Reklama

Reklama

Pennyworth

(seriál)
  • USA Pennyworth: The Origin of Batman's Butler
Trailer
Akční / Krimi / Drama
USA, (2019–2022), 26 h 37 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvůrci:

Bruno Heller

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Hrají:

Jack Bannon, Ben Aldridge, Hainsley Lloyd Bennett, Dorothy Atkinson, Paloma Faith, Jason Flemyng, Ryan Fletcher, Ian Puleston-Davies (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(30)

Obsahy(1)

Pennyworth je americký dramatický televizní seriál z DC Comics univerza, který mapuje minulost Batmanova sluhy a majordoma Alfreda Pennyworthe. Alfred (Jack Bannon) v 60. letech 20. století založí v Londýně bezpečnostní agenturu a začne spolupracovat s Thomasem Waynem (Ben Aldridge). (j00ckie)

Videa (4)

Trailer

Recenze (8)

LizianShaw 

všechny recenze uživatele

Je překvapivé, že seriál, po kterém po oznámení všichni opovrhovali, vydržel a udržel kvalitu po tři krásné série. S komiksem nemá Pennyworth pranic společného, to ale neznamená, že se nejedná o super jízdu, která má svůj styl. Za to může převážně charismatický Jack Bannon, jehož akcent si mě získal ihned. Každá série si udržuje laťku poměrně vysoko, a tak jsem schopen odpustit občasnou grotesknost. Finále poslední řady bylo trochu uspěchané a je škoda, že se každému nedostalo dobrému zakončení. Mnohem více mě bavily Alfieho menší mise, než pompézní záchrany Londýna. I tak se ale jedná o jedinečný seriál, který pozitivně poznamenal televizní produkci Dc. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Atmosféra z dob, kdy se o Anglii dalo ještě říkat stará dobrá, se mi líbila a hrála dost výraznou roli. Pokud nepočítám představitele Thomase Waynea, povedlo se i obsazení na čele s Jackem Bannonem, který výborně skloubil svůj chlapecký ksichtík s nekompromisním jednáním. Užíval jsem si i rozumně dávkovanou brutalitu a nakonec vůbec špatný nebyl ani sám příběh. Jenže tvůrci si nedokázali příliš poradit s konspirační zápletkou, kterou motali takovým způsobem, až jsem o ní postupem času ztratil zájem. To, co ze začátku působilo jako slibný rozjezd, se časem stalo suchopárnou nudou, která člověka místy nutí stáčet zrak k rychloposuvu. Škoda, protože na první pohled je tady všechno dobře. Hodnocení přes průměr má na svědomí poslední díl, který se vyloženě povedl, ale i přesto si asi nechám případnou druhou řadu utéct. 60% ()

Reklama

Kothy 

všechny recenze uživatele

Nový seriál od stanice Epix se zaměřuje na Alfredovy začátky v 50. letech v Anglii. Po válce si zakládá vlastní bezpečnostní agenturu, ale kšefty se moc nehrnou. Poté, co si najde svou lásku se mu do cesty připlete mladý Thoma Wayne. Octne se v ohrožení kvůli tajemné Krkavčí společnosti, která se snaží převzít vládu. Do nebezpečí se nedostane pouze on, ale i Alfredovi blízcí. Nakonec musí Alfred s pomocí svých přátel udělat to, co mu jde nejlíp. Časem mě to přestalo bavit... "Kdy mě představíš svému otci?" ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. řada:**** Překvapilo mě jak minimálně komiksový dojem to celé dělá (s návazností na Batmana prakticky vůbec). Přece jen se setkáváme s komorníkem Batmana, otcem Batmana a matkou Batmana taky. Odehrává se to v dost morbidní Anglii, kde se zamyká do klády a popravuje jako ve středověku, ale střílí z Beretty 92 vyrobené v roce 1975 (?!) a stejnému roku odpovídá i věk Královny... Vůbec morbidita je celkem všudypřítomná a překvapila mě i celkem dobře natočená akce. Hodně milý je i více než malý počet nečekaných zvratů (velice často spojených s nějakou nechuťárnou). Bohužel také dost často děj ujede do klasických úchyláren (ta satanistická párty) a na můj vkus se dost žvaní o hovadinách. Co mě doslova štvalo byly ty Alfího halucinace. 2.řada:** Sešup po všech stránkách. Děj pokračuje rok po událostech první řady a polevil ve všech směrech. Morbidního násilí značně ubylo, děj se vleče a nečekané zvraty zmizeli komplet. Prostě to co balancovalo v první řadě nudu je pryč. Zůstala jen ta nuda a přibyly Alfieho halucinace. Jsou delší a otravnější (jo a přestal klátit Královnu = už není frajer). Co vše totálně zabilo je závěr. Vrchol idiocie (tak to spolknu!). 3.řada:* skok +5 let a celkem vtipné, jak během pěti minut zdánlivě zazdili tu idiocii, ze závěru minule. Jakoby znatelně se zabrzdilo a vydalo se v duchu první řady. Bohužel ne moc dlouho (a opravdu některé postavy jsou retard až moc). Asi největší mazec nastal v polovině řady. Napojit Pennyworthe na V je celkem nečekaná záležitost. Bohužel tím se i spustila spirála dalších šaškáren (parodie na X-meny) a místo využití naznačeného potenciálu (vznik Norsefire, představení Adama Susana) se věnuje kravinám. Prakticky čím déle to běželo, tím víc mě to rozčilovalo (karaoke modrého exota v německém mundůru byl definitivní hřebíček do rakve). ()

warrenur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hodnotenie trosku nadnesiem, hoci par dielov bolo len priemernych - vyplnovych. Kazdopadne od romantickeho uvodu trosku sahleho sympataka veterana az po politicke intrigy a zvraty v zavere a mystery linku uprostred, serial nenudi a ponuka mnozstvo velmi zaujimavych az exotickych charakterov. Sem-tam sice divak zaziva WTF momenty a par do oci bijucich drobnosti, avsak zabavnost sa tomu upriet neda. Nenudil som sa..odporucam. 65% ()

Galerie (683)

Zajímavosti (1)

  • Ve scéně, kdy policista promlouvá v baru Alfrédovi (Jack Bannon) do duše, cestují pivní podtácky po stole a obracejí se. (cerdax2)

Reklama

Reklama