Želví nindžové II

• slovenský

Mladé ninja korytnačky II. Tajomstvo bahna

Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA / Hong Kong, 1991, 88 min

Dvojka se, na rozdíl od jedničky, nesnaží tvářit tak vážně a sérii to vyloženě prospívá. Celým filmem se nese "želví pohoda", toliko charakteristická pro seriál, a až absurdní komiksové finále je prostě dokonalé! (tak trochu mi připomíná přehnaný finiš druhého Robocopa). Druhý díl je díky svému pojetí podstatně zábavnější podívanou, než jakou nabídla vážná béčková jednička...(13.11.2005)

• Enšpígl

Mladé ninja korytnačky II. Tajomstvo bahna: daleko výstižnější než jakýkoli komentář je tenhle slovenský název. Tajemství bahna:) tak to fakt sedí.(14.8.2006)

Už na Želvi nindža asi nebudu koukat tak, jako cca v 5 letech, když jsem na ně šel dokonce (!) do kina s tatínkem:). Přesto jsem je jako dítě miloval a i když jejich filmy nebyly ničím výjimečné, možnost sledovat zelenou čtveřici jak bojuje s Trhačem a dalšími neměla chybu. Z nostalgie jsou tedy 3* určitě dostatečným hodnocením.(20.12.2009)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $78,656,813Tržby Celosvetovo $86,800,000║ Tak po strašne dlhej dobe som sa k tomu dostal v roku 2010 a musím uznať že to svoje kvality má, narozdiel od dnešných tuctových rodinných filmov. Príbeh je zábavný, nenudí, kostými-masky sú dobré, akcia tiež újde. Príjemná nostalgická oddychovka. /80%/(9.8.2005)

• mandes

rozpočet : $25 million tržby americke : $78,656,813(22.11.2006)

Je fascinující, jak druhý film vypráví stejný příběh jako první, jen s minimálními obměnami:) Pořád je tu Foot Clan a Trhač... Jako kdyby se někdo rozhodl po roce natočit remake. Nebo jako by to byly dva díly seriálu. Tento díl je ale akčnější a humornější. Jenže jen o trochu, ve výsledku jsou vlastně oba stejné. Jo, ale Donatella dabuje Bohdan Tůma - a stejným hlasem jako Cartmana, což tomu ještě dodává na vtipnosti.(30.7.2009)

• Don Jebal

Rozpočet: 25 000 000 $ Otvárací Víkend:20 030 473 $ $ (v 2 868 Kinách) Tržby USA: 78 656 813 $ Tržby Celosvetovo: 86 800 000 $(14.5.2012)

Klasický příklad, jak nemá vypadat pokračování. Tvůrci spoléhají, že to samé bude fungovat i podruhé, takže se toho opravdu moc nezmění. A to je nuda. Navíc humor mi zde přišel infantilnější než v předchozím díle (a to už samo o sobě dá práci :-)) a většina akčních sekvencí byla udělená naprosto rutinně. Naštěstí to uteče rychle a dá se to přežít bez trvalejších následků. Typický průměr, který stačí vidět jednou. 50 %.(21.8.2014)

Dvojka každým coulem, jiná je April, jiný je Tříska. Horší je soundtrack, méně fatální je zápletka. Ale právě pro to (díky tomu), je to pořád solidní součást staré dobré želví trilogie. Tak či tak jedničku z mých vzpomínek nevymýtila a od trojky neodvrátila.(26.8.2009)

Doufám, že ta želva co " trůní " u nás doma v akvárku taky nedostane chuť lidem nakopávat zadky (muhehe)(13.8.2007)

Opet jako u jednicky, nostalgie a citova vazba k zelvickam :)(12.2.2008)

• Jamal

Ještě horší jak jednička, i když by první byla dvojka, tak by byla lepší ona jako přelomovej film má jednička výhodu, ale to jsem se do toho zcela zbytečně zapletl. Prostě sklamání. :: (((18.11.2005)

Obsahuje spoilery: "To bylo lehký." - "Jo... možná až moc lehký." - "Je to tu nějak klidný." - "Jo... možná až moc klidný." - "Hele, tamhle je Raph!" - "Jo... možná až moc Raph." Skvělé souboje a vtípky, které neurazí. 5* z nostalgie a za řemeslo. - 100%.(5.3.2019)

Pokračování hraných nindžů..(21.12.2009)

Jednotka sa brala trochu viac vážne, dvojka zas trochu viac funny a rodinná, ale bavil som sa perfektne aj tak. Narozdiel od dnešnej tvorby rodinných sračiek druhé korytnačky ponúkajú stále fajn hlášky, záporákov, akciu a predovšetkým vtipy. 70% - 3*(19.11.2013)

Na rovnakej úrovni ako jednotka. Scény ako Shredderova ruka vyrážajúca spod odpadkov, či finálna mutácia Shreddera vo svojej brakovej epickej estetike prekonávajú originál. Škoda len že miesto zabudnutých mutantov nepovolali Rocksteadyho a Beebopa. Odkaz na Casablancu bol skvelý.(7.9.2012)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 4/10 Hudba 5/10 Efekty 6/10/// +staří známí želvácí, April, Tříska a Trhač -hodně špatná choreografie bojů, žádné výrazné hudební téma, masky/// Rád jsem viděl opět svoje milované hrdiny z dětství. Konkrétně tento film mi vždy utekl, protože jej vysílali o prázdninách v době kdy jsem vždy odjížděl (a už je jedno jestli k moři nebo k babičce), prostě nikdy jsem ho ještě neviděl. Jedničku si pamatuju ještě z kina a trojku už jsem kdysi taky viděl, proto mám pocit, že tento díl je nejslabší (i když nevím jak bych hodnotil v dnešní době ty 2 zmiňované). Nejvíc mi asi vadilo, že kvarteto hrdinů se chovali jak nadržení a nevychovaní puberťáci. Dokonce i Don a Leo, což mě moc netěšilo. Jedinej Mistr byl fakt perfektní, prostě takovej jak ho mám rád. Příběh mírně navazuje na jedničku, jen není příliš výraznej. Prostě dnes už průměr a nostalgie tady nefunguje./// Celkem 54%///(13.8.2007)

Go ninja go....(4.1.2015)

• nash.

Pokračování, které má všechny slabiny druhých dílů, a i když se tu, na rozdíl od jedničky, občas povedl nějaký ten infantilní vtípek a je tu patrná snaha trochu tu šílenost odlehčit, stále to zůstává podprůměrnou komedií, stravitelnou pouze v záchvatu těžké nostalgie.(11.10.2011)

• SeBig

Jak už jsem psal u jedničky, ty želvy mi prostě vtipný nepřijdou. Jasně, snaží se, ale je to spíš vtipný tak pro malý děcko. Příběh byl tak obyčejnej, že mě to po ty hodině začlo srat a strašně nudit. Vím je to kult, noaco mě to prostě nebavilo. Stejnej případ jako Ghostbusters, který jdou svým "vtipem" úplně mimo mě.(24.7.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5