Euforie (TV seriál)

Euphoria

USA, 2019–2020, 15 h 33 min (Minutáž: 50–65 min)

Tvůrci:

Sam Levinson

Labrinth

Zendaya, Hunter Schafer, Austin Abrams, Sydney Sweeney, Jacob Elordi, Alexa Demie, Algee Smith, Barbie Ferreira, Lukas Gage, Maude Apatow, Angus Cloud, Nika King, Alanna Ubach, Storm Reid, Eric Dane, Keean Johnson, Olivia Grace Applegate, McKenna Roberts, John Ales, George W. Bush (a.z.), Britney Spears (a.z.), Paula Marshall, Colman Domingo, Zak Steiner, Jeremiah Birkett, Tyler Chase, Mercedes Colon, Elsa Marquez, Meeko, Javon 'Wanna' Walton, Tyler Timmons, Tristan Timmons, Johanna Colón, Lauren Graham (a.z.), Scott Patterson (a.z.), Stephen Moyer (a.z.), Anna Paquin (a.z.), Tony Goldwyn (a.z.), Kerry Washington (a.z.), Charles Manson (a.z.), Pell James, Will Peltz, Anthony Ray Parker, Nancy De Mayo, Mike Ostroski, Hannah Nordberg, Elpidia Carrillo, Larry Joe Campbell, Shiloh Fernandez, Vito D'Ambrosio, Aliyah Conley, Andy Sandoval, Courtney Taylor Burness, Cranston Johnson, Michael Petrone, Will Peltz (a.z.), Nat Faxon, Nick Blood, India Menuez, Quintessa Swindell, Ryan Gibson, Chris Doubek, Davey Johnson, Elizabeth Greer, An Phan, Allie Marie Evans, Mel Fair, Bruce Wexler, David Meza

Philipp A. Barnett

Scénografie:

Michael Grasley, Kay Lee

Kostýmy:

Heidi Bivens

Komentáře uživatele Heisenberg_ k tomuto TV seriálu

1. série - Uznejme, že největší pozornost co se týče letošní seriálové produkce na sebe bez sebevětších debat strhává HBO - jen si připomeňme závěrečnou kontroverzní řadu Game of Thrones (jež se z globálního megahitu transformovala v prokletý propadák), pokračování skvělého psychologické dramatu Sedmilhářky anebo (především!) naturalisticky geniální pětidílný magnum opus jménem Černobyl, o dalších připravovaných a neméně zajímavých projektech s kvalitními proporcemi ani nemluvě... Téměř každý by od tohoto počinu očekával klasicky stereotypní klišé love story teen hovadinku - nýbrž zádrhel tkví v tom, že se jedná o bezprecedentní nepřikrášleně nekorektní zpověď současné demoralizované generace, jež se předem známým ekvivalentům naprosto vymyká a absolutně se utrhává ze řetězu předvídatelnosti a ladně přeskakuje hraniční mantinely svého žánru. Euphoria je totiž z hlediska morálky ten nejvíce prohnilý a nejznesvecenější seriál pro mladistvé delikventy široko daleko, který bez příkras zobrazuje nikoliv všeobecnou, ba důkladnou anatomii hříšnosti a způsob současné negativní generační etiky. To se již ale opět opakuji. Tudíž co nadále dodat? Snad jen toto: Vše zde obsažené umocňuje neonově intenzivní barevná vizuální paleta a soundtrack mixující moderní šlágry a staromódní old school retro fláky, jež je onou slastnou kapičkou oné umělecké hodnoty, kterou toto neobvyklé překvápko nabídlo. Zendaya zde předvedla díky své depresivně založené ústřední postavě (která jí jednoduše sedla) životní herecký výkon... Jen a jen doporučuji a požaduji objednávku pro další řadu. Verdikt: 91%(17.8.2019)

