Roseanne (TV seriál)

Roseanne

Roseanne

Komedie

USA, 1988 - 2018, 80 h 35 min (Minutáž: 21–22 min)

Tvůrci:

Matt Williams

Daniel Flannery

Roseanne Barr, John Goodman, Laurie Metcalf, Sara Gilbert, Alicia Goranson, Johnny Galecki, Natalie West, George Clooney, Ned Beatty, Tom Arnold, Michael O'Keefe, Danielle Harris, Estelle Parsons, Shelley Winters, Mara Hobel, Martin Mull, Brian Kerwin, Bruce Willis, Eric Dane, Bob Odenkirk, Alan Blumenfeld, Sandra Bernhard, Brad Garrett, Sarah Chalke, David Strickland, Danny Masterson, Patrika Darbo, Floyd 'Red Crow' Westerman, Sharon Stone, Duane Whitaker, Mark Blum, Robert Clohessy, Matt Roth, Eric Allan Kramer, Fred Dalton Thompson, Kathryn Joosten, Tiny Tim, Ahmed Ahmed, Hillary Tuck, Jodi Long, Glenn Quinn, Hugh M. Hefner, Stephen Lee, Nancy Lenehan, Zoe Perry, Challen Cates, Bill Maher, Thomas Kopache, Bob Denver, Jack McGee, David Lascher, Genie Francis, Judith Hoag, Paul Feig, Fabio, Jeff Garlin, Jim Varney, Alley Mills, Christina Pickles, Lee Garlington, Marlo Thomas, Dot-Marie Jones, Don Keith Opper, Jerry Springer, Phil Leeds, Ann Wedgeworth, Blake Clark, Lorna Scott, Julianne Michelle, Tobey Maguire, Sara Rue, Tom Wright, Yvonne Zima, Luke Edwards, Stephen Root, Brice Beckham, Sarah Rose Karr, Tina Louise, Allan Kolman, William Sadler, David Mendenhall, Max Brooks, Lawrence Hilton-Jacobs, Cleavant Derricks, Jenny Lewis, Sean O'Bryan, John McConnell, Tony Curtis, Jared Rushton, Isabel Sanford, Iqbal Theba, Gary Kasper, Peter Jason, Steve Jones, Romy Rosemont, Pat Crowley, Lou Hancock, Moon Unit Zappa, Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Pat Harrington Jr., Loretta Lynn, Amy Aquino, Rae'Ven Larrymore Kelly, Elizabeth Franz, Steve Susskind, Clara Bryant, Rob Camilletti, William Schallert, Debra Mooney, Arianna Huffington, Susan Krebs, Ashley Johnson, Michael Mantell, J.J. Johnston, Ruta Lee, J. Patrick McNamara, David Crosby, Cathy Ladman, Jenny Beck, Bob Einstein, Belita Moreno, Michael Fishman, Teresa Barnwell, Brad Bufanda, Jana Robbins, Kari Coleman, Brady Bluhm, Lisa Robins, Rondi Reed, Tom Virtue, David Wells, Rebecca Schull, Dee Dee Rescher, Evelina Fernández, Joel Polis, Vic Polizos, Amzie Strickland, Nancy Fish, Linda Porter, Joshua Beckett, Mo Gaffney, Judy Prescott, Angelina Fiordellisi, Carmen Filpi, Faith Minton, Dan Butler, Matt Nolan, Anthony Geary, Clint Ritchie, Eric Christmas, Mitzi McCall, Deborah Jolly, Florence Henderson, Carlease Burke, Tobias Anderson, Robert Harper, Sally Kirkland, Edie McClurg, Mark McAdam, Michael Bryan French, Michael Dempsey, Rayford