Rue a Jules se setkávají poprvé od Vánoc, když East Highland vítá nový rok. (HBO Max)

Qitek

A tak nám to začíná přesně tak, aby divák věděl, že se bude zase šokovat a že opravdu kouká na Euphorii. Levinson nám servíruje pro jistotu stopořený péro ani ne po třech minutách, zase je to fucked up minulost v úvodu jedné z postav, se spoustou fucked up otců, bratrů, kamarádů, babiček - ono je to vlastně jedno koho, podstatný je, že to je dost dark a zabalené v cool obalu. Všichni jsou opět dostatečně sjetí nebo napnutí, nevíte kdo koho napadne, co se posere, kdo se posere, kdo se v dalším záběru rozbrečí, nebo kdo koho pojebe, kdo koho zlomí, prostě typický dospívání na jedné planetě. Jo, málem bych zapomněl na malé dítě (který má taky hodně drak/cool minulost samosebou) skáče s kladivem v ruce a ruší drogové dealery s bouchačkama. No prostě to co mě pořád tak trochu štvalo na první sérii, tady dupe na plyn ještě tvrději (bohužel)x Ano… vizuál to má mňamózní a někde pod tou over the top slupkou temnoty a "coolovosti", se pořád skrývá křehký a smutný příběh Rue. Škoda že to Levinson tak zbytečně hrotí. Zendaya krása nebeská i herecká a vůbec všichni herci jedou velkou ligu (nebo jsou typově skvěle obsazení) Skalní fanoušci budou asi chrochtat blahem. Enjoy. Mě to i kdybych pominul veškerý piňdoury, kozy a za každou cenu vizuální onanii asi začíná jen reálně nudit. Uvidíme. ()

Radko

Dlho očakávaná, a kvôli covidu aj odkladaná, druhá euforická séria začína. Na prvý pohľad šokantne. V skutočnosti prudérne moralisticky. Hlavná hrdinka, hoci sfetovaná až na pôjd, neohrdne okúsením žiadnej novej drogy - tu napríklad zvedavo okúsi heroín. Jej experimentovanie sa ale nedotýka fyzickej lásky. Tú má v srdci a mysli vyhradenú výlučne pre svoju femme fatale. A čím viac ju bolí trpký rozchod s ňou a následná  prázdnota, tým viac liekových kombinácií užíva. Vedomá si je popritom - samozrejme - zdravotných rizík. Preto, milí diváci - feťáci, nezabudnite nosiť prvú pomoc v ponožke. A nešukajte kade-tade. Aké jednoduché a poučné! Druhá línia epizódy je buhaha humorná scéna na záchode. Tam si v správny párty čas zakefujú nesprávni ľudia. A ako sa to všetko vyvŕbi. No a tretia línia sa venuje dílerovi, jeho detstvu aj prítomnosti. Tiež sa nejako v jeho retrospektíve neukazuje jeho intímny život - akoby jeho vysnenou láskou bol drogový biznis, v ktorom ho perfektne vyškolila jeho nonkonformná babka. Tiež dílerka. Alebo žeby? Veď správny a cool drogový díler sa vždy vie pekne pobaviť s mladou sčítanou fešandou a gavaliersky jej dvoriť. Takže sumár: napriek odhaleným čurákom (a áno: aj jeden stoporený sa vyskytne), prsiam, fetu, chľastu a kefovaniu ide až o temer o puritánsky moralistický nástup druhej série. Prijateľný, a som zvedavý na zvyšok. ()

