Pan Tau (TV seriál)

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Československo / Západní Německo / Rakousko, 1971–1978, 16 h 52 min (Minutáž: 29–36 min)

Předloha:

Ota Hofman (kniha)

Otto Šimánek, Josef Aleš, Františka Alešová, Jana Alešová, Marta Alešová, Karel Augusta, Josef Bek, Karel Bělohradský, Svatopluk Beneš, Josef Beyvl, Josef Bláha, Mahulena Bočanová, Jiřina Bohdalová, Robert Boreš, Ella Bouřilová, Jana Brejchová, Vlastimil Brodský, Josef Brozman, Jiří Bruder, Gustav Bubník, Otto Budín, Slávka Budínová, Štěpán Bulejko, Jan Cmíral st., Stanislava Coufalová, Jaroslav Čejka, Martina Červená, Vítězslav Černý, Hana Čížková, Zdena Dančíková, Zdeněk Dítě, Eduard Dubský, Radka Dulíková, Milena Dvorská, Josef Dvořák, Karel Effa, Karel Engel, Věra Ferbasová, Josef Fiala, Marta Fialová, Jiří Fictum, Erich Fichtner, Josef Filip, František Filipovský, Vlastimil Fišar, Stanislav Fišer, Zuzana Fišerová-Svátková, Dana Francová, Nelly Gaierová, Ivo Gübel, Karel Hábl, Zdena Hadrbolcová, Stanislav Hájek, František Hanus, Jiří Hartman, Vlastimil Hašek, Hana Hátleová, Jiří Hein, Ivana Herglotzová, Zdeněk Hess, Václav Hladík, Jana Hlaváčová, Josef Hlinomaz, Vladimír Hlavatý, Zdeněk Hodr, Michal Hofbauer, Karel Höger, Miroslav Homola, Vladimír Horka, Vladimír Hrabánek, Martin Hradilek, Vladimír Hrubý, Jiří Hrzán, František Husák, Jiří Chmelař, Antonín Jedlička, Eugen Jegorov, Dagmar Jelínková, Vlasta Jelínková, Alena Jirešová, Ilona Jirotková, Julie Jurištová, Jiří Kábrt, Rudolf Kalina, Josef Kemr, Marta Kaňovská, Jiří Kasík, Jana Kittnarová-Čižinská, Karel Klement, Jaroslav Klenot, Jiří Klenot, Jiří Kodet, Miloš Kopecký, David Kopřiva, Luděk Kopřiva, Eva Lorenzová, Jiří Kosek, Lubomír Kostelka, Bohumil Koška, Václav Kotva, Jiřina Koucká, František Kovářík, Jaromír Kozák, Robert Krásný, Blanka Krátká, Martin Kravka, Antonín Krčmář, Ladislav Krečmer, František Kropáček, Zdeněk Kryzánek, Bohumil Křížek, Ilona Kubásková, Jiří Kúkol, Laděna Kumperová, Jan Kuželka, Jiří Lábus, Beda Lak, Pavel Landovský, Jan Libíček, Elena Lindauerová, Lubomír Lipský st., Jiří Lír, Helena Lišková, Stanislav Litera, Václav Lohniský, Steve Lichtag, Magda Maděrová, Ivo Mareš, Jaroslav Mareš, Karel Mareš, Zdeněk Martínek, Viktor Maurer, Karel Meister ml., Vladimír Menšík, Ludmila Zábršová-Molínová, Miroslav Moravec, Jaroslav Moučka, Luděk Munzar, Tomáš Murdych, Mirko Musil, Oldřich Musil, Jindřich Narenta, Petr Nárožný, Arnošt Navrátil, Ladislav Navrátil, Václav Neckář, Milan Neděla, Miloš Nesvadba, Ivo Niederle, Jana Nikrleová, Petra Nohová, Miloslav Novák, Yvona Odehnalová, Vít Olmer, Zuzana Ondrouchová, Pavel Osif, Karel Pavlík, Dagmar Patrasová, Josefa Pechlátová, Helena Pelikánová, Vít Pešina, Marcela Pešinová, František Peterka, Jiří Plachý, Jan Pohan, Jindřich Polák, Petr Pospíchal, Vladimír Pospíšil, Ladislav Potměšil, Zdeněk Procházka, Otakar Rademacher, Filip Renč, Veronika Renčová, Milan Riehs, Marie Rosůlková, Augustin Růžička, Helena Růžičková, Milan Rybák, Zuzana Řepová, Jan Sedláček, Jana Sedlmajerová, Jindřich Sejk, David Schneider, Raoul Schránil, Dana Sikorová, Eliška Sirová, Ema Skálová, Petr Skarke, Jan Skopeček, Jana Skřivánková, Břetislav Slováček, Jarmila Smejkalová, Josef Somr, Antonín Soukup, Jiří Sovák, Zdeněk Srstka, Vladimír Stach, Bobina Staňková, Pavel Stránský, Elena Strupková, Josef Střecha, Leoš Suchařípa, Bedřich Šetena, Jaroslav Ševčík, Ela Šilarová, Bohumil Šmída, Jiří Šolc, Václav Štekl, Jaromír Štemberg, Bára Štěpánová, Jaroslav Štercl, Lenka Termerová, Věra Tichánková, Jaroslav Toms, Jaroslav Tomsa, Václav Trégl, Tomáš Vacek, Ivana Trump, Milivoj Uzelac st., Alois Vachek, Jiří Vala, Hana Vávrová-Heřmánková, Miloš Vavruška, Oldřich Velen, Eliška Velímská, Žofie Veselá, Jan Víšek, Karel Vítek st., Rudolf Vodrážka, Robert Vrchota, Jan Vyčítal, Miroslav Vydlák, Václav Vydra nejml., Stanislav Vyskočil, Josef Vytasil, Jan Werich, Ludvík Wolf, Milena Zahrynowská, Libuše Zátková, Táňa Zavřelová, Karel Zelenka, Jitka Zelenohorská, Eduard Žemla, Ladislav Županič, Magda Křížková-Šebestová, Petr Sýkora, Jan Krafka, Vlastmil Aleš, Marcela Nohýnková, Lorna Homoláčová-Vančurová, Jaroslav Cmíral, Jan Bláha, Václav Postránecký, Petr Čepek, Ljuba Krbová, Karel Höger (vyp.), Jiří Vondráček, Eva Asterová, Karel Polišenský

