Pan Tau (TV seriál)

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Československo / Západní Německo / Rakousko, 1969, 33 x 30 min

Ota Hofman

Otto Šimánek, Josef Aleš, Františka Alešová, Jana Alešová, Marta Alešová, Karel Augusta, Josef Bek, Karel Bělohradský, Svatopluk Beneš, Josef Beyvl, Josef Bláha, Mahulena Bočanová, Jiřina Bohdalová, Robert Boreš, Ella Bouřilová, Jana Brejchová, Vlastimil Brodský, Josef Brozman, Jiří Bruder, Gustav Bubník, Otto Budín, Slávka Budínová, Štěpán Bulejko, Jan Cmíral st., Stanislava Coufalová, Jaroslav Čejka, Martina Červená, Vítězslav Černý, Hana Čížková, Zdena Dančíková, Zdeněk Dítě, Eduard Dubský, Radka Dulíková, Milena Dvorská, Josef Dvořák, Karel Effa, Karel Engel, Věra Ferbasová, Josef Fiala, Marta Fialová, Jiří Fictum, Erich Fichtner, Josef Filip, František Filipovský, Vlastimil Fišar, Stanislav Fišer, Zuzana Fišerová-Svátková, Dana Francová, Nelly Gaierová, Ivo Gübel, Karel Hábl, Zdena Hadrbolcová, Stanislav Hájek, František Hanus, Jiří Hartman, Vlastimil Hašek, Hana Hátleová, Jiří Hein, Ivana Herglotzová, Zdeněk Hess, Václav Hladík, Jana Hlaváčová, Josef Hlinomaz, Vladimír Hlavatý, Zdeněk Hodr, Michael Hofbauer, Karel Höger, Miroslav Homola, Vladimír Horka, Vladimír Hrabánek, Martin Hradilek, Vladimír Hrubý, Jiří Hrzán, František Husák, Jiří Chmelař, Antonín Jedlička, Eugen Jegorov, Dagmar Jelínková, Vlasta Jelínková, Alena Jirešová, Ilona Jirotková, Julie Jurištová, Jiří Kábrt, Rudolf Kalina, Josef Kemr, Marta Kaňovská, Jiří Kasík, Jana Kittnarová-Čižinská, Karel Klement, Jaroslav Klenot, Jiří Klenot, Jiří Kodet, Miloš Kopecký, David Kopřiva, Luděk Kopřiva, Eva Lorenzová, Jiří Kosek, Lubomír Kostelka, Bohumil Koška, Václav Kotva, Jiřina Koucká, František Kovářík, Jaromír Kozák, Robert Krásný, Blanka Krátká, Martin Kravka, Antonín Krčmář, Ladislav Krečmer, František Kropáček, Zdeněk Kryzánek, Bohumil Křížek, Ilona Kubásková, Jiří Kúkol, Laděna Kumperová, Jan Kuželka, Jiří Lábus, Beda Lak, Pavel Landovský, Jan Libíček, Elena Lindauerová, Lubomír Lipský st., Jiří Lír, Helena Lišková, Stanislav Litera, Václav Lohniský, Steve Lichtag, Magda Maděrová, Ivo Mareš, Jaroslav Mareš, Karel Mareš, Zdeněk Martínek, Viktor Maurer, Karel Meister ml., Vladimír Menšík, Ludmila Zábršová-Molínová, Miroslav Moravec, Jaroslav Moučka, Luděk Munzar, Tomáš Murdych, Mirko Musil, Oldřich Musil, Jindřich Narenta, Petr Nárožný, Arnošt Navrátil, Ladislav Navrátil, Václav Neckář, Milan Neděla, Miloš Nesvadba, Ivo Niederle, Jana Nikrleová, Petra Nohová, Miloslav Novák, Yvona Odehnalová, Vít Olmer, Zuzana Ondrouchová, Pavel Osif, Karel Pavlík, Dagmar Patrasová, Josefa Pechlátová, Helena Pelikánová, Vít Pešina, Marcela Pešinová, František Peterka, Jiří Plachý, Jan Pohan, Jindřich Polák, Petr Pospíchal, Vladimír Pospíšil, Ladislav Potměšil, Zdeněk Procházka, Otakar Rademacher, Filip Renč, Veronika Renčová, Milan Riehs, Marie Rosůlková, Augustin Růžička, Helena Růžičková, Milan Rybák, Zuzana Řepová, Jan Sedláček, Jana Sedlmajerová, Jindřich Sejk, David Schneider, Raoul Schránil, Dana Sikorová, Eliška Sirová, Ema Skálová, Petr Skarke, Jan Skopeček, Jana Skřivánková, Břetislav Slováček, Jarmila Smejkalová, Josef Somr, Antonín Soukup, Jiří Sovák, Zdeněk Srstka, Vladimír Stach, Bobina Staňková, Pavel Stránský, Elena Strupková, Josef Střecha, Leoš Suchařípa, Bedřich Šetena, Jaroslav Ševčík, Ela