Pan Tau - Série 3 (1975) (série)

Pan Tau a Robinson (S03E02)

(epizoda)
Československo, 1975, 30 min

Tentokrát se spolu s panem Tau podíváme na pustý ostrov, kde žije strýc Alfons vskutku robinsonovsky. Muž s buřinkou sem ovšem nepřicestoval, aby tu obdivoval azurové moře. Má svůj plán, a tak nezbývá než sledovat, jak elegantně přiměje Alfonse k návratu domů i s jeho nejvěrnějšími přáteli – kozou Cleo a rosničkou Jůlinkou. (oficiální text distributora)

triatlet

Díky ostrovní tematice převládá ještě poetické líčení nad dějem. Na scéně se poprvé objevují koza a rosnička. A vtipné je seznámení pan Tau s Alfonsem, i když zatím jen prostřednictvím zrcadla. ()

duklak2

Tenhle díl se povedl. Považuji ho za nejlepší ze všech sérií. Vidíme Robinsona na pustém ostrově, kde mu dělá společnost koza a žába. Robinson má dokonale zařízený příbytek. Dokonce si vyrobil i činku, pomocí které každé ráno posiluje. Nemohu jinak, než dát 100% ()

blackrain

Natáčelo se i u jezírka v Prokopském údolí. Takže filmaři to z Barrandova měli opravdu kousek. Jezírko je častým výletním místem. Také se o tomto kdysi bývalém zatopeném lomu traduje několik legend. Jedna je o potopeném bagru. Jako děti jsme věřily, že když vylezeme na skálu nad jezírkem, takže uvidíme jeho žlutou střechu. ()

rakovnik

Myslel jsem, že se dívám na jeden díl ze seriálu a zde jsou nabízeny filmy jednotlivě. Tento Robinsonovský mi přišel dost prapodivný, navíc jeden z těch, kde se nemluví už téměř vůbec. ()

otík

Pan Tau přilétá na opuštěný ostrov za Alfonsem a sleduje jeho život. Alfons si spokojeně žije na ostrově jen s kozou Cleou a žábou Jůlinkou. Jenže díky působení pana Tau se mu začne stýskat po domově a protože mu Tau přičaruje létající balon, Alfons po malém váhání nastupuje do balonu a odlétá směrem domov. Zajímavý díl už díky tomu, že poprvé tu Ota Šimánek mluví a má dvojroli, ale také kvůli velmi hezkým a líbivým exteriérům. Zajímavostí také je, že v tomto díle jediným hercem od začátku do konce je Ota Šimánek. ()

Yarwen

Rozjíždí se dvojrole Otta Šimánka, ve které si konečně zamluví. Epizoda z pustého ostrova, kde žije Alfons, kterého pan Tau přiměje k návratu zpět do své vlasti. ()

curil

"Zatímco já se tady honím, tak vy tu oslavujete dobrodruha", to je replika pana Urbana. Pan Tau se vypraví na tropický ostrov, aby toho "ztroskotance" přivedl zpátky k rodině. Prakticky celý děj se odehrává v tropickém ráji, ale podaří se Alfonse přivézt zpátky. ()