Želví nindžové II

• slovenský

Mladé ninja korytnačky II. Tajomstvo bahna

Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA / Hong Kong, 1991, 88 min

Dvojka se, na rozdíl od jedničky, nesnaží tvářit tak vážně a sérii to vyloženě prospívá. Celým filmem se nese "želví pohoda", toliko charakteristická pro seriál, a až absurdní komiksové finále je prostě dokonalé! (tak trochu mi připomíná přehnaný finiš druhého Robocopa). Druhý díl je díky svému pojetí podstatně zábavnější podívanou, než jakou nabídla vážná béčková jednička...(13.11.2005)

• Enšpígl

Mladé ninja korytnačky II. Tajomstvo bahna: daleko výstižnější než jakýkoli komentář je tenhle slovenský název. Tajemství bahna:) tak to fakt sedí.(14.8.2006)

Už na Želvi nindža asi nebudu koukat tak, jako cca v 5 letech, když jsem na ně šel dokonce (!) do kina s tatínkem:). Přesto jsem je jako dítě miloval a i když jejich filmy nebyly ničím výjimečné, možnost sledovat zelenou čtveřici jak bojuje s Trhačem a dalšími neměla chybu. Z nostalgie jsou tedy 3* určitě dostatečným hodnocením.(20.12.2009)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $78,656,813Tržby Celosvetovo $86,800,000║ Tak po strašne dlhej dobe som sa k tomu dostal v roku 2010 a musím uznať že to svoje kvality má, narozdiel od dnešných tuctových rodinných filmov. Príbeh je zábavný, nenudí, kostými-masky sú dobré, akcia tiež újde. Príjemná nostalgická oddychovka. /80%/(9.8.2005)

• mandes

rozpočet : $25 million tržby americke : $78,656,813(22.11.2006)

Je fascinující, jak druhý film vypráví stejný příběh jako první, jen s minimálními obměnami:) Pořád je tu Foot Clan a Trhač... Jako kdyby se někdo rozhodl po roce natočit remake. Nebo jako by to byly dva díly seriálu. Tento díl je ale akčnější a humornější. Jenže jen o trochu, ve výsledku jsou vlastně oba stejné. Jo, ale Donatella dabuje Bohdan Tůma - a stejným hlasem jako Cartmana, což tomu ještě dodává na vtipnosti.(30.7.2009)

• Don Jebal

Rozpočet: 25 000 000 $ Otvárací Víkend:20 030 473 $ $ (v 2 868 Kinách) Tržby USA: 78 656 813 $ Tržby Celosvetovo: 86 800 000 $(14.5.2012)

Klasický příklad, jak nemá vypadat pokračování. Tvůrci spoléhají, že to samé bude fungovat i podruhé, takže se toho opravdu moc nezmění. A to je nuda. Navíc humor mi zde přišel infantilnější než v předchozím díle (a to už samo o sobě dá práci :-)) a většina akčních sekvencí byla udělená naprosto rutinně. Naštěstí to uteče rychle a dá se to přežít bez trvalejších následků. Typický průměr, který stačí vidět jednou. 50 %.(21.8.2014)

Dvojka každým coulem, jiná je April, jiný je Tříska. Horší je soundtrack, méně fatální je zápletka. Ale právě pro to (díky tomu), je to pořád solidní součást staré dobré želví trilogie. Tak či tak jedničku z mých vzpomínek nevymýtila a od trojky neodvrátila.(26.8.2009)

Obsahuje spoilery: "To bylo lehký." - "Jo... možná až moc lehký." - "Je to tu nějak klidný." - "Jo... možná až moc klidný." - "Hele, tamhle je Raph!" - "Jo... možná až moc Raph." Skvělé souboje a vtípky, které neurazí. 5* z nostalgie a za řemeslo. - 100%.(5.3.2019)

Doufám, že ta želva co " trůní " u nás doma v akvárku taky nedostane chuť lidem nakopávat zadky (muhehe)(13.8.2007)

Opet jako u jednicky, nostalgie a citova vazba k zelvickam :)(12.2.2008)