Šilarová, Bohumil Šmída, Jiří Šolc, Václav Štekl, Jaromír Štemberg, Barbora Štěpánová, Jaroslav Štercl, Lenka Termerová, Věra Tichánková, Jaroslav Toms, Jaroslav Tomsa, Václav Trégl, Tomáš Vacek, Ivana Trump, Milivoj Uzelac st., Alois Vachek, Jiří Vala, Hana Vávrová-Heřmánková, Miloš Vavruška, Oldřich Velen, Eliška Velímská, Žofie Veselá (Kanyzová), Jan Víšek, Karel Vítek st., Rudolf Vodrážka, Robert Vrchota, Jan Vyčítal, Miroslav Vydlák, Václav Vydra nejml., Stanislav Vyskočil, Josef Vytasil, Jan Werich, Ludvík Wolf, Milena Zahrynowská, Libuše Zátková, Táňa Zavřelová, Karel Zelenka, Jitka Zelenohorská, Eduard Žemla, Ladislav Županič, Magda Křížková-Šebestová, Petr Sýkora, Jan Krafka

Pan Tau j epro mě nedělní ranní klasika. Nejradši jsem měla ty epizody s klukem Emilem a pak díly s Claudií (holka ze zámku - tak trochu princezna - a přwepracovaného otce jí hraje úasný Jan Werich). Vlastně právě za Wericha a za to, jak převyprávěl příběhy pana Tau na audiokazeu, musím dá pět hvězdiček :)(6.8.2013)

...byl jsem celý víkend sám doma (vymluvil jsem se na spoustu učení a konzultace s chytrými spolužáky, abych nemusel česat několik tun jablek na jevanských latifundiích), byla sobota podvečer, ležel jsem před televizí, kouřil matčiny odporné cigarety Drina, kterým mimochodem propadlo tenkrát více lidí a z televize mne drtil Pan Tau. Bylo mi ho vždycky hrozně líto, že je němý a pak mi bylo taky dost líto sebe, že ho nemám. Kradl by místo mne v samoobsluze čokolády Kofila, já bych nemusel riskovat dvojku z chování a mohl se více soustředit na jiné věci...[Tak to bylo, tak to je] Hehe, taky chci pana Tau domů! :)(15.11.2007)

ČT právě dává a hodnotím po shlédnutí prvních 2 řad a 2 dílů třetí řady. Je to taková klasika z mého dětství, kdy jsem ovšem vůbec neznal první řadu až na několik prvních dílů. Jako dítě pro mě byla druhá řada celkem legrace a pak už jsem viděl poslední řadu jako dva filmy již trochu větší. Nyní musím říct, že první řada je možná úplně nejlepší, i když není moc vyvážená. Některé díly jsou slabé, některé, hlavně ty s Werichem, jsou naopak výborné. Úplně nejlepší je ovšem ten s mluvícím kaprem a dědečkem s betlémem. I nyní jsem se smál, až se za břicho popadal. Druhá řada není špatná, ale mohla by být mnohem více legrační, než se snaží být. Třetí řada už je taková normální filmová tvorba. Celkově tedy první řada v průměru 75%, druhá o něco míň a třetí tak asi 65-70%. Celkově 70%.(18.7.2010)

Hodnotit všech 33 dílů jako celek nedává příliš smysl. Jde totiž o tři samostatné řady, z nichž každá je jinak koncipovaná. Takže holt musím průměrovat. -------- V titulcích (jednotlivých dílů) seriálu uvedeno: 1. řada (13 dílů) *** - koprodukce Československo / Západní Německo / Rakousko; rok výroby 1970 (7 dílů), 1971 (1 díl), 1972 (5 dílů). 2. řada (13 dílů) **** - koprodukce Československo / Západní Německo; rok výroby 1975. 3. řada (7 dílů) ** - koprodukce Československo / Západní Německo; rok výroby 1978.(6.9.2016)

