Homecoming: A Film by Beyoncé

USA, 2019, 137 min

Beyoncé, Ed Burke

Beyoncé

Mark Ritchie

Ano, tento film je opravdu v 95% hudební počin, ale prvky dokumentu v těch zbylých 5% najdete! Já sledoval výstup Beyoncé živě a jsem rád, že se rozhodla vytvořit i filmovou verzi! To je epický koncert oslavující Afroameričany a jejich kulturu. Jsem na ni pyšný! Šlo vidět, že do toho dala, ostatně jako vždy, to nejlepší!(7.6.2019)

Profesionálne zaznamenaná šou s prvotriednou choreografiou a špičkovou dramaturgiou. Nechýbajú obligátne prestrihy zo zákulisia s dôrazom na aktuálne spoločenské témy (black lives matter, female empowerment) a motívy zo súkromia speváčky (materstvo). Očakávať od projektu s podtitulom "A Film by Beyoncé" niečo iné než megalomanský self-tribute umelkyne na absolútnom kariérnom peaku môže len naivka alebo idiot. 137 minút je možno cez čiaru, ale inak je to rovnaký štandard, s ktorým sa budú nasledujúcu dekádu konfrontovať šoubizové elity po celom svete, akým bola v devadesátkach Madonna a jej Truth or Dare. Plný počet nedám len preto, že som postrádal jediný riskantnejší (čti podvratný) detail, ktorý by aspoň lehounce challengoval obraz Beyoncé čoby vlajkovej lode korporátneho entertainmentu.(5.5.2019)

• Arsenal83

Beyonce je geniálna speváčka s mega hitovkami, ale aj otrasnými pesničkami, keď to ide už príliš do RnB a inej šamanskej hudby. Ale aspoň má africká komunita svoju iluminátsku hrdinku. Pretože iné tváre som na jej koncerte v tomto dokumente nevidel. To tam pri vstupe majú napísané Bielym vstup zakázaný!? Neviem, ale toto nie je žiadny dokument. Veď to sú z 90 percent zábery z koncertov, väčšinou suchá vata, ktorá má ale pre mňa prínos v tom, že viem, že na koncert tejto ženy nechcem určite ísť.(3.5.2019)

• nessbeal

Tento intimní a důkladný pohled na Beyonce, pri jejim 2018 Coachella vystoupení, odhaluje emocionální cestu od kreativního konceptu až po následný vývoj.(18.4.2019)

• Dzeyna

Tohle není dokument, ale záznam koncertu s prvky jeho přípravy.(22.4.2019)

• - Beyoncé sa stala prvou čiernou speváčkou vystupujúcou na Coachelle. Za svoje vystúpenie dostala 3 milióny amerických dolárov. (Astonko)