jirikzaboj

Tvůrci nelhali a opravdu nám první epizoda ukazuje náčrt toho, na co se můžeme těšit ve druhé sérii a to sice, že to bude sakra temnější. Úvodní sekvence slouží pro backtime story Fezca a jeho bratra Ashe a já si v prvních minutách říkal, jestli jsem si pustil opravdu Euphoria. Takový nápal drogového byznysu, střílení a netradiční výchovy jsem fakt nečekal a okamžitě mě to vtáhlo. Silvestrovská párty, na které máme staré známé hezky pohromadě a rozjíždí se tady hned několik pokračujících , či nových linek. Sydney Sweeney nadělila sex scénu hned v prvním díle a byla v cele bathroom scene naprosto stunning! Veškeré dialogy vyšperkované a melancholická podívaná na drogově závislou Rue coby Zendayu byla fakt nepříjemná a cením, jak z tak krásné herečky dokážou udělat tak neatraktivní smažku, která to umí dokonce skvěle zahrát. Soundtrack, expozitura světel, přechody, střihy , kamera. To všechno rezonovalo se silnými příběhy dohromady už první sérii a zde vidím, že Sam Levinson chce zajít ještě dál a je to vskutku skvělá podívaná a výborný otvírákový comeback. ()

David.Darco

Je pravda, že si už nepamätám tak živo prvú sériu, ale neviem či som niektorú z jej epizód sledoval takmer celú so zatajeným dychom. Levinson je pre mňa nový majster napätia a manipulácie s diváckymi očakávaniami. Napríklad som tu čítal a úplne nesúhlasím s tým, že by bola celá scéna na záchode zbytočná. Práve naopak pripomína divákovi charakterové vlastnosti jednej z postáv a tým pádom lepšie funguje aj záver. Na druhej strane celá scéna a najmä spôsob, akým končí reprezentuje jeden z pilierov celého seriálu. Levinson nás vedie skrz kritiku jednej z dvoch strán pohľadu až ku kritike tej druhej strany, čím zachováva ambivalenciu a napokon k absurdnému, vulgárnemu vtipu, ktorý v konečnom dôsledku kritizuje ešte aj úplne nezainteresovanú postavu. Navyše má a očividne bude mať tento aktuálny rozvrh vzájomných vzťahov jedných z najdôležitejších postáv seriálu ešte dohru. Neviem ako dlho sa Levinson venoval príprave tejto konkrétnej epizódy, ale vzhľadom na to, že v titulkách svieti ako režisér, scenárista, výkonný producent atď. Nezostáva nič iné, ako mu vzdať rešpekt. Neviem si úplne predstaviť lepší model prvej epizódy série po dvojročnej pauze. Levinson logicky nadväzuje na štruktúru rozprávania a teda tento krát sa zameriava na Fuza, ktorého linka v predchádzajúcej sérii končila cliffhangerom. Absurdne vtipný a už tradične kritický až dosť smutný úvod do epizódy strieda vážna, až nepríjemná situácia. Nasledovný plynulý prechod na párty a teda párty ako taká je vzhľadom na to, čo som už písal vyššie (dostať postavy na jedno miesto a pripomenúť si ich vzťahy, konflikty a pod.) zvolená úplne logicky a veľmi účinne. Pripomína sa nám tak aj predpokladám, že všetkými fanúšikmi seriálu milovaný Labrinth, ktorý opäť vťahuje diváka všetkými svojimi zbraňami do deja a emocionálna identifikácia s postavami, či audiovizuálny zážitok ako taký je omnoho pôsobivejší a komplexnejší. Je radosť, že tvorcovia vedia presne kedy, kde a čo použiť. Levinson navyše nezabúda, že okrem iných postáv to je najmä Fuzova epizóda a na záver to divákovi pekne pripomenie. Aj keď neviem či zrovna pekne, ale ja som sa teda potešil. Za mňa dokonalá epizóda okrem spomenutých vecí plná násilia, nahoty, kontroverzie a odvahy, skvelých vizuálnych nápadov a teda všetkého, čím Eufória bola a je. Dokonca tak dokonalá, že sa až bojím, že toto už Levinson neprekoná. ()

Frajer42

Existují různé babičky. Ta dosti svérázná v tomto dílu dala do vínku svému vnukovi vskutku hodnotné rady a tipy na poli dealování drog. Vynikající epizoda, kterou se mi shodou náhod povedlo vidět krátce po začátku roku, takže i téma byla mile aktuální. Zendaya i transka mě serou i po delší pauze (snad dokonce ještě víc), ale naštěstí seriál disponuje takovou spoustou zajímavých postaviček, že není problém si zde někoho najít, kdo není otravná teplá či přičmoudlá píča. [85 %] ()