Sezóna 1 EPIZODA 1: Pan Tau přichází - Pan Tau prolétá ve své malé raketce vesmírem. Při letu v blízkosti Země uslyší dětský pláč. Dalekohledem zjistí kdo pláče a vydá se raketkou na Zemi. Přistane ve městě, u dětského hřiště, kde je holčička Zuzanka, která má nové sáňky se zvonečkem, ale ve městě není sníh. Pan Tau pro děti vyčaruje tunel, kterým se dostanou na hory, kde sáňkují. Objeví se zde i pes Alík, kterého si oblíbí především kluk Emil. Poté, co maminky začnou volat své děti domů, se děti vrací, ale Emil ztrácí rukavici, kterou najde pes Alík a spolu s panem Tau se po návratu do města vydávají Emila hledat. Cestou se k nim u uzenářství přidá další pes (Hafan) a všichni tři nakonec skončí v obchodě "Vše pro psy", ve kterém se psům dostane veškeré myslitelné péče. Problém však vyvolá placení, protože pan Tau nezná peníze. Konflikt vrcholí příjezdem psí policie. Psi jsou odvezeni do útulku (psího vězení) za městem. Zde následuje humorná scénka mezi panem Tau a pohodným (Oldřich Lipský). Nakonec pan Tau všechny psy osvobodí a nadělí je dětem ve městě. Hafana nadělí pan Tau majiteli obchodu "Vše pro psy" (František Filipovský), Alíka Emilovi. Díl končí na střeše činžáku sousedícího s domem, kde bydlí Emil, kde pan Tau usíná pod rozevřených deštníkem. EPIZODA 2: Pan Tau naděluje - Pan Tau se probouzí na zasněžené střeše. Celá Emilova rodina se připravuje na Štědrý večer. Pes Alík Mikuláš je vyhozen na balkon, protože sežral cukroví, Emil zase do spíže, protože si hrál s kaprem. Pan Tau přistane ve spíži, kouzlem odemkne spíž a s Emilem prochází bytem, kde pozoruje přípravy. Hlavním tatínkovým úkolem je ozdobit stromeček a zabít kapra, do čehož se mu moc nechce. Dědeček staví betlém a stále se shání po chybějících ovečkách. Kapr mluví a diskutuje a tatínek si myslí, že se zbláznil. Dědeček stále shání ovečky, pan Tau vyčaruje dvě, ale doopravdické. Tatínek se nakonec rozhodne použít harpunu. Při diskusi s kaprem omylem vystřelí do bytu, zasáhne dědečka. Pes Alík sežral již třetí várku cukroví, z čehož poslední várka je svedena na tatínka. Pan Tau ve snaze pomoci Renátě dostat se k Martinovi nechá vyrůst stromeček stropem až do podkroví. K Martinovi jde však tatínek. Pes Alík sežere další várku cukroví, maminka ho honí bytem, přičemž vznikají škody na vánoční výzdobě a nakonec se spálí i krocan v troubě. Pan Tau však zakročí a vše dá do pořádku. Štědrý večer může začít. Tatínek posílá Renátu s hořící svíčkou k Martinovi. Pan Tau sám se nadělí Emilovi pod stromeček v podobě loutky. Tatínek s maminkou a Emilem nakonec jdou na večerní procházku na Kampu, při které pustí kapra do Vltavy. EPIZODA 3: Pan Tau na horách - Děti odjíždějí se školou na lyže, všechny autobusy jsou beznadějně obsazené. Poslední volný autobus obsadí třída pod vedením autoritářského tělocvikáře. Emilova třída s jejím učitelem zůstává stát na nástupišti v Praze. Emil vyndá z baťohu panáčka pana Tau, děti se mu smějí, vezmou mu ho, zahodí, ale pan Tau se objevuje se starým autobusem, do kterého třídu naloží a vyráží na hory. Cestou učitel přestaví kouzelný glóbus určující kam autobus pojede, takže se na určitou dobu vyskytnou v africké savaně. Pak se objevují opět na cestě do hor, kam přijedou včas, aby si mohli vybrat v ubytovně ty nejlepší pokoje. Druhý den se koná závod ve kterém jasně vítězí třída autoritářského učitele. Pan Tau vykouzlením stánku se sladkostmi zařídí, aby závod vyhrála Emilova třída, ta je však také stržena k hostině, takže nakonec do cíle dorazí pouze oba učitelé, každý na jedné lyži. Nakonec děti opět odjíždějí prastarým autobusem a vezou s sebou i tři slečny, které "vyfouknou" tělocvikáři. EPIZODA 4: Pan Tau a neděle - Deštivé nedělní ráno v Praze, nikomu se nechce stávat, pouze tatínek touží po