Barnes, Shecky Greene, Patricia Gaul, Fred Asparagus, Ron Perkins, Guy Boyd, Nigel Gibbs, Mike Pniewski, Anne Gee Byrd, Terri Treas, John Farley, Delana Michaels, Jeremy Roberts, Mario Roccuzzo, Dina Merrill, Kathleen Freeman, Lane Toran, Taylor Leigh, Christopher Morley, Christopher Darga, Bob Nickman, Adam Hendershott, Ahmad Stoner, Gary Bayer, Lori Tan Chinn, Ernest Harada, Lisa Rieffel, Vicki Lawrence, Joey Simmrin, David Dunard, Steve Vinovich, Jack Murdock, John Walter Davis, Emma Kenney, David Wohl, Jim J. Bullock, John Marshall Jones, Jean Speegle Howard, Ames McNamara, Jayden Rey, Rhea Seehorn, Jeff Harlan, Ethan Cohn, Christopher Lloyd, James Pickens Jr., Xosha Roquemore, Anne Bedian, Andy Milder, Royce Wallace, Jack Blessing, Jan Munroe, Ellen DeGeneres, Bobby Porter, Kymberly Newberry, Sonia Curtis, Jonathan Chapin, Gary McGurk, Ivory Ocean, Selma Archerd, Steve Carlisle, Charlayne Woodard, Todd Field, Chris Tucker, Frances Fisher, Cher, Mary Anne McGarry, Elya Baskin, Lynne Thigpen, John Getz, Jeff Corey, John Randolph, Stephen Dorff, Mark Carlton, Madge Sinclair, Kevin Dunn, Robert Miranda, Melora Walters, Brett Baxter Clark, Dabbs Greer, Glenn Shadix, Ray Milland (a.z.), Jay O. Sanders, Joe Grifasi, Mark Lowenthal, Rick Hall, Alyson Hannigan, Louisa Abernathy, Dann Florek, Adilah Barnes, Stephen Bridgewater, Timothy Carhart, Bonnie Bramlett, Judy Gold, Allen Covert, Brad Isaacs, Meagen Fay, Michael Des Barres, Carl Franklin, Bob Hope, Wayne Newton, Frank DeAngelo, Tony Edwards, Ross Malinger, Bradley Pierce, Neil Patrick Harris, Michael Anthony Rawlins, Sid Youngers, Richard Riehle, Wings Hauser, Lee Arenberg, Abraham Benrubi, Morgan Fairchild, James Lew, Doug Fieger, Ed Begley Jr., Colleen Camp, Joan Collins, Red Buttons, Tim Curry, Chris Farley, Jason Davis, Jim Turner, Mariel Hemingway, Ellis Williams, Jazzmun, Traci Lords, Lisa Banes, Justin Isfeld, Tom Amandes, Sara Gilbert (a.z.), Sarah Chalke (a.z.), Barbara Billingsley, June Lockhart, Johnny Galecki (a.z.), Alicia Goranson (a.z.), Michael O'Keefe (a.z.), Glenn Quinn (a.z.), Russell Johnson, Dawn Wells, Florence Sundstrom, Darin Mangan, Bob Zany, Travis Kisgen, Ed McMahon, Jenna Elfman, Fred Willard, Alexis Arquette, Milton Berle, Megan Cavanagh, Paul Kiernan, Jamie Harrold, James Le Gros, Lance Patrick, Jeffrey Nordling, Edward Asner, Jon Polito, Erick Avari, Joanna Lumley, Jennifer Saunders, Dana Gould, Steven Seagal, Heather Matarazzo, James Brolin, Richard Paul, Rick Fitts, Debbie Reynolds, Tim Bagley, French Stewart, Doug Stanhope, Lou Bonacki, Kit Pongetti, Callan Farris

