Věřte nevěřte (TV seriál)

Beyond Belief: Fact or Fiction

Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Horor / Sci-Fi

USA, 1997–2002, 44 h 30 min (Minutáž: 45x43 min)

Jonathan Frakes, James Brolin, Johnny Whitaker, Don LaFontaine, Joel Gretsch, Jewel Staite, Hector Elias, Emily Holmes, Frances Bay, Aaron Douglas, Angus Scrimm, Pasha D. Lychnikoff, Karin Konoval, Daphne Ashbrook, Gary Anthony Williams, Lewis Smith, Vanessa Parise, Jazsmin Lewis, Tanja Reichert, Kimberly Oja, Jackson Douglas, Jody Thompson, Constance Zimmer, Al Sapienza, Cara Jedell, Jesse Moss, Thom Barry, Kirsten Zien, Charles Dierkop, Christine Chatelain, Anthony Montgomery, Stan Kirsch, Lauren Lee Smith, Don Swayze, Lorna Raver, Nick Vallelonga, Merrilyn Gann, Danielle Nicolet, Donald Gibb, James Morrison, Michelle Harrison, Aki Aleong, Kevan Ohtsji, Anita Barone, Josh Randall, Kimmy Robertson, Lee Purcell, Avery Schreiber, Lorna Scott, Chuck McCann, Aldis Hodge, Charlotte Chatton, Brittney Irvin, Sydney Walsh, Michele Lamar Richards, Kent McCord, Bill Ferrell, Patricia Charbonneau, Jeff Daniel Phillips, Camille Sullivan, Corey Large, Ian Bohen, D.C. Douglas, Rance Howard, David Starzyk, Maree Cheatham, Edwin Hodge, Lyle Kanouse, Elise Muller, Mary Frann, Lisa Langlois, David O'Donnell, A.C. Peterson, Duncan Fraser, Persia White, Ocean Hellman, Stephen Quadros, Robert F. Lyons, Mark L. Taylor, Max Gail, Tricia Leigh Fisher, Caitlin Dulany, Claude Duhamel, Secunda Smith, Robert Moloney, Michael Fairman, Mary Jo Catlett, Del Zamora, Larry Thomas, Felton Perry, Justin Chatwin, Christie Lynn Smith, Michael Kopsa, Calum Worthy, Eric Christian Olsen, Michael Ensign, Jack Carter, Henry Darrow, Raquel Gardner, Andrew Moxham, Joseph Ruskin, Antonia Bogdanovich, Nels Lennarson, Alan Fudge, Carmen Zapata, Zack Duhame, Mason Adams, Tim DeZarn, Allan Rich, J. Kenneth Campbell, John Prosky, William Bassett, Basil Hoffman, Lisa Kaminir, Alf Humphreys, Ellen Albertini Dow, Christopher Titus, Lance E. Nichols, Les Lannom, Trevor Lissauer, Jordan Warkol, Joel Polis, Link Baker, Tom Woodruff Jr., Chick Vennera, Roy Brocksmith, Julien Cesario, Bill Henderson, Tom Jourden, Jeff Doucette, Dave Florek, Ursula Brooks, Robert DiTillio, Nils Allen Stewart, Barbara Whinnery, Frederick Coffin, Francis Guinan, Carlos Lacámara, Kevin Jackson, Gillian Barber, Peter New, Tom Pickett, Jim Shield, Bill Dow, Ki Yurij, Gerry Rousseau, Matt Nolan, Sean Campbell, Lou Richards, Kyle Cassie, E.J. Callahan, Stephanie Erb, Jan Schweiterman, Aaron Craven, Craig March, Franc Ross, Richard Eden, Billy Beck, Eve Brenner, John Livingston, John Snyder, Jeff Harlan, Stoney Jackson, Bill Mondy, Larry Gelman, Daryl Anderson, Elliott Grey, Miranda Bailey, Frank Doubleday, Susan Chuang, Barry Livingston, Marsha Clark, Christina Jastrzembska, Patricia Zentilli, Merle Kennedy, Alvin Sanders, Max Alexander, Byron Minns, Toni Kalem, Chad Gabriel, John Furey, Jim Metzler, Marisa Coughlan, Steve Eastin, Tony Plana, Allan Kolman, Holly Fields, Judith Hoag, Brian Van Holt, Ruth de Sosa, Molly Cheek, James Stephens, Brian Klugman, Robert Noble, Ted Rooney, John Billingsley, Adam Wylie, Mick Cain, Gregory Sierra, Danielle Keaton, Jon Van Ness, Pat Crawford Brown, Jennifer Crystal Foley, Rosalind Allen, Shane Meier, Grace Park, Lee Tockar, Peter LaCroix, Andy Thompson, Mackenzie Gray, Ryan Robbins, Steve Bacic, Jennifer Copping, David Kaye, Christopher Shyer, Rob Lee, Gordon Currie, Laura Harring, Ann Turkel, Kelsey Mulrooney, Robert Curtis Brown, John S. Davies, David Denman, Paul Ganus, Mary Woronov, Shane Brolly, William Smith, Nathan Anderson, Evan Jones, Tim Quill, Warren Takeuchi, Megan Leitch, Richard Vidan, Joe Dain, Dion Johnstone, David Kopp, G. Patrick Currie, Jeffrey Vincent Parise, Kathleen Duborg, Billy Wickman, Simon Longmore, Jamielyn Lippman, Timothy Patrick Quill, Michael Yama, Brian Haley, Justin Urich, Bart Braverman, John Hostetter, Haig Sutherland, Jonathan Fraser, Leslie Bevis, Kay E. Kuter, David Carpenter, Ben Slack, Josh Wolford, Chuck Carrington, Ben Reed, Dustin Voigt, Raymond Lynch, Rhonda Dent, Christopher John Fields, Jeff Austin, Don Hood, Robert Peters, Shannon Wilcox, Gloria Gifford, Mia Cottet, Josh Clark, Shelby Leverington, Robert Harvey, Brian McGovern, Harvey Silver, Tom Hatten, Mimi Cozzens, Betty McGuire, Frank Novak, Veronica Lauren, Jean Speegle Howard, Edward Edwards, Charles Carroll, Joe Howard, Nicholas Mele, Gwen McGee, Harrison Young, Pamela Kosh, Peter Hanlon, Campbell Lane, Danna Hansen, Michael Corbett, Gene Mitchell, Nancy Linari, Bridget Flanery, Laurie O'Brien, Paul Gleason, Kevin West, Virginya Keehne, Meghan Black, Benita Ha, Mary Stein