cestě na chatu. Nikomu se moc nechce, ale nakonec se odjíždí. Tatínek ihned po příjezdu všechny zaměstnává různými úkoly v chatě a v jejím okolí. Každý má však své vlastní plány, v jejichž realizaci jim musí pomoci pan Tau. Emil chce do kina na nepřístupný film, kovbojku. Pan Tau zařídí převleky. Renáta by chtěla být v Praze s Martinem, dědeček na kartách, maminka si čte dopisy z mládí. I tatínek vlastně chce sledovat v televizi fotbalový zápas. Pan Tau vše zařídí. Nakonec jsou všichni spokojeni a odjíždí zpět do Prahy. EPIZODA 5: Pan Tau jde do školy - Emil bere panáčka pana Tau do školy, aby mu pomáhal. Při hodině tělocviku z něj udělá "hvězdu" třídy, která však zhasne, když Emilovi panáček vypadne. Zabaví ho učitel a protože se pan Tau nenechá zavřít do stolu s ostatními zabavenými hračkami, bere si ho domů. Pan Tau se snaží učiteli splnit vše co si myslí, že by ho udělalo šťastným. Nechá mu narůst vlasy, do bytu mu přičaruje zamilovaný mercedes. Učitele to však šťastným neudělá, proto vše pan Tau odčaruje, zařídí však, aby vášnivému učiteli-kaktusáři vykvetl vzácný kaktus. Učitel však přijde pozdě do školy, kde již čeká inspektor. Pan Tau zařídí, aby vše dobře dopadlo a hodina je přímo ukázková. EPIZODA 6: Pan Tau a samá voda - Hlavní postavou je chlapec, který má stále problémy s vodou. Věčně je mokrý nebo zmazaný. Maminka ho hubuje, on se urazí a odchází z domova s malým kufříkem plným lodiček. Dojde až k řece (Vltava), kde si hraje s lodičkami a zmáčí se. Jde se usušit do boudy na nábřeží, kde se již suší pan Tau, který také spadl do vody a srazila se mu buřinka, takže nefunguje. S chlapcem se seznámí a protože je chlapci zima, zavede ho pan Tau na kolesový parník. Protože pan Tau nemůže kouzlit, musí vše zařídit sám bez pomoci buřinky. Roztopí pod kotlem a vyrazí na cestu po Vltavě. Jsou sledováni policií, ale v plavební komoře začne již buřinka fungovat. Parník se potápí pod vodu a pan Tau s chlapcem se vynořují na mořské pláži. Zde nastupují na malou jachtu a plují po moři, ocitají se zpět v Praze a proplouvají ulicemi města (jachta se vznáší). Nakonec pan Tau zaveze jachtou chlapce domů na panelové sídliště. EPIZODA 7: Pan Tau a Claudie - V další sérii slavného seriálu pro děti se pan Tau seznámí s malou holčičkou Claudií, vnučkou bohatého průmyslníka v elektrotechnice, pana Violy. Ten má právě plno práce s vynálezem miniaturní televize do kapsy. Claudie žije na zámku, má všechno, jen si nemá s kým hrát, dospělí na ni nemají čas. A tak je šťastná, když jí z nebe spadne pan Tau. Tedy, byla by šťastná, kdyby ho zas omylem neztratila. Nakonec ale pan Tau přece jen pomůže získat Claudii dědečkovu pozornost a vtáhnout ho do světa dětské fantazie. EPIZODA 8: Pan Tau to zařídí - Zámek pana Violy se stává rájem dramatických her malé Claudie, do kterých se tentokrát s chutí zapojuje i její dědeček. Takže pro něj není problém udělat v dřevěné podlaze zámku důlek a hrát si s kuličkami, být zajatcem Vinnetoua či bojovat na straně obránců zámku proti vpádu členů správní rady. Dědeček Claudii vypráví o svých klukovských přáních. A tak vznikne nápad vydat se na cestu kolem světa. EPIZODA 9: Pan Tau a cesta kolem světa - Pan Viola a jeho vnučka Claudie se vydali na cestu kolem světa. Nejprve cestují povozem, který se však rozbije. Dále mají pokračovat stěhovacím vozem, který jim pan Tau zařídil. Na cestě se však