Jeho temné esence - Série 1 (2019) (série)

Armour (S01E04)

(epizoda)
  • USA Armour

Lyra a Romuni dorazí na sever a dožadují se pomoci u Konzulátu divoženek, texaského vzduchoplavce Lee Scoresbyho a medvěda kyrysníka Ioreka Byrnisona. (HBO Europe)

Martrix

Wow! Přestože se vlastně děje to samé, co jsme viděli ve Hvězdném prachu, určitě se nedá říct, že by byla tato seriálová adaptace zbytečná. Tvůrcům se podařilo s nehezkými, často nesympatickými herci vytvořit působivý fantasy svět, kde vše funguje jak má. Dialogy nejsou hloupé, postavy mají vcelku solidní základy...sám jsem překvapený, jak se mi to líbí. A co musím vyzdvihnout...po trikové stránce dost pecka. Všechny triky dotoho pošmourného světa krásně sednou, protože nepůsobí okázale/rušivě. ()

Marius

Tento diel je na hojdačke, niektoré scény super, niektoré mi pripadajú zbytočné. Iorek vládne a konečne začínam mať radšej túto verziu Coulterovej. Ale tá tiesnivá atmosféra z druhého dielu je zatiaľ neprekonaná. ()

Anderton

Vo štvrtej časti nás už čaká úplná zmena prostredia, ocitáme sa na severe a komu studená atmosféra vyhovuje, ten sa môže cítiť pomaly ako v siedmom nebi. Dej je trochu rozlváčny, ale udalosti okolo rozprávajúceho medveďa majú svoju dynamiku, do hry sa zapája viacero postáv na jednom mieste a máme tu aj westernovo štylizované scény, len nie sú asi tak cool, ako tvorcovia zamýšľali. ()

warrenur

Parik novych charakterov na scene. Ten zvieraci - obrneny medvedi "drobcek", pekne naanimovany, to sa musi nechat a radoby vtipny vzduchoplavec. S udivom sledujem, ze tento diel som nevnimal az tak pozitivne ako vacsina. Dotahovacky v zapadlom primorskom mestecku mi neprisli zaujimave a ani sposob akym sa posuval pribeh. Najviac ma pobavila samotna Lyra s inteligentnymi az drzymi poznamkami. Za mna priemer. Dufam, ze dalsi diel bude napaditejsi a zabavnejsi. ()

tron

Tušil som, že je len otázkou času, kedy sa seriál rozbehne. Stalo sa to tu. Príchodom na ďaleký Sever epizóda získava tempo, ktoré prvým trom znateľne chýbalo. Ďalším plusom je odsunutie nudných záporných postáv do polohy cameí, čo najmä u Ruth Wilson určite poteší. Zmenilo sa prostredie, no a samozrejme predovšetkým pribudli dve kladné, silné postavy - noví spojenci odvážnej Lyri. Konečne sa začínam tešiť na ďalšie diely. ()