Věřte nevěřte (TV seriál)

Beyond Belief: Fact or Fiction

Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Horor / Sci-Fi

USA, 1997–2002, 44 h 30 min (Minutáž: 44–60 min)

Jonathan Frakes, James Brolin, Johnny Whitaker, Don LaFontaine, Joel Gretsch, Jewel Staite, Hector Elias, Emily Holmes, Frances Bay, Aaron Douglas, Angus Scrimm, Pasha D. Lychnikoff, Karin Konoval, Daphne Ashbrook, Gary Anthony Williams, Lewis Smith, Vanessa Parise, Jazsmin Lewis, Tanja Reichert, Kimberly Oja, Jackson Douglas, Jody Thompson, Constance Zimmer, Al Sapienza, Cara Jedell, Jesse Moss, Thom Barry, Kirsten Zien, Charles Dierkop, Christine Chatelain, Anthony Montgomery, Stan Kirsch, Lauren Lee Smith, Don Swayze, Lorna Raver, Nick Vallelonga, Merrilyn Gann, Danielle Nicolet, Donald Gibb, James Morrison, Michelle Harrison, Aki Aleong, Kevan Ohtsji, Anita Barone, Josh Randall, Kimmy Robertson, Lee Purcell, Avery Schreiber, Lorna Scott, Chuck McCann, Aldis Hodge, Charlotte Chatton, Brittney Irvin, Sydney Walsh, Michele Lamar Richards, Kent McCord, Bill Ferrell, Patricia Charbonneau, Jeff Daniel Phillips, Camille Sullivan, Corey Large, Ian Bohen, D.C. Douglas, Rance Howard, David Starzyk, Maree Cheatham, Edwin Hodge, Lyle Kanouse, Elise Muller, Mary Frann, Lisa Langlois, David O'Donnell, A.C. Peterson, Duncan Fraser, Persia White, Ocean Hellman, Stephen Quadros, Robert F. Lyons, Mark L. Taylor, Max Gail, Tricia Leigh Fisher, Caitlin Dulany, Claude Duhamel, Secunda Smith, Robert Moloney, Michael Fairman, Mary Jo Catlett, Del Zamora, Larry Thomas, Felton Perry, Justin Chatwin, Christie Lynn Smith, Michael Kopsa, Calum Worthy, Eric Christian Olsen, Michael Ensign, Jack Carter, Henry Darrow, Raquel Gardner, Andrew Moxham, Joseph Ruskin, Antonia Bogdanovich, Nels Lennarson, Alan Fudge, Carmen Zapata, Zack Duhame, Mason Adams, Tim DeZarn, Allan Rich, J. Kenneth Campbell, John Prosky, William Bassett, Basil Hoffman, Lisa Kaminir, Alf Humphreys, Ellen Albertini Dow, Christopher Titus, Lance E. Nichols, Les Lannom, Trevor Lissauer, Jordan Warkol, Joel Polis, Link Baker, Tom Woodruff Jr., Chick Vennera, Roy Brocksmith, Julien Cesario, Bill Henderson, Tom Jourden, Jeff Doucette, Dave Florek, Ursula Brooks, Robert DiTillio, Nils Allen Stewart, Barbara Whinnery, Frederick Coffin, Francis Guinan, Carlos Lacámara, Kevin Jackson, Gillian Barber, Peter New, Tom Pickett, Jim Shield, Bill Dow, Ki Yurij, Gerry Rousseau, Matt Nolan, Sean Campbell, Lou Richards, Kyle Cassie, E.J. Callahan, Stephanie Erb, Jan Schweiterman, Aaron Craven, Craig March, Franc Ross, Richard Eden, Billy Beck, Eve Brenner, John Livingston, John Snyder, Jeff Harlan, Stoney Jackson, Bill Mondy, Larry Gelman, Daryl Anderson, Elliott Grey, Miranda Bailey, Frank Doubleday, Susan Chuang, Barry Livingston, Marsha Clark, Christina Jastrzembska, Patricia Zentilli, Merle Kennedy, Alvin Sanders, Max Alexander, Byron Minns, Toni Kalem, Chad Gabriel, John Furey, Jim Metzler, Marisa Coughlan, Steve Eastin, Tony Plana, Allan Kolman, Holly Fields, Judith Hoag, Brian Van Holt, Ruth de Sosa, Molly Cheek, James Stephens, Brian Klugman, Robert Noble, Ted Rooney, John Billingsley, Adam Wylie, Mick Cain, Gregory Sierra, Danielle Keaton, Jon Van Ness, Pat Crawford Brown, Jennifer Crystal Foley, Rosalind Allen, Shane Meier, Grace Park, Lee Tockar, Peter LaCroix, Andy Thompson, Mackenzie Gray, Ryan Robbins, Steve Bacic, Jennifer Copping, David Kaye, Christopher Shyer, Rob Lee, Gordon Currie, Laura Harring, Ann Turkel, Kelsey Mulrooney, Robert Curtis Brown, John S. Davies, David Denman, Paul Ganus, Mary Woronov, Shane Brolly, William Smith, Nathan Anderson, Evan Jones, Tim Quill, Warren Takeuchi, Megan Leitch, Richard Vidan, Joe Dain, Dion Johnstone, David Kopp, G. Patrick Currie, Jeffrey Vincent Parise, Kathleen Duborg, Billy Wickman, Simon Longmore, Jamielyn Lippman, Timothy Patrick Quill, Michael Yama, Brian Haley, Justin Urich, Bart Braverman, John Hostetter, Haig Sutherland, Jonathan Fraser, Leslie Bevis, Kay E. Kuter, David Carpenter, Ben Slack, Josh Wolford, Chuck Carrington, Ben Reed, Dustin Voigt, Raymond Lynch, Rhonda Dent, Christopher John Fields, Jeff Austin, Don Hood, Robert Peters, Shannon Wilcox, Gloria Gifford, Mia Cottet, Josh Clark, Shelby Leverington, Robert Harvey, Brian McGovern, Harvey Silver, Tom Hatten, Mimi Cozzens, Betty McGuire, Frank Novak, Veronica Lauren, Jean Speegle Howard, Edward Edwards, Charles Carroll, Joe Howard, Nicholas Mele, Gwen McGee, Harrison Young, Pamela Kosh, Peter Hanlon, Campbell Lane, Danna Hansen, Michael Corbett, Gene Mitchell, Nancy Linari, Bridget Flanery, Laurie O'Brien, Paul Gleason, Kevin West, Virginya Keehne, Meghan Black, Benita Ha, Mary Stein, Réal Andrews, William Marquez, Conrad Bachmann, Desiree Zurowski, Beverley Breuer, Elayn J. Taylor, Joseph Will, Cliff Bemis, Diana C. Weng, Steve Bean, Robert Cicchini, Janice Lynde, Gary Imhoff, Brian Fitzpatrick, Laurie Lathem, Byron Lawson, Julie Patzwald, William Samples, David Ruprecht, Kitty Swink