• Jamal

Ještě horší jak jednička, i když by první byla dvojka, tak by byla lepší ona jako přelomovej film má jednička výhodu, ale to jsem se do toho zcela zbytečně zapletl. Prostě sklamání. :: (((18.11.2005)

Pokračování hraných nindžů..(21.12.2009)

Jednotka sa brala trochu viac vážne, dvojka zas trochu viac funny a rodinná, ale bavil som sa perfektne aj tak. Narozdiel od dnešnej tvorby rodinných sračiek druhé korytnačky ponúkajú stále fajn hlášky, záporákov, akciu a predovšetkým vtipy. 70% - 3*(19.11.2013)

Na rovnakej úrovni ako jednotka. Scény ako Shredderova ruka vyrážajúca spod odpadkov, či finálna mutácia Shreddera vo svojej brakovej epickej estetike prekonávajú originál. Škoda len že miesto zabudnutých mutantov nepovolali Rocksteadyho a Beebopa. Odkaz na Casablancu bol skvelý.(7.9.2012)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 4/10 Hudba 5/10 Efekty 6/10/// +staří známí želvácí, April, Tříska a Trhač -hodně špatná choreografie bojů, žádné výrazné hudební téma, masky/// Rád jsem viděl opět svoje milované hrdiny z dětství. Konkrétně tento film mi vždy utekl, protože jej vysílali o prázdninách v době kdy jsem vždy odjížděl (a už je jedno jestli k moři nebo k babičce), prostě nikdy jsem ho ještě neviděl. Jedničku si pamatuju ještě z kina a trojku už jsem kdysi taky viděl, proto mám pocit, že tento díl je nejslabší (i když nevím jak bych hodnotil v dnešní době ty 2 zmiňované). Nejvíc mi asi vadilo, že kvarteto hrdinů se chovali jak nadržení a nevychovaní puberťáci. Dokonce i Don a Leo, což mě moc netěšilo. Jedinej Mistr byl fakt perfektní, prostě takovej jak ho mám rád. Příběh mírně navazuje na jedničku, jen není příliš výraznej. Prostě dnes už průměr a nostalgie tady nefunguje./// Celkem 54%///(13.8.2007)

Go ninja go....(4.1.2015)

• nash.

Pokračování, které má všechny slabiny druhých dílů, a i když se tu, na rozdíl od jedničky, občas povedl nějaký ten infantilní vtípek a je tu patrná snaha trochu tu šílenost odlehčit, stále to zůstává podprůměrnou komedií, stravitelnou pouze v záchvatu těžké nostalgie.(11.10.2011)

• SeBig

Jak už jsem psal u jedničky, ty želvy mi prostě vtipný nepřijdou. Jasně, snaží se, ale je to spíš vtipný tak pro malý děcko. Příběh byl tak obyčejnej, že mě to po ty hodině začlo srat a strašně nudit. Vím je to kult, noaco mě to prostě nebavilo. Stejnej případ jako Ghostbusters, který jdou svým "vtipem" úplně mimo mě.(24.7.2018)

Trhač se vrátil a sním i jeho věční nepřátelé želvy ninja. Ovšem tentokrát nejde jen o boj želv s Trhačem, ale i o odkrytí původu želváků. Želvy se dostanou do laboratoře, kde vznikl záhadný mutagen, který stojí za jejich vznikem. Otázkou vzniku se zřejmě nejvíce trápí Donatelo. Raphael si z první dílu přenesl svůj vzdor a vztek. Jinak film a bojové scény jsou ještě nadnesenější než v prvním díle a celkovou atmosférou se Tajemství mutagenu blíží více seriálu. Ale řekl bych, že na rozdíl od prvního dílu ubylo akce. Masky jsou také o něco lepší a Tříska už vypadá trochu majestátněji, než ta opelichaná krysa v prvním díle. Zábavný závěr s Vanila Ice k filmu skvěle sedí. Sice pracuje nostalgie, ale oba díly se mi zatím velice líbily a chystám se na třetí.(8.4.2007)

For ME 64%(2.8.2007)