objeví další stěhovací vůz (cestovní společnosti Globus) a pak ještě jeden v protisměru. Do toho pan Viola s Claudií nastoupí (opět tedy jednou špatným vozem). Pan Viola celou cestu mluví o chytání ryb a nakonec chytá na tkaničku u rybníka (jak se již dříve dohodl s panem Tau, který mezitím již plní rybník kapry) a panu Violovi, tak chytání jde velmi dobře. Po noci strávené ve stohu (pan Viola však ve své oblíbené posteli) pokračují v cestě a pokouší se ukrást něco k snědku. Jsou zavřeni ve stáji, odkud je vysvobodí pan Tau. Po chvíli si stopnou náklaďák, ve kterém již cestuje pan Tau. Pan Viola objednává u pana Tau dobré jídlo v dobré restauraci na náměstí včetně hospody s naaranžovanými hosty, aby pan Viola před Claudií mohl zahrát frajera, který uteče bez placení. Pan Viola si však na náměstí splete restaurace a nakonec utíká před partou, která si hodlá vyřídit účty s panem Violou za všechny předchozí podvodníky (Scéna natáčena na náměstí a v Rybářské ulici v Českém Krumlově). Nakonec prchají na nádraží, kde si však opět spletou vlak a odjíždí jiným než pan Tau. EPIZODA 10: Pan Tau v cirkusu - Ve velkém přístavu právě do lodi nakládají postel pana Violy, určenou pro jeho cestu kolem světa, zatímco naše dvojice se potuluje v ulicích francouzského městečka. Jenže bez peněz to zase taková zábava není, jak zjišťuje Claudie. A tak se dědeček Viola rozzlobí na cestovní kancelář, která je nechá hladovět a spát mezi krysami. Netuší, že firma plní jeho původní zakázku a podle ní je on sám zrovna na Severním pólu. Zatímco dědečka i Claudii odvezou do vězení, pan Tau skončí v cirkusu. A tam se nakoec opět všichni šťastně setkají. EPIZODA 11: Pan Tau a taxikář - Malá Claudie cestovala letadlem sama a na letišti ji měla čekat maminka. Jenže ta se v hustém provozu opozdila, a tak si musela Claudie vzít taxíka. Taxikář byl ovšem člověk protivný a zlý, a když neměla dost peněz na placení, vyhodil holčičku ven. Netušil, že na zadním sedadle zapomněla malého panáčka. Pan Tau to ale jen tak nenechal a pěkně to taxikáři za Claudii osladil. V hlavní roli vzteklého a nerudného taxikáře se vyřádil Pavel Landovský. EPIZODA 12: Hledá se pan Tau - Dědeček Viola (Jan Werich) se s vnučkou Claudií dostaví na policii a oznámí ztrátu panáčka, který se občas zvětšuje a zmenšuje, má buřinku a deštník. Pan Tau se holčičce ztratil, ale bohužel policejní ředitel kouzelného mužíčka hledat nehodlá. Pan Viola tedy nabídne bohatou odměnu pro nálezce. Inzeráty oběhnou celý svět, a tak se o tom dozví i děti a pejsek Žoly, který je zavede ke krámku Ztráty a nálezy. Tomu ale kraluje zlý Vousáč (Miloš Kopecký), který se o kouzlech pana Tau a jeho buřinky dozví od dětí, a rozhodne se panáčka si ponechat. EPIZODA 13: Pan Tau a tisíc kouzel - Pan Tau se nachází v zajetí zlého Vousáče (M. Kopecký), majitele krámku Ztráty a nálezy, který byl pomocí kouzelné buřinky technicky dokonale vybaven. Jenže děti se pátrání po svém oblíbeném panáčkovi nevzdávají a nakonec ho vysvobodí z nedobrovolného vězení. Svou roli při tom sehrají i pejsci z celého okolí v čele s Žolym. Ten totiž zamění kouzelnou buřinku za obyčejnou a tak zlému Vousáčovi už žádná kouzla nepomohou… Sezóna 2 EPIZODA 1: Pan Tau se vrací - Pan Tau přilétá nad Prahu ve své raketce, létá nad ní. Nakonec přistává na střeše domu Urbanových. Prochází domem, najde Alfonsův pokoj. Alfons je syn dědečka