Pan Tau to zařídí (S02E02) (epizoda)

• Západní Německo

Pan Tau packt die Koffer

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Československo / Západní Německo / Rakousko, 1972, 35 min

Pan Tau a Werichovo defilé, část 2. Tau jako zástupce cestovky Globus aranžuje výlet Violy a Claudie po krajích českých. Svým způsobem je to škoda, protože původní objednávka s několika příplatky zněla poněkud lákavěji a exotičtěji ;) Inu Dubský a jeho motivační katalog Visit Loch Ness.(19.12.2010)

Pan Šimánek ztvárnil nezapomenutelného pána s kouzelnou buřinkou. Jeho herecký projev i výkon byl zahrán velmi originálně. V jeho roli si nedokážu představit jiného herce. Tento seriál patří do vitríny české tvorby a i když mu nedávám plný počet, tak u mě vždy bude mezi top českými seriály. Na závěr mohu jen dodat. Odpočívejte v pokoji pane Tau.(21.2.2010)

Další díl, kde se vyskytuje pan Viola a jeho malá vnučka Claudie. Pan Tau opravdu všechno zařídí a o všechno se postará. Jen by ti lidé nesměli být nepředvídatelnými tvory. To je pak těžká práce pro kohokoliv. Nějak se stalo, že mi tento díl připadal mnohem delší než ve skutečnosti byl. Veronika Renčová byla opět velmi roztomila. Vypadala, že si natáčení příběhů o Panu Tau užívala.(20.2.2012)

Několik dílů natočených v rámci první série s panem Werichem považuji za vůbec nejlepší ze všech. Pan Viola, dědeček Klaudie, přemýšlí, jak by ji udělal radost a rozhodne se tak pro cestu kolem světa, peněz má dost na to, aby si nakoupil i fůru zážitků k tomu. Pana Tau pak považuje ze pracovníka cestovní kanceláře, který "všechno zařídí". Nic ale nedopadne tak, jak bylo plánováno a diváky tak čeká jedno malé dobrodružství. A je na co se těšit.(7.10.2018)

Werich i přes zákaz a klasický a nikdy nezkažený pan Šimánek.. Vše ještě dotváří roztomilé herectví mladinké Renčové, která svýma velkýma kukadlama vždy okouzlila.(30.7.2008)

• - Natáčelo se na zámku Hluboká nad Vltavou. (M.B)