• fleker

jej...to už je let kdy sme u tohodle sedávali...v tý době, kdo neměl nábytek polepenej želvíma samolepkama byl za nehoráznýho lůzra.....nebo jak se tenkrát říkalo ...pokakný prkýnko.......tehdy byl taky, u nás mrňousů, dost oblíbenej strejda roman ze ždírce.....vždycky když přijel, všici se kolem neho slehli a at rikal co rikal, viseli mu u huby a inhalovali kazdy jeho slovo...vostatni dospeli nad tim tenkrat kroutili hlavou....strejc sice celej život tvrdě makal na pile ale jinak byl blbej jak poleno a v jednom kuse smrděl kořalkou....ale to víte děti....v osumdesátym třetim mu chytnul kotouč dva prsty a to .. nám stačilo(8.1.2009)

3 dávám proto, že jsem přeci jen na Želvách v dětství dosti ulétl a samozřejmě taky za Vanillu Ice :).(2.6.2006)

Dvoika je bohužel plná nepříjemných změn,tou první je vyřazení postavy Caseyho,ta druhá změna na postu herečky April.Oboje sice citelně vadí,ale o proti jedničce,má dvoika zajímavější příběh a dokonce jsem to doukal bez problémů a rád,což se o jedničce říct nedalo,tam sem v dospělosti chvílemi trpěl.Trhač se vrátí v plné síle,film se nejvíce podobá kreslené předlohe,je tam spousta fantasy prvků.O kus lepší a poctivější než předchůdce,já se bavil slušně.Nejlepší díl želví série. 55%(1.2.2011)

• Anderton

Z akého-takého kúzla pôvodného filmu mnoho nezostalo, ale nejaké tie hlášky stále fungujú. Celé je to však o triedu nižšie ako minule, čo je výsledkom najmä nijakého finále. A vážne dnes sledovať v "akcii" Vanillu Iceho práve v týchto okamihoch robí z filmu céčkovú záležitosť a podľa tržieb to nebolo cool ani vtedy. Korytnačky musia komentovať aj to, čo vidí divák, čo je možno nejaká vtipná sebereflexia blbosti, možno len výsledok blbosti samotnej. Je síce fajn, že sa osvetlí pôvod korytnačiek, ale mohlo to byť rozvedené trochu viac. Potkanove filozofické kecy (možno ide tiež o paródiu žánru) ohľadom toho, že nie je dôležité...ale...no veď to poznáte, ma múdrejšieho neurobili.(14.4.2018)

Kto raz prepadol tomuto fenoménu, nemôže byť objektívny. Ja som bol fanúšik a nemienim na tom nič meniť.(20.2.2011)

• ARI50

Dvojka mě už moc nezaujala po prvním slibném rozběhu filmu, ale na druhou stranu to ani nevadí.(6.9.2018)

• 5150

30%.. "Hele kámo, mít ksicht jako ty, snažil bych se mít aspoň dobrou povahu."____Tuhle záležitost náležitě ocení zejména mladší diváci a ty starší potěší kromě několika hlášek také třeba cameo Vanilla Ice nebo hezký odkaz na KARATE KID.(19.9.2007)

• st.ranger

Bez licence to takto dopadá, sotva poloviční možnosti.(15.11.2011)

Tak som si znovu pozrel tento môj obľúbený film z detstva (jeden z mnohých - ako krpca ma zvykli prezývať "televízny maniak") a môžem s istotou prehlásiť: Je to neskutočne trápna kravina. Zároveň však môžem dodať, že je to jedna z tých kravín, ktorá ma stále absolútne baví a dokážem sa pri nej výborne zabávať. Niet sa čomu čudovať - máme tu ninja korytnačky, ktoré stále čosi melú, žerú pizzu, originálne (diplomaticky zvolené slovo) sa mlátia, premôžu dve monštrá na ktorých sa dá len smiať, Shreddera zlikvidujú sólom na klávesovej gitare a na konci si ešte stihnú zarapovať s Vanilla Ice. Jediný rozdiel je v tom, že kedysi som sa bavil s filmom a dnes sa bavím na filme samotnom. Cynický výsmech to však nie je, na to mám korytnačky príliš rád. Skôr ide o také nostalgické pousmiatie nad tým, z akých blbín sme boli kedysi hotoví.(6.8.2014)

