M.B)

• - V roce 1989 při vyjednávání zástupců Občanského fóra s předsedou tehdejší federální vlády, Ladislavem Adamcem, Václav Havel chybně představil svého budoucího nástupce na postu prezidenta republiky, Václava Klause, jako Václava Volfa (Wolfa). (kulyk)

• - Ve 2.epizodě "Veterán" zhruba v čase cca 0:31:00 Tereza Hodačová (Hana Vagnerová) odzbrojí neznámého muže, který má zájem o Danův dům.Nůž spadne na zem ostřím směrem k domu a celkem daleko od pistole, kterou Tereza předtím položí. Když Tereza běží pro zbraň, tak nůž evidentně leží blíž vedle pistole, než kam dopadnul a ostřím směřujícím od domu. (PatrikP4)