Reklama

Reklama

Studentská těla

  • USA Student Bodies (více)
Komedie / Horor / Mysteriózní
USA, 1981, 86 min

Obsahy(1)

Tato vražedná komedie je parodií hororů pro teenagery dovedená až do extrému. Křik v ní uslyšíme stejně často jako smích, jelikož šílený, ztěžka dýchající zabiják terorizuje Lamabskou střední školu řadou záhadných vražd. Každý je podezřelý a nikdo není před zábavnými dějovými zvraty a zamotanými zápletkami v bezpečí, neboť vrah si vybírá a zabíjí jen sexuálně aktivní páry. Když začne počet mrtvých narůstat, jedna ze studentek se pokusí záhadu vyřešit - místo toho však zjistí, že je sama podezřelá. Podaří se jí vyváznout ve zdraví, nebo se z ní stane další oběť? (Cinemax)

(více)

Recenze (24)

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele

Jedna z prvních, a možná úplně první parodie na slashery vznikla rok po Friday The 13th, patnáct let před Scream a skoro dvacet let před Scary Movie. Je to podobně ztřeštěné jako posledně jmenovaná série, ale o poznání méně vulgární, a tím i příjemnější. Námětově i některými nápady (podobný děj, skoro identický začátek) jde zase o mnohem staršího (a pořádně praštěného) sourozence Vřískotu. Obrovský časový náskok před jeho příbuznými dává Studentským tělům (pod tímto názvem je uvedla v polovině 90.let i Nova) určitý punc originality, a spolu s jedním nezapomenutelným fórem (bleskové vyšetřování vraždy na fotbalovém stadiónu, do posledního místečka zaplněného podezřelými) u mě vydobývá pro Student Bodies celé čtyři hvězdičky. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Na tuhle hororovou parodii, tedy zejména na slashery, jsem byl opravdu VELMI zvědavý. Jednak se pro mne jednalo o naprosto neznámý kousek, zajímavé bylo, že vznikl přesně v roce 1981, kdy vznikly ty nejznámější moderní slashery a některé horory. Schválně jsem si před tímto filmem pustil Scary Movie 5, které se mi líbilo (bavil jsem se ...) a byl sem zvědavý na rozdílné a společné znaky dvou parodií na horory dělící více než 30 let ... A byl sem velice mile překvapen. Sice jsem se tolik nezasmál, ale dost poučil a chvílemi kroutil hlavou, co všechno již na začátku 80. let nacpali tvůrci do takové parodie. Navíc některé odvážné momenty mne fakt dostaly (sperma ze sluchátka telefonu, nafukovací panna, sleazy atmosféra, ...). Co se týče zábavy, bylo by to za 3*. Ale tu čtvrtou přidávám za nesporné kvality a zajímavosti, které můžeme v takto starém flicku JIŽ vidět. Řekl bych, že tento film rozhodně předběhl dobu!! ()

Reklama

2-Xtreme 

všechny recenze uživatele

Vôbec prvá hororová parodia nedopadla zle. Bol som veľmi zvedaví, ako môže vyzareť takýto (sub)žáner filmu v 80-tich rokoch. Teraz, ked som vychovaný na hororovej parodií Scary Movie, ktorá nikomu nič nedarovala a nedávala si servítku pred ústa môžem porovnať čo sa za tých vyše dvadsať rokov zmenilo. Ak mám pravdu povedať Student Bodies sa moc nelíši od mladšieho bratríčka Scary Movie. Je len jeden veľký vyditeľný rozdiel a to v tom čo som už spomínal... Scary Movie si nedávala servítku pred ústa čo sa vulgarizmov, ale hlavne nechutností týka. To je jediná badateľná zmena medzi týmito dvoma filmami. Ale k samotnému Student Bodies... rejžo Michael Ritchie sa občas zamotal a nevedel si asi uvedomiť či točí hororovú parodiu, alebo horor. Miestami sa film tváril ako dobrá h-parodia(hlavne začiatok filmu bol skvelý) a občas som sa čudoval, že tu to nie je až tak parodia(obzvlášť záver) a zdalo sa mi to moc vážne. Velká škoda je, že tu neuvidíme skoro žiadne gore a vlastne ani neviem čím si film zaslúžil raiting R, ale to nie je moja vec :) Celkovo tento experiment dopadol nadpriemerne a 60% si zaslúži. PS: K filmu nie sú titulky a tak som nerozumel všetkým vtipom, čiže s titulkami by som asi nejakéto percento pridal. ()

Nin 

všechny recenze uživatele

Na střední škole někdo vynálezávými způsoby (od kancelářskou sponku po houbu na mazání tabule) vyvražďuje mladé páry, které žijí aktivním milostním životem. Ale jak najít vraha na škole, kde je víc úchylů než normálních lidí? Ano, u tohoto filmu se budete jen stěží bát - jedná se o ztřeštěnou komedii, kterou bych stylem humoru zařadil někde mezi Bláznivou střelu a Scary Movie. Vtipů je zde poměrně dost a krátká stopáž filmu sedí akorát. Slušná zábava hlavně pro fanoušky hororu. (7/10) ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Vida, ještě dlouho před Scary Movie tu byla tahle parodie na vyvražďovačky, která vznikla dokonce v jejich zlatém období. A vůbec není špatná! Hlavně začátek namlsá na slušnou prdel: osamocenou dívku obtěžují obskurní telefonáty, za okny mňouká pes, a uvnitř jejího domu si už zabiják vybírá vhodný vražedný nástroj. Vracející se rodiče pak kromě neumytého nádobí a zaplé televize najdou dceru "usponkovanou" k smrti (neřikejte mi, že tenhle úvod Craven neokopíroval do svého Vřískotu). Trochu škoda, že zábava se postupně vytrácí a místo ní nastoupí mnohdy až trapné scénky. Pořád tu ale najdeme otravné žvejkačky nebo názorné počítadlo bodycountu, podezřelých a logických přehmatů většiny slasherů. ()

Galerie (25)

Reklama

Reklama