• ConanVJ

Celkově to samé jako jednička, jen mě zde potěšil Vanilla Ice. Celkově rodínná podívaná s triky na svou dobu dobrými, jen ty masky želváků nic moc. 40% :)(19.12.2017)

Dvojka je víc komedie, větší šílenost a rozhodně dobrá podívaná. Ale jedničku mám v srdci stále na prvním místě :)(5.3.2012)

• Marek1991

Druhý diel je už o niečo lepší od prvého. Mám pocit, že je tu viac akcie a aj viac zábavy. A k tomu ten Ninja rap: "Go ninja, go ninja, go!" Sú tu nové postavy, ale celkovo dej je lepší aj keď to stále nie je ono a je to také hluché. Za ten čas sa tam toho veľa nestalo a niektoré scény, vrátane dialógov sú opäť také amatérske.(12.5.2012)

• MikO_NR_1909

Tvorcom sa teda "podarilo" zničiť moju vcelku obľúbenú animovanú/seriálovú sériu, ktorú som detskými očami vnímal s humornosťou a ľahkosťou a dostalo sa mi dačo podobné, ako s pojašenou filmovou hranou verziou Scooby-Doo. Veľmi zlé tvary obrysov, zbesilé efekty, hlášky pre malomocných. Jediné, čo je rozkošné - parodické vyznenie. Nemyslené v zmysle kvality vtipu a osohu z dobrodružnej jazdy, ale z tých spomínaných tvarov ninja korytnačiek a z nízkeho IQ.(15.10.2015)

I don't believe it... It's like videogames in 3D!!! Nechápu, jak mi mohlo v dětství toto pokračování uniknout a o to větší šok mě čekal, když jsem zjistil, že je The Secret of the Ooze ještě lepší, než jeho předchůdce. Je v něm totiž přesně to, co se od sequelů očekává: víc všeho. Víc pizzy. Víc hlášek. Víc akce. Víc humoru. Víc hudby. Když je řeč o hudbě, závěrečná tanečně-bojová scéna v klubu za doprovodu Vanilla Ice je ztělesněním geniality. Jo, a víc pizzy. Go Ninja, Go Ninja, Go!(28.11.2014)

Fantastickejšie ako prvá časť. Opäť tu máme obľubených hrdinov a ich protivníkov a opäť značná dávka akcie a humoru.(29.9.2010)

• marcek

Proste podprumerna komedie pro mrnata ktery jeste vubec nevi o cem se tam mluvi a o co se jedna. Ale nindzove maji nekdy fakt dobry keci takze 2 hvezdy(13.8.2007)

V podstatě ten samej kalibr, co jednička... kam se hrabou digitální triky na starý dobrý kostýmy!;)(27.12.2010)

Nie tak dobré ako jednotka, ale stále príjemne pobaví.(15.8.2004)

toto je proste kutlova zalezitost a nebudem to riesit z nijakyhmi hnutpmi..kazda cast ninja korytnaciek ******************* hviezniciek..;)(9.2.2007)

• Mishqo

ach jhaj radšej som to nemal znova pozerať a kaziť sa tak ilúzie o mojom obľúbenom filme z detstva..no žiaľbohu z dnešného pohľadu to musím hodnotiť ako celkom prúser no boli aj pasáže ktoré celkom pobavili a plusové body za film z detstva 4/10(13.12.2011)

Vanilla Ice!!!:-)(21.5.2017)

Možno je to trochu neobjektívne, ale ja som s nimi prežil detstvo :-)(18.6.2008)

Komediálně pěkné, bojové scénky ujdou, vtip přízemní, zábava skvělá a závěrečná taneční pasáž pěkná. 55%(2.1.2010)

Hraná verze kultovního seriálu o želvích ninžácích je jednoduchý akční béčko pro děti...všechno tu působí tak nějak naivně a neškodně, že má člověk chvílema chuť usnout. Teda aspon pro mě. Jako dítě jsem tenhle filmek asi neviděl, což je škoda, páč bych z něj byl určitě víc nadšenej. Děj je asi všem známej, jeho zpracování je celkem v poho, akorát vyvedení kostýmů a masek všech zúčastněných mutantů, to je bomba...Mistr Tříska vypadá jako podvyživená liška, želváci jsou jakš takš dobrý a pak hlavně ty dva Trhačovi zpotvořenci - gumová želva, s jakou jsem si hrál, když jsem byl malej a kříženec Yettiho a psa..ani se nedivim, že si Trhač na konci radši shodil barák na hlavu..(20.12.2009)

