Reklama

Reklama

Euforie - Série 1 (2019) (série)


2. část: Jules (S01E10)

(epizoda)
  • USA Part 2: Jules (více)
Trailer

Obsahy(1)

Dramatický seriál Euforie z originální produkce HBO se vrací se dvěma speciálními epizodami. Druhá epizoda sleduje Julese během vánočních svátků, zatímco přemítá o uplynulém roce. (HBO Europe)

Videa (1)

Trailer

Recenze (9)

bart_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"I feel like my entire life, I've been trying to conquer femininity. But along the way, femininity conquered me." ________ Druhá speciální epizoda 'Euforie' - jež je absolutní tečkou za její první řadou - je famózní transgenderovou baladou která bere dech svou virtuózní lyrickoepickou stylizací a surreálnou formou. Epizoda je zároveň výjimečná tím, že ji lze interpretovat ku libosti diváka. Třeba pro mě jde o introspektivní terapeutickou konverzačku, která je ponorem do oceánu reminiscencí, snů a vzpomínek na lovestory jíž zažila s Rue, k níž cítí skutečnou a nenaplněnou lásku. Divák zároveň zjišťuje, jak moc je Jules znejistěná rozdíly mezi skutečným, virtuálním a imaginárním světem, díky čemuž poznává její pravou tvář. Mimo jiné, transgender bohyně Hunter Schafer zde podává fenomenální herecký koncert. Keep it up! 💜 ________ "I think Rue was the first girl that didn't just look at me. Like, she actually saw me. But when I say me, I mean that me that I was talking about earlier. The me that's underneath a million layers of not me." ()

Radko 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Farebne a hudobne i retrospektívami skvele poprepájané svedectvo Jules o vzťahu s Rue, od ktorej utiekla. Aby si naplno uvedomila, aký silný bol ich vzťah. Úvodnú skvelú výpovednú scénu o ženách, ktoré do detailov pozorujú iné ženy, aby zistili, či spadajú do ich ideálneho ženského univerza, ako pozorujú každučkú šupinku odlúpeného laku, každú nedokonalosť a pritom to geniálne skrývajú, je jednoducho neodolateľná. Aj dialógovo. Škoda, že zvyšok Julesinej spovede už toto dokonalé prepojenie formálnej stránky a vypointovanej výpovede neobsahuje. Je to silné, no nie dokonalé. Preto len 65% k záveru dodanej dvojčasti prvej série, inak stále vysoko nadpriemerného seriálu. ()

Reklama

Botič 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ohromující a hypnotické. Zatímco část věnovaná Rue je chladná, plochá a citově ohlodaná na kost, díl věnovaný Jules je kreativní, barevný a silně emocionální. Same Levinsone, na tebe si dám pořádný pozor. Utáhnout Part 1 a Part 2 čistě na dialogu mezi dvěma postavami takovýmhle způsobem, to je umění! ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Povedal by som, že lepšie zvládnutý špeciál, než predchádzajúca časť. Respektíve by bolo bývalo lepšie, ak by obe časti boli spojené a išlo by iba o jeden kompaktný celok. Jules a psychoterapeutka mi skrátka prišli zaujímavejšie ako Ruth a bývalý feťák v bistre, tým ale odlišný prístup tvorcov nekritizujem, ide iba o osobné preferencie. Vyriešenia ústredných dejových línií prvej série sa tak zrejme dočkáme až v druhej sérii. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dvě dívky, které díky té druhé mají pocit, že našly životní rovnováhu. Přesto si ubližují. Život pokračuje, nic se neuzavírá. Vracíme se dvěma speciálními epizodami. První byla absolutní konverzačkou, syrovou a místy hůře stravitelnou. Druhá je zejména díky skvostné transgender aktivistce a modelce (a definitivně skvělé herečce) Hunter Schafer velmi solidní. Opět dialogová, ale silnější, hypnotická, znovu pracující se svérázným vizuálním a hudebním mixem. Chce vysadit hormony a vzpomíná, že Rue byla první holka, která se na ni „jen nedívala. Ona mě skutečně viděla.“ Těším se na příště. ()

Reklama

Reklama