Uznejme, že největší pozornost co se týče letošní seriálové produkce na sebe bez sebevětších debat strhává HBO - jen si připomeňme závěrečnou kontroverzní řadu Game of Thrones (jež se z globálního megahitu transformovala v prokletý propadák), pokračování skvělého psychologické dramatu Sedmilhářky anebo (především!) naturalisticky geniální pětidílný magnum opus jménem Černobyl, o dalších připravovaných a neméně zajímavých projektech s kvalitními proporcemi ani nemluvě... Téměř každý by od tohoto počinu očekával klasicky stereotypní klišé love story hovadinku - nýbrž zádrhel tkví v tom, že se jedná o bezprecedentní nepřikrášleně nekorektní zpověď současné demoralizované generace, jež se předem známým ekvivalentům naprosto vymyká a absolutně se utrhává ze řetězu předvídatelnosti a ladně přeskakuje hraniční mantinely svého žánru. Euphoria je totiž z hlediska morálky ten nejvíce prohnilý a nejznesvecenější seriál pro mladistvé delikventy široko daleko, který bez příkras zobrazuje nikoliv všeobecnou, ba důkladnou anatomii hříšnosti a způsob současné negativní generační etiky. To se již ale opět opakuji. Tudíž co nadále dodat? Snad jen toto: Vše zde obsažené umocňuje neonově intenzivní barevná vizuální paleta a soundtrack mixující moderní šlágry a staromódní old school retro fláky, jež je onou slastnou kapičkou oné umělecké hodnoty, kterou toto neobvyklé překvápko nabídlo. Zendaya zde předvedla díky své depresivně založené ústřední postavě (která jí jednoduše sedla) životní herecký výkon... Jen a jen doporučuji a požaduji objednávku pro další řadu. Verdikt: 91%(6.8.2019)

"You fucking little slut, I'm so proud of you!" ... Jako generační zpověď severoamerických dětiček (přičemž ta naše domácí sbírka degenerátů k ní nemá vůbec daleko), určitě stojí za zhlédnutí. Jako prvotřídní perverzák musím konstatovat, že tento syrový přístup bez sebemenších příkras vyprávěný pomocí cynicky založených keců z pohledu sociálně znavené fetky Zendayi se mi vskutku velice zamlouvá. Navíc jsem při sledování zažil extrémní deja vu - a to se setsakra vyplatí! Slabších 5*... "Ty jsi panna? Píčo, todle nejsou osmdesátky. Musíš si konečně najít nějaký péro!"(4.7.2019)

Péra, kundy, degeni, fetiše, drogy, hříchy, halucinogeny, vulgarismy, sexismy, mrdky, chcanky, hovna, velice vlhkým vaginálním sekretem zmáčené potřísněné tuny tamponů a ostatní nejmenované výměšky z té extremisticky nejnáročnější kategorie v jednom delikátním balíčku jménem Euphoria - už jen požaduji ceník, prosím.(4.7.2019)

"Getta fuck outta my way, madafaka!"... Očekával jsem klasickou stereotypně průměrnou hovadinku pro nynější teenagery - dostal jsem fakticky neočekávanou pecku, která ovšem není přímo idylicky příjemně lehká ke sledování. Příkladem jest pasáž s přednáškou o nejroztodivnějších druzích mužského pohlaví... no neber to!(5.7.2019)

Bez debat prozatím nejlepší epizoda. Vizuálně uchvacující a neskutečně poutavá podmanivá mozaika několika dílčích a přesto vzájemně propojených příběhů. Režijní lahůdka a zároveň neutuchající kolotočová jízda jež se ani na jediný zpropadený okamžik ba ani za mák nezastaví.(30.7.2019)

"Jen se stále pěkně dívej blbečku. Jsem zkurvenej Morgan Freeman a tohle je začátek třetího aktu." ... Cover verze songu I'm not in love potěšila, stejně tak detektivní alter ego mistryně Rue.(8.8.2019)

Děj začal důrazněji šlapat na pedál vážnosti a nikterak toto rozhodnutí není ku škodě, leč k výraznému užitku...(8.8.2019)