Nejde to jinak, díky svému dětství je musím do konce života milovat:) tohle je čistě osobní záležitost:)(29.1.2009)

• Ravi

Dvojka sází na želvy, které ale strhávají děj na sebe a své řeči, což mě dost rušilo a otrávilo. Dvojka mi moc sympatická není. 40% = 2/5(1.1.2015)

Nejzábavnější díl ze všech. Go ninja go ninja go!(1.9.2011)

Mnohem slabší než první díl. Želvy nepoužívají zbraně, ale srandovní předměty, bitky nemají šťávu (paradoxně nejlepší je ta úvodní v obchoďáku) a hlášek také ubylo, zato přibylo infantility a přiblbého humoru. Ve finále se to trošku rozjede, Trhač je pořád frajer a dvojice nových mutantů je fajn, stejně jako skvělé číslo s Vanilla Icem, jenže konec je zas totálně zabitý. No těžko to hodnotit očima dospělého, nicméně více jak 50% bych tomu nedal ani jako dítě.(17.1.2013)

Plati vpodstate uplne to same co pro prvni dil. Opet nostalgie a vizuelni styl puvodniho klas. serialu z 80. let. Alespon co se tyce designu zelv (to minim jako pozitivum). Jejich kostymy mi sedi a pusobi zkratka fyzicteji a realneji nez dnesni CGI triky - Bayovy Zelvy Ninja "verze 2014". Humor je opet vice detsky zameren, ale vylozene trapne mi to neprislo. Naopak to pusobilo odlehcene a nenarocne, coz se sem hodi. April hraje jina herecka (P. Turco) a osobne mi pasuje vic. Asiat E. Reyes (Keno) byl tehdy tusim obsazovan i do nejakych kung-fu serialu, takze proc ne, jde mu to a jako "nahrada" Casyeho Jonese z jednicky funguje obstojne. Trhac je opet stejne divne designovany, cili hubenour s obri helmou - proc tohle nezmenili, to nechapu...az Supertrhac, ktery se objevi na konci a hraje ho jiny herec, je takovy, jak bych si ho predstavoval. Jako nepratele zelv tu tvurci stvorili nove mutanty (pes a zelva) - Rahzar a Tokka. Nevim proc ani ve dvojce nevyuzili klasicke Trhacovy sidekicky ze serialu - Rocksteadyho a Bebopa - holt asi chteli byt inovativni...skoda, ale da se to prezit. Celkove tedy prumer a nenarocna podivana opet za zvuku disca "devadesatek" v cele s Vanilla Icem a jeho "Ninja Rapem" :) Uz jen pro to pokoukani, jake byly tehdy "trendy" kosile, kalhoty a ucesy...za to druhy dil zelv stoji :)(14.9.2014)

Kvôli zakomponovaniu ďalších mutagen výtvorov mám túto časť ešte radšej ako prvú.(17.8.2019)

Už to nebylo dobré, jako první díl, ale pobavil jsem se fakt dobře. Nevím, proč změnili image želváků, ale zase taková katastrofa to nebyla. Příběh dobrý, jen už to nestíhá tomu pilotnímu...(6.9.2011)

Hra na lehčí notu tomuhle dílku vyloženě prospívá. Chvílemi je to opravdu neskutečná zábava, nicméně většinou je to buhužel tak trochu vata(17.8.2013)

Druhí Nindžovia sa od tých prvých príliš nelíšia a využívajú to čo fungovalo v prvom diely. Pobavilo úvodné vtipkovanie na adresu stravovacích návykov, kde sa všetci a za všetkých okolností napchávali pizzou. O pôvode korytnačiek sa dozvieme o niečo viac a vracia sa tiež Trhač čo si vyšľachtí po páre prerastených fešákov a na diskotéke rozprúdi tú pravú zábavu. Pokračovanie má rovnaký švih a v ničom nezaostáva.(1.11.2015)

