Studentská těla

• USA Student Bodies (více)

Tato vražedná komedie je parodií hororů pro teenagery dovedená až do extrému. Křik v ní uslyšíme stejně často jako smích, jelikož šílený, ztěžka dýchající zabiják terorizuje Lamabskou střední školu řadou záhadných vražd. Každý je podezřelý a nikdo není před zábavnými dějovými zvraty a zamotanými zápletkami v bezpečí, neboť vrah si vybírá a zabíjí jen sexuálně aktivní páry. Když začne počet mrtvých narůstat, jedna ze studentek se pokusí záhadu vyřešit - místo toho však zjistí, že je sama podezřelá. Podaří se jí vyváznout ve zdraví, nebo se z ní stane další oběť? (Cinemax)

dr.horrible

Strašne nevtipná komédia. Ja milujem osemdesiate roky, radšej než 80s horory, mám už len 80s teen komédie, ale táto paródia na slashere, bez štipky napätia či atmosféry, s minimom funkčných vtipov.. proste neni sranda. Ťahanie všetkého do krajností, opakovanie už tak nevtipných vtipov (s tým body countom sa to dalo asi po číslo 3), parodický humor v štýle Mlčania šuniek ... skrátka zavraždili potenciál (ak tam nejaký bol) a výsledok je vŕšenie trápností na ďalšie trápnosti a veliké to sklamanie. Nemal som sa tak tešiť. ()

Flipnic

Na tuhle hororovou parodii, tedy zejména na slashery, jsem byl opravdu VELMI zvědavý. Jednak se pro mne jednalo o naprosto neznámý kousek, zajímavé bylo, že vznikl přesně v roce 1981, kdy vznikly ty nejznámější moderní slashery a některé horory. Schválně jsem si před tímto filmem pustil Scary Movie 5, které se mi líbilo (bavil jsem se ...) a byl sem zvědavý na rozdílné a společné znaky dvou parodií na horory dělící více než 30 let ... A byl sem velice mile překvapen. Sice jsem se tolik nezasmál, ale dost poučil a chvílemi kroutil hlavou, co všechno již na začátku 80. let nacpali tvůrci do takové parodie. Navíc některé odvážné momenty mne fakt dostaly (sperma ze sluchátka telefonu, nafukovací panna, sleazy atmosféra, ...). Co se týče zábavy, bylo by to za 3*. Ale tu čtvrtou přidávám za nesporné kvality a zajímavosti, které můžeme v takto starém flicku JIŽ vidět. Řekl bych, že tento film rozhodně předběhl dobu!! ()

LION-MR.T

Viděno na youtube. Telefón zvonící tak urpuntě,že skáče téměř po stole,slimtající sluchátko,tady jsem se fak neudržel a nebo při vrahově výběru zbraní ze všech možných zbraní tak sponku. Jedná se opravdu skvělou hororvou parodii se skvělými vtipy na,které se nezmůže ani Scary Movie,která jen dokázala oplzlé vtipy a samé vulgarity,tady tato komedie pracuje s nápaditostí a originalitou a proto si zaslouží pět hvězdiček. ()

Mr.Apache

Jedna z prvních, a možná úplně první parodie na slashery vznikla rok po Friday The 13th, patnáct let před Scream a skoro dvacet let před Scary Movie. Je to podobně ztřeštěné jako posledně jmenovaná série, ale o poznání méně vulgární, a tím i příjemnější. Námětově i některými nápady (podobný děj, skoro identický začátek) jde zase o mnohem staršího (a pořádně praštěného) sourozence Vřískotu. Obrovský časový náskok před jeho příbuznými dává Studentským tělům (pod tímto názvem je uvedla v polovině 90.let i Nova) určitý punc originality, a spolu s jedním nezapomenutelným fórem (bleskové vyšetřování vraždy na fotbalovém stadiónu, do posledního místečka zaplněného podezřelými) u mě vydobývá pro Student Bodies celé čtyři hvězdičky. ()

Bloody13

Vida, ještě dlouho před Scary Movie tu byla tahle parodie na vyvražďovačky, která vznikla dokonce v jejich zlatém období. A vůbec není špatná! Hlavně začátek namlsá na slušnou prdel: osamocenou dívku obtěžují obskurní telefonáty, za okny mňouká pes, a uvnitř jejího domu si už zabiják vybírá vhodný vražedný nástroj. Vracející se rodiče pak kromě neumytého nádobí a zaplé televize najdou dceru "usponkovanou" k smrti (neřikejte mi, že tenhle úvod Craven neokopíroval do svého Vřískotu). Trochu škoda, že zábava se postupně vytrácí a místo ní nastoupí mnohdy až trapné scénky. Pořád tu ale najdeme otravné žvejkačky nebo názorné počítadlo bodycountu, podezřelých a logických přehmatů většiny slasherů. ()