Série(3) / Epizody(19)

Splasher

Parta z Horrible Histories zpět na BBC a s postavami, které si díky námětu mohli napsat přímo na tělo. Nejvíce mě bavil politický předák Julian v podání Farnabyho (bez kalhot, jak jinak). Ovšem nikdo za ním nezaostával, Katy Wix jsem v kostýmu nepoznal a i často kritizovaní nový majitelé sídla (Ritchie a Smith-Bynoe) mi nevadili. ___ Baynton a spol jsou nejvíce konzistentní baviči uplynulé dekády. Přestože se pravděpodobně na rozdíl od Goonů a Monty Pythonů (kteří také začínali na dětských pořadech) nikdy nezbaví své dětinskosti a nedosáhnou jejich komediálních výšin a patřičného uznání, tak pro mě se řadí k jejich boku. ()

Thomick

Víc než důstojnej nástupce Yonderlandu. Tradiční banda si tentokrát psaní jednotlivých epizod, zdá se, rovnoměrně rozdělila a jednotlivým postavám se takhle dostává ještě větší pozornosti a vypiplanosti. Lolly si po Partridgeovi upevnila pozici jedný z hlavních tváří britských televizních obrazovek roku 2019. ()

andalin

Svižná situační komedie s krátkými epizodami. Mladý pár zdědí starý dům a manželka má krátce po nastěhování nehodu při které málem zemře. Od té doby dovede vidět duchy, kteří v domě přebývají a kteří jí zpočátku dělají ze života peklo, ale časem se stanou jejími přáteli. Na tomto příběhu je zajímavé, že co duch, to úmrtí v jiné době a přestože se vzájemně nemohou vystát, není úniku. :) Neviděla jsem od tvůrců ani Yonderland, ani Horrible Histories, ale humor mi sedl, tak jim možná dám jednoho dne šanci. ()