60%(21.4.2018)

Určitě nejlepší díl, druhý díl se nebere tolik vážně a je v něm spousta zábavy a akce, vpodstatě všechno bylo vylepšeno - vzhled trhače a třísky, více vtipných hlášek, lepší scénář atd... především musím vydzvihnout perfektní finále v hudebním klubu a na molu, super, absolutně nechápu zdejší nízké hodnocení, pokud chcete vidět želvy v akci tak tohle je ta nejlepší volba... GO NINJA ! GO NINJA GO ! GO NINJA !(9.5.2007)

no je to hovadina a blbost, ale jako dítě jsem to miloval, proto to nemůžu tak úplně objektivně posoudit. ale o to tu nejde ne? I dneska jsem se u toho bavil a o to jde.(5.9.2010)

• char_t

Mám mnohem radši vážnější jedničku... Jinak učebnicová ukázka problémů druhého dílu: Nebyl záporák, vzkřísili toho z jedničky. Herci chtěli moc peněz, tak přeobsadili většinu postav... Caseyho přeobsadil nešlo, tak místo něj přidáme levnýho teenagera... Levné kostýmy místo CGI fungovaly, tak pořídíme další kostýmy, ještě levnější! Tfuj...(2.9.2014)

• Jakubik

Dvojka trpí klasickým syndromem pokračování. Prostě všeho moc škodí. Možná to lépe vypadá. Možná je i lepší choreografie ale více v paměti mi ukotvila jednička. Sice jsem to viděl nedávnou ale i tak. No ale přes toto všechno se na to dalo vydržet…(16.9.2014)

JAJ, co tady resite proboha, zdyt je to film podle komisku tak nedelejte chytre a nesrovnavejte to s normalnima filmama :D Sranda je že i když miluju želvy tak co se týče bojů zde nejvíce zářil ten jejich asijský kamarád který vypadal jak mladý a hubený Bolo Yeung, pohyboval se perfektne :-)(21.4.2011)

Za ty jejich krunýřky ...(19.10.2011)

• helloween93

Želvy se vracejí, s jinou April a jiným Třískou. Příběh začíná v podstatě po událostech z jedničky. Zbytky Trhačova gangu se reorganizují a Trhač plánuje pomstu pomocí zelené tekutiny. Dvojka evidentně vsadila na vyšší stylovost Želv, humor je infantilnější než v prvním díle, přitlačilo se v hip hopovém soundtracku, hostovala tu dobová hvězdička Vanilla Ice, přibyly další zmutované potvory, prostě typická dvojka. Na druhou stranu zcela bez vysvětlení zmizela postava Eliase Kotease a k ninjům se připojila postava asijského rozvažeče pizzy. Jinak je to jednička přes kopírák. Viděno na AMC. 2*(27.3.2018)

• Oralfabet

Škoda, že tu není celý český název, tak jak je napsán na plakátu: Želví Nindžové 2: Tajemství Tekutiny. Na celém filmu je totiž asi tím nejzábavnějším. Bože, proč jsem se na to vůbec díval? 3/10(30.10.2019)

• kubal18

Prostě pro děcka.. Kreslený seriál je o mnoho lepší.(12.3.2009)

• Valentin

Žánr se nám přesunul úplně do komedie a to vůbec nevadí, díky seriálu z roku 1987 je to přesně poloha, kterou u želváků diváci čekají.(2.2.2011)

Naposledy som to videl ked som chodil asi do druhej triedy na ZS a tak to aj hodnotim(19.4.2007)

Ujetější a bizarnější než jednička, ale pořád dost zábavné na to, aby se na to dalo koukat.(13.9.2008)

Myslel jsem že už jsem na Ninja želvy starej, ale tenhle film mě celkem dostal a pobavil. Dokonce víc než poslední hrané dílko z roku 2007, které je zbytečně moc vážné.(20.12.2009)

Moji hrdinové z dětství......nářez.(19.2.2012)

