Věřte nevěřte (TV seriál)

Beyond Belief: Fact or Fiction

Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Horor / Sci-Fi

USA, 1997 - 2002, 44 h 30 min (Minutáž: 45x43 min)

Jonathan Frakes, James Brolin, Johnny Whitaker, Don LaFontaine, Joel Gretsch, Jewel Staite, Hector Elias, Emily Holmes, Frances Bay, Aaron Douglas, Angus Scrimm, Pasha D. Lychnikoff, Karin Konoval, Daphne Ashbrook, Gary Anthony Williams, Lewis Smith, Vanessa Parise, Jazsmin Lewis, Tanja Reichert, Kimberly Oja, Jackson Douglas, Jody Thompson, Constance Zimmer, Al Sapienza, Cara Jedell, Jesse Moss, Thom Barry, Kirsten Zien, Charles Dierkop, Christine Chatelain, Anthony Montgomery, Stan Kirsch, Lauren Lee Smith, Don Swayze, Lorna Raver, Nick Vallelonga, Merrilyn Gann, Danielle Nicolet, Donald Gibb, James Morrison, Michelle Harrison, Aki Aleong, Kevan Ohtsji, Anita Barone, Josh Randall, Kimmy Robertson, Lee Purcell, Avery Schreiber, Lorna Scott, Chuck McCann, Aldis Hodge, Charlotte Chatton, Brittney Irvin, Sydney Walsh, Michele Lamar Richards, Kent McCord, Bill Ferrell, Patricia Charbonneau, Jeff Daniel Phillips, Camille Sullivan, Corey Large, Ian Bohen, D.C. Douglas, Rance Howard, David Starzyk, Maree Cheatham, Edwin Hodge, Lyle Kanouse, Elise Muller, Mary Frann, Lisa Langlois, David O'Donnell, A.C. Peterson, Duncan Fraser, Persia White, Ocean Hellman, Stephen Quadros, Robert F. Lyons, Mark L. Taylor, Max Gail, Tricia Leigh Fisher, Caitlin Dulany, Claude Duhamel, Secunda Smith, Robert Moloney, Michael Fairman, Mary Jo Catlett, Del Zamora, Larry Thomas, Felton Perry, Justin Chatwin, Christie Lynn Smith, Michael Kopsa, Calum Worthy, Eric Christian Olsen, Michael Ensign, Jack Carter, Henry Darrow, Raquel Gardner, Andrew Moxham, Joseph Ruskin, Antonia Bogdanovich, Nels Lennarson, Alan Fudge, Carmen Zapata, Zack Duhame, Mason Adams, Tim DeZarn, Allan Rich, J. Kenneth Campbell, John Prosky, William Bassett, Basil Hoffman, Lisa Kaminir, Alf Humphreys, Ellen Albertini Dow, Christopher Titus, Lance E. Nichols, Les Lannom, Trevor Lissauer, Jordan Warkol, Joel Polis, Link Baker, Tom Woodruff Jr., Chick Vennera, Roy Brocksmith, Julien Cesario, Bill Henderson, Tom Jourden, Jeff Doucette, Dave Florek, Ursula Brooks, Robert DiTillio, Nils Allen Stewart, Barbara Whinnery, Frederick Coffin, Francis Guinan, Carlos Lacámara, Kevin Jackson, Gillian Barber, Peter New, Tom Pickett, Jim Shield, Bill Dow, Ki Yurij, Gerry Rousseau, Matt Nolan, Sean Campbell, Lou Richards, Kyle Cassie, E.J. Callahan, Stephanie Erb, Jan Schweiterman, Aaron Craven, Craig March, Franc Ross, Richard Eden, Billy Beck, Eve Brenner, John Livingston, John Snyder, Jeff Harlan, Stoney Jackson, Bill Mondy, Larry Gelman, Daryl Anderson, Elliott Grey, Miranda Bailey, Frank Doubleday, Susan Chuang, Barry Livingston, Marsha Clark, Christina Jastrzembska, Patricia Zentilli, Merle Kennedy, Alvin Sanders, Max Alexander, Byron Minns, Toni Kalem, Chad Gabriel, John Furey, Jim Metzler, Marisa Coughlan, Steve Eastin, Tony Plana, Allan Kolman, Holly Fields, Judith Hoag, Brian Van Holt, Ruth de Sosa, Molly Cheek, James Stephens, Brian Klugman, Robert Noble, Ted Rooney, John Billingsley, Adam Wylie, Mick Cain, Gregory Sierra, Danielle Keaton, Jon Van Ness, Pat Crawford Brown, Jennifer Crystal Foley, Rosalind Allen, Shane Meier, Grace Park, Lee Tockar, Peter LaCroix, Andy Thompson, Mackenzie Gray, Ryan Robbins, Steve Bacic, Jennifer Copping, David Kaye, Christopher Shyer, Rob Lee, Gordon Currie, Laura Harring, Ann Turkel, Kelsey Mulrooney, Robert Curtis Brown, John S. Davies, David Denman, Paul Ganus, Mary Woronov, Shane Brolly, William Smith, Nathan Anderson, Evan Jones, Tim Quill, Warren Takeuchi, Megan Leitch, Richard Vidan, Joe Dain, Dion Johnstone, David Kopp, G. Patrick Currie, Jeffrey Vincent Parise, Kathleen Duborg, Billy Wickman, Simon Longmore, Jamielyn Lippman, Timothy Patrick Quill, Michael Yama, Brian Haley, Justin Urich, Bart Braverman, John Hostetter, Haig Sutherland, Jonathan Fraser, Leslie Bevis, Kay E. Kuter, David Carpenter, Ben Slack, Josh Wolford, Chuck Carrington, Ben Reed, Dustin Voigt, Raymond Lynch, Rhonda Dent, Christopher John Fields, Jeff Austin, Don Hood, Robert Peters, Shannon Wilcox, Gloria Gifford, Mia Cottet, Josh Clark, Shelby Leverington, Robert Harvey, Brian McGovern, Harvey Silver, Tom Hatten, Mimi Cozzens, Betty McGuire, Frank Novak, Veronica Lauren, Jean Speegle Howard, Edward Edwards, Charles Carroll, Joe Howard, Nicholas Mele, Gwen McGee, Harrison Young, Pamela Kosh, Peter Hanlon, Campbell Lane, Danna Hansen, Michael Corbett, Gene Mitchell, Nancy Linari, Bridget Flanery, Laurie O'Brien, Paul Gleason, Kevin West, Virginya Keehne, Meghan Black, Benita Ha, Mary Stein

