Tom a Jerry

USA, 1992, 81 min

Phil Roman

Henry Mancini

Roger Mayer

Sem tam to vtipné bylo. Ale jinak to bylo víceméně legrací o ničem. Aspoň že se Tom a Jerry rozmluvili, jinak by to bylo asi ještě horší. Jako zábava pro děti to je asi super. Vymysleli jim příběh, kdy se musí skamarádit, aby společně pomohli malé holčičce, kterou utiskuje její vychytralá teta. Budu muset někdy zase mrknout na nějaký krátký díl, abych mohla porovnat obsah epizod oproti tomuhle filmu. Neurazilo to, ale ani neoslnilo. Škoda, že se Tom a Jerry nedočkají opravdu kvalitního nadupaného zpracování, abychom na ně mohli jít do kina stejně jako se chodilo na Hledá se Nemo, Ledové království a další. Byla by to taková pocta téhle fenomenální dvojce.(21.3.2016)

• Xeelee

Pokusy o prznění Toma a Jerryho by se měly utnout už v zárodku něčím hodně ostrým. Víte, že Tom byl překvapenej, že Jerry mluví? Víte, že Jerry byl překvapenej, že Tom mluví? Víte, že já byl překvapenej, že všechna zvířátka mluví? A víte, že jsem vůbec nebyl překvapenej, že to byla stupidní americká rodinná komedie, dobrá tak akorát pro děti, co z toho ještě nemaj rozum, a pro retardy? Největším peklem byly muzikálový vložky. WTF? Jak se Tom s Jerrym mohli upsat k vystupování v takovém sentimentálním a ukecaném blábolu o přátelství?(30.7.2011)

Keby ide o hraný film a skutočných hercov, povedal by som, že Tom a Jerry dostali dramatickejšiu podobu. Je to ako keby Chaplin presedlal z krátkych grotesiek na vážnejšie, ale miestami stále vtipné filmy. Bohužiaľ, Tom a Jerry nie sú Charlie Chaplin a nevedia dokonale uhrať skoro 90-minútový film s (na ich pomery) neskutočne dlhými dialógmi.(13.5.2008)

• Vlad

Pamatam sa ako som sa tesil na prvu filmovu premieru Toma a Jerryho, plny napatia som cakal na to, ze moji oblubeni hrdinovia dokonca zacnu hovorit. Velmi zivo sa ale tiez pamatam, ako sklamany som z filmu bol a dokonca som od toho momentu na T&J na dlhu dobu zanevrel. Neviem ale ako by som film hodnotil, keby som vynikajuce skece z prvych serii nevidel...(14.4.2015)

Tenhle film jsem tak miloval Tom a Jerry mi přirostly k srdci byli celý moje dětství :))) a když vznikl tenhle film tak jsem na to furt koukal je to sice smutný ale má to fakt skvělej příběh a vždycky když si na tohle vzpomenu skoro mi ukápne slza protože tohle je prostě nostalgický až ztoho má člověk mráz na zádech..ty postavy, ty písničky prostě srdcovka :'-)))))(26.2.2012)

• - Začátkem 60 let spolupracoval na seriálu český výtvarník,animátor a režisér, Václav Bedřich. (M.B)