Úzce navazuje na první díl. Naši čtyři hrdinové si mysleli, že už mají od Trhače nadobro pokoj. Zmýlili se! Trhač čistě náhodou objevuje kapalinu od TGRI, ze které vznikly želvy ninja. A pomocí ní stvoří zrůdy, které mají zničit naše želvy, Vždycky jsem měl sérii o želvých ninjách rád. Jako malý jsem si ji hodně pouštěl Ale pamatuji si, že druhý díl jsem měl vždycky o něco radši. Dnes vidím, že druhý díl má slabší příběh, ale na humoru vůbec nic neztratil....(17.3.2013)

• Lilien

toto už dnes nemôže osloviť nikoho. Ale aspoň sa divák pobaví najmä na Schrederovych monštrách. Tie fakt nemohli myslieť tvorcovia ani zo srandy.(9.9.2014)

Druhe pokracovanie prinasa priblizne rovnaku uroven ako jednotka,len je to viac zabavne a nestraca to ten smrnc,u mna spokojnost a opat pat hviezdiciek...:-)(9.4.2018)

V některých ohledech možná o kapku lepší než první díl, v některých zase horší. Děj je zajimavější, je zde vysvětlen původ kapaliny a vznik želv, vrátí se trhač, který si vyrobí pomocí kapaliny něco jako Rocksteady a Beebop, samozřejmě se vše pokazí a želvy nakonec zvítězí. Tento druhý snímek už není tak temný jako první díl, je zde hodně barev, více vtipů a vtipných soubojů. Dávám stejně jako prvnímu dílu a hodně zde převládá nostalgie. Přece jenom jsou to želvy že.(24.7.2008)

• Stejšn

Ani kreslení mě moc nebavili, ale tohle je vyloženě špatné.(30.12.2009)

Kto by nepoznal korytnačky a nebol na ne v kine? :D.(3.5.2012)

Stále na úrovni, držící se komixové předlohy.(29.8.2013)

Stejně jako díl první, si i tento zaslouží alespoň mírně nadprůměrné hodnocení. Jako malej jsem ho viděl tolikrát, měl bych si ho někdy pustit znovu.(18.8.2014)

Dobrá pohádka. Občas to dospělého člověka pobaví a malé děti mají při koukání úsměv na tváři, jindy zase mají ve tváři napětí. Pro děti byl ten film dělaný a jim se také líbí, takže úspěšná práce.(23.6.2006)

Největší problém želvích nindžů je, že tam není to bojové umění, je to spíš mlácení a fackování typu Bud Spencer/Terence Hill. Dvojka je víc crazy, včetně infantilních mutantů, Vanilkovýho Zmrzliny nebo MegaTrhače. 70 %(31.8.2014)

Nejlepší filmové zpracování kreslených ninja želv. Vytvořeno v době, kdy digitální triky byly v plenkách, takže po trikové stránce primitivnější nicméně hodné obdivu.(12.5.2017)

Druhý snímek o ninja želvácích přišel po uvedení prvního snímku velice rychle. Sklidil takový úspěch, že tvůrci neotáleli a rychle se pustili do pokračování, který byl uveden hned na druhý rok. A tak se vrátili všichni známí aktéři. Dějově to už ale dosti skřípe a vůbec to celkově působí nějak kostrbatě. To je tak, když se moc spěchá a na patřičné zpracování scénáře se nedá dostačující čas. Hlavní devizou ale je, že první snímek byl zaměřen převážně na dospívající diváky a tento druhý už cílí pro ty mladší. Pro ně je tedy koncepce filmu daleko příznivější už vzhledem podstatného snížením projevu přeci jen agresivní povahy. A tím bylo veškeré zábavnosti učiněno za dost. Veselá atmosféra však zůstala a menší děti to snad potěšilo, ale kdo prošel drsnějším prvním snímkem a očekává to samé, tohle může s přehledem vynechat. Je to prostě úplně jiný film.(9.2.2019)

Jednička se mi líbila vždicky víc než TAJEMSTVÍ KAPALINY. Kostýmy jsou o trošku lepší ale děj nic moc. Tenhle díl zachranují 3 věci. Želvy,souboje a celkem sranda. 90 procent.(27.12.2009)

