Želví nindžové II

• slovenský

Mladé ninja korytnačky II. Tajomstvo bahna

Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA / Hong Kong, 1991, 88 min

Dvoika je bohužel plná nepříjemných změn,tou první je vyřazení postavy Caseyho,ta druhá změna na postu herečky April.Oboje sice citelně vadí,ale o proti jedničce,má dvoika zajímavější příběh a dokonce jsem to doukal bez problémů a rád,což se o jedničce říct nedalo,tam sem v dospělosti chvílemi trpěl.Trhač se vrátí v plné síle,film se nejvíce podobá kreslené předlohe,je tam spousta fantasy prvků.O kus lepší a poctivější než předchůdce,já se bavil slušně.Nejlepší díl želví série. 55%(1.2.2011)

Mnohem slabší než první díl. Želvy nepoužívají zbraně, ale srandovní předměty, bitky nemají šťávu (paradoxně nejlepší je ta úvodní v obchoďáku) a hlášek také ubylo, zato přibylo infantility a přiblbého humoru. Ve finále se to trošku rozjede, Trhač je pořád frajer a dvojice nových mutantů je fajn, stejně jako skvělé číslo s Vanilla Icem, jenže konec je zas totálně zabitý. No těžko to hodnotit očima dospělého, nicméně více jak 50% bych tomu nedal ani jako dítě.(17.1.2013)

Plati vpodstate uplne to same co pro prvni dil. Opet nostalgie a vizuelni styl puvodniho klas. serialu z 80. let. Alespon co se tyce designu zelv (to minim jako pozitivum). Jejich kostymy mi sedi a pusobi zkratka fyzicteji a realneji nez dnesni CGI triky - Bayovy Zelvy Ninja "verze 2014". Humor je opet vice detsky zameren, ale vylozene trapne mi to neprislo. Naopak to pusobilo odlehcene a nenarocne, coz se sem hodi. April hraje jina herecka (P. Turco) a osobne mi pasuje vic. Asiat E. Reyes (Keno) byl tehdy tusim obsazovan i do nejakych kung-fu serialu, takze proc ne, jde mu to a jako "nahrada" Casyeho Jonese z jednicky funguje obstojne. Trhac je opet stejne divne designovany, cili hubenour s obri helmou - proc tohle nezmenili, to nechapu...az Supertrhac, ktery se objevi na konci a hraje ho jiny herec, je takovy, jak bych si ho predstavoval. Jako nepratele zelv tu tvurci stvorili nove mutanty (pes a zelva) - Rahzar a Tokka. Nevim proc ani ve dvojce nevyuzili klasicke Trhacovy sidekicky ze serialu - Rocksteadyho a Bebopa - holt asi chteli byt inovativni...skoda, ale da se to prezit. Celkove tedy prumer a nenarocna podivana opet za zvuku disca "devadesatek" v cele s Vanilla Icem a jeho "Ninja Rapem" :) Uz jen pro to pokoukani, jake byly tehdy "trendy" kosile, kalhoty a ucesy...za to druhy dil zelv stoji :)(14.9.2014)

• fleker

jej...to už je let kdy sme u tohodle sedávali...v tý době, kdo neměl nábytek polepenej želvíma samolepkama byl za nehoráznýho lůzra.....nebo jak se tenkrát říkalo ...pokakný prkýnko.......tehdy byl taky, u nás mrňousů, dost oblíbenej strejda roman ze ždírce.....vždycky když přijel, všici se kolem neho slehli a at rikal co rikal, viseli mu u huby a inhalovali kazdy jeho slovo...vostatni dospeli nad tim tenkrat kroutili hlavou....strejc sice celej život tvrdě makal na pile ale jinak byl blbej jak poleno a v jednom kuse smrděl kořalkou....ale to víte děti....v osumdesátym třetim mu chytnul kotouč dva prsty a to .. nám stačilo(8.1.2009)

Dvojka každým coulem, jiná je April, jiný je Tříska. Horší je soundtrack, méně fatální je zápletka. Ale právě pro to (díky tomu), je to pořád solidní součást staré dobré želví trilogie. Tak či tak jedničku z mých vzpomínek nevymýtila a od trojky neodvrátila.(26.8.2009)

• - Film je věnován památce Jima Hensona, tvůrce seriálu Muppet Show (od r. 1976). (JORDY)

• - Během natáčení scény, kde jsou želvy chycené v síti a pádají na zem, si jeden z kaskadérů zlomil kotník. (JORDY)

• - Herec Ernie Reyes Jr., ktorý si zahral Kena, sa podieľal aj na prvom dieli z roku 1990 ako kaskadér. (donnie22)