Pan Tau se vrací (S03E01) (epizoda)

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Československo, 1975, 30 min

 • otík
  ****

  Druhá série začíná příletem pana Tau do nové rodiny v čele s tatínkem Menšíkem, maminkou Bohdalovou a dědou Filipovským. Tato rodinka obohacená dvěma dětmi už mnoho let postrádá strýce Alfonse, který jednoho dne bráchovi Menšíkovi zpronevěřil skleněné kuličky a od té doby je mimo domov. V tomto díle se zatím Alfons moc neřeší, spíše uvidíme trampoty Menšíka s kamny, rourami, popelem, apod. Na Alfonse se vzpomíná, protože slaví svátek. Pan Tau zjišťuje, že Alfons je na něj velmi podobný a rozhodně se jej navštívit. Proto si vyčaruje létající balon a odletí v něm vstříc dobrodružství.(17.7.2016)

 • Šandík
  ****

  Dlouhé roky jsem Pana Tau znal pouze takhle a měl jsem ho rád. Pak padlo embargo a soudruzi "odtajnili" starší díly s Werichem, od té doby mým milovaným, a tyhle "nové díly" v mých očích díky tomu zůstaly tak nějak "ve stínu". Neměl jsem je rád, stejně jako jsem neměl rád některé "normalizační" pohádky či seriály. Dnes, po dalších třiceti letech, můžu říct že to je záležitost silně nadprůměrná, rozhodně vyváženější než první řada a ne o mnoho horší než díly s Werichem, místy velmi vtipná a originální... Celkový dojem: 75%(25.5.2020)

 • blackrain
  ***

  Nám se taky jednou stalo, že nám v domě vypadla roura od kamen, když bylo všechno naklizeno včetně vypraných záclon. Ovšem, červené saze jsme neměli. Rodina Urbanových byla příjemná a civilní. František Peterka neměl chybu. Jen jsem ho trošku litovala, když musel pochodovat s tou rourou na hlavě nebo co to vlastně bylo.(2.4.2012)

 • waits
  ****

  Pan Tau, řada 2 z roku 1975 je jediný Tau, který se mi líbí. A může za to Alfons, který pana Tau dobře doplnuje, slušné vedlejší obsazení a fakt, že šlo o prvního Taua, kterého jsem viděl. Celkově ja ale pan Tau tak trochu podivnost za vetší peníze (dlužno dodat, že i západoněmecké), a viditelně preferovaný projekt, ve kterém se mohlo cestovat do západní ciziny (první serie s Werichem), nebyl problém obsadit hereckou špičku (druhá serie) a točit několik celovečeráků i v době, kdy už se vařilo z vody.(6.5.2012)

 • Yarwen
  ***

  První díl druhé série, jež byla točena tři roky od té první, nás uvádí do nové rodiny s Vladimírem Menšíkem a Jiřinou Bohdalovou. Trochu specifickou postavou je zde František Filipovský, který si zahrál ve vůbec prvním díle první série, kde šéfoval psímu salónu, ale tato spojitost je zde již "zapomenuta". Pan Tau nalézá úzkou podobu s Alfonsem, bratrem Vladimíra Menšíka, který před dlouhou dobou odešel, a rozhodne se navrátit jej zpátky do rodiny. (52%)(26.8.2018)