Roseanne

USA, (1988–2018), 80 h 35 min (Minutáž: 21–22 min)

Tvůrci:

Matt Williams

Scénář:

Amy Sherman-Palladino, Cynthia Mort, Kevin Abbott, Joss Whedon (více)

Roseanne Barr, John Goodman, Laurie Metcalf, Sara Gilbert, Alicia Goranson, Johnny Galecki, Natalie West, George Clooney, Ned Beatty, Tom Arnold (více)

Série(10) / Epizody(230)

Roseanne je žena v domácnosti. To pro ni znamená nejen pečovat o dům, v němž bydlí, ale zejména o jeho obyvatele. A to není v případě jejích tří dětí a manžela nic jednoduchého. Není vám to trochu povědomé? (oficiální text distributora)

Tosim

Nejlíp zparodoval Roseanne Benny Hill, když ji předváděl jako ženu, co jen chrlí pseudomoudrosti a třesou se jí prsa. ()

Djkoma

Velmi slabý sitcom, který chtěl těžit z obtloustlé Roseanne. V Americe možná populární osoba, ale pro Česko paní nikdo. John Goodman rozhodně potěší. ()

Dever

Soundtrack W.G. Snuffy Walden: 1. Roseanne ,2. Cheers ,3. Head of the Class ,4. Night Court ,5. Doogie Howser, M.D. ,6. Sledge Hammer ,7. Taxi ,8. Alf ,9. The Cosby Show ,10. Parker Lewis Can't Lose ,11. The Days and Nights of Molly Dodd ,12. Hooperman ,13. The Nutt House ,14. Newhart ,15. The Slap Maxwell Story ,16. My Two Dads , ()

tron

Keď som pozeral príšernú poslednú sériu, v ktorej sa z Connorovcov stali milionári (!), skvelý John Goodman v nej už takmer vôbec nevystupoval a zvyšok jeho rodiny zažíval WTF absurdnosti typu "Roseanne vo vlaku likviduje teroristov". Vtedy som si pomyslel, že napriek tomu, že sa to končí tak trápne, stále budem mať tento sitkom rád, lebo máloktoré seriálové rodiny ma dokázali tak dobre pobaviť a zanechali vo mne takú hlbokú nostalgickú brázdu. Možno ešte tak Lambertovci s Fosterovcami, tí ale boli vyložene o komédii, kým Roseanne bola aj o vážnejších veciach (mnohopočetná, nie práve najbohatšia rodina, ktorej rodičia sa finančne snažili prežívať dňom za dňom bež vidiny žiarivej, bohatej budúcnosti, obklopení nie zlými, ale napriek tomu problémovými deťmi) a to ma na tom zaujalo. Potom ale prišlo posledných sedem minút posledného dielu poslednej sezóny a ja som nemohol uveriť vlastným očiam. To, čo som uvidel, mám dodnes v pamäti uložené ako niečo, čo mi pripomenulo svojimi "oslobodzujúcimi" pocitmi koniec VYKÚPENIA Z VAZNICE SHAWSHANK a neskôr záver 25. HODINY. A zároveň to z Roseanne robí jeden z mála dôstojne a plnohodnotne ukončených seriálov (ďalej napr. Priatelia alebo Dawsonov svet). ()

Oskar

Jeden z důvodů, proč se lidé dívají na sitcomy skrz prsty a řadí je k pokleslým žánrům jako jsou soap opery a telenovely. John Goodman je schopný herec, ale tady je mi z něj přímo špatně, Roseanne Arnoldová je stará tlustá štěkna, jakých znám celou řadu a proto vím, jak je tento typ lidí nebezpečný. Je mi tedy proti srsti dívat se na její exhibici jako na kladnou postavu. A to už nemluvím o nevzhledných a beze zbytku netalentovaných vedlejších hercích. Zejména děti jsou odporné. ()

Mr.Apache

Něktré sitcomy mi připadají vcelku příjemné. Nejsou to veledíla, ale mě věci jako Roseanne, Step By Step a Ženatý se závazky neurážejí. A i když u toho nehýkám smíchy, náladu mi nezkazí, většinou spíš naopak. Zrovna u Roseanne beru nízká hodnocení ostatních vyloženě jako mladickou nerozvážnost. Ale taky je pravda, že jsem neviděl zdaleka všechny díly. Po pravdě řečeno, viděl jsem ze všech tří výše zmíněných seriálů dohromady sotva 50 epizod, spíš méně. Každý z nich je dost jiný, ale všechny mi připadají jako záležitosti, u nichž mohu konzumovat oběd, aniž by mi při tom přestalo chutnat. [Narozdíl od některých hezounky načinčaných nekonečných příběhů o hezounky načinčaných mladých lidech, kde se de facto každý kurví s každým (což je obvykle vydáváno za úžasně romantickou věc) a vedou se u toho nekonečné řeči o hovnu, obvykle zde vydávané za hlubokomyslné rozpravy o přátelství, lásce a zodpovědnosti.] ()

Melies

7 / 10 Seriál, ktorého sebatrýznivé brodenie sa realitou nemusí byť spočiatku každému po vôli, no keď si na všetku tú šedivosť, depresívnosť a ekonomickú bezvýchodiskovosť zvyknete, budete obdarený slušnou zábavou plnou bezchybných dialógov, vynikajúcich hereckých výkonov a vtipne vypointovaných životných situácií, uveriteľných a časovo i priestorovo univerzálnych. Bohužiaľ, tej autentickosti je tam na priemerného diváka niekedy až priveľa. ()

M.a.t.t.

