Pan Tau

Československo / Západní Německo / Rakousko, (1971–1978), 16 h 52 min (Minutáž: 29–36 min)

Předloha:

Ota Hofman (kniha)

Otto Šimánek, Josef Aleš, Františka Alešová, Jana Alešová, Marta Alešová, Karel Augusta, Josef Bek, Karel Bělohradský, Svatopluk Beneš, Josef Beyvl (více)

Série(4) / Epizody(33)

Celé generace dětí nejen v Čechách a na Moravě znají z televizních obrazovek kouzelného mužíčka s buřinkou a deštníkem. Pan Tau (O. Šimánek) se umí měnit v malého panáčka, nebo v dospělého muže a pomocí kouzelné buřinky plní různá dětská přání. Seriál vznikal postupně, po jednotlivých, samostatných dílech. První ucelená série byla spjatá s rodinkou malého kluka Emila (rodiče hráli S. Budínová a J. Sovák). S příchodem J. Wericha se seriál soustředil kolem malé holčičky Claudie (V. Helcelová) a jejího dědečka (J. Werich), kteří za pomoci pana Tau zažijí mnohá dobrodružství na svých cestách (čeští diváci ovšem tyto díly mohli v televizi zhlédnout až po roce 1989). V další sérii se mužíček s kouzelnou buřinkou dostane do nové rodiny Urbanových (J. Bohdalová a V. Menšík), kterým připomíná strýčka Alfonse (O. Šimánek), i tady pomáhá dětem svými roztomilými kousky. V poslední sérii se pan Tau dokonce ocitne na křídle letadla a způsobí řadu problémů letovému inspektorovi (V. Brodský). A hlavně ovšem přinese opět spoustu radosti dětem. (Česká televize)

janesX

Pan Tau. Ja by som z tohto spravil horor. Tento pán by lákal malé deti do pasce a zabíjal by ich. Alebo radšej nie, veď to by bolo strašné...Ale napadlo ma to. A myslím, že už keď som bol malý a videl som prvý diel, myslím že už vtedy ma to takmer napadlo. Nie. Ja sa toho bojím a nechcem to už vidieť ani také, aké to je. ()

Cement73

Pána Tau som mal síce rád ako dieťa, ale keď som potom neskôr mal príležitosť si Taua pozrieť znovu tak celé kúzlo z detstva opadlo... Napriek tomu z nostalgie za 3 ()

gurmanik

Další hrdina mého dětství. Tak mě napadá.. dělal jsem vlastně v klukovských letech něco jiného než čuměl na bednu, protože to je asi 40cátý hrdina mého dětství :D ()

bohemia_regent

Hodnotit všech 33 dílů jako celek nedává příliš smysl. Jde totiž o tři samostatné řady, z nichž každá je jinak koncipovaná. Takže holt musím průměrovat. -------- V titulcích (jednotlivých dílů) seriálu uvedeno: 1. řada (13 dílů) *** - koprodukce Československo / Západní Německo / Rakousko; rok výroby 1970 (7 dílů), 1971 (1 díl), 1972 (5 dílů). 2. řada (13 dílů) **** - koprodukce Československo / Západní Německo; rok výroby 1975. 3. řada (7 dílů) ** - koprodukce Československo / Západní Německo; rok výroby 1978. ()

MR007

Jindřich Polák natočil nejlepší dětské seriály které znám, ale právě proto že nejsou jen pro děti ale je v nich spousta humoru i pro dospělé, velice tyto seriály cením. Také díky hercům kteří se u těchto seriálů sešli, si myslím že něco podobného se již nikdy natočit nepovede. ()

lardko odpad!

Když jsem byl malej tak jsem nesnášel pana Taua , a od tý doby se nic nezměnilo. Nelíbí se mi ani jeden díl. Jen pár scén je trošku dobrých , ale jinak u mě odpad. Nezajímavé , nudné. 5% ()

pipapa

Pro děti (a odrostlé nostalgiky) určitě velmi dobrá zábava - dětská fantazie je bohatá a funguje jinak než u nás dospělých...Až na pár scén s výbornými herci (Jiří Sovák, Vladimír Menšík a další) mi tenhle seriál vůbec nic neříká. Místy dosti abstraktní a přitažený za vlasy a němý Pan Tau mi začal velmi rychle jít na nervy. ()

lemonova

Neviem, ako by ma tento seriál bavil, keby som bola malá, ale dnes oceňujem, ako krásne sa s tým tvorcovia vyhrali, s akou poctivosťou pristupovali ku každému detailu vrátane perfektnej, tak správne smiešnej, hudby. Pan Tau mi navyše pripomína môjho starého otca: presne to isté huncútsky zdvihnuté obočie ;-) ()

papaguy

Zajímavé je, kolik zábavy si člověk - jako dětský divák - dokázal užít s mlčenlivým hlavním hrdinou s kouzelnou buřinkou na hlavě. To nezapomenutelné gesto by panu Tau mohli dnešní rapeři závidět :-) ()

Ozzy2

Kdo byl vlastně pan Tau, mimozemšťan, nebo neškodný pedofil?Tu jeho buřinku jsem jako dítě chtěl, jenže pak se objevila Arabela a zvítězil o dvě třídy kouzelný prsten. ()

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016