Také velké bankovky mohou být falešné

• Francie

Monnaie de singe

• Itálie

I sette falsari

Komedie

Francie / Itálie / Španělsko, 1966, 83 min

Yves Robert napsal a natočil mnohem zdařilejší komedie, tento kousek v podstatě stojí a padá s postavou pana Fulberta kolem kterého se nabalují celem vtipné situace a gagy, jinak, ale tvůrči nápady spíše hajaly.(25.7.2016)

Totálně sjetou a zaprášenou VHS jsem s tímhle filmem jako malý viděl snad dvacetkrát...(24.10.2009)

Krásná nestárnoucí franc.komedie... Svižná, humorná, bez chybiček, kterak "blbec" chytrákovi naletěl.. Téma, které se v podání francouzských klasiků neohraje a neomrzí!! :-))(1.12.2012)

Hodně slabá a jednoduchá komedie, kterou zachraňuje pouze um a charisma Sylvy Kosciny. O výkonech ostatních herců bych raději pomlčela.(22.1.2012)

Taká pobláznená komédia o neúspešnom maliarovi, ktorého zneužije barón na výrobu falošných bankoviek. Situačná komédia je natočená v rýchlom tempe, niekedy až príliš.(19.1.2012)

Praštěná komedie, ve které se něco povedlo a hodně nepovedlo, jak už to tak bývá. Film kdysi dávno vysílala ČTV a může nám sloužit jako krásná vzpomínka na vynikajícího dabéra Miroslava Moravce (v roli úlisného Raymonda Verneta je geniální) i na ještě i po revoluci nedostižný český dabing (Česká televize v roce 1992).(26.4.2012)

• argenson

I legenda jménem Francouzská komedie šedesátých let má slabší chvilky. Film se táhne odnikud nikam, má spoustu hluchých míst střídaných zběsile sestříhanými sekvencemi typu zatčení-vězení-propuštění. Kromě toho myslím, že Robert Hirsch nebyl dobrou volbou pro hlavní roli v komedii, ale film je tak slabej, že mi ani nestálo za to přemejšlet, kdo by se tam hodil líp. Sylva Koscina a dobrá hudba to nezachránily.(21.7.2015)

• patrikus

Zatím nejslabší komedie od Roberta, kterou jsem viděl... Hirsch se však mohl docela dobře vyřádit, ale Pierre Richard to prostě není. Scénář slabší, než režie, alespoň to má velmi svižné tempo, takže se vás to nenudí, Slabší průměr a na to že to dělal mistr Yves Robert, tak je to totální zklamání... Ocenil jsem dobrý střih i hudbu a také původní dabing ČT.(30.3.2015)