Věřte nevěřte, kdysi se mi seriál velmi líbil. Asi v 8 letech jsem býval pravidelným divákem a po některých dílech jsem se v noci bál jít vyčůrat. O pár let později. Asi tak v 10 letech, jsem nad příběhy začal přemýšlet a udělal si jasný obrázek, jak to s tou pravdivostí asi bude. Herci hrají tak nepřesvědčivě, že se fikcí zdají být příběhy úplně všechny. Pokud seriál nesledujete sami, tak se nabízí změřit se spolusledovatelem či spolusledovatelkou síly. S ohledem na to, že už si úplně nevybavuji, jak příšerně byly díly zahrány, protože už je to pěkných pár let, co jsem nějaký díl viděl naposled, tak hodlám hodnoti podle dojmu, který na mě udělal seriál dříve, kdy jsem herecké výkony a další prkotiny absolutně neřešil. Slabé 4*.(15.7.2013)

,,A za chvíli nás čeká vraždííícííí konev!!!" Je pravda, že občas to bylo přehnané; takové ty příběhy, jak někdo přijde někoho ze záhrobí varovat, už mi časem taky lezly na nervy a tenhle seriál je ukázkový příklad toho, když někdo neví, kdy má přestat. Ale už kvůli několika dílům, které mi v dětství nedaly spát a které jsme pak ve škole řešili pořád dokola a dokola nemůžu jít s hodnocením níž.(4.11.2007)

NEJLEPŠÍ, NEJÚŽASNĚJŠÍ a moje každotýdenní droga!!!! Na tomto seriálu jsem vyrůstal a nevynechal jsem jediný díl. Ať už to, co tam bylo sehráno a natočeno byla pravda nebo ne, tenhle pořad měl nápad, měl napětí, mrazivou atmosféru a perfektní moderátory. Jonathan Frakes úplně supeeer. Jeden z nejlepších seriálů pro mě osobně, ale především seriál, který ve mě probudil hororového ducha. Bez něj bych se možná nikdy na horory nedal, proto díky za něj!!! 10/10(11.9.2009)

Perfektní seriál, na který jsem se díval jako malý a pěkně se při tom bál a nechodil do sklepa :D A vlastně pokud si ho i teď pustím večer a je tam nějaký strašidelnější díl, tak mám taky nahnáno. Oba moderátoři, kteří se po 1. sérii prohodili, jsou výborní a skvěle si hrajou se slovy. Po tolika letech jsem se na to zase začal dívat, navíc na youtube najdete všechny díly ze všech čtyř řad, takže doporučuju. Škoda, že jich není víc, ale musí být strašně těžký to pořád psát...100%(6.11.2012)

PArádní seriál kterej mi jako malému nahnal nejednou strach, je sice pravda že některé povídky jsou slabší, ale máme jich tu rovnou 5 takže většinou převyšuje kvalita. Dost často jsem se bál i lekl. A i dnes mi občas běhá mráz po zádech. Uvaděči jsou přesvědčivý a Frakes je parádní ve všech směrech. Sem tam role nějakého známějšího herce potěší(scrimm). Jen do dnes nevěřím polovině věcí co se udajně odehrála. Ale každopádně parádní a můj oblíbený seriál.(5.6.2012)

• - K příběhu „Příšera ve skříni“ scenáristé až po dlouhých letech přiznali, že ve skutečnosti se tyranský bratr ze skříně dostal ven šachtou a schoval se u svého kamaráda, kde ho po pár dnech našli. [Zdroj: eurozpravy.cz] (Bioscop)

• - Stávalo se, že po vysílání volali do televize lidé, kteří tvrdili, že daný příběh, označený jako smyšlený, se jim skutečně stal. (Langy10)

• - Na konci 3. příběhu („Trezor“) je vidět, že jedna žena z obchodu odchází a po chvíli přichází další žena, která zazvoní, a prodavač jí otevře dveře. Na konci pořadu, během krátkého ohlédnutí se za příběhy a rozluštění jejich pravdivosti, je ale ukázka z příběhu jiná. Obě ženy se míjí ve dveřích. (David7)