Želví nindžové II

• slovenský

Mladé ninja korytnačky II. Tajomstvo bahna

Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA / Hong Kong, 1991, 88 min

Tak som si znovu pozrel tento môj obľúbený film z detstva (jeden z mnohých - ako krpca ma zvykli prezývať "televízny maniak") a môžem s istotou prehlásiť: Je to neskutočne trápna kravina. Zároveň však môžem dodať, že je to jedna z tých kravín, ktorá ma stále absolútne baví a dokážem sa pri nej výborne zabávať. Niet sa čomu čudovať - máme tu ninja korytnačky, ktoré stále čosi melú, žerú pizzu, originálne (diplomaticky zvolené slovo) sa mlátia, premôžu dve monštrá na ktorých sa dá len smiať, Shreddera zlikvidujú sólom na klávesovej gitare a na konci si ešte stihnú zarapovať s Vanilla Ice. Jediný rozdiel je v tom, že kedysi som sa bavil s filmom a dnes sa bavím na filme samotnom. Cynický výsmech to však nie je, na to mám korytnačky príliš rád. Skôr ide o také nostalgické pousmiatie nad tým, z akých blbín sme boli kedysi hotoví.(6.8.2014)

Dvoika je bohužel plná nepříjemných změn,tou první je vyřazení postavy Caseyho,ta druhá změna na postu herečky April.Oboje sice citelně vadí,ale o proti jedničce,má dvoika zajímavější příběh a dokonce jsem to doukal bez problémů a rád,což se o jedničce říct nedalo,tam sem v dospělosti chvílemi trpěl.Trhač se vrátí v plné síle,film se nejvíce podobá kreslené předlohe,je tam spousta fantasy prvků.O kus lepší a poctivější než předchůdce,já se bavil slušně.Nejlepší díl želví série. 55%(1.2.2011)

Plati vpodstate uplne to same co pro prvni dil. Opet nostalgie a vizuelni styl puvodniho klas. serialu z 80. let. Alespon co se tyce designu zelv (to minim jako pozitivum). Jejich kostymy mi sedi a pusobi zkratka fyzicteji a realneji nez dnesni CGI triky - Bayovy Zelvy Ninja "verze 2014". Humor je opet vice detsky zameren, ale vylozene trapne mi to neprislo. Naopak to pusobilo odlehcene a nenarocne, coz se sem hodi. April hraje jina herecka (P. Turco) a osobne mi pasuje vic. Asiat E. Reyes (Keno) byl tehdy tusim obsazovan i do nejakych kung-fu serialu, takze proc ne, jde mu to a jako "nahrada" Casyeho Jonese z jednicky funguje obstojne. Trhac je opet stejne divne designovany, cili hubenour s obri helmou - proc tohle nezmenili, to nechapu...az Supertrhac, ktery se objevi na konci a hraje ho jiny herec, je takovy, jak bych si ho predstavoval. Jako nepratele zelv tu tvurci stvorili nove mutanty (pes a zelva) - Rahzar a Tokka. Nevim proc ani ve dvojce nevyuzili klasicke Trhacovy sidekicky ze serialu - Rocksteadyho a Bebopa - holt asi chteli byt inovativni...skoda, ale da se to prezit. Celkove tedy prumer a nenarocna podivana opet za zvuku disca "devadesatek" v cele s Vanilla Icem a jeho "Ninja Rapem" :) Uz jen pro to pokoukani, jake byly tehdy "trendy" kosile, kalhoty a ucesy...za to druhy dil zelv stoji :)(14.9.2014)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 4/10 Hudba 5/10 Efekty 6/10/// +staří známí želvácí, April, Tříska a Trhač -hodně špatná choreografie bojů, žádné výrazné hudební téma, masky/// Rád jsem viděl opět svoje milované hrdiny z dětství. Konkrétně tento film mi vždy utekl, protože jej vysílali o prázdninách v době kdy jsem vždy odjížděl (a už je jedno jestli k moři nebo k babičce), prostě nikdy jsem ho ještě neviděl. Jedničku si pamatuju ještě z kina a trojku už jsem kdysi taky viděl, proto mám pocit, že tento díl je nejslabší (i když nevím jak bych hodnotil v dnešní době ty 2 zmiňované). Nejvíc mi asi vadilo, že kvarteto hrdinů se chovali jak nadržení a nevychovaní puberťáci. Dokonce i Don a Leo, což mě moc netěšilo. Jedinej Mistr byl fakt perfektní, prostě takovej jak ho mám rád. Příběh mírně navazuje na jedničku, jen není příliš výraznej. Prostě dnes už průměr a nostalgie tady nefunguje./// Celkem 54%///(13.8.2007)

Nechápu to zdejší podprůměrné hodnocení. Víte vůbec, že se psal rok 1991? Nějaké CGI efekty byly ještě dalece v plenkách a pokud se někdo podívá na to, jak byly vyřešeny masky, musí tvůrcům jen závidět, že to zvládli tak bravurně. Film je vtipný, masky jsou skvělé (a jak pořád říkám, přijdou mi mnohem lepší než ty CGI ptákoviny nových želv), příběh i ztvárnění je prostě komiksové tak, jak by to mělo být. Takové vždycky želvy byly a budou. Za tenhle filmek jsem rád.(21.9.2017)

• - Tokka and Rahzar, dvě zmutovaná monstra v tomto filmu, se poprvé objevili v kresleném seriálu Želvy Ninja v roce 1987, a to pouze jednou v jedné epizodě v 7. sérii. Poté se objevili v animované sérii až v roce 1993 také v sedmé sezóně v jedné z epizod. Byly to nekontrolovatelní mutanti, které stvořil Trhač, když vystavil některá zvířata ze zoologické zahrady mutagenní látce o několik let dříve. Dále se objevily ve dvou nekanonových komiksech v limitované edici „Turtle Soup“. Tokka byl mazlíčkem April O'Neilové, který se změnil v mutanta, když kousl Raphaela a byl infikován jeho mutagenní krví. Razhar byl zmutovaný pes, kterého stvořil Krang. (ajaxx)

• - Herec Ernie Reyes Jr., ktorý si zahral Kena, sa podieľal aj na prvom dieli z roku 1990 ako kaskadér. (donnie22)

• - Film je věnován památce Jima Hensona, tvůrce seriálu Muppet Show (od r. 1976). (JORDY)