Komentáře uživatele Šandík k tomuto TV seriálu

Hodně slabý rozjezd, i když pěkné momenty tu jsou. A taky si pamatuju, že jako dítě jsem to měl rád, takže jde zjevně i o ten starý známý úhel pohledu. Dětské oči jsou zkrátka jiné než ty dospělácké ;o)(18.4.2013)

Není to špatné, ale pořád se to tak nějak hledá a je to takové roztěkané. Ve srovnání s dalšími třemi sériemi je ta první dokonale zapomenutelná, byť některé fóry jsou velmi slušné... Celkový dojem: 70%(6.5.2020)

Mile potrhlý díl, z první série jeden z nejlepších. 80%(6.5.2020)

V první sérii tenhle seriál fakt neví čí je. Pro změnu tu máme "tepání zložádů". Ale jo, není to špatné. Navíc citát "chtělas chatu, máš chatu", ten by se měl skoro tesat ;o) Celkový dojem: 75%(6.5.2020)

Jediným kladem je tady role Václava Štekla a vše co s ním souvisí, například mercedes v obýváku ;o) Všechno ostatní je naprostá slabota. 70%(6.5.2020)

Vlastně docela příjemná změna... 70%(6.5.2020)

Druhá série je pro mě pomyslným vrcholem celého seriálu. Je to jedna s posledních hereckých příležitostí pro Jana Wericha a ten je zde naprosto báječný, ostatně jako ve všem... Paradoxem je, že on sám si téhle role nevážil a mluvil o "západoněmecké televizní srajdě", nebo tak nějak. Alespoň v dopisech Voskovcovi. Na plátně ale vypadá, že si to celé dost užívá, jak v roli milionáře, tak v roli tuláka. Taky jsem slyšl historiku o tom, jak filmaři na Hluboké na závěr uspořádali oheň, opékali buřty, zpívali písničky W+V a všichni na to pak jako na čin téměř disidentský vzpomínali dlouhá léta... Jo, a pro mě to bylo dost možná první setkání s Janem Werichem vůbec, protože když jsem byl malý, Werich se u nás nesměl hrát. Až někdy v roce 1985 nebo 86 emgargo padlo a já v kině se školou brzy po sobě viděl "Pana Tau a Claudii" a "Byl jednou jeden král". A tehdy jsem si zamiloval Wericha... Celkový dojem: 80%(6.5.2020)

Obrana před správní radou ("rozšlápnul tunel"), důlky na kuličky v parketové podlaze, pouštění draků, cestování v čase, téměř dokonalost... 85%(6.5.2020)

Můj milovaný Krumlov hraje po boku mnou neméně Milovaného Jana Wericha. Pan Tau a Klaudie v podstatě už jen jako milý bonus navíc. Krása... 85%(24.9.2006)

Jan Werich snad nejvíc uvolněný a sám sebou: "Bentley, máš tvrdý pérování a moc žereš, taky jsem tě měl" ;o). Cirkusová část příběhu se z toho pohledu jeví jako vlastně zbytečná, přestože opičák kouřící doutník taky stojí za vidění... Celkový dojem: 85%(6.5.2020)

Jedna z nejbizarnějších epizod vůbec, místy velmi vtipná, ale taky poněkud nedotažená: Celkový dojem: 70%(25.5.2020)

Dlouhé roky jsem Pana Tau znal pouze takhle a měl jsem ho rád. Pak padlo embargo a soudruzi "odtajnili" starší díly s Werichem, od té doby mým milovaným, a tyhle "nové díly" v mých očích díky tomu zůstaly tak nějak "ve stínu". Neměl jsem je rád, stejně jako jsem neměl rád některé "normalizační" pohádky či seriály. Dnes, po dalších třiceti letech, můžu říct že to je záležitost silně nadprůměrná, rozhodně vyváženější než první řada a ne o mnoho horší než díly s Werichem, místy velmi vtipná a originální... Celkový dojem: 75%(25.5.2020)

Vtip s balonem v obýváku je fajn, ovšem tohle je přecejen až moc nastavovaná kaše...(25.5.2020)

Hodně vaty, ale ty nejlepší momenty z tohohle díly, ty jsou vážně skvělé!(25.5.2020)

Tak v tomhle díle jednoznačně krajuje František Kovářík a jeho zcela nezapomenutelná přednáška ;o)(25.5.2020)