Sitcom bez charizmatických postáv, vykostený o väčšinu humoru a miesto poriadneho Big Macu servírujúci skôr niekoľkotýždňový vychladnutý stejk. Nie že by mal pritom potenciál na viac. To ani náhodou. ()

StarsFan

Abych řekla pravdu, nejedná se o nijak geniální sitcom, na druhou stranu je tahle rodinka skutečně kvůli své "výjimečnosti" celkem dobře zapamatovatelná. ()

NinadeL

Žasnu, že právě tady je základ TBBT. Ale Darlene a Jackie jedou pořád dál, i když dnes se jim říká Leslie Winkle a Sheldonova máma (Johnny Galecki zase o tolik nevyrost). ()

Rex Mundi

Roseanne som pozerávala, keď ju prvýkrát vysielali o pol ôsmej pred filmom. Nikdy som jej neprišla na chuť, rovnako ako Kroku za krokom a Cosbyovcom. Rodinné sitcomy asi nie sú moja parketa. ()

MM_Ramone

Stotridsať kilová, židovská komička Roseanne Barr Cherrie mi je vcelku sympatická osoba. Nie tým ako vyzerá. Ani to ironické sebavedomé vystupovanie mi moc nesedí. No a keď počujem tej jej hurónsky smiech, praskajú mi ušné bubienky. Ale páči sa akým spôsobom uchopila tento svoj seriál. Rieši v ňom témy, ktorým sa dovtedy tvorcovia sitkomov vyhýbali. "Roseanne" sa nebojí ukázať na problémy, ktoré sú každodennou súčasťou bežnej americkej rodiny. Seriál sa natáčal počas rokov 1988 až 1997 a získal viacero ocenení. Veľkým plusom je aj účasť Johna Goodmana na tomto projekte. Stvárnil jej životného druha, manžela, hlavu rodiny. Bohovsky im to spolu ladilo. *** ()

2Pac odpad!

Ano mozno sa to snazi vykreslit skutocnych tucnych amikov v ich plnej "krase" s ich obycajnymi problemami,ale povedzme si to na rovinu...koho to zaujima???Ubohy satiricky kvazi humor to iba zhorsuje.Ono by sa to dalo pozerat ako studia zivota keby to nebola akoze komedia a malo to minimalne o 500 casti menej.(dopisane:davam o * dole, preto, ze odisuel Goodman) ()

belldandy

Možná má "Ženatý se závazky" břidčí humor, ale stejně se nemohu zbavit dojmu, že tenhle seriál hodnotíte hůř jen proto, že hlavní hrdinka je obézní. to je ovšem trochu sexistické, pánové. ()

Phobia

Dost půměrný sitcom, který je bohužel málo vtipný. Některé jízlivé hlášky byly fajn, ale muselo by jich být mnohem víc, aby z toho vznikla skutečná zábava. Obsah tedy za dvě hvězdičky, třetí je za pohodáře Johna Goodmana. 50% ()

lesumir odpad!

Koukat se 30 minut na trapnou tlustosku, ktera ma za manzela jeste trapnejsiho tlustocha je pri nejmensich neprijemne. ()

Fiftis

Keď som tento seriál pozerával v televízií počas školských čias na základnej škole niekedy v deväťdesiatych rokoch, seriál ma vcelku bavil. Dnes by som sa mu asi nezasmial, humor je už iný a takéto rodinné komediálne seriály, kde sa všetko odohráva v izbe s jedným gaučom už nefrčia. Navyše Roseanne bola poriadna bacuľka, ako aj všetci okolo nej a nebol na ňu vždy pekný pohľad, čo bolo ďalším mínusom. V takých Priateľoch boli aspoň kočky a to nehovorím o seriáli Baywatch. Takže by som to asi uzavrel, že tento seriál bol vhodný najviac asi pre seniorov a v dnešnej dobre už nezaujme asi žiadnu vekovú kategóriu. ()

burina

Fuj...najhorsi sitcom,aky som mala moznost zhliadnut.Rozhodne ma nebavi pozerat 30 minut na protivnu,tucnu zensku,ktora si o sebe mysli,ze je vtipna. ()

Dočkáme se rebootu Ztracených?

Dočkáme se rebootu Ztracených?

07.02.2019

Stanice ABC v posledních letech holduje rebootům svých starých hitů, a má dobrý důvod. Z oživené Roseanne se stal v zámoří obří hit a seriál dosahuje vysokých ratingů i po vyhození hlavní herečky a… (více)

Roseanne to zkusí bez Roseanne

Roseanne to zkusí bez Roseanne

25.06.2018

Po nedávném náhlém zrušení sitcomového hitu Roseanne kvůli sérii absurdních tweetů z účtu autorky seriálu a zároveň hlavní postavy Roseanne Barr, to s oživeným seriálem nevypadalo příliš dobře.… (více)