Alethiometer pošle Lyru za zlým duchom. Na chvíľu opúšťa rumunov a vydáva sa s medveďom na svoju výpravu, kde nájde niekoho dôležitého. V inom svete sa zatiaľ mnoho vecí komplikuje. (Petra321)

Trailer

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Přestože tempo a všeobecný spád nemá nijak daleko k sinusoidě, seriál se seč snaží maximálně upoutat pozornost - a to se mu víceméně daří - to se avšak nedá zcela říct o bezúčelné hře na city. Příběhové i charakterové změny oproti knižní předloze, menší či větší, se mi taky nijak nezamlouvají... ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Emocionálne zatiaľ najsilnejšia časť. Dokonca sa začína umierať a nepôjde len o nejakých anonymných nepriateľov. No a dokonca sa začína aj vraždiť, čiže seriál so slovom Dark v názve konečne začína napĺňať aj to, čo v ňom sľubuje. Atmosféra je už úplne dokonalá, stále je chladnejšie a prostredie viac pokryté snehom. Paralelná dejová línia pokračuje pomaly a čakám, kedy sa rozbehne. ()

teekanee

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Za mě lehce slabší díl, hlavně mě trochu rozhodili změny oproti knihám. Představení WIlla už takhle brzy by mi až tolik nevadilo, ale vadí mi, že vypadá tak na patnáct, přitom mu má být dvanáct. . Také nechápu proč je černoch, kdo četl knihy, tak ví, že to nedává smysl, jelikož jeho táta musí bejt běloch. Leda by to byl mulat :). Další věc je změna scény ve stodole, která je podle mě jednoznačně k horšímu. Stále velmi dobré pokoukání, ale předchozí díly mě učarovali víc. Možná byla chyba přečíst knížky po prvních dvou dílech, teď budu jen hledat rozdíly a chyby. 80% ()

warrenur

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Vyprava na sever ma svoje uskalia a nocny prepad dianie este urychlil. Naviac, vo svete "za oponou" sa zrejme nachadza druhe "ozubene koliesko". Hoci mnohe opat len v naznakoch, tento diel ma vtiahol do deja na rozdiel od toho predosleho. Magisterium tentokrat zastupuje len agent v modernejsej alternative sveta a "sestricky" v tom ustrednom. ;) Moze byt. ()