poster

Pennyworth (TV seriál)

Akční / Krimi / Drama

USA, 2019–2021, 18 h 58 min (Minutáž: 50–72 min)

Tvůrci:

Bruno Heller

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Hrají:

Jack Bannon, Ben Aldridge, Hainsley Lloyd Bennett, Dorothy Atkinson, Paloma Faith, Jason Flemyng, Ryan Fletcher, Ian Puleston-Davies, Polly Walker, Jessica Ellerby, Freddy Carter, Richard Clothier, Ramon Tikaram, Ben Wiggins, Martin Savage, Danny Webb, Simon Day, Sarah Flind, Euan Macnaughton, Lasco Atkins, Vihaan Patel, Emma Corrin, Sam Hoare, Nigel Betts, Jennie Goossens, Phelim Kelly, Anna Chancellor, Paul Brennen, Travis Oliver, Alexander Perkins, Sarah Alexander, Richard Lintern, Orlando Seale, Felicity Kendal, Jonjo O'Neill, Peter Guinness, Victoria Willing, Peter Woodward, Nicholas Jones, Rufus Wright, Tony Mardon, Emma Paetz, Edward Hogg, Jessye Romeo, James Purefoy, Rosa Coduri, Louis Dempsey, Gretchen Egolf, Hywel Morgan, Dermot Crowley, Munro Graham, Harriet Slater, Simon Manyonda, Jessica De Gouw, James Lance, Angus Imrie, Joseph Long, Fiz Marcus
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morholt
  ***

  Atmosféra z dob, kdy se o Anglii dalo ještě říkat stará dobrá, se mi líbila a hrála dost výraznou roli. Pokud nepočítám představitele Thomase Waynea, povedlo se i obsazení na čele s Jackem Bannonem, který výborně skloubil svůj chlapecký ksichtík s nekompromisním jednáním. Užíval jsem si i rozumně dávkovanou brutalitu a nakonec vůbec špatný nebyl ani sám příběh. Jenže tvůrci si nedokázali příliš poradit s konspirační zápletkou, kterou motali takovým způsobem, až jsem o ní postupem času ztratil zájem. To, co ze začátku působilo jako slibný rozjezd, se časem stalo suchopárnou nudou, která člověka místy nutí stáčet zrak k rychloposuvu. Škoda, protože na první pohled je tady všechno dobře. Hodnocení přes průměr má na svědomí poslední díl, který se vyloženě povedl, ale i přesto si asi nechám případnou druhou řadu utéct. 60%(7.10.2019)

 • numan

  Další indoktrinační liberálně-nedemokratická pohádka o zlých fašistech (rozuměj vlastencích). Řemeslně solidně odvedená politická práce nové levice, při které ani moc nevnímáte, jak vám nenápadně cpou celou dobu do hlavy ten správný levý politický názor. Kam se hrabou komunistické agitky z 50. let. Co je na seriálu Pennyworth obzvlášť oprudentní (kromě toho, že hlavní hrdina Pennyworth vypadá jako palestinský uprchlík - na rozdíl od modrookého Pennywortha Seana Pertweeho v Gothamu, casting byl nepochybně také na politickou objednávku), je jeho časová neukotvenost. Ačkoliv kostýmy a rekvizitami se potácí někde kolem začátku 60. let, používá bezostyšně a zcela proti historickým faktům hudbu z daleko pozdější doby - především z ukňouraných a ukvičených sedmdesátek. Za vším je cítit úporná snaha o multi-kulti a "umělecká" stylizace už tak nevěrohodnou konstrukci místy sráží až k nechtěné komedii. Silně nadhodnocená propaganda.(13.10.2019)

 • warrenur
  ****

  Hodnotenie trosku nadnesiem, hoci par dielov bolo len priemernych - vyplnovych. Kazdopadne od romantickeho uvodu trosku sahleho sympataka veterana az po politicke intrigy a zvraty v zavere a mystery linku uprostred, serial nenudi a ponuka mnozstvo velmi zaujimavych az exotickych charakterov. Sem-tam sice divak zaziva WTF momenty a par do oci bijucich drobnosti, avsak zabavnost sa tomu upriet neda. Nenudil som sa..odporucam. 65%(8.10.2019)

 • Kothy
  ****

  Nový seriál od stanice Epix se zaměřuje na Alfredovy začátky v 50. letech v Anglii. Po válce si zakládá vlastní bezpečnostní agenturu, ale kšefty se moc nehrnou. Poté, co si najde svou lásku se mu do cesty připlete mladý Thoma Wayne. Octne se v ohrožení kvůli tajemné Krkavčí společnosti, která se snaží převzít vládu. Do nebezpečí se nedostane pouze on, ale i Alfredovi blízcí. Nakonec musí Alfred s pomocí svých přátel udělat to, co mu jde nejlíp. Časem mě to přestalo bavit... "Kdy mě představíš svému otci?"(1.10.2019)