Reklama

Reklama

Atentát

(seriál)
Trailer 1
Krimi / Drama
Česko, (2015–2016), 18 h (Minutáž: 60 min)

Kamera:

Pavel Berkovič

Hrají:

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Kraus, Anna Šišková, Marek Taclík, Jiří Dvořák, Jan Dolanský, Andrea Opavská, Miroslav Táborský (více)
(další profese)

Epizody(18)

Obsahy(1)

Atentát volně navazuje na příběh postav, které diváci znají ze seriálu Expozitura. Od té doby, co se Dan Chládek a Tereza Hodačová rozešli, stal se z Dana samotář. Snaží se upozornit na řadu podezřelých případů, které mají vztah k prezidentovi Václavu Wolfovi nebo lidem kolem něj. Nikdo ho však nebere vážně, ani Tereza, která získá místo v osobní ochrance prezidenta. Po pokusu o atentát na hlavu státu Tereza zjišťuje, že v něm Dan může mít prsty. Vydá se proto po jeho stopě a mapuje případy, které řešil v minulosti. Střípky těchto kriminálních kauz, vyprávěné zpětně, pak přinesou klíč k pochopení aktuálního dění a přinesou překvapivé rozuzlení.

Hlavní hrdiny seriálu Terezu Hodačovou (Hana Vagnerová) a Dana Chládka (Robert Jašków) doplní prezident republiky Václav Wolf (Jan Kraus), jeho žena Ester Wolfová (Anna Šišková), prezidentův poradce Jiří Forestek (Marek Taclík), majitel bezpečnostní agentury Stín Bronislav Miler (Jiří Dvořák), na základě prezidentské milosti propuštěný Ota Kofčín (Jan Dolanský) a Danova nová parťačka Eva Jánská (Andrea Opavská), se kterou vyšetřuje všechny případy vyprávěné v minulosti. Seriál představí i řadu dalších postav, jejichž prostřednictvím vypráví příběhy různých kriminálních případů, například přípravy zbrojních zakázek na míru, obohacování se na předražených stavebních zakázkách, vzájemného prodeje vysokoškolských diplomů, nelegálního financování politických stran a další. (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (138)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

A máme tu další seroš od scénáristů K+K na motivy skutečných událostí. Je možné, že lecos ukázané se dělo, nebo dokonce děje. Nesedí mi tam však obsazení celé řady herců Krausem v roli prezidenta počínaje. Pár akčních scén potěšilo, ale jediným důvodem proč na to občas kouknu když není nic jiného je Hanka Vagnerová... Dvě štěnice. * * ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

První seriál, ve kterém jsem měl chuť zabít Jiřího Dvořáka i jeho babičku. Klíma a Kroupa zobrazili naše kauzy způsobem, jaké byly, jaké by mohly být a jakými si přejí, aby se staly, to stejné platí i o prezidentovi, jenž je mixem tří osob, seriál pak nemá cenu ani jako faktografický, ani jako fikce. Stihnout vše už je trademarkem kluků z pořadu Na vlastní oči dávno, pokud nemají schopného dramaturga, nebo nepracují pro ČT (Reportérka), rozpadá se jim seriál pod rukama, je dlouhý, nudný, nelogický a plný směšných pasáží. Nenadával jsem jen na civilního Krause a Cmiralovu hudbu. 30%. ()

Reklama

kulyk

všechny recenze uživatele

S hodnocením bych byl dosti opatrný, obzvláště, když nám to dnes teprve vypuklo, že. Na první dobrou je však zjevné, že pro Kulyčka bude jediným přínosem snaha o zdůraznění zmrdství mistra prezidenta Wolfa (jak Havel kdysi mylně představil Klause Adamcovi). Snad se podaří onu osobnost ztrapnit více, než se ztrapní celý seriál - ukázat ji jako prototyp zhůvěřilosti, takového holozmrda, řekl bych. Prostě zasloužilý pomníček ještě dýchajícímu tvůrci nových ,,elit". ()

Enšpígl

všechny recenze uživatele

Na Novu jsem se díval naposled na Okresní přebor, nadšen z posledních cs seriálů (Labyrint, Cirkus Bukowski ) jsem se rozhodl kouknout i na Atentáta a musím říci, že horší věci veřejně vysílá snad už jen Islámský stát. Scénář ignoruje souvilsosti (objevní první stopy ), návaznost děje (neuvěřitelně pitomej střich ) a všechno dovršují dialogy, to s tím vyzrazením atentátu před zlodějem aut patřilo spíš do Bláznivý střely. Hodnotit po prvním díle nehodlám a na další bych se kouknul jedině v rámci nejsurovějších výslechových metod od gestapa. Komentář jsem napsal proto, abych některé duše varoval před zcestím. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Já jsem si myslel, že jsi vůči Danovi imunní, ale teď se chováš fakt jako ta poslední kráva, která si jenom vzpomene na bejka a hned ztrácí vědomí." O propojení policejních elit, politiků, exekutorů a organizovanýho zločinu se tu a tam něco napíše, ale už bylo na čase ukázat ten náš demokratickej absurdistán v celý svý kráse. Tohle se povedlo hodně dobře, ale často se do toho vloudil nějakej ten logickej nesmysl, pitomý dialog nebo "televizní verze" policejního výslechu a to holt musí hodnocení trošku srazit. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se na zámku Hořovice a také na zámečku Bon Repos u Lysé nad Labem. Restaurace Oáza je ve skutečnosti Golf klub Klánovice. (M.B)
  • V roce 1989 při vyjednávání zástupců Občanského fóra s předsedou tehdejší federální vlády, Ladislavem Adamcem, Václav Havel chybně představil svého budoucího nástupce na postu prezidenta republiky, Václava Klause, jako Václava Volfa (Wolfa). (kulyk)
  • Ve 2.epizodě "Veterán" zhruba v čase cca 0:31:00 Tereza Hodačová (Hana Vagnerová) odzbrojí neznámého muže, který má zájem o Danův dům.Nůž spadne na zem ostřím směrem k domu a celkem daleko od pistole, kterou Tereza předtím položí. Když Tereza běží pro zbraň, tak nůž evidentně leží blíž vedle pistole, než kam dopadnul a ostřím směřujícím od domu. (PatrikP4)

Reklama

Reklama