Urbana, který uletěl před mnoha lety na balóncích z Matějské poutě a nyní žije jako Robinson na opuštěném ostrově. Tatínek s dědečkem mezitím uklízejí spoušť, která vznikla při přistání pana Tau na střeše a chystají se slavit jako každý rok Alfonsův svátek, který připadá na dnešní den. Pan Tau zjišťuje, že jsou s Alfonsem od sebe k nerozeznání a nakonec odlétá z domu Urbanových balónem za Alfonsem. EPIZODA 2: Pan Tau a Robinson - Pan Tau přilétá na ostrov, kde se Alfons velice dobře zařídil. Má zde různá důmyslná zařízení, rosničku Julinku a kozu Kleu. Pan Tau na ostrov přičaruje také zrcadlo z Alfonsova pokoje v Praze, což Alfonse velmi udiví a zasteskne se mu po domově (za motivu lidové písně Už se ten Tálínskej rybník nahání a Smetanovy Mé vlasti). Uvažuje však tak, že na ostrově je mu lépe a nechystá se ho opustit. Pan Tau však dělá vše proto, aby ho přesvědčil k opuštění ostrova. Vykouzlí balónový koš s oblečením, Alfons se obleče, oholí a odlétá balónem. EPIZODA 3: Pan Tau a příliš velký balón - Alfons s balónem přilétá nad Prahu, kde balón začíná, díky panu Tau, který se mezitím zvětšil z podoby loutky, klesat a přistane na domě Urbanových. Dědeček tuší, že je to Alfons a je nadšen, stejně jako ostatní. Nejprve se však potkají s panem Tau, kterého považují za Alfonse oněmělého při šoku při přistání a přenášejí ho různě po domě jako nemocného. Dalším problémem je balón na zahradě, který se Urbanovi rozhodnou ukrýt před sousedy a cpou ho do domu. Spor vyvolají různé názory na budoucnost balónu. EPIZODA 4: Pan Tau a pes kozopes - Návrat strýce Alfonse domů znamená konec dosavadního poklidného rodinného života Urbanových. Všichni sice dávno vědí, že jejich příbuzný měl vždycky podivné nápady, ale to, jak pečuje o svou kozu, už přesahuje všechny meze. A to zatím ještě rodina a ostatně ani Alfons netuší, že s nimi v domě pobývá pan Tau, jehož kousky jim všem teprve zamotají hlavu. EPIZODA 5: Pan Tau a rodinná slavnost - Na pozvání rodiny Urbanových se sjíždí rozvětvené příbuzenstvo, aby oslavilo Alfonsův návrat domů. Oslavenec se rodinné sešlosti obratně vyhýbá, zato muž s buřinkou využívá svých kouzelných triků, aby nebohé hosty dokonale zmátl. Ale mnohem důležitější než nevydařená rodinná slavnost je to, že Alfons poznává svého dvojníka a s jeho buřinkou si tentokrát zakouzlí i on. EPIZODA 6: Pan Tau jde do práce - Rodina Urbanových rozhodla, že je načase Alfonse zaměstnat, je třeba, aby se už konečně zabýval něčím užitečným. V mlékárně, kde sám pracuje, našel tatínek Urban místo i pro bratra, jenže když ho tam ráno vedl, neměl ani tušení, že si vedle něj vykračuje pan Tau. My ovšem víme, proč tomu tak je. Alfons totiž touhle dobou, díky kouzelné buřince, pobývá zase na svém pustém ostrově.První pracovní den zvládl pan Tau s šarmem sobě vlastním, zato pro ubohého tatínka znamenal hotovou katastrofu. Ze všeho nejpodivnější ale je, že se Alfonsovi v jeho vytoužené samotě začne stýskat. EPIZODA 7: Pan Tau a pět hrušek a tři jablka - Alfonsovy pokusy najít si práci končí vždy fiaskem. Své neúspěchy svádí na pana Tau a vyčítá mu, že se mu neustále plete do života. Rozcházejí se tedy, ale netrvá dlouho a Alfons se dostává do další svízelné situace, z níž by sotva vyvázl, nebýt muže s buřinkou. Ten zabrání tomu, aby Alfons skončil za branami psychiatrické léčebny, kam ho rodina přivezla na vyšetření. EPIZODA 