Jeden z velkých hitů mého mládí ... tenhle díl jsem měl nejradši a viděl jsem ho snad 20x. "Michelangello, Leonardo, Donatello a Rafael - všichni dobří končí na e " :-))(19.8.2010)

• EVIM

"opravdu moc pěkný film!"(11.4.2011)

Druhé hrané pokračovanie ninja korytnačej série so sebou prináša podobnú dejovú schému ako v jednotke, len s tým rozdielom, že je to o niečo menej seriózne a preto aj zábavnejšie. Noví mutanti, nové kostýmy a trošku aj z poodhalenia zrodu našich ninja kámošov. Musím povedať, že asi ma to bavilo o trošku viac ako jednotka, ale v zásade sa stále jedná len o béčkovú zábavu s lacným podtónom. Nostalgia ale veľká. 55 %(10.7.2016)

Pořád solidní oddechová zábavička. Kvalitou se od prvního dílu zas tak moc neliší.(21.3.2009)

Jednoznačně slabší než jednička i děj míň povedený jediný co se povedlo je hezčí April. Dávám 55%.(14.4.2010)

• VanBradley89

Smůla tohoto pokračování je, že jsem ho viděl až o mnoho let později než originál. Byl jsem tedy o něco starší a v hlavě jsem měl temnější tón jedničky. Proto mi tenhle přišel až moc naivní a dětinský. Ale takoví želváci přece byli. Chyba asi nebude ve filmu, ale spíš ve mě.(13.10.2012)

Psal jsem to i u jedničky a píšu to i tady. V dětství jsem to miloval a pouštěl si to tolikrát dokola dokud VHSka neodešla do věčných lovišť. :-)(25.2.2013)

Oproti prvnímu dílu zde chyběl Casey Jones, což mně jako asi jediná věc na tomhle pokračování vadilo...(13.5.2015)

Na tú dobu dokonalé vtipné mimiky tváre masiek a neskutočne vtipné :) dnes? neviem...pozriem si to po tých rokoch odznova :)(18.12.2015)

Nechápu to zdejší podprůměrné hodnocení. Víte vůbec, že se psal rok 1991? Nějaké CGI efekty byly ještě dalece v plenkách a pokud se někdo podívá na to, jak byly vyřešeny masky, musí tvůrcům jen závidět, že to zvládli tak bravurně. Film je vtipný, masky jsou skvělé (a jak pořád říkám, přijdou mi mnohem lepší než ty CGI ptákoviny nových želv), příběh i ztvárnění je prostě komiksové tak, jak by to mělo být. Takové vždycky želvy byly a budou. Za tenhle filmek jsem rád.(21.9.2017)

Podarene pokracovanie zo spinavych ulic New Yorku, plneho kriminality a tahajuceho sa horuceho syra na cerstvo ukrojenom kusku pizze. Ceresnickou na pizzi je koncert Vanilla Ice v zaverecnej scene filmu. Davam o hviezdu viac nez prvemu dielu.(30.10.2017)

• soukyd33

Humor, ale jinak nic nečekejte. Stejně jako první díl, tak i tento se moc neukázal. Trhač dostal nakládačku a jeho dvě příšery zmizeli. No a to je asi vše. Příběh o ničem, ale Soundtrack super. Hvězdiček 2**(9.12.2018)

• stenyek

Po zhlédnutí má člověk chuť na želví polévku, ozdobit se šperkem z želvoviny a podobně...(30.12.2009)

Povedená akční fantasy, která se daří docela obstojně napodobovat úžasnou komixovou předlohu. Film hýří humorem a skvělou náladou. Vše je dokonale přiostřeno řadou bojových akčních scén, kterým nechybí spád a ani vtip. Děj je poutavý a rozhodně nenudí. A humor v podání Leonarda, Donatella, Rafaela a Michelangela mě vždycky dobře pobaví. Nakonec asi největším plusem jsou opravdu vydařené masky hlavních hrdinnů.(29.10.2010)

prostě moje srdcovka...poslední bitka je prostě geniální a k tomu Ernie Reyes Jr... :-)(10.7.2014)