Jeho temné esence

Velká Británie / USA, (2019–2022), 20 h 54 min (Minutáž: 46–60 min)

Předloha:

Philip Pullman (kniha)

Hudba:

Lorne Balfe

Dafne Keen, Ian Peck, Ruta Gedmintas, Ruth Wilson, James McAvoy, Anne-Marie Duff, Lin-Manuel Miranda, Ariyon Bakare, Geoff Bell, Georgina Campbell (více)

Série(3) / Epizody(23)

Jeho temné esence, seriálová adaptace oceňované stejnojmenné trilogie spisovatele Philipa Pullmana, která je považována za novodobé mistrovské dílo imaginativní fikce, sleduje Lyru (Dafne Keen), zdánlivě obyčejnou, ale odvážnou mladou ženu z jiného světa. Lyra při svém pátrání po zmizelém kamarádovi odhalí zlověstné spiknutí, jehož součástí jsou únosy dětí, a ze všech sil se snaží porozumět záhadnému jevu zvanému Prach. Zatímco Lyra cestuje napříč paralelními světy, z nichž se jeden nápadně podobá tomu našemu, potká odhodlaného a statečného chlapce jménem Will. Společně narážejí na neobyčejné bytosti a nebezpečná tajemství. Osud živých i mrtvých přitom třímá v jejich rukou. (HBO Europe)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (7)

Série 1 (2019) (S01)

Fantasy nadpriemer s vybornou Dafne Keen, atraktivnymi sceneriami, peknymi trikmi a exotickymi postavami a bytostami. Zial na mna az prilis rozpravkove, co sa "bilo" s liniou "za branou nasho sveta", ktora bola naopak dramaticka az tragicka. Inak by si to stvorhviezdie zasluzilo. Ruth Wilson v roli otravnej a celkom slusne sahnutej "agentky" je spravne nesympaticka. ;) Po druhej serii vsak zrejme siahnem. Odporucam. ()

Lyra's Jordan (2019) (S01E01)

Zaujalo ma to. Dievcenska predstavitelka uz v Logan-ovi ukazala talent a na tuto rolu zivej, zvedavej "Rebeky" sa perfektne hodi. Zrejme po Stranger Things, It a podobnych, filmari zbadali, ze i detski herecki predstavitelia mozu mat svojho divaka aj starsieho, ako su oni sami. Prostredie je fajn, napad tiez a nevidno tu ani ziadne rozpoctove diery. Uvidime, nakolko bude serial originalny. Rozbeh je zatial slusny a herecky sa taktiez nesetrilo. Urcite pozeram dalej. ()

The Idea of North (2019) (S01E02)

Kym prvy diel bola takmer Potterovska rozpravka, tento je temny. Stale zaujimavy a odkryva zavoje, ktore boli v tom prvom uplne zastrete. Moze byt. "Neuprimny" usmev ohrnajuci vrchnu peru Ruth Wilson je ako stvoreny pre jej postavu. ;) ()

The Spies (2019) (S01E03)

Rozhodne vydarena cast. Opat sa poodhalilo co-to z Lyri-nej minulosti a je jasny aj motiv a kurz do buducna. Nechybala akcia a vcelku zabavne podchytili divakovu zvedavost. Moze byt. ()

Armour (2019) (S01E04)

Parik novych charakterov na scene. Ten zvieraci - obrneny medvedi "drobcek", pekne naanimovany, to sa musi nechat a radoby vtipny vzduchoplavec. S udivom sledujem, ze tento diel som nevnimal az tak pozitivne ako vacsina. Dotahovacky v zapadlom primorskom mestecku mi neprisli zaujimave a ani sposob akym sa posuval pribeh. Najviac ma pobavila samotna Lyra s inteligentnymi az drzymi poznamkami. Za mna priemer. Dufam, ze dalsi diel bude napaditejsi a zabavnejsi. ()

The Lost Boy (2019) (S01E05)

Vyprava na sever ma svoje uskalia a nocny prepad dianie este urychlil. Naviac, vo svete "za oponou" sa zrejme nachadza druhe "ozubene koliesko". Hoci mnohe opat len v naznakoch, tento diel ma vtiahol do deja na rozdiel od toho predosleho. Magisterium tentokrat zastupuje len agent v modernejsej alternative sveta a "sestricky" v tom ustrednom. ;) Moze byt. ()

The Daemon-Cages (2019) (S01E06)

Tentokrat spracovane do vybornej emotivnej dramy a oku-lubivej akcie v poslednej tretine. ()

Pán prstenů obsadil mladou Galadriel

Pán prstenů obsadil mladou Galadriel

19.12.2019

Herečka Morfydd Clark ze seriálu Jeho temné esence byla obsazení do jedné z hlavních rolí v chystaném seriálu Pán prstenů od Amazonu. Clark ztvární mladou Galadriel. Elfskou královnu v minulosti na… (více)