Poplach v oblacích (S04E01) (epizoda)

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Československo / Západní Německo, 1977, 30 min

Pan Tau s buřinkou a svým deštníkem který vždy mlčí, se znenadání objeví na křídle letícího letadla. Letištní jednotka po něm pátrá, ale zatím bezvýsledně. Inspektor se však stále nevzdává a chce muže s buřinkou dopadnout. Pan Tau se však ukryje v transportu se zvířaty, kde je i slůně Bimbo. Kvůli slůněti pan Tau přijde o svou buřinku. Poté začne ztřeštěné hledání buřinky a i slůněte ale také i po neznámém muži z křídla letadla.(16.2.2009)

V dětství můj oblíbený film. Otto Šimánek a Vladimír Brodský. Druhý si v dospělém věku nakonec vzpomene, že Pana Tau zná, a že když byl dítě, tak si spolu zadováděli. Třeba zvonili na zvonky kdekomu, jen tak pro špás. A že vyrušili spící, odpočívající, po těžké dřině v práci, to jim na mysl nepřišlo. Tohle že Pan Tau podporoval? To mu nedocházelo, že takhle narušoval klid i poctivě pracujícím? To prošlo socialistickými cenzory?(8.9.2010)

Ještě to ujde, ale bývalo to lepší. Hodnocení: 55%(14.8.2008)

První část celovečerního filmu Poplach v oblacích a zároveň první díl třetí série. Pan Tau se objeví na křídle letadla a pak začíná letištní hon na Pana Tau, do toho se přimotá malé slůně Bimbo a samozřejmě řada dětí. Tento díl končí cestou Bimba a Pana Tau po cestě. Další díly Lov na slona a Noc v safari. Hudba: Jiří Malásek & Jiří Bažant & Vlastimil Hála.(16.1.2016)

Výborný Brodský, Bláha a samozřejmě i pan Šimánek. Tento "film" se opravdu povedl. V dětství patřil k mým nejoblíbenějším.(15.1.2012)

• - Alfonzovo (Otto Šimánek) studio pro meteorologické zprávy bylo v budově PZO Chemapol. (M.B)

• - Slůně Bimbo se ve skutečnosti jmenuje Shanti, v době natáčení jí byl sotva jeden rok a po skončení natáčení našla svůj domov v pražské zoologické zahradě. (Prochy38)

• - Ve filmu bylo využito trosek letadla z havárie na Ruzyňském letišti. Jednalo se o TU-134A, které se 2. ledna 1977 srazilo s IL-18. (M.B)