8: Pan Tau a černý deštník - Už navždy se budou Urbanovi muset smířit s tím, že je Alfons nenechá v klidu. Posledním „kouskem“ je Alfonsova adopce tří kluků, kterou tajně zaštítil pan Tau. Ten se také postaral o to, že se z Alfonse stává slavný meteorolog, aniž kdo tuší tajemství jeho geniálních a stoprocentně vycházejících předpovědí počasí. EPIZODA 9: Pan Tau a velký ples - Alfons jako garde totálně zklamal, ale pan Tau ho zastoupil, a tak si Káťa s Martinem přece jen prožili svůj velký ples. Zatímco si leželi v náručí a vychutnávali své sólo, panu Tau a Alfonsovi se podařilo proměnit věděckou přednášku v dokonalé fiasko. Přesto má tento večer dobrý konec, o který se postaral muž s buřinkou. Káťa už nebude muset před tatínkem tajit svou známost s Martinem. EPIZODA 10: Pan Tau a rosnička - Dalo se čekat, že Alfonsovy meteorologické úspěchy vzbudí pozornost. Gangsterská banda zahájila hon na rosničku Jůlinku, neboť tuší, že ona je pravou příčinou Alfonsova úspěchu a mohla by jim vydělat spousty peněz. Nic netušící Alfons jejich nástrahy neprohlédne, o Jůlinku přijde a jako úspěšný meteorolog končí. EPIZODA 11: Pan Tau a Aladinova lampa - Alfons doma přísně tají, že už je zase bez práce. Neodvážil by se to rodině říct zvlášť proto, že právě došlo k důležitému rozhodnutí. Vědecká kapacita, jakou Alfons pro rodinu je, musí mít důstojnou pracovnu, a tak se začíná s přestavbou půdy v rodinném domě. Dědeček Urban nečekaně dobře zpeněžil staré haraburdí, které tu léta schovával, a pozval své potomky na prázdniny. Alfons cestu odmítl a doufal, že teď v klidu, s pomocí muže s buřinkou, promění staveniště v nádherný byt. Všechno je ale jinak, neboť shodou okolností s rodinou odcestoval také pan Tau. EPIZODA 12: Pan Tau a zlatý kufr - Zatímco rodina Urbanových tráví dovolenou, na kterou nikdo z nich nikdy nezapomene, Alfons doma zápolí s přestavbou půdy, při níž mu místo muže s buřinkou pomáhají jeho adoptivní synové. Díky nim se Alons setkává s jejich učitelkou, a jak to vypadá, bude to setkání osudové. EPIZODA 13: Pan Tau odchází - Urbanovi se vracejí z napínavé dovolené celkem v pořádku, rozestavěná půda se proměnila v obdivuhodný interiér, Alfons je štastně ženatý. Víc pro tuhle rodinu, jak jistě uznáte, pan Tau ani udělat nemohl. A tak nastartoval svou raketku a odlétá. Ale už příští týden se dozvíme, kde opět přistane a do jakých lidských osudů zase zasáhne. Sezóna 3 EPIZODA 1: Poplach v oblacích - Ještě jednou, naposledy, se pan Tau vrací na televizní obrazovky v závěrečné sérii svých podivuhodných příběhů. Tentokrát se zjeví rovnou na křídle letadla, ve výšce devět tisíc metrů, aby potěšil jednu malou cestovatelku. Dívenka se raduje, méně už inspektor Málek (Vlastmil Brodský), který prapodivnou postavičku na křídle uvidí také. To popírá veškeré přírodní zákony! Letadlo na příkaz inspektora Málka nouzově přistává. Hlavní inspektor se domnívá, že šlo o davovou sugesci, přes důkladné vyšetřování se totiž pana Tau nepodaří odhalit. Všechna kouzla ovšem končí, když pan Tau ztratí svou buřinku. EPIZODA 2: Lov na slona - Inspektor Málek má starosti. Musí řešit zmatek na letišti, který vznikl přičiněním pana Tau, což zatím Málek netuší. Navíc se ale musí postarat o své děti, a to nejsou také žádní svatouškové. Mezitím putuje klobouk pana Tau na hlavě pana Kalouse na safari, tam totiž zřízenec doprovází malé