Na pozvání rodiny Urbanových se sjíždí rozvětvené příbuzenstvo, aby oslavilo Alfonsův návrat domů. Oslavenec se rodinné sešlosti obratně vyhýbá, zato muž s buřinkou využívá svých kouzelných triků, aby nebohé hosty dokonale zmátl. Ale mnohem důležitější než nevydařená rodinná slavnost je to, že Alfons poznává svého dvojníka a s jeho buřinkou si tentokrát zakouzlí i on.
(oficiální text distributora)

blackrain

To se dalo očekávat, že to s tou rodinnou oslavou dopadne přesně takhle. Taky by se mi chtělo někam vypadnout a mít od všeho klid. Bohužel nemám kouzelbnou buřinku, která by se dala krásně využít. Všichni se na Alfonse přijeli podívat jako na cvičenou opičku do cirkusu. ()

Yarwen

V pátém díle druhé série se sjíždí rodinní příbuzní, aby se poradili, co s Alfonsem. Ten je z této společnosti tak otráven, že zatouží po návratu na pustý ostrov, daleko od lidí, kteří mu nerozumí. Jo, také bych si to na pár týdnů někdy vyzkoušel... (57%) ()

curil

Smraďoch a doktor Azor - to jsou jen dva z rodinného panoptika, které se sejde doma u Urbanových, aby se poradilo, co dál s navrátilcem Alfonsem. Jednotlivé postavy jsou charakterizovány úvodním hodnocením Alfonse a jeho synovce a pak také svým chováním. Dobré hlášky - dobrá zábava. ()