Želví nindžové 2: Tajemství kapaliny

• Česko Želví nindžové II (více)
Trailer

Díky záhadné tekutině je možné vytvořit nové zmutované tvory. Zlý Trhač je chce použít proti želvím nidžům. Mladý chlapec Keno rozváží pizzu. Při jedné rozvážce přistihne bandu lupičů, kteří kradou zboží. Jelikož dobře ovládá bojová umění, postaví se neohroženě proti nim, a než se vzpamatuje, má po boku tři želví nindži, s jejichž pomocí lupiče porazí. V téže době se probouzí k životu Trhač, který nindžům přísahá pomstu. Mezitím urychleně pokračuje likvidace odpadu na skládce podniku TGRI; právě tekutina, která odtamtud kdysi unikla, způsobila mutaci želv a krys a stále ještě ohrožuje vše živé. Profesor Jordan Perry už zlikvidoval prakticky všechny láhve, zbývá jen jedna jenomže ta se dostane do rukou Trhače a jeho pěšáků, Trhač navíc zajme i samotného profesora, jehož donutí, aby vytvořil další příšerné zmutované tvory, kteří by mu pomohli nindži zprovodit ze světa (oficiální text distributora)

Trailer

Nach

Pamatuji si, že jsme to často sjížděli na videokazetě jako malí. Takže po cca 25 letech se dostavil pocit obrovské nostalgie protknutý s rozčarováním. Předně jsem si po desetiletí myslel, že je to původní film, což samozřejmě není pravda jak z názvu, tak obsahu filmu. Dále jsem zjistil, že je to vlastně celé strašně scenáristicky blbé, tak jako většina podobných akčních hovadin devadesátek. Prostě se scénář vůbec neřešil a stačilo jen aby se tam něco rubalo a z povzdáli to sledovala staticky kamera. Přesto za tu ztřeštěnost dávám jednu hvězdu. Druhou za chytlaví song před koncem filmu. A třetí čistě jen z nostalgie. 60% ()

Marek1991

Druhý diel je už o niečo lepší od prvého. Mám pocit, že je tu viac akcie a aj viac zábavy. A k tomu ten Ninja rap: "Go ninja, go ninja, go!" Sú tu nové postavy, ale celkovo dej je lepší aj keď to stále nie je ono a je to také hluché. Za ten čas sa tam toho veľa nestalo a niektoré scény, vrátane dialógov sú opäť také amatérske. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 4/10 Hudba 5/10 Efekty 6/10/// +staří známí želvácí, April, Tříska a Trhač -hodně špatná choreografie bojů, žádné výrazné hudební téma, masky/// Rád jsem viděl opět svoje milované hrdiny z dětství. Konkrétně tento film mi vždy utekl, protože jej vysílali o prázdninách v době kdy jsem vždy odjížděl (a už je jedno jestli k moři nebo k babičce), prostě nikdy jsem ho ještě neviděl. Jedničku si pamatuju ještě z kina a trojku už jsem kdysi taky viděl, proto mám pocit, že tento díl je nejslabší (i když nevím jak bych hodnotil v dnešní době ty 2 zmiňované). Nejvíc mi asi vadilo, že kvarteto hrdinů se chovali jak nadržení a nevychovaní puberťáci. Dokonce i Don a Leo, což mě moc netěšilo. Jedinej Mistr byl fakt perfektní, prostě takovej jak ho mám rád. Příběh mírně navazuje na jedničku, jen není příliš výraznej. Prostě dnes už průměr a nostalgie tady nefunguje./// Celkem 54%/// ()

SkyCaptain

Určitě nejlepší díl, druhý díl se nebere tolik vážně a je v něm spousta zábavy a akce, vpodstatě všechno bylo vylepšeno - vzhled trhače a třísky, více vtipných hlášek, lepší scénář atd... především musím vydzvihnout perfektní finále v hudebním klubu a na molu, super, absolutně nechápu zdejší nízké hodnocení, pokud chcete vidět želvy v akci tak tohle je ta nejlepší volba... GO NINJA ! GO NINJA GO ! GO NINJA ! ()

blondboss

Druhé hrané pokračovanie ninja korytnačej série so sebou prináša podobnú dejovú schému ako v jednotke, len s tým rozdielom, že je to o niečo menej seriózne a preto aj zábavnejšie. Noví mutanti, nové kostýmy a trošku aj z poodhalenia zrodu našich ninja kámošov. Musím povedať, že asi ma to bavilo o trošku viac ako jednotka, ale v zásade sa stále jedná len o béčkovú zábavu s lacným podtónom. Nostalgia ale veľká. 55 % ()

• Během natáčení scény, kde jsou želvy chycené v síti a pádají na zem, si jeden z kaskadérů zlomil kotník. (JORDY)
  • Tokka and Rahzar, dvě zmutovaná monstra v tomto filmu, se poprvé objevili v kresleném seriálu Želvy Ninja v roce 1987, a to pouze jednou v jedné epizodě v 7. sérii. Poté se objevili v animované sérii až v roce 1993 také v sedmé sezóně v jedné z epizod. Byly to nekontrolovatelní mutanti, které stvořil Trhač, když vystavil některá zvířata ze zoologické zahrady mutagenní látce o několik let dříve. Dále se objevily ve dvou nekanonových komiksech v limitované edici „Turtle Soup“. Tokka byl mazlíčkem April O'Neilové, který se změnil v mutanta, když kousl Raphaela a byl infikován jeho mutagenní krví. Razhar byl zmutovaný pes, kterého stvořil Krang. (ajaxx)