Homecoming: Film od Beyoncé

• USA Homecoming: A Film by Beyoncé (více)

Tento intimní pohled na Beyoncé a její slavné vystoupení na festivalu Coachella v roce 2018 odhaluje emociální cestu od kreativního konceptu ke kulturnímu hnutí. (Netflix)

Visáč

Profesionálne zaznamenaná šou s prvotriednou choreografiou a špičkovou dramaturgiou. Nechýbajú obligátne prestrihy zo zákulisia s dôrazom na aktuálne spoločenské témy (black lives matter, female empowerment) a motívy zo súkromia speváčky (materstvo). Očakávať od projektu s podtitulom "A Film by Beyoncé" niečo iné než megalomanský self-tribute umelkyne na absolútnom kariérnom peaku môže len naivka alebo idiot. 137 minút je možno cez čiaru, ale inak je to rovnaký štandard, s ktorým sa budú nasledujúcu dekádu konfrontovať šoubizové elity po celom svete, akým bola v devadesátkach Madonna a jej Truth or Dare. Plný počet nedám len preto, že som postrádal jediný riskantnejší (čti podvratný) detail, ktorý by aspoň lehounce challengoval obraz Beyoncé čoby vlajkovej lode korporátneho entertainmentu. ()

Arsenal83

Beyonce je geniálna speváčka s mega hitovkami, ale aj otrasnými pesničkami, keď to ide už príliš do RnB a inej šamanskej hudby. Ale aspoň má africká komunita svoju iluminátsku hrdinku. Pretože iné tváre som na jej koncerte v tomto dokumente nevidel. To tam pri vstupe majú napísané Bielym vstup zakázaný!? Neviem, ale toto nie je žiadny dokument. Veď to sú z 90 percent zábery z koncertov, väčšinou suchá vata, ktorá má ale pre mňa prínos v tom, že viem, že na koncert tejto ženy nechcem určite ísť. ()

Pavlínka9

Tohle je mega brutální show, kterou Beyoncé a její tým prostě dokáže vytvořit!  Ukázka toho, co Beyoncé dokáže, čím si v určitou chvíli prošla, co vše zvládne a jak je pro ni její kariéra náročná, ale baví ji to do posledního dechu. Jsem ráda, že tam není záznam jen z Coachelly, ale i jiného vystoupení, což se ale tak skvěle prolíná, že si toho všimnete až po delší době. Je to hodně o tanci, je to hodně o její taneční skupině, což je super, protože to je důležitá součást té show a je to určitá vstupenka pro talentované lidi a také se "prodat" i ostatním, protože ti tanečníci dělají opravdu hodně. Moc se mi líbilo, jak tam v jedné části sdělila, že si prošla opravdu náročným obdobím a vůbec nevěřila, že toto zvládne a uskuteční se to, ale je to obrovský dříč! A odvedla mega kus práce! Byl to pro mě zážitek jak prase :) ()

nessbeal

Tento intimní a důkladný pohled na Beyonce, pri jejim 2018 Coachella vystoupení, odhaluje emocionální cestu od kreativního konceptu až po následný vývoj. ()

barteca

Musela to být secvičná jak na spartakiádu. Cíle proklamuje ušlechtilé, ale to twerkové balení....kontraproduktivně posiluje první signální. ()

PlysovyMacko

Vacsinu tvoria zostrihy z koncertov, ktore su skvela show, ale cakala som osobnejsi pristup. Vidime tiez pozadie priprav, nacviky choreografie a medzitym Beyonce hovori o svojom vztahu k cernosskej komunite. Dokument ju iba uctieva. Ani to neni dokument, len koncert. Ja nie som fanusik, za mna nuda. ()

hufnagel

Brutálne vymakaná show za ktorou sa skrýva obrovský kus poctivej práce.Neuveriteľný výkon Beyoncé.Myslím pritom tie šialené tance a k tomu spev bez zadýchania.Dnes je v móde ťahať aj politiku do vystúpenia,treba dať najavo "Black woman is best". ()

Astonko

Najprv treba ozrejmiť, že o dokument sa tu moc nejedná, ide skôr o (skvelý) záznam koncertu s pár osobnými vsuvkami, ktoré však snímku často pridávaju skôr na nudnosti než zaujímavosti. Show je to však perfektná a Beyoncé je "na na na diva" takže okrem toho sa tomu moc vytknúť nedá. 7.5/10 ()

silvusaak

Ukazka toho jak se prodava sex(apeal). Osobni vykriky a kazani o woman empowerement od umelkyne co v drtive vetsine ukazuje zadek je jaksi mimo misu v mem svete. S hudbou a zaznemam na kameru to moc spolecnyho nesdili.. ()

Tomas_PO

Kto čaká podobný dokument podobný P!nk: All I Know So Far, či Taylor Swift: Miss Americana, nedočká sa. Zatiaľ asi najslabší hudobný dokument, aký som od Netflixu videl. Zrejme preto, že vlastne nie je od Netflixu, ale scenár si robila Beyoncé sama. V tomto prípade teda platí, že je lepšie nechať niektoré činnosti profesionálom. Gró obsahu tvorí hudba - koncert, s minimom dokumentárnych častí, ktoré sú len občasne vložené medzi dlhé sety piesní. Áno, ak je človek fanúšik Beyoncé, asi to nevadí, no mňa osobne unudil ešte aj výber piesní, z ktorých som takmer nič nepoznal. Celé vystúpenie je poňaté ako  Black Lives Matter v kombinácii s Girl power, no príliš povrchne, a subjektívne bez väčšej emócie. Je síce sympatické, keď sa výrazný influencer typu Beyoncé postaví za komunitu, no v tomto prípade platí, že menej je niekedy viac. Kapelu nevidieť v plnej paľbe ani raz, len stovky (presnejšie až 2 stovky) tanečníkov, záberov zo zákulisia je tiež ako šafránu. Film výhradne pre fanúšikov Beyoncé. ()

lukituki

Ano, tento film je opravdu v 95% hudební počin, ale prvky dokumentu v těch zbylých 5% najdete! Já sledoval výstup Beyoncé živě a jsem rád, že se rozhodla vytvořit i filmovou verzi! To je epický koncert oslavující Afroameričany a jejich kulturu. Jsem na ni pyšný! Šlo vidět, že do toho dala, ostatně jako vždy, to nejlepší! ()