Vydírání (TV film)

Scénografie:

David Fischer

Kostýmy:

Susan De Laval

Komentáře uživatelů k TV filmu (1)

• anais

Lacině vyhlížející snímek, který si vystačí s téměř komorním obsazením asi pěti lidí. Přibližně dvě třetiny filmu se zdá, že se jedná o obyčejnou televizní blbovinu, ve které jsou karty jasně rozdány a vlastně ji ani nemá smysl sledovat. Nebezpečného gangstera (jímž asi je, ale ve filmu se to neprojeví), kterého hraje Saxon podvádí manželka. Jí a jejího milence začne někdo vydírat, a oni musí sehnat peníze, dřív než se to gangster dozví. Tolik k ději. Celý film se odehrává takovém, v-l-á-č-n-é-m tempu, které nedokáže narušit ani dvojce trapných, rádobyerotických scén. Z polospánku mě probrala až závěrečná třetina filmu, v níž se všechny vztahy postav promíchají tak neuvěřitelným a chaotickým způsobem, až si člověk říká, proč jenom ten scénárista, když už má takový talent na dějové zvraty, proč se nesnažil víc a nenapsal něco lepšího. Než koukat na tenhle film, podívejte se na Wild things s Neve Campbell. Zašmodrchané to je taky, ale cesta k rozuzlení je mnohem příjemnější.(25.11.2004)