Pánové vášnivě debatují o literatuře. Nemohou se shodnout, který ze dvou autorů je lepší, zda Alexandr Dumas nebo Walter Scott. Rozhodnou se spor o spisovatele vyřešit pomocí divadla. A hned začnou s obsazováním rolí. V dramatizaci Tří mušketýrů do role Mylady obsadí Rozálii, Pécuchet nacvičuje roli D´Artagnana a režisérem je Bouvard. Přitom se oba pánové začnou přít o pojetí postav, ve skutečnosti jim ale jde o přízeň sličné Rozálie... (Česká televize)

laepus

Copak byl Athos slepec? :D Skvělý díl, kdy si dělají legraci sami ze sebe, z herců, divadla a režisérů. Navíc i Dvořák jim více než slibně sekunduje. A ta závěrečná scénka popravy Milady? Dokonalé. ()

sator

Vy máte veliký talent od přírody, ale spíše pro role bytostí nadpřirozených ... Poslyšte to je výborný, ale do jiné hry a jiné postavy... Stájník Michal (Josef Dvořák) zde paroduje Erbenovu Polednici, není moc pravděpodobné že by český básník dorazil do Francie 18. století v českém překladu. Nicméně český divák, který v době natáčení seriálu chodil do divadla Semafor poznal, že Dvořák zde zahrál úryvek ze hry Kytice, v které hrál svou slavnou roli polednice, v ještě slavnější hře. ()

Belsazar

Ale ta košile je přece až na zem. - Ty nestydo! Já jsem měla se svým mužem pět dětí a nikdy mě v košili neviděl. - A jak jste to dělali? - Už ať jseš venku! Slušná ženská si vždycky nějakej ten způsob najde! ()

Arkanoid

Skutočne vtipných scén je málo, no epizóda poteší pohľadom na prácu hercov a režisérov. Josef Dvořák tu hlavnú dvojicu prekonáva svojím humorným vcítením sa do úloh, ako aj neskorším nevcítením sa do výrazov. ()

• Stájník Michal (Josef Dvořák) zde paroduje Erbenovu „Polednici“. Není moc pravděpodobné, že by český básník dorazil do Francie 18. století v českém překladu. Nicméně český divák, který v době natáčení seriálu chodil do divadla Semafor, poznal, že Dvořák zde zahrál úryvek ze hry „Kytice“, ve které hrál svou slavnou roli polednice, v ještě slavnější hře. (sator)