hele neurážej,,,já na to koukal...a ikdyž spousta toho vypada jako vymysl, po mejch zkusenostech z poslednich dvou mesicu ..kdo vi.. tak kupříkladu mě už šestej tejden vkuse pronásleduje venku neviditelnej vágus,,teda, aspon to tak vypadá, ponevac ackoli kolem me bylo ve chvili kdyz sem s nim mluvil plno lidi, nikdo ho prej nevidel,,,,zacina to vetsinou tak ze se mi rozváze tkanicka, ja poslu ostatni dal, ze je jako pak dozenu a ve chvili kdy se vzdalej na me zezadu nekdo volá takovým chraplavým tahavým hlasem "halóóóó.....haloooooo" a kdyz neraguju, tak pochvili se zezadu ozve "halooooo .....studenteeee"....tak se jako votocim a je tam, pak se me ptá co studuju a jestli vim kdy je ulice svaty anežky, že se mu tam porouchalo auto,,,kdyz mu povim ze sem vo ni vzivote neslysel, neviditelnej vágus me slusne pozádá, jestli bych mu nepucil dve kila, s tim ze mi je potom posle postou.. do vobliceje mu vetsinou neni videt ale z huby je mu cejtit fernet...naposledy me oslovil vcera v jednu ráno...... to uz bylo poctvry za posledni tri tejdny...tak mu ríkám "hele, bubáku, todle uz si mi vyprávěl minulý úterý, já ti zádný prachy nedám, stejně nejseš vopravdovej,,,a von povídá "ne, ne , to musí bejt ňáký nedorozumení", pak prebeh ulici a nez sem si udelal na bote druhou smycku, byl pryč.... no a kdyz to pak nekomu vyprávim tak mi to neveri....a to sem se este nikomu nesveril, jak sem jel tudle autem do mesta, a na svetlech potkám sám sebe, jak jedu proti sobě na kole(2.6.2009)

• Anderton

Ja som neuveril v tomto seriáli ani jednej historke. Myšlienka seriálu spočíva v tom, že nám na konci uvádzač seriálu prezradí, či sa nadprirodzená udalosť stala, alebo nie. Takže to máme veriť, že tie, ktoré čerpali zo "skutočných udalostí", majú natoľko dôveryhodný zdroj, že tomu môžeme veriť? Čiže napätie je okamžite fuč, pretože je to samozrejme blbosť. Škoda, ak by sa tomuto spestreniu na konci tvorcovia vyhli, mohol to byť fajn mysteriózny seriál.(5.10.2012)

Některé epizody dokáží velmi slušně odrovnat. Nedoporučoval bych to lidem náchylným na horory. Nikdy jsem moc nevěřil pravdivosti příběhů, ale i tak je to dobře podáno a natočeno. Postupem času se z jednotlivých dílů stala pouze ohraná písnička (někdo kdo už je mrtvý byl viděn nebo udělal něco šokujícího, ale je to tak skutečně?). Zajímavost se tomu určitě nedá upřít. Co je už velmi diskutabilní je "fair-play" tohoto seriálu.(11.1.2008)

Mám rád tajemno (esoterično), iracionální životní příběhy, fascinují mne odjakživa, i když některé z nich jsou tu kolikrát označeny jen nálepkou fikce, co není může jednou být. Oceňuji především snahu, vůbec s něčím takovým přijít, zkuste si to sami netolerantní remcalové:-)...Démonický moderátor Frakes byl jednoznačně nejlepší!(21.5.2006)

Najmystickejší seriál, z ktorého mi vždy nabieha husia koža. Do jedného príbehu ( vzhruba 8 minút ) nasiaknu celú energiu strachu, kde ste radi, kedy máte čistý pohľad a nástup hudby či kameramanské klamanie tela považujete sa zrod mrazivej neistoty. Jonathan Frakes svojím úškrnom udáva desivé tempo najmrazivejšiemu seriálu a vôbec ma nezaujímajú reálne pseudoprepojenia so "skutočnými udalosťami". Podstatný je pre mňa divácky zážitok, aký som pociťoval už od detstva pri spomienkach na to...(5.9.2012)

• - Stávalo se, že po vysílání volali do televize lidé, kteří tvrdili, že daný příběh, označený jako smyšlený, se jim skutečně stal. (Langy10)

• - Celkem bylo v seriálu uvedeno 225 různých příběhů, 132 pravdivých a 93 vymyšlených. (KucC)

• - Tato epizoda má jako jediná jinou podkresovou hudbu než všechny ostatní epizody. (David7)