Komentáře uživatelů k TV seriálu (116)

• Tosim

Nejlíp zparodoval Roseanne Benny Hill, když ji předváděl jako ženu, co jen chrlí pseudomoudrosti a třesou se jí prsa.(26.5.2003)

• Djkoma

Velmi slabý sitcom, který chtěl těžit z obtloustlé Roseanne. V Americe možná populární osoba, ale pro Česko paní nikdo. John Goodman rozhodně potěší.(8.9.2007)

• gouryella

Fuj - hodně trapný a nepovedený sitcom.(11.3.2003)

Soundtrack W.G. Snuffy Walden: 1. Roseanne ,2. Cheers ,3. Head of the Class ,4. Night Court ,5. Doogie Howser, M.D. ,6. Sledge Hammer ,7. Taxi ,8. Alf ,9. The Cosby Show ,10. Parker Lewis Can't Lose ,11. The Days and Nights of Molly Dodd ,12. Hooperman ,13. The Nutt House ,14. Newhart ,15. The Slap Maxwell Story ,16. My Two Dads ,(14.6.2011)

Keď som pozeral príšernú poslednú sériu, v ktorej sa z Connorovcov stali milionári (!), skvelý John Goodman v nej už takmer vôbec nevystupoval a zvyšok jeho rodiny zažíval WTF absurdnosti typu "Roseanne vo vlaku likviduje teroristov". Vtedy som si pomyslel, že napriek tomu, že sa to končí tak trápne, stále budem mať tento sitkom rád, lebo máloktoré seriálové rodiny ma dokázali tak dobre pobaviť a zanechali vo mne takú hlbokú nostalgickú brázdu. Možno ešte tak Lambertovci s Fosterovcami, tí ale boli vyložene o komédii, kým Roseanne bola aj o vážnejších veciach (mnohopočetná, nie práve najbohatšia rodina, ktorej rodičia sa finančne snažili prežívať dňom za dňom bež vidiny žiarivej, bohatej budúcnosti, obklopení nie zlými, ale napriek tomu problémovými deťmi) a to ma na tom zaujalo. Potom ale prišlo posledných sedem minút posledného dielu poslednej sezóny a ja som nemohol uveriť vlastným očiam. To, čo som uvidel, mám dodnes v pamäti uložené ako niečo, čo mi pripomenulo svojimi "oslobodzujúcimi" pocitmi koniec VYKÚPENIA Z VAZNICE SHAWSHANK a neskôr záver 25. HODINY. A zároveň to z Roseanne robí jeden z mála dôstojne a plnohodnotne ukončených seriálov (ďalej napr. Priatelia alebo Dawsonov svet).(24.10.2004)

• Oskar

Jeden z důvodů, proč se lidé dívají na sitcomy skrz prsty a řadí je k pokleslým žánrům jako jsou soap opery a telenovely. John Goodman je schopný herec, ale tady je mi z něj přímo špatně, Roseanne Arnoldová je stará tlustá štěkna, jakých znám celou řadu a proto vím, jak je tento typ lidí nebezpečný. Je mi tedy proti srsti dívat se na její exhibici jako na kladnou postavu. A to už nemluvím o nevzhledných a beze zbytku netalentovaných vedlejších hercích. Zejména děti jsou odporné.(28.7.2003)

• Faidra

Člověk si po tomhle přestane dělat hlavu, jestli trochu nepřibral v bocích. Ale to je asi tak všechno.(22.6.2007)

7 / 10 Seriál, ktorého sebatrýznivé brodenie sa realitou nemusí byť spočiatku každému po vôli, no keď si na všetku tú šedivosť, depresívnosť a ekonomickú bezvýchodiskovosť zvyknete, budete obdarený slušnou zábavou plnou bezchybných dialógov, vynikajúcich hereckých výkonov a vtipne vypointovaných životných situácií, uveriteľných a časovo i priestorovo univerzálnych. Bohužiaľ, tej autentickosti je tam na priemerného diváka niekedy až priveľa.(13.12.2005)

• dobytek

Roseanne je kráva a tu její hnusnou, tlustou držku by jí měl někdo rozsekat cihlou. 1 hvězdička za Johna Goodmana...(25.10.2007)

Něktré sitcomy mi připadají vcelku příjemné. Nejsou to veledíla, ale mě věci jako Roseanne, Step By Step a Ženatý se závazky neurážejí. A i když u toho nehýkám smíchy, náladu mi nezkazí, většinou spíš naopak. Zrovna u Roseanne beru nízká hodnocení ostatních vyloženě jako mladickou nerozvážnost. Ale taky je pravda, že jsem neviděl zdaleka všechny díly. Po pravdě řečeno, viděl jsem ze všech tří výše zmíněných seriálů dohromady sotva 50 epizod, spíš méně. Každý z nich je dost jiný, ale všechny mi připadají jako záležitosti, u nichž mohu konzumovat oběd, aniž by mi při tom přestalo chutnat. [Narozdíl od některých hezounky načinčaných nekonečných příběhů o hezounky načinčaných mladých lidech, kde se de facto každý kurví s každým (což je obvykle vydáváno za úžasně romantickou věc) a vedou se u toho nekonečné řeči o hovnu, obvykle zde vydávané za hlubokomyslné rozpravy o přátelství, lásce a zodpovědnosti.](8.2.2007)

• M.a.t.t.