slůně. Marně se pan Tau snaží buřinku získat zpět. Nakonec z vozu uniká nejen pan Tau, ale i slon a vydávají se na procházku vstříc novému dobrodružství. EPIZODA 3: Noc v safari - Klobouk, který celou dobu nosil pan Kalous, získala jeho dcera, a tak se kouzlem ocitl v obýváku u Kalousů slon i s panem Tau. Pohroma už nemohla být větší. Kačenka s Honzou jedou na safari, neboť se dozvěděli, že je tam slon a doufají, že i pan Tau. Ten však konečně dostal zpět svou kouzelnou buřinku a mohl dát Kalousův zdemolovaný domov zase do pořádku. Na letišti pokračuje vyšetřování, při němž se znova na křídle letadla zjeví pan Tau, tentokrát i s dětmi. Zmatek na letišti ještě přiživují kouzelníci, kteří přiletěli na festival magie. Zdá se, že madam Stella s dcerou Veronikou budou do dění kolem pana Tau rovněž zapojeny. EPIZODA 4: Pan Tau a kouzelnice - Pan Tau je ubytován jako "Mr. Bimbo" v hotelu (budova Státní opery Praha), ve kterém se koná kouzelnický festival. Všichni "skuteční" kouzelníci se cítí být ohroženi jeho kouzelnickým uměním a snaží se zjistit tajemství jeho triků. Po panu Tau pátrá také inspektor letového provozu Málek. S panem Tau se skamarádí dcera jedné z přítomných kouzelnic, Veronika (Mahulena Bočanová). Inspektor Málek navštíví kouzelnické představení se záměrem dopadnout pana Tau. Pan Tau zapojí inspektora Málka do kouzelnického vystoupení kouzelníka Brehma, který ho poté začíná pronásledovat. V rámci konkurenčního boje zavřou dva z kouzelníků Veroniku do požádního hydrantu, aby překazili vystoupení její matky. Vystoupení opět zachrání pan Tau. EPIZODA 5: Pan Tau na pionýrském táboře - Pan Tau se objeví ve městě a kluci ho dovedou do pionýrského tábora coby nového kuchaře. Z dovolené sem přijíždí také inspektor letového provozu Málek, buřinka zachrání připálený guláš, z noků jsou pingpongové míčky a makaróny létají vzduchem. EPIZODA 6: Pan Tau, a která je ta pravá? - Inspektor Málek přijede na tábor hledat kouzelného mužíčka a hned ho taky objeví, jenže děti mu pomohou uprchnout. Pan Tau ovšem zapomene svou kouzelnou buřinku, kterou si přivlastní Málek a přivolá celou leteckou inspekci i s vrtulníkem. Jenže po zmizelém nezůstala opět ani stopa. Děti zorganizují sběr buřinek a deštníků pro pana Tau, kterého ubytovali v domku dědečka jednoho z nich. Otík v nestřežené chvíli vymění kouzelnou buřinku za obyčejnou. Tu pravou ale omylem vezme dědeček Hanousek. Zmatky kolem buřinky vrcholí… EPIZODA 7: Od zítřka nečaruji - Pan Tau ztratil svou buřinku, ale víc mu vadilo, že neumí číst a psát jako děti, a tak se to s nimi učil. Málek neměl peníze na hotel a proto, když se k němu kouzelná buřinka náhodou vrátila, měl velkou radost, zaplatil dluh hoteliérovi. Nakonec se Málek s panem Tau spřátelil. Poznal, že buřinka symbolizuje dětské sny a fantazii, které dospělí ztratili. Naposledy si Málek vypůjčil buřinku, aby mohl demonstrovat let na křídle letadla. Jenže když oznámil lidem její kouzelnou moc, lidé se po ní sápali a milou buřinku navždy zničili. A tak pan Tau odchází... tentokrát definitivně.(16.3.2015)

• - Filmári previezli nákladiak hračiek z Japonska, pretože v tej dobe neboli u nás k dostaniu. (Raccoon.city)

• - Natáčení se v roli batolete zúčastnila i herečka Eliška Sirová, tehdy byl herečce pouhý 1 rok. (M.B)

• - V Třešti, která je rodištěm Otty Šimánka, se vyrábí zákusek Buřinka Pana Tau. (duklak2)