Jo, to byl velmi zajímavý nápad autorů, převést nadpřirozeno do TV. Musím se přiznat, že u některých dílů jsem měl „husí“ kůži, zvláště u těch, kde např. se setkal kamarád s kamarádem po dlouhé době na obědě. A když pak vyprávěl jeden můž ze setkání dalšímu svému kamarádovi, že byl dnes na obědě s dávným přítelem, tak on se divil, protože ten kamarád z obědu byl už dávno mrtvý.(18.6.2008)

Mám rád tajemno (esoterično), iracionální životní příběhy, fascinují mne odjakživa, i když některé z nich jsou tu kolikrát označeny jen nálepkou fikce, co není může jednou být. Oceňuji především snahu, vůbec s něčím takovým přijít, zkuste si to sami netolerantní remcalové:-)...Démonický moderátor Frakes byl jednoznačně nejlepší!(21.5.2006)

Mysteriózní seriál, který uvádí člen Star Treku. Pokud ani teď netušíte co máte před sebou tak vězte, že se jedná o seriál, který aktivně využívá vašich úsudků, kdy samy rozhodnete, jestli jednotlivému příběhu chcete věřit a nebo ne. Přesně tímhle chtěli autoři v divákovi vyvolat strach - pocitem nejistoty, kdy neví čemu má věřit a vyrazit mu dech tím, co nejméně očekává. Mockrát se mi stalo, že právě ony nejvetší absurdity, kterým by soudný člověk jen stěží uvěřil autoři označili za pravdivé. Pár příběhů bylo zajímavých, třeba ten s upíry a krevní plazmou. Ale povětšinou se jednalo o dosti nesmyslné a mnohdy komické banality, které byly tak bizzarní, že u nich člověk pociťoval něco docela jiného než strach. Nicméně nápad vskutku originální se sympatickým Jonathanem Fraserem co by průvudcem po stezce naší nejistoty.(6.9.2006)

Jediné co jsem neměl rád bylo, že televize Prima věčně měnila vysílací časy, jinak ale těžko hledat, co vytknout. Jonathan Franks v podobě průvodce večerem byl tou kotvou, která diváka znovu zakotvila do reality. Neustálá zásoba hlášek typu: "Je to pravda, nebo si z vás děláme jenom dobrý den? byla vždy odlehčením mezi výborně zpracovanými hrůznými "povídkami", kde se scénariské opravdu vyřádili. Ač jsem seriál poprvé viděl již dávno, tak i při opakování mi kolikrát přejel mráz po zádech, takže Věřte nevěřte! to už je na vás.(28.7.2008)

Já prostě musím dát plný počet. Je mi celkem jedno, kdo tam hraje, jak je díl natočený a jaká je v něm hudba. Všechno je to tak roztomile blbý, až mě to fascinuje. Jonathan Frakes se tváří naprosto neuvěřitelně a jeho uvedení každého dílu jsou k popukání. Náměty samotných příběhů jsou dokonalé. Stalo se koncem šedesátých let na Středozápadě. No geniální. A co příběh o muži, který přišel o nohu, aby našel svou hrdost a o druhém muži, který ztratil hrdost a pak taky nohu... )))))(26.1.2009)

• - I přesto, že se v pořadu vystřídali 2 moderátoři (James Brolin a Jonathan Frakes), oba je nadaboval v českém dabingu Jiří Plachý. (David7)

• - Na konci 3. příběhu („Trezor“) je vidět, že jedna žena z obchodu odchází a po chvíli přichází další žena, která zazvoní, a prodavač jí otevře dveře. Na konci pořadu, během krátkého ohlédnutí se za příběhy a rozluštění jejich pravdivosti, je ale ukázka z příběhu jiná. Obě ženy se míjí ve dveřích. (David7)

• - John Hurt byl pozván do pořadu jako host, ale odmítl. (HappySmile)