Sitcom bez charizmatických postáv, vykostený o väčšinu humoru a miesto poriadneho Big Macu servírujúci skôr niekoľkotýždňový vychladnutý stejk. Nie že by mal pritom potenciál na viac. To ani náhodou.(19.11.2006)

Abych řekla pravdu, nejedná se o nijak geniální sitcom, na druhou stranu je tahle rodinka skutečně kvůli své "výjimečnosti" celkem dobře zapamatovatelná.(30.1.2006)

• Rex Mundi

Roseanne som pozerávala, keď ju prvýkrát vysielali o pol ôsmej pred filmom. Nikdy som jej neprišla na chuť, rovnako ako Kroku za krokom a Cosbyovcom. Rodinné sitcomy asi nie sú moja parketa.(16.12.2006)

Žasnu, že právě tady je základ TBBT - tento seriál asi není také povinnost shlédnout jako Dva a půl chlapa, když chcete být in, co? ;) Ale Darlene a Jackie jedou pořád dál, i když dnes se jim říká Leslie Winkle a Sheldonova máma (Johnny Galecki zase o tolik nevyrost). A náhodou ve své době byla Roseanne docela fajn.(21.3.2011)

Stotridsať kilová, židovská komička Roseanne Barr Cherrie mi je vcelku sympatická osoba. Nie tým ako vyzerá. Ani to ironické sebavedomé vystupovanie mi moc nesedí. No a keď počujem tej jej hurónsky smiech, praskajú mi ušné bubienky. Ale páči sa akým spôsobom uchopila tento svoj seriál. Rieši v ňom témy, ktorým sa dovtedy tvorcovia sitkomov vyhýbali. "Roseanne" sa nebojí ukázať na problémy, ktoré sú každodennou súčasťou bežnej americkej rodiny. Seriál sa natáčal počas rokov 1988 až 1997 a získal viacero ocenení. Veľkým plusom je aj účasť Johna Goodmana na tomto projekte. Stvárnil jej životného druha, manžela, hlavu rodiny. Bohovsky im to spolu ladilo. ***(16.4.2013)

Možná má "Ženatý se závazky" břidčí humor, ale stejně se nemohu zbavit dojmu, že tenhle seriál hodnotíte hůř jen proto, že hlavní hrdinka je obézní. to je ovšem trochu sexistické, pánové.(5.10.2004)

• 2Pac

Ano mozno sa to snazi vykreslit skutocnych tucnych amikov v ich plnej "krase" s ich obycajnymi problemami,ale povedzme si to na rovinu...koho to zaujima???Ubohy satiricky kvazi humor to iba zhorsuje.Ono by sa to dalo pozerat ako studia zivota keby to nebola akoze komedia a malo to minimalne o 500 casti menej.(dopisane:davam o * dole, preto, ze odisuel Goodman)(18.3.2004)

• lesumir

Koukat se 30 minut na trapnou tlustosku, ktera ma za manzela jeste trapnejsiho tlustocha je pri nejmensich neprijemne.(14.7.2006)

Dost půměrný sitcom, který je bohužel málo vtipný. Některé jízlivé hlášky byly fajn, ale muselo by jich být mnohem víc, aby z toho vznikla skutečná zábava. Obsah tedy za dvě hvězdičky, třetí je za pohodáře Johna Goodmana. 50%(19.3.2009)

• burina

Fuj...najhorsi sitcom,aky som mala moznost zhliadnut.Rozhodne ma nebavi pozerat 30 minut na protivnu,tucnu zensku,ktora si o sebe